ave55 ave55 komentáře u knih

Navěky Navěky J. M. Darhower

Tak i když má kniha u většiny pozitivní hodnocení, u mne pouze za 2*. Těšila jsem se na pěknou detektivku z mafiánského prostředí, ale musela jsem se prokousat většinou válení se v posteli s nicneděláním, nijak přínosnými dialogy a nevěrohodnými scénkami. Je mi líto, že stále extistuje problém otrokářství ve 21. století, ale takhle naivně to asi nefunguje. Paní spisovatelka si asi řádně neprozkoumala, jaká Cosa Nostra je. Divím se Ráčkajdě, že knihu nechala přečíst své 13leté dceři, já bych ji své stejně staré vnučce číst určitě nedala. A určitě by se tento příběh vešel do 300 stran.

22.06.2017 2 z 5

Ohnivá laguna Ohnivá laguna Laura Walden

Jejda, to byla naivní romanťárna. Ale i přes množství překlepů jsem ji měla brzy přečtenou, protože to "odsýpalo". No ale za tři je to až dost :-)

19.05.2017 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla poprvé asi před 25 lety. Bylo to v době, kdy ještě nebylo mnoho knih napsáno o holocaustu, odboji za 2. světové války, o zvěrstvech na lidech, hlavně v Polsku, pobaltských zemích, u nás či jinde v Evropě. Ovlivnilo mne také to, že jsem měla děti v přibližném věku dětí Sophie. Podruhé jsem se ke knize vrátila před nedávnem a začínám srovnávat. Ano, děj mne už tak nezaujal (myslím tím děj po válce). Ale ta hlavní myšlenka, která by měla z této knihy vzejít, je právě ta Sophiina volba. A toto žádná "omáčka" poté neovlivní. Stále u mne 5*.

04.05.2017 5 z 5

Vítejte v klubu Vítejte v klubu Helena Kratochvílová

Kniha se mi moc dobře četla, mělo to spád. Pravda, konec si můžeme vymyslet jak nám bude vyhovovat. Snad ještě něco paní Kratochvílová napíše ze života.

19.03.2017 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Kniha nebyla špatná, trochu zbytečně rozvláčná, některé pasáže se stále opakovaly. Ale na odpočinek večer dobrá.

25.02.2017 4 z 5

Vzácné dary Vzácné dary Danielle Steel

Kniha může sloužit jako průvodce po Evropě. Návod, jak bohatí lidé můžou bez problémů a finančních starostí cestovat. Pro bohaté Amíky zřejmě normální. Jak píše níž mariva, dobře se to čte. Ale to je pro mne tak asi vše. Možná už je "PřeSteelováno".

22.02.2017 1 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Při čtení jsem kilo přibrala, protože při každém vaření nového receptu jsem letěla do ledničky pro něco dobrého. Kniha nebyla špatná, lepší průměr.

20.01.2017 3 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Kniha vystihovala rodinný život přistěhovalců z Řecka, mnoho z nás s nimi žilo a žije u nás. Jejich zvyky, jídlo, rodinný život. Skvělé recepty, některé vyzkouším. Ale děj... no nic moc.

30.12.2016 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Kniha se dobře četla, jen některé dialogy byly nezáživné. Hlavně ty "matka-dcera", kdy jedna druhé na otázku odpovídaly stejnou otázkou. Před pár lety v médiích proběhla informace o podobném případu, tak jsme se tímto dostali i do zákulisí takto postižené rodiny. Doporučuji přečíst.

14.12.2016 4 z 5

Rodina ze dne na den Rodina ze dne na den Rowan Coleman

Toto pokračování Matky ze dne na den mě moc neoslovilo. Už to bylo natahováno, nic moc se nedělo, stále jsem jen čekala - vezmou se? nevezmou? Dočetla jsem ať to mám za sebou.

12.12.2016 1 z 5

K čemu ženy mají muže K čemu ženy mají muže René Melichar

No, já mít doma takového deb..la, tak ho utluču holí. Ještě, že to bylo psáno s nadsázkou. Dala jsem to ještě raději přečíst snaše (cca ve věku autora), ta pak krčila rameny. Takže mi tím potvrdila, že je to blbost. Za snahu jedna hvězda.

28.11.2016 1 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Původně jsem si myslela, že knihu odložím, bála jsem se smutku. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem, jen nedoporučuji číst při rýmě. Té se pak nezbavíte...

23.11.2016 5 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Moc pěkný příběh. Přečteno na jeden zátah v době nemoci. Od této autorky už mám přečteno vše.

23.11.2016 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

V rodině a mezi přáteli máme také takové muže. Nějak jsme se nikdy nezabývali tím, jak oni asi smýšlejí, brali jsme je tak nějak "musí to tak být". Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a zjistila, o čem tito muži, ne už děti, sní, jak berou nás a o okolí. Nádherná a dojemná kniha.

22.11.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přestože je to už pár dnů, co jsem knihu přečetla, stále myslím na hrdiny knihy, jak asi dopadli a kam se poděli. Dlouho ve mně kniha zůstane. Pět hvězd je málo.

01.11.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na knihu jsem se těšila hodně dlouho, neboť v knihovně bylo přede mnou hodně žadatelů. Bohužel jsem se nemohla začíst a knihu jsem nakonec výjimečně nedočetla. Asi jsem nepochopila autorův záměr.

31.10.2016 1 z 5