ave55 Online ave55 komentáře u knih

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Ze začátku příběhu jsem si říkala, jaká je to koza ta Susan, ale pak jsem jí "přišla na chuť". A postupně s dějem jsem jí víc a víc fandila. Nakonec za 4.

12.09.2018 4 z 5

Nejkrásnější české cyklotrasy - 100 výletů na kolech Nejkrásnější české cyklotrasy - 100 výletů na kolech Ivo Paulík

Čím je toto vydání unikátní? Protože zde nejsou cyklotrasy i z Moravy a Slezska? Tam cyklotrasy nevedou? :-( Tak jsem se zase nechala nachytat.

05.09.2018 1 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Trochu mi to připomnělo knihu Vila na Sadové. Také jedna neřízená střela.

02.09.2018 4 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Shodou okolností zrovna dnes, kdy jsem knihu přečetla, navštívil papež František Dublin. Označil zde zneužívání kněží za "odporný zločin" a chce pomoci obětem zajistit spravedlnost a pomoci při řešení těchto případů. Není to trochu pozdě? A není těch obětí poslední dobou nějak moc? Nevěřím, že se v této oblasti papežovi podaří sjednat pořádek. Dle mého názoru je celkově v katolické církvi nechuť něco takového řešit. Bylo, je a bude.

25.08.2018 5 z 5

Žena z uzamčeného pokoje Žena z uzamčeného pokoje Adriana Macalíková

Nechápu, jak někdo může tak krásné téma proměnit na takový humus. Spisovatelka se marně snažila o nějaký tzv. americký slang asi, který ovšem vyzněl jako blábol malého děcka. A její čeština, pokud se vůbec dá o češtině mluvit, mě urážela. Takový amatérismus jsem už dlouho nezažila. Nakladatelství Nová Forma? Aha, tak to je asi nová forma. Ty dvě hvězdy dávám opravdu jen za námět.

02.08.2018 2 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Nooo, hezky to nakonec vystupňovalo.

21.03.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Udělala jsem chybu, že jsem si předem řádně prostudovala nádhernou publikaci "Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe". Takže jsem stále srovnávala. Nesrovnatelné. Navíc mně nebyl příjemný styl psaní.

07.03.2018 3 z 5

S láskou tvá S láskou tvá Patricia Scanlan

Neurazilo. Nejvíce jsem si početla v kapitole "Poděkování". Děkovalo se snad všem obyvatelům Irska. Chyběl snad jen vynálezce toaletního papíru.

02.03.2018 4 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

5* dávám Michelle Knight za odvahu sdělit svůj příběh celému světu. Dalších 5* dávám za skvělé knižní zpracování.

28.02.2018 5 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Já debil :-)

19.02.2018 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Co k tomuto příběhu ještě mimo již napsaného dodat? Snad jen to, že primitivní bolševický Rus jím navždy zůstane.

06.01.2018 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Christopher Zacharia Lameck

Pěkně popsaný příběh malých chlapců-migrantů. Příběh není zbytečně natahován. Jen mi vadila chybná čeština. I když kniha byla vydána nízkým nákladem, přesto si myslím, že by se to stát nemělo.

16.12.2017 4 z 5

50 odstínů hantecu 50 odstínů hantecu Honza Žanek Hlaváček (p)

Jsem rodilá Ostravačka, křtěná špinavou Odrou. Tak jak Ostravaci maju kratke zobaky a su hrdi na staru ostravštinu, tak Brňáci na svůj hantec. Mnohá slova jsem si v uvedeném slovníku našla jako podobná, hlavně slova pocházející z němčiny. A tady asi podobnost končí. Děkuji milému autorovi za tuto knihu. Už jsem stačila vyzkoušet některé vtipné recepty. Budu se ke knize vracet.

03.12.2017 5 z 5

100 pohledů na Česko 100 pohledů na Česko Pavel Scheufler

Nádherně udělaná kniha. Zaslouží si víc než 5*. Nemohla jsem se odtrhnout od prohlížení, kniha kolovala po celé rodině a známých. Přece jen se k těm fotografiím normálně nedostaneme. Díky, autoři.

25.11.2017 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Zajímavě psáno, celkem vtipně, připomínalo mi to malého poseroutku. Ale jako příběh nic moc.

23.11.2017 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Nádherně napsaný příběh. Dojemný. Napínavý. Krásně popsaná příroda a život správců majáku. Určitě jedna z knih, která ve mně dlouho zůstane.

29.10.2017 5 z 5

Farby lásky Farby lásky Monika Wurm

Ach, ta čeština. To je Nakladatelství Brána tak chudobné, že si nemůže dovolit kvalitní redaktory ke kontrole pravopisu? No, ale hodnotíme knihy.
Příběh z dnešní doby čtivý, ale velmi naivní a přeslazený. Příběh z minulosti krutý, nepředstavitelný a surový. Dech beroucí. K zamyšlení. Celkově hodnotím knihu jako pěkně napsanou a těším se na další díl.

14.08.2017 5 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Příběh není špatný. Děvčica pracovitá, ale trochu naivní. Jen ta duchařina mi občas vadila. Ale zase jsem se dozvěděla něco nového o vinicích a víně.

29.07.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Děkuji Vám, paní Mornštajnová. Připomenutí do dnešní doby, kdy si to ani neumíme představit. Čtěte o tom lidé a nezapomínejme na útrapy za 2. světové války, které se děly našim rodičům a prarodičům.

21.07.2017 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Drsné jako Ostrava sama. Nářečí mě jako rodilého Ostravaka pohladilo po duši, to pan Sklář umí. Zase něco jiného než "vokno, milej, blbej atd.". Ovšem příběh surový, syrový a přehnaně neskutečný. Ale vzhledem ke krátkým kapitolám a umění vyprávět se to dobře četlo.

26.06.2017 4 z 5