111 míst v Ostravě, která musíte vidět

111 míst v Ostravě, která musíte vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493323/bmid_111-mist-v-ostrave-ktera-musite-vid-Pzp-493323.jpg 4 12 5

Aktuálně nejrozsáhlejší průvodce Ostravou. Odhaluje Ostravu z mnoha úhlů pohledu. Na své si přijdou milovníci architektury, historie, gastronomie, parků i koupališť. Zaručené tipy najdou rodiče s dětmi i ti, kdo si chtějí dát dobrou kávu a pozorovat ostravský ruch jen skrz okna kavárny. Díky přehledné struktuře publikace představí jednotlivá místa živě, jako by se čtenář procházel po městě s průvodcem z masa a kostí, který danou lokalitu zná jako své boty. Krátké texty o daném místě doplňuje popis, jak se k němu dostat, a autentické fotografie bez zkrášlujících filtrů. Ať už jste v Ostravě na den, na víkend nebo na zbytek života, nudit se rozhodně nebudete.... celý text

Bustedka
11.01.2024 5 z 5

Ostrava - kdo by ji nemiloval. Já v ní prožila sice jen pár let, ale zamilovala jsem se do ní. Tahle kniha je přesně takový průvodce, kterého si představuju. Ukáže vám profláklé památky, ale i staré putyky, hřbitovy a haldy, které k tomu městskému koloritu prostě patří.

Locika
10.11.2022 5 z 5

Boží! Jednak zpracování knihy - vždy jedna zajímavost na dvoustraně přibližená v krátkém textu a s fotografií - tak i výběr míst.

katerina2465
04.09.2022 2 z 5

Zajímavě zpracovaná publikace, kvalitně vybraná místa k navštívení, ale naprosto tristní fotografie. U knihy, která má přivést lidi do města, hrubá chyba. Např. fotografie ZOO působí dojmem, že fungovala naposled v 90. letech, přírodní památky zase fotili nejspíš v listopadu. Opravdu chcete do parku, sadu nebo lesa, ze kterých vidíte jen holé větve. Nafotili Ostravu tak, že působí spíše jako Černobyl, přitom se v současnosti jedná o nejzelenější velkoměsto v ČR. Autory textů chválím, fotografie se nepovedly, vrací do nepěkných, depresivních osmdesátek.

ave55
23.06.2022 4 z 5

Kniha mě jako rodilou ostravandu moc potěšila, jen pár míst jsem neznala. Výborně zpracované, popis vtipný a přehledný, včetně adres a návodu, jak se k místu dostaneš. Ale musím strhnout hvězdičku za velmi nešťastně zvolenou měkkou vazbu, zvlášť u nové knihy se špatně listuje.

dawson321
30.05.2022 5 z 5

Více takových podobných průvodců. Již jsem četl 111 míst z Brna a Ostrava to výborně doplňuje. Už se těším na další výlet do tohoto města.

Autoři knihy

Vasilios Chaleplis