Pod rozpáleným sluncem

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen. Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou vazbu. Obrací se o pomoc na svou přítelkyni Simi, která jí dodává pocit stability. Simi je neplodná, což je pro ni ve společnosti, kde jsou ženy hodnoceny jen podle reprodukční role, velmi složité. Ráda proto adoptuje Leoninu dceru Adiu a mateřstvím získá identitu a prestiž. Těhotná Jane následuje svého muže diplomata z Keni do Libérie, kde prožívá trauma z násilného převratu a bojí se o zdraví svého nenarozeného dítěte. Narodí se jí zdravá holčička Grace, která se během dospívání setká a spřátelí s Adiou. Dívky se vydají hledat Adiina otce… V tomto jímavém příběhu plném nečekaných zápletek hlavní hrdinky přehodnocují, kým jsou, a čelí nepředvídatelným tragédiím, výzvám, prohrám i výhrám. Román Pod rozpáleným sluncem je dojemným vyprávěním o hledání i překvapivém nacházení základních mezilidských vztahů a domova. Kniha nejen pro čtenářky Bílé Masajky či Létala jsem za sluncem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405146/pod-rozpalenym-sluncem-9Yc-405146.jpg 3.819
Vydáno, Metafora

The Brightest Sun, 2018

Kniha Pod rozpáleným sluncem

putpuda

Mě se kniha taky líbila. Není to tak dávno, co jsem četla Bílou masajku a vyhledávala info o masajích a jejich stylu života. Příběh byl moc pěkný, ale dosti smutný... nejvíc jsem fandila Simi.
Určitě sáhnu i po další knize autorky, pokud bude ;)

Péťa1950

Příběh je podrobně popsán v anotaci. Chtěla bych upozornit na stále prováděnou obřízku u domorodých dívek a dále na přístup ke vzdělání. Matka,která se snaží sehnat peníze na vzdělání svých dětí, aby našly lepší uplatnění v životě. My si komfort bezplatného vzdělávání neuvědomujeme a z velké části si ho ani nevážíme. Zajímavý je pohled na život afrických kmenů.

Mindy

Příběh se odehrává v Africe, a to mě na této knize bavilo nejvíc. Popsané tradice Masajů, nádherná příroda, příběh Simi. Ale ostatní postavy - ty dospělé - mi sympatické nebyly. I když mají ke svému jednání své důvody, přišlo mi místy nepochopitelné.

Azala

Krasne. Ma to spad. Nekolikrat jsem si poplakala. Je to krasne napsana kniha.

alnahu
28.08.2019

Dojemné vyprávění o osudu tří žen,jejíž životy se díky dětem propletou. Román je o lásce,smrti ,životních útrapách ,ale i o přehodnocování priorit.V knize si také dozvíme zajímavosti ze života v Keni a také o jejich tradicích,jako je ženská obřízka. Mě se četla dobře.

mysterygirl
04.08.2019

Ještě v pulce jsem si rikala, ze dam knize 3-* nenadchne a neurazi,ale v druhé polovine to melo spad a trochu to vylepsilo dojem

veronika0382
17.05.2019

Atmosféra v knize je prostě jedinečná. Přečetla jsem pár stránek a náhle jsem se ocitla v horké, vyprahlé Keni, mezi Masaji, u vyschlého jezera, se všudypřítomnými velikými baobaby. I díky tomu mě hodně vtáhla do děje. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

ave55
12.05.2019

Ještě jsem nečetla knihu, kde by byly skoro všechny hlavní osoby nepříjemné. Tady byla normální snad jen Masajka Simi.

Milý Johne
Milý Johne