Pod rozpáleným sluncem

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen. Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou vazbu. Obrací se o pomoc na svou přítelkyni Simi, která jí dodává pocit stability. Simi je neplodná, což je pro ni ve společnosti, kde jsou ženy hodnoceny jen podle reprodukční role, velmi složité. Ráda proto adoptuje Leoninu dceru Adiu a mateřstvím získá identitu a prestiž. Těhotná Jane následuje svého muže diplomata z Keni do Libérie, kde prožívá trauma z násilného převratu a bojí se o zdraví svého nenarozeného dítěte. Narodí se jí zdravá holčička Grace, která se během dospívání setká a spřátelí s Adiou. Dívky se vydají hledat Adiina otce… V tomto jímavém příběhu plném nečekaných zápletek hlavní hrdinky přehodnocují, kým jsou, a čelí nepředvídatelným tragédiím, výzvám, prohrám i výhrám. Román Pod rozpáleným sluncem je dojemným vyprávěním o hledání i překvapivém nacházení základních mezilidských vztahů a domova. Kniha nejen pro čtenářky Bílé Masajky či Létala jsem za sluncem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405146/pod-rozpalenym-sluncem-9Yc-405146.jpg 3.710
Vydáno · Metafora

The Brightest Sun · 2018

Kniha Pod rozpáleným sluncem

alnahu

Dojemné vyprávění o osudu tří žen,jejíž životy se díky dětem propletou. Román je o lásce,smrti ,životních útrapách ,ale i o přehodnocování priorit.V knize si také dozvíme zajímavosti ze života v Keni a také o jejich tradicích,jako je ženská obřízka. Mě se četla dobře.

mysterygirl

Ještě v pulce jsem si rikala, ze dam knize 3-* nenadchne a neurazi,ale v druhé polovine to melo spad a trochu to vylepsilo dojem

veronika0382

Atmosféra v knize je prostě jedinečná. Přečetla jsem pár stránek a náhle jsem se ocitla v horké, vyprahlé Keni, mezi Masaji, u vyschlého jezera, se všudypřítomnými velikými baobaby. I díky tomu mě hodně vtáhla do děje. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

ave55

Ještě jsem nečetla knihu, kde by byly skoro všechny hlavní osoby nepříjemné. Tady byla normální snad jen Masajka Simi.

MartinaF

No teda. Čekala jsem všechno, jen takové zvraty ne. Kniha se mi dostala pod kůži, až mě úplně mrazilo. V příběhu je tolik věcí, které stojí za přemýšlení - rodičovství, domov, tradice, kulturní rozdíly.

Anotace knihy vás nepřipravila na to, co se v příběhu stane. A to je dobře. Kniha je jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla.

Bobina74

Ačkoli to není zrovna veselé čtení jistou naději vám dá. Překrásné popisy drsné, rozpálené Afriky a různorodé vztahy mezi matkou a dítětem. Čte se dobře.

bookcase

Krásný, místy melancholický příběh o rodičovství, nevyřešených problémech v reáliích horké Afriky.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy