Audrina Audrina komentáře u knih

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Otevřeně se přiznám, že jsem z téhle knihy dost rozpačitá. Autora jsem si naprosto zamilovala díky Osamělosti prvočísel, ale toto dílo mě nijak zvlášť nepřesvědčilo. Možná za to mohla až přílišná strohost jazyka nebo silné odosobnění od hlavních postav....nebo jsem možná jen knihu četla v nesprávný čas

25.08.2017 3 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Musím říct, že příběhy princezny Mii jsou mojí srdcovkou. I když jsem už odrostla cílové skupině těchto knih, ráda se k nim vracím a zvlášť k tomuto poslednímu. Mám pocit, že Mia je tady konečně rozumná. Sice si v sobě pořád zachovala část svého bláznivého já, ale na druhou stranu se chová i logicky a rozumně. I když je knížka plná klišé a přehnané romantiky, já ji mám nesmírně ráda a ještě raději se k ní vracím.

21.08.2017 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Od knihy jsem čekala špionážní román, dostala jsem ale spíš klasický historický příběh okořeněný trochou té akce. Kniha je napsaná velice kvalitně, některé části jsem si opravdu užívala a bavily mě číst. Bohužel v knize je také dost míst, které jsou celkem hluché a neškodilo by jejich zkrácení.

19.08.2017 3 z 5

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Opravdu povedená část o Morlandově rodině. Tento je možná až trochu moc tragický. Ale v tom tkví kouzlo celé ságy, je jakoby by ji psal život sám. Jelikož je konec celkem otevřený, budu muset sáhnout po dalším dílem brzy

17.08.2017 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Sedmý díl Narnie je o dost odlišnější než ty předchozí. Když jsem ho před léty četla poprvé, vůbec se mi nelíbil a vlastně jsem ho ani moc nechápala. Až po letech jsem ho dokázala lépe ocenit. Jsem ráda, že jsem se k celé sérii vrátila, protože i když se série tváří jako pohádkový příběh pro děti, spoustu myšlenek pochopíte až jako dospělí.

14.08.2017 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Přjde mi, že se knihy o Narnii díl od dílu zlepšují. Pouze mám trochu problém s náboženským propojením, které Lewis používá skrze lva Aslana

10.08.2017 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Tak jsem dočetla celou trilogii :) Musím říct, že všechny knihy jsou napsané opravdu čtivým způsobem, ale co si budeme povídat, někdy je to trochu roztahané. Podle mého názoru by knize neškodilo zkrácení, protože se po celé tři tlusté knížky opakuje stále totéž dokola. Na léto ale skvělá oddechovka :)

08.08.2017 4 z 5

Moc hezký romantický příběh. Nemá to žádnou extra hloubku, ale přes léto jsem chtěla přesně něco takového, co vás zahřeje u srdíčka a je to oddechové. Těším se na další díly

31.07.2017 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Druhého dílu jsem se trochu bála. Ten první přece jenom končil celkem uzavřeně. Autor mě ale rozhodně přesvědčil o svých kvalitách, protože druhý díl je snad ještě lepší než ten první! Líbí se mi, jak je náš svět takto nenásilně propojen se světem pohádek, navíc autor dokázal do příběhu vnést zase nové pohádkové hrdiny. Konec byl celkem smutný, ale asi i očekávaný. Už se těším až u nás vyjde další pokračování.

23.07.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Z knih, které jsou vydávané jako přepis blogů či sloupků patří P.S. k tomu nejlepšímu na českém trhu. Aňa píše o naprosto běžných, až obyčejných, věcech, ale píše o nich lehce a s nehoráznou poetikou. Některé pasáže jsou až smutně pravdivé a člověka donutí k zamyšlení.

21.07.2017 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Nečekala jsem, že se mi kniha bude líbit až tak moc. Autora znám ze seriálu Glee a celkem mě překvapilo, že vydal i knihu. Pohádky miluju a tento příběh je taková nenásilná forma, jak je přiblížit dnešním dětem. Rozhodně se ale knížka bude líbit i dospělým.

19.07.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák prostě psát umí. Miluju jeho scénáře a nezklamala mě ani tato kniha. Je to nežné čtení napsané s humorem

19.07.2017 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Kdo miluje tuhle nesmrtelnou pohádku bude nadšen. Pro mě je Kráska a zvíře naprostou klasikou, kterou mohu vidět pořád. Tím, že byla kniha napsaná opravdu přesně podle filmu se nejednalo o nic přelomového, ale spíš jde o letní oddechové čtení.

19.07.2017 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha, která se rozhodně nebude líbit všem. Irving má celkem dost specifický styl psaní, který buď rádi máte a nebo ne. Svět podle Garpa je jedinečný v příběhu samotném...kniha o spisovateli, ve které se přímo objevují úryvky z jeho děl. Bohužel se v ní často střídají části, které jsou skvělé, a od kterých se nedokážete odtrhnout s těmi, které vás celkem nudí.

12.07.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Ke knize jsem přistupovala s nulovými očekáváními...přece jenom jsem na ní četla více negativních než pozitivních ohlasů. Možná ale právě proto mě nezklamala. Ano, první díl byl lepší, ale to bylo dáno spíš samotným příběhem.
Jojo ale zase ukázala, že jako autorka románů pro ženy je v současnosti špička. Zatím mě od ní nezklamala žádná kniha a rozhodně sáhnu po dalších příbězích z jejího pera.

08.07.2017 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Naprosto brilantní kniha, jsem nesmírně ráda, že Šulc dokázal tak skvěle zpracovat jedno temné období naších dějin. Myslela jsem si, že toho o druhé světové válce a jejich událostech vím hodně, ale kniha mi zase o trochu víc pomohla poodhalit některé detaily.
Pro laickou veřejnost se jedná o skvělé čtivo, které nenásilnou formou přináší spoustu informací.

06.07.2017 5 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

Tento díl by klidně mohl být zakončením celé série, přesto si pro nás autorka nachystala ještě spoustu dalších dílů, tak jsem zvědavá, jaké budou ony.
Celé série o Angelice je především kvůli filmům zatracovaná coby podřadná červená knihovna. Přitom se jedná o bravurně napsaný historický román, který ale samozřejmě je dost romantický. Obdivuji autorku za to, jak dokázala nastudovat dobové reálie a mistrně je převedla do příběhu.
Opětovné shledání manželů Peyrakových bylo sice celkem předvídatelné, ale líbilo se mi. Především jsem ocenila, že si ihned nepadli kolem krku, ale vztah mezi nimi se musel znovu vybudovat.

21.06.2017 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Četla jsem až po Poselství růží a musím přiznat, že se mi tento díl líbil víc. Postavy zajímavější a dobové zasazení bylo více atraktivní. Boj proti otrokářství byl výborně popsán.
Co mi vadí na autorčině historických románech, je jejich příliš dlouhá datace. V rámci jedné knížky popíše osudy čtyř generací, což mi přijde už moc. Byla bych radši kdyby se zaměřila na jednu / dvě generace a čtenáři ji lépe popsala než přeskakovat od jedné postavy ke druhé.

08.06.2017 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Dlouhé stíny jsou přesně tou knihou, která má pokažený konec. Po celou dobu příběhu jsem si knížku užívala, prožívala životní peripetie s hlavními postavami, bylo mi smutno a zároveň veselo z té tragičnosti celého příběhu. Ale to rozuzlení, přišlo mi to šíleně přitažené za vlasy....a i když je to možná z biologického hlediska možné, mně to zkazilo celý dojem z knížky.
Autorku ale musím ocenit, píše velice čtivě a pokud chcete nějaké oddechové čtivo na léto, je Meacham tím pravým.

08.06.2017 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Musím říct, že jsem od knihy měla možná až příliš velká očekávání. Čekala jsem historický román a dostala jsem romantický příběh v dobových kulisách. Historie je zde totiž celkem dost opomíjená, kdyby si hlavní hrdinka neoblékala ráno korzet a odpoledne se neprojížděla v kočáře, možná byste ani nepoznali v jaké době se příběh odehrává.
Hlavní hrdinka mi byla šíleně nesympatická, ale zase oceňuji autorku, že dokázala stvořit postavu, která není prvoplánově všem sympatická, to taky nezvládne každý.
Odpočinkové čtení na léto, ale znovu bych po knize nesáhla

08.06.2017 3 z 5