astroweb astroweb komentáře u knih

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

No, konečně jsem dočetl i s přestávkami. Opakuji, že nejlepší pro mě jsou autorčiny knihy, které jsou o knížkách.

06.02.2024 3 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Už jsem dlouho nečetl žádnou scifi. Na tuhle jsem narazil vlastně náhodou, autorku jsem neznal. Mám z tohoto žánru nejraději cestování časem. Zkusil jsem a jsem velmi velmi moc příjemně překvapený. Čtivé, místy vtipné, dosti často vyloženě napínavé.

26.01.2024 5 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Zajímavá biografie o známém hotelu, známém dortu a životu ve Vídni na přelomu 19. a 20. století.

24.01.2024 3 z 5

Láska v časech nenávisti: Kronika citů 1929–1939 Láska v časech nenávisti: Kronika citů 1929–1939 Florian Illies

Velmi, velmi zajímavá knížka. Není na jednorázové přečtení. Svým způsobem zpracování není lehké čtení, ale obsahem mimořádné.

22.01.2024 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Zatím se mi líbily všechny knihy od této autorky, přečetl jsem zatím čtyři, ale tahle z nich bylo skutečně nejslabší.

19.01.2024 2 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Paráda, volné pokračování a musím napsat, že ještě lepší a delší.

14.01.2024 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Pohodové čtení se všemi hvězdičkami. Mám rád knihy o knížkách a tahle se mi proto líbila hodně moc.

11.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Trochu slabší autorčin román, než ty předchozí, co jsem četl a přečetl jich docela dost.

03.01.2024 3 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

(SPOILER) Ze začátku pohoda opravdu předvánoční, postupem od tří čtvrtin jsem musel poněkud přeskakovat, příliš průhledný konec, Vím, že to není thriller, ale ten závěr, když Jackovi vysvětlí matka, jak to s ním bylo, no žádná hitparáda.

11.12.2023 1 z 5

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Naďa Horáková

Asi jsem neměl náladu právě na tohle, i když autorku mám jako za čtivou a zajímavou rád. Tady mi vadila přemíra propletených postav a jejich osudů, závěr byl zajímavější, ale oproti jejím jiným historickým příběhů dosti slabé.

07.12.2023 1 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Konečně jsem přečetl i šestý (poslední ?) díl této série. Všechny se mi četly hodně dobře, i když je pravdou, že ostatní série této autorky jsou si dosti podobné, ale líbí se mi její vyprávěcí styl.

29.11.2023 5 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Parádní příjemné pohodové čtení, nejen před Vánocemi. Užil jsem si to, určitě si přečtu další knihy této autorky.

20.11.2023 4 z 5

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Nejnověji přeložený slovenský autor, dobrý rozjezd v Americe, na Slovensku trochu více popisné, závěr připravený na další pokračování více ve stylu fantasy.

19.11.2023 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Minier je čtivý vždycky, tentokrát jsem musel zpočátku si dám pauzu, popisy natáčení hororových scén apod., jsou dosti realisticky nepříjemné.

07.11.2023 4 z 5

Josef II.: Podivuhodné cesty habsburského císaře Josef II.: Podivuhodné cesty habsburského císaře Monika Czernin

Skvěle podaný životopis a pohled na císaře Josefa II.

31.10.2023 4 z 5

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Druhá kniha autorky, co jsem četl, musím přiznat, že první se mi líbila víc. Tahle je sice dosti čtivá, ale méně zajímavá po historické stránce, zvláště postava pana Jana, majitele Mydlovaru je velice autorsky odbytá a nevěrohodná. Samotné rozuzlení taktéž.

25.10.2023 2 z 5

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Nedávno jsem přečetl s chutí od Jiráska Poklad. Ten byl kratší, nyní jsem dočetl první díl tohoto rozsáhlejší díla, tetralogie. Moc a moc se mi to líbilo. Rád jsem při tom zavzpomínal i na svou maminku, když jsem ji před lety přistihl při tomtéž čtení, co na to říká a ona se tak hezky zasnila a pravila, je to o tom, jak dříve bývalo, jak se dřív žilo.

21.10.2023 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Buď jsem neměl tentokrát náladu nebo se autorovi kniha povedla méně než předešlé, které jsem všechny přečetl. Vadily mi popisy hrdinových činností, podrobné popsané někdy až nudně technické popisy lodě, zbraní apod. Scházel mi nějaký příběh !

18.10.2023 1 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Skvělá zajímavá kniha. Jak po stránce čtivosti, tak po stránce historických reálií.

04.10.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Jako knihkupci v.v. se mi kniha námětem nemohla nelíbit. Pohodové a příjemné čtení, které mě vrátilo do začátků mé profese, přiblížilo i prostředí Paříže. Jenom jednu výtku si nemohu odpustit. V knihách o knihkupectvích je dosti výrazná nepřesnost. Ne, opravdu není čas si v pracovní době číst !

18.09.2023 4 z 5