astroweb astroweb komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Jak říkal Josef II. o Mozartově hudbě v Amadeovi - příliš mnoho not, tak já musím napsat - příliš mnoho postav, propletené příběhy, zachránil to až napínavý konec.

24.04.2024 2 z 5

Průkopníci Průkopníci John Jakes

Prostě nádhera, skvělé čtení plné zajímavých historických reálií a přitom napínavého čtení o jednotlivých hlavních postavách. Před časem jsem přečetl první dva díly, musím si přiznat, že si ani nepamatuju, že je to taková paráda, odpočinu si a už nyní se těším na pokračování.

21.04.2024 5 z 5

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

Zajímavé téma, ale časem jsem si říkal během čtení, že místy to působilo až únavně zdlouhavě. Byl jsem nicméně rád, že jsem dočetl, určitě si od autorky v budoucnu něco přečtu. Píše čtivě, snad jiná témata mi budou bližší.

15.04.2024 3 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Zajímavé čtení o staré Praze, se zajímavým, až mystickém příběhem.

13.04.2024 4 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Neradostné čtení, poutavé a čtivé to ano, ale ta fakta vypovídající o holokaustu !
Několikrát už jsem to chtěl vzdát a přečíst si něco jiného, ale jsem rád, že jsem vydržel až do konce, kdy jsem i zaslzel.

12.04.2024 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Přečetl jsem třetí knihu ze série. První dvě se mi líbily o poznání podstatně více. Z počátku dobrý, jenom mi připadlo, že soukromý život inspektorky převládal až příliš nad pátráním. Ale v poslední třetině, kdy se mělo všechno ve finále vyjasnit, vše bylo najednou tolik nepřehledně spletité, alespoň pro mě, že jsem si říkal, to snad napsal sám Jára Cimrman.

04.04.2024 2 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Zase jedna kniha od autorky přečtená, za začátku se mi četla docela dobře, nebyla to první detektivka od ní, ale postupem neustále nějak přibývaly postavy, finále také takové všelijaké. Rozhodně si přečtu i další ze série, ale rozhodně to nebude hned.

29.03.2024 4 z 5

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Trochu jsem se obával a nemohl jsem se zbavit dojmu, že umístění příběhu do blízké budoucnosti, nebyl zrovna ten nejlepší autorův nápad. Myslím, že samotný příběh byl perfektní, čtivý, ale mohl se i s výtkami k ekologii i v současnosti. Byl by více uvěřitelný.

26.03.2024 4 z 5

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Velice zajímavé, velice čtivé, stylem připomíná Toulky českou minulostí. Jenom ty aktuální poznámky o historii a vztahu k současnosti si mohla autorka odpustit.

20.03.2024 5 z 5

Králova spravedlnost Králova spravedlnost E.M. Powell

Parádní historická detektivka, určitě si přečtu i další. Plastický obraz dvanáctého století v Anglii, včetně doložených vyšetřovacích metod a pátrání hlavních postav.

13.03.2024 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Díly jsou v podstatě shodné, myslím tím úroveň, tedy i tento na pět hvězdiček.

11.03.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě první dílo autorky, určitě si přečtu další. Napínavé, velmi čtivé, i když nakonec téma není z těch nejoriginálnějších, ale hlavně, že příběh má spád.

08.03.2024 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Opět i tento díl skvělé čtení, pohodové, místy dojemné, historicky zajímavé.

05.03.2024 5 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Lákají mě všechny příběhy, které se týkají knížek a knihkupectví. Spoustu jsem jich přečet, některé byly pěkné, jiné vynikající. Tato průměrná.

03.03.2024 2 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

To byla tedy jízda. Skvělá detektivka světové úrovně !

01.03.2024 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

I když nečtu Sestřičky všechny díly najednou, je to krásné, pohodové, ale i místy inteligentně dojemné čtení, moc se mi líbí.

28.02.2024 5 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Oproti jiným autorovým knihám pro mě velké zklamání.

28.02.2024 1 z 5

Meč pro krále Meč pro krále Michal Zmítko

Kniha, pro mě nového autora, se mi dosti líbila. Má vypsaný literární styl, moc historických reálií v ní není, ale příjemné čtení ano.

26.02.2024 4 z 5

Pohřeb na přání Pohřeb na přání Anthony Horowitz

Super detektivka, Christie by měla radost a já velikou.

08.02.2024 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

No, konečně jsem dočetl i s přestávkami. Opakuji, že nejlepší pro mě jsou autorčiny knihy, které jsou o knížkách.

06.02.2024 3 z 5