astroweb astroweb komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi příjemné čtení . Komisař Dupin připomíná Maigreta, stejně podobné je prostředí i jeho uvažování a pátrání.

16.02.2023 4 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Trochu jiné čtení od stejného autora, než Dům hedvábí, dokonce z počátku jsem čtení už chtěl vzdát, ale dočetl jsem a skutečně nelitoval, skvělý příběh detektivka v detektivce !

13.02.2023 4 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Jeden z nejlepších špionážních autorových románů, které jsem od něj četl a nebylo jich málo.

05.02.2023 5 z 5

Polistopad Polistopad Tomáš Miklica

Byl jsem zvědavý na současnou českou prózu. Byl jsem více než zklamaný.

05.02.2023 2 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příjemná romantická a čtivá chuťovka, dám si pauzu, než se pustím do dalších dílů, ale těším se.

19.01.2023 4 z 5

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

Přečetl jsem až do konce, začátek byl lepší. Pak už jenom "napínavé" opravdu pro kluky.

11.01.2023 2 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Super milé překvapení od nového, pro mě, autora. Skvělé napodobení Doylova stylu a atmosféry Anglie 19. století.

05.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Vím, že doposud se mi líbily všechny díly, ale mám za to, že tenhle byl zatím nejčtivější a nejlepší.

20.12.2022 5 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

5 hvězdiček je ještě málo. I když některé scény jsou vylíčené více než drsně a naturalisticky, nejsou bezúčelné, navíc soukromý život komisařky je skutečně fascinující. Skvělé čtení !

07.12.2022 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Jsem rád, že se autor rozhodl psát další kroniky, jsou pro mě čtivější, než jeho historické detektivky, těším na další pokračování této.

30.11.2022 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Pro mě nejslabší a nejhůře čitelné dílo mého, přitom oblíbeného, autora. Asi jsem zrovna neměl náladu pročítat výkony opět neskonale geniálního zlosyna.

07.11.2022 2 z 5

Za časů odvahy Za časů odvahy Suzanne Kelman

Romantický historický román o špionech za druhé světové války. Dočetl jsem, nebylo to nezajímavé, ale četl jsem něco podobného v lepším provedení.

02.11.2022 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Autor se opět vyznamenal. Mám rád jeho historické i současně napínavé, píše vždy vtipně a zajímavě.

13.10.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Nejdřív jsem se začetl, pak zase jsem se rozmýšlel, jestli mám četbu přerušit, ale nakonec jsem hodně rád, že jsem tak neudělal. Prostě knihy jsou můj život a svět, navíc ten příběh nebyl úplně špatný.

13.10.2022 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Druhá kniha od autora, co jsem četl, tato se mi líbila ještě víc, je úžasná, vřele doporučuji.

02.10.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Třetí kniha od této autorky, jsou všechny tři opravdu skvělé. Nejen literárním zpracováním zajímavé historie, ale i lidskými osudy.

27.09.2022 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Super čtení z okupované Francie, 2. světové válka. Skvělé vystižení atmosféry i charakterů jednotlivých postav.

14.09.2022 5 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Velmi čtivé, další díl ze série, autor vždycky končí díl napínavě, takže přímo vyzývá k přečtení pokračování.

14.09.2022 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

První dílo autorky, které jsem přečetl. Je zajímavé a u detektivky zvláště, že první půle se mi líbila a četla lépe, konec už byl nastavovaný, nepřekvapivý.

29.08.2022 2 z 5

Přísně střežené tajemství Přísně střežené tajemství Jeffrey Archer

Velmi čtivě napsané, i když se mi první dva svazky této série zatím líbily více, určitě se časem pustím i do dalších.

25.08.2022 4 z 5