astroweb astroweb komentáře u knih

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Není to stará dobrá Anglie, ale psychologie postav je stále táž - zajímavá, hluboká.

26.03.2013 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Skvělé, Christie mě vždy uchvátí svým jazykem a i když jsou v detektivce pochopitelně vraždy, přesto z jejich knih vyzařuje klid a pohoda.

25.03.2013 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělé, nečekaně úžasné.

11.03.2013 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Po prvních stránkách jsem si uvědomil, že jsem příběh viděl zfilmovaný, ale stejně jsem knihu dočetl do konce. Atmosféra, kterou dokázala Christie navodit, rozhovory, vnoření do lidských charakterů a osudů a samozřejmě potěšení z rozuzlování konečného vyznění pointy, to vše řadí Po pohřbu k nejlepším knihám, jaké Agatha Christie napsala.

06.03.2013 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Tento Child patří k těm slabším, míst zbytečně moc popisným.

29.10.2012 3 z 5

Camel Club Camel Club David Baldacci

Zbytečně moc postav, bylo někdy obtížné se v nich vyznat a v jejich motivech.

23.10.2012 2 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Úchvatný román, jeden z nejlepších od Falconera.

27.09.2012 5 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Zvláštní kniha, hudební špionáž, posmutněle dojímavá, včetně závěru. Líbila se.

20.09.2012 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Colin Falconer (p)

Myslím, že je to čtvrtá kniha od tohoto autora, kterou jsem právě dočetl a je z nich nejlepší. Velice silný román.

30.08.2012 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Jeden z nejlepších Childů, které jsem přečetl.

21.07.2012 5 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Z počátku jsem si myslel, že poněkud odsuzující komentáře o této knížce jsou přehnané. Nebylo tomu tak. Poslední třetinu už jsem hrubě přeskakoval, pořád dokola se opakovaly stejné scény, kdy čtenář byl uváděn v omyl kdo je kdo. Na prvním místě v čtivosti uu mě stále stojí u tohoto autora Rasputinovo proroctví.

07.07.2012 2 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Zatím nejnudnější netradiční Reacher, hra na detektivku takřka klasickou. Sám jsem zvědavý,jestli knihu dočtu.

22.05.2012 2 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Ze začátku jsem si nevěděl rady, jak ke knize přistoupit, pak mě skutečně chytila za čtenářské srdce, ale poslední čtvrtina už na mě byla příliš popisná, jakoby autor prodlužoval neúměrně závěr.

14.05.2012 3 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Čtivá, zajímavá kniha, někdy se mi zdálo, že je psaná až příliš lehce a rád bych věděl, nakolik autor fabuloval různá detaily z osobního života. Určitě zkusím přečist od téhož autora i jiného jeho knihy.

07.05.2012 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čekal jsem od knihy víc, zbytečně překombinované.

07.03.2012 3 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Je to třetí kniha, kterou jsem od něj četl, na prvním místě stále vede Zima v Madridu, ale Vladař je skvělý!

06.03.2012 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Nejdříve jsem četl od autorky Zahrada kostí, moc se mi líbila, ale Chirurg mě zklamal.

05.02.2012

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Follett nezklamal, tentokrát se více věnuje historii, než vztahům jednotlivých postav. Těším se za rok na pokračování.

12.01.2012 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Nečetl jsem komentáře a tak jsem Deavera začal číst právě Mělkými hroby. Líbily se mi, takže se těším, že další jeho knížky se mi budou líbit ještě víc.

03.11.2011 4 z 5