Stormbreaker

od:


KoupitKoupit eknihu

Alex Rider tajně prošetřuje smrt svého strýce a zjišťuje, že strýc nebyl bankéř, ale špion, který prošetřoval poměry v Saylových závodech, které vyvinuly revoluční typ počítače – Stormbreaker. A právě Stormbreaker představuje temnou hrozbu a před Alexem se rozkrývá nebezpečné spiknutí, které se snaží nějak vyřešit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/551/stormbreaker-551.jpg 4.4152
Série:

Alex Rider (1.)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
any333
11.02.2018

Sice moc nečtu akční knihy bez nadpřirozených aspektů, ale tady mi to nevadilo. První kapitola byla navíc opředena takovou pohřební atmosférou, takže jen navýšila moji zvědavost, jaké to bude. Hned v další kapitole je navíc hrdina v nebezpečí a čtenář společně s ním a se zatajeným dechem sleduje, jak to bude probíhat dál. Zaujal mě výčet těch agentských hraček, za co všechno se to může maskovat.
Na druhou stranu jsem při zmínce o akváriu pojala podezření, jak to s ním bude, takže místy to bylo jako přesně nalinkované, aby si někdo odvodil další události z toho, s čím se Alex setkal v minulosti. Počítám, že detektivky pro dospělé tak průstřelné nejsou, čili tohle bude víc dětská forma.
To ovšem neznamená, že se mi to hezky nečetlo a že mě to sem tam nepřekvapilo. Třeba ten konec; normálně by to mělo skončit přerušením plánu, ale tady se ještě objevuje Alexův případný nepřítel pro příští díly. Uvidíme.

Stolid
22.11.2017

Vždy se o Alexovi mluví mako o hrdinovi, já ho tak nevidím, spíš naopak. Každý díl série má stejný obsah: Alexe dostanou na ústředí nějaké tajné organizace, Smithers mu rozdá hračky, nasadí ho do akce. Alex se při první příležitosti prozradí (tomu říkají agent???), zločinec mu všechno vykvává, a policie ho musí zachraňovat. Je to strašně nudné a předvídatelné. Jediné co Alex umí - Alex umí perfektně zdrhat před zločince, to se mu musí nechat.

PavlinkaL
07.05.2017

Z knihy jsem byla zklamaná, nedokáži o ní ani nic moc říct.

AnonymBezejmen
14.02.2017

Kniha sice dobrá, přečetl jsem nakonec celou sérii, ale ve stejné době jsem četl CHERUB. Ten je dost podobný, ovšem o hodně lepší. Některé části byly dost nereálné a ani jsem si je moc nemohl představit.

hana4834
10.02.2017

Alex mě prostě dostal a těším se na další pokračování

Joges
02.10.2016

Zajímalo mě, jak píše autor knihy. Anthony Horowitz je bravurní pisálek, text se mi líbil, možná si od něj ještě něco přečtu, ovšem je to většinou jen schématický text, který nejde příliš do hloubky. Také děj s mladým Jemesem Bondem je lehce předvídatelný i méně uveřitelný. Ale jako literatura pro mládež je to výborná kniha.

rm
11.09.2015

Myslím, že se to docela fajn čte. Jo, je to trochu šablonovitý, ale to James Bond je taky; občas do toho Alex jde poněkud hloupě - no, ale je to hold kluk, tak co chcete :-) Co se tomu upřít nedá je rozhodně spád do poslední strany, takže 'u mě dobrý!'

Mixy
26.06.2014

Mission Impossible s nesmrtelným hrdinou v čele, která nikdy nezklame velice akční zápletkou.

Darkry
25.12.2013

krásně napsaná knížka, líbí se mi, že na rozdíl od většiny knih má i ústřední postava malého kluka svůj charakter. Většinou se hlavní postava v podobném typu literatury chová přesně tak jak se chovat má a jak to čtenář čeká a zanikají tak jakékoli její charakterové vlastnosti, to se Anthony Horowitzovi nestalo a navíc dokázal vyprávět dramatický příběh. Po delší době knížka, kterou jsem přečetl za jeden den :)

sluppka
05.11.2013

Celou sérii Alexa Ridera jsem jako dítě úplně zbožňovala. Kdybych je četla dnes, asi bych tak nadšená nebyla, ale z pohledu dítěte rozhodně 5 hvězdiček.

lusinka.9
02.11.2013

Skvělá knížka

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Nadprůměrně dobrý, poutavý a čtivý děj :)
Doporučuji :)

Issiriana
03.01.2013

Musím říct, že jsem se docela bála, jak bude Anthonyho román vypadat. Nejenže jsem příjemně překvapená, ale také si hned do knihovny běžícím půjčit další díl, protože jsem velmi zvědavá na Alexova další dobrodružství. :) Za první díl tedy pět hvězdiček a pochvala.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Stormbreaker vypráví příběh čtrnáctiletého chlapce, který se nedobrovolně stal agentem britské MI5, a zažil neuvěřitelné dobrodružství. I když rozhodně nepatřím do cílové skupiny čtenářů, knížku jsem si velice užila. Je to odpočinkové čtení na chvíle, kdy se vám nechce moc namáhat mozek a chcete si prostě odpočinout od všedního dne a vypravit se na zajímavá místa.

bibi.r
28.11.2012

Prostě James Bond v pubertě :).

kakabus
05.03.2012

Doporučuji , fajn četba. :D