Stormbreaker

Alex Rider tajně prošetřuje smrt svého strýce a zjišťuje, že strýc nebyl bankéř, ale špion, který prošetřoval poměry v Saylových závodech, které vyvinuly revoluční typ počítače – Stormbreaker. A právě Stormbreaker představuje temnou hrozbu a před Alexem se rozkrývá nebezpečné spiknutí, které se snaží nějak vyřešit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/551/big_stormbreaker-So4-551.jpg 4.3179

Alex Rider 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , BB art

Stormbreaker, 2000

Kniha Stormbreaker

TeaPeter

Motivy knihy mi nenásilně připomněly film Kingsman: The Secret Service. Příjemná dobrodružná kniha pro náctileté, která ale potěší i starší a třeba i pokročilé.

Kopretina
01.04.2021

Líbila se mně i mým třem dětem. Postavy zapamatovatelné, děj napínavý a dobrý konec.

kokrokr
29.01.2021

Chtělo to trochu živější jazyk, tohle působí příliš jednoduše. Taky si myslím, že „Cherub” byl o level výše. Jinak celkem průměrný dobrodružný román pro kluky pod patnáct.

MartesGames
10.01.2021

Kniha byla dobrá... dokud nevyšel film. Vždy jsem měl radši filmy, ale pro děti doporučuji.

Amolein
07.06.2020

James Bond ve čtrnácti letech. Akční dobrodružství pro děti, což jsem na začátku nevěděl, ale dočetl jsem to. :)
Naivitou až k neuvěření, jednoduchým jazykem, ale rychlým dějovým spádem je tato kniha určena pro věkovou kategorii teenager. Pro ně je také snadné se ztotožnit s hlavním hrdinou a zažít si tak své "klukovské" sny a akčním hrdinovi.
Být v tom věku, tak budu nadšený, takže...5 hvězdiček.

_Divočák_
06.03.2019

Četl jsem to jako kluk a v tom věku se mi kniha moc líbila

any333
11.02.2018

Sice moc nečtu akční knihy bez nadpřirozených aspektů, ale tady mi to nevadilo. První kapitola byla navíc opředena takovou pohřební atmosférou, takže jen navýšila moji zvědavost, jaké to bude. Hned v další kapitole je navíc hrdina v nebezpečí a čtenář společně s ním a se zatajeným dechem sleduje, jak to bude probíhat dál. Zaujal mě výčet těch agentských hraček, za co všechno se to může maskovat.
Na druhou stranu jsem při zmínce o akváriu pojala podezření, jak to s ním bude, takže místy to bylo jako přesně nalinkované, aby si někdo odvodil další události z toho, s čím se Alex setkal v minulosti. Počítám, že detektivky pro dospělé tak průstřelné nejsou, čili tohle bude víc dětská forma.
To ovšem neznamená, že se mi to hezky nečetlo a že mě to sem tam nepřekvapilo. Třeba ten konec; normálně by to mělo skončit přerušením plánu, ale tady se ještě objevuje Alexův případný nepřítel pro příští díly. Uvidíme.

Stolid
22.11.2017

Vždy se o Alexovi mluví mako o hrdinovi, já ho tak nevidím, spíš naopak. Každý díl série má stejný obsah: Alexe dostanou na ústředí nějaké tajné organizace, Smithers mu rozdá hračky, nasadí ho do akce. Alex se při první příležitosti prozradí (tomu říkají agent???), zločinec mu všechno vykvává, a policie ho musí zachraňovat. Je to strašně nudné a předvídatelné. Jediné co Alex umí - Alex umí perfektně zdrhat před zločince, to se mu musí nechat.