asam asam komentáře u knih

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Vtipné vyprávění o strastích a radostech spojených se stopování po Evropě. Zajímavé postřehy charakterizující jednotlivé země a hlavně jejich obyvatele.
A taky řada zajímavých faktů o památkách či zajímavostech, které autor navštívil.

03.03.2020 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Hledaný lupič a ona agentka FBI - oba tvoří naprostou nesourodou a naprosto skvělou dvojici, jejichž slovní přestřelky a šílené eskapády si zamilujete. Bláznivé akce, humor, šílení rodinní příslušníci plus drsňáci se zlatým srdcem.
Oddychové čtení.

08.07.2019 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Tak k této knížce si dejte skleničku červeného, nechte se proškolit v degustování vín, seznamte se s krásnou krajinou plnou vinic a při tom jen tak bokem sledujte vyšetřování staré zapomenuté vraždy. Občas taky je třeba řešit vztahy dcera x otec. ženy x starší pán. To vše ve společnosti šikovného řešitele starých vražd. Enzo Macleod - postava, která vás příběhem provází je už známá z předešlých dílů, nepřekvapí vás jeho tvrdohlavost, neústupnost Co mě ale překvapilo - je konec knihy. Snad se v dalším díle dozvíme víc.

06.05.2019 5 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Zde sledujete nejen osudy rodiny, vzpomínky na rodiče, na své dětství a mládí, ale v knize se odráží celá pohnutá historie 20.století.
Velmi pěkné, zajímavé čtení.
Závidím panu Třeštíkovi všechny ty informace o své rodině., deníky, vzpomínky.

02.02.2019 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Silný příběh. Až se tají dech. Víc k tomu říci nemůžu. Všechno by byla jen prázdná slova
Přečtěte si.

28.01.2019 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Zdálo se mi to vše zmatené, nepřehledné. Zbytečně překombinované.

24.09.2018 1 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

To není román ani beletrie. Jdu kolem knížky, náhodně otevřu na některé stránce, přečtu pár glos, zasměji se výstižnému přirovnání, zamyslím se a zase klidně knížku zavřu. Na chvíli jsem se potěšila, zasmála ,,,otázka "kde mám brejle"? je mi také blízká - Já přidávám ještě "sakra".

27.01.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Přiznám se, že nemusím sladké romány - romány pro ženy. Už dopředu jsem věděla do čeho se pouštím. O knížkách spisovatelky jsem četla mnoho recenzí a kritik. Kladných. A souhlasím s nimi. Dávám za pravdu těm, co říkají, že autorka dovede v románech překvapit, že zná a dovede vystihnout charaktery osob. Knížka je o lásce a to nejen mezi lidmi, ale hlavně o lásce k přírodě. A za tu přírodu, delfíny a velryby dávám 4 hvězdičky.

30.12.2017 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Asi jsem se s knížkou potkala v nevhodnou dobu. Na obálce je uvedeno, že to je " ďábelsky zábavný a napínavý příběh o stáří" .Tak to teda z mého pohledu určitě ne.

25.01.2016 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Napínavé, krásně vykreslené charakteristiky postav, i nezřízený život mládeže v malém nudném městečku. Detektivka spojená s psychologií Policie stojí při vyšetřování stranou, i ten detektivní příběh je upozaděn, neteče tady krev, spíše se s mladou reportérkou seznamujeme s obyvateli a událostmi v městečku, řešíme psychologii vztahu dcery a matky a pomalu se nám rýsuje a odkrývá celý příběh. Když už si myslíme, že víme jak to vše bylo a kdo je pachatel, závěr knihy nás překvapí. Jako kudla v zádech.

25.11.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Román mě mile překvapil, napínavé od začátku do konce. Doporučuji a těším se na další knížku tohoto autora.

11.12.2014 4 z 5

Krev a mlíko Krev a mlíko Mo Jen (p)

Výstižný titul knihy." Krev a mlíko" , ale i jiné lidské tekutiny proudí na stránkách jako řeka . 600 stran toho nejhoršího, čeho je člověk schopen- vraždy, násilí, smilstvo, zrada, pomsta krutost,,hlad, obžérství - to vše se vám odvíjí při čtení jako ve filmu. Několikrát jsem knihu odložila s tím, že toto číst nebudu. Ale nedá vám to a znova se ke knize vracíte. Je napsána úžasně barvitým bohatým jazykem. Máte pocit, že jste přímým svědkem všech těchto hrůz. Trochu jsem se ztrácela ve jménech a chvilkami nevěděla, kdo je čí dítě a kdo je manžel sedmé či třetí sestry.
Jsem na rozpacích jak knihu hodnotit.
Úžasná svým vytříbeným jazykem, pestrostí projevu autora, způsobem jakým popisuje boj o přežití --- ale už se k ní asi nikdy nevrátím.

18.01.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších. Krásná čeština, vtipné narážky, elegance Moc ráda se k ní vracím

09.08.2011 5 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

O přátelství, lásce ale i zradě.To všechno zasazeno do nehostinné zasněžené krajiny.Moc pěkně se knížka čte.

30.11.-0001 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

cituji "Jen člověk se zcela zatrvzelým srdcem se může ubránit dojetí "...Glamour

30.11.-0001 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Moc pěkně se to čte. Napínavé až do konce.

08.06.2024 5 z 5

Pan Dvořák je v mých očích hrdina. Ne každý by to dokázal. A autor Martin Moravec nám leteckého záchranáře a práci doktora ve vrtulníku představil, za co mu dík . Pěkně se to čte, i když to někdy končí smrtí. Ale takový je život. Teď když slyším houkat sanitku, nebo vrtulník ,držím palce.

09.04.2024 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Citlivý, silný příběh dvou žen.

04.02.2024 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Zábavná, napínavá kniha, Někdy děj trochu zamotaný , ale vše se vyřeší. Četba na dovolenou .

04.08.2023 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Na základě svých vlastních zážitků vypráví autor neuvěřitelný příběh malého chlapce, který se skrývá na půdě a čeká na příchod svého otce. Každá stránka knihy je kouskem života malého chlapce v polském židovském ghettu. Smutný osud, ale z každé stránky na vás dýchá odvaha, naděje.
Kniha je určena pro děti od 10 let a určitě u knihy vydrží až do konce i jejich rodiče.
Doporučuji.

18.04.2023 5 z 5