Arya26 Arya26 komentáře u knih

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Hodně lidí jak jsem si všimla na tuto knihu nadává a tak jsem si říkala, zda ji mám vůbec zkusit. Film se mi líbil a tak jsem zariskovala a jsem překvapená. Tato knížka byla taková perlička. Byla psána zajímavě - z klučičího pohledu a ještě k tomu hodně nespisovně, což mi vůbec nevadilo. Někdo možná říká, že to jsou ,,okopírované´´ jiné knížky, ale žádnou ze zmíněných jsem nečetla. Určitě je to roztomilá knížka s roztomilýma postavama :)

17.03.2016 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!!
Už je to tady – už dočítám poslední stránku a celý ten nádherně šílený příběh končí… A nebo začíná ? Na Zrcadlení jsem se opravdu tešila neuvěřitelných šest měsíců a nemohla jsem to ty poslední týdny vydržet. Zrcadlení patří opravdu ke knihám, kvůli kterým chodíte celé dny ne li týdny s hlavou v oblacích (v tomto případě spíš v králičí díře). Anita stvořila epický příběh a postavy, které vám připadají jako vaši nejlepší přátelé. Tento díl s kvalitou neklesl, ale je ještě lepší než předchozí dva. Morfeus i když bez magie byl stále ten okouzlující podmanivý podsvětník se spoustou vtipných hlášek a z jeho romantických gest mi tálo srdce. Se Zachem to už bylo horší, protože ho nemám moc ráda, ale i nakonec on měl své světlé chvilky. Alyssa- překrásná podsvětní královna všem nakopala prd*l a rozdala by nejraději i své vlastní srdce.
Ten konec jsem očekávala od druhého dílu. Podle mě je to nejlepší způsob jak můžou být všichni šťastní. Tato trilogie je opravdu asi jediná, která má ten správný HAPPY END a nemusí vás mrzet, že jste ji dočetli. Poslední stránkou totiž teprve začíná a příběh se přelévá do nových rozměrů …

07.03.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Podle mě to bylo celkem dobré (konec jsem tušila asi v polovině), ale i tak byla na YA hodně dobrá. Mare byla fajn (oproti slepicím jako Katniss na které můžeš při čtení narazit) , nebyla hloupá a ani ze sebe nedělala nějakou hrdinku. Cal je klasický ,,pan dokonalý´´ alias princ na bílém koni (perfektní kluk,kterého nikde nenajdeš a nemá jedinou vadu). Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou mám nějakou averzi vůči těmhle typům. Ne že by nebyli skvělí, ale zadají se být až moc umělí. Takový Morfeus ze Šepotání má chyb fůru a proto je jiný než ostatní a originální. Cal není moc dotáhlá postava. To samé platí i o jiných charakterech. (Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi Tobiase z Divergence :D). O Kilornovi nevím co si mám myslet. Maven mi náhodou přišel jako zajímavá postava, protože to tam svými intrikami trochu okořenil. Já jsem mu to nežrala. Podle mě si to Mare nepřipouštěla, protože byla zamilovaná a nechtěla si kazit iluze. Rudá královna zatím nepatří k pomyslné špičce top mých knížek, ale myslím si že má i na třetí místo. To co jsem od ní čekala splnila :) . (Taky se vám tak lehce četla ?)

29.02.2016 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Jestli se mi ta kniha líbila? Bylo to ještě lepši než první díl. Podle mě tam nejsou žádná ,,hluchá´´ místa, kde by se dalo zaseknout. Moje fantazie se opravdu vyřádila :D Jediné mínus bylo (netýká se to knihy) pro mě to, že jsem měla hodně málo času a čtení jsem trochu roztáhla na delší dobu (asi 2týdny). Kdybych měla víc času slupla bych to jako malinu. Smutné je, že už se blížím ke konci :( už jenom Návrat krále a Simarilion :( !

14.02.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

AniiH Konec je otvřený z toho důvodu, že má vyjít ještě závěrečný díl a Anita asi udělala tah na nás, aby jsme se těšili jak to dopadne a hned v den vydání běželi jako blázni do knihkupectví, abychom zjistili, jak to dopadne. (UUf to bylo dlouhé souvětí) Jinak mi ta příjde z jedné strany nehorázné (i čtenáři mají práva :D), ale na druhou stranu se máme na co těšit a trojka bude plynule navazovat. U některých uzavřených sérii totiž další díly vypadají jako zbytečné.

05.02.2016 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Nejkrásnější je jedinečná právě v tom, že ji nevypráví kladná hrdinka, ale právě ,,zlá´´ krutovládkyně Levena.
V této knížce jsme mohli zjistit, že Levana kdysi taky bývala vcelku dobrosrdečnou dívkou, ale byla znetvořena, nenáviděla samu sebe a nikdo ji nemiloval a celý svět se jí vysmíval... To samozdřejmě udělalo své s její osobností. Místo toho, aby žila ve skutečném světě a podívala se pravdě do očí, naučila se Levana žít raději ve svém vystavěném světě ze lží uvězněná od kruté reality. Přiměla lidi násilím aby ji milovali, to se jí ale vymstilo - láska totiž přerostla v hluboko zakořeněnou nenávist. Věřím, že je Levana ve svém jádru (hluboko pod měsíčním kouzlem) ,,dobrá´´ . Však její duše je zraněná a srdce má napadrť.
Bylo to příjemné zpestření a takový ,,předkrm´´ na dlouho očekávaný závěr série Měsíční kroniky. Díky této novele, jsem se mohla vcítit do Levany a částečně ji pochopit. Provedla opravdu hrozné věci, které se nedají omluvit, ale i tak už vím, co ji k tomu vedlo...

30.01.2016 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Knížky od Marissi Meyer jsou jedny z těch, které čtu opravdu rychle a jsem schopná je zhltnout rychlostí blesku. Díl od dílu mám Měsíční kroniky raději. Abych řekla pravdu nejvíc se mi po postavové stránce líbila právě Cress a Cinder než Scarelt. Já osobně moc Scarelt a Vlka ,,nežeru´´ jako ostatní. Já nejvíc fandím naší princezně Cinder a Kaiovi. Cress jsem si taky oblíbila a překvapila mě svou železnou vůlí a odvahou. Thorne je můj oblíbenec a i on se dočkal své princezny. Už se nemůžu dočkat Winter. Osobně typuju, že toho zjistíme příště víc o Jackinovi a ten se dá dohromady s Winter, protože nám tam nikdo už nezbývá.Iko pořídí nějakého kamaráda androida a bude to :) .

28.01.2016 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Musela jsem to číst jako povinnou četbu. Z knihy mám v celku smíšené pocity. Polovina povídek se mi vcelku líbila, ale druhá polovina byla hrozná. Asi nejhorší byla povídka Šlépěje, která byla naprosto o ničem. Hrozně špatně se mi to četo, přestože miluju kriminální seriály a někdy si i ráda nějkou detektivku přečtu. Byla jsem celkově demotivovaná tím, že to vůbec číst musím a přitom bych raději četla něco jiného. Abych to shrnula, některé povídky byly super a zbytek byl nudný, nezajímavý a předvídatelný. Čapka prostě moc nemusím a ani si nemyslím, že ho někdy ráda mít budu.

28.01.2016 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ze začátku bylo pro mě těžké se odloučit od Bilba, momentálně patřícího k mým oblíbeným knižním postavám, a přeorientovat se na Frodíka. Ten začátek, kdy je naháněli ti jezdci mě až tak nebavil, ale pak přeskočila jiskra a já se zamilovala ! Místo Bilba jsem si tady našla Aragorna a Sama, který je chytřejší než se na první pohled zdá. Tolkien byl a stále je úžasný geniální spisovatel a je neuvěřitelné, že jeho knížky dokážou bavit i poletech jiné generace.
Už jsem viděla i film a divím se, že to bylo jako knížka :) ! I zázraky se dějí ! S Interviuw s upírem jsou to snad jediné dvě knížky co se opravdu drží předlohy. Nejspíš tam vynechali Toma Bombadila, protože je asi moc šílenej pro Hollywoodská plátna :D !!!

28.01.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Už to jsou asi 2 roky co jsem přečetla Eragona a musím říct, že jsem se od té o by opravdu posunula kupředu. Byla to jedna z mých prvních fantasy knížek a proto se mi nezapomenutelně vryla do paměti. Od té doby jsem jich přečetla opravdu velké množství a mám teď s čím srovnávat. Sice není tolik propracovaná jako knížky G.R.R. Martina, sice je tam spoustu okopírovaných nápadů z Tolkienova úžasného Pána prstenů,ale i tak se ji chystám znovu přečíst a zavzpomínat.

21.01.2016 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Příběh byl dobrodružný a vtipný, ale hlavně skvěle napsaný ! Moc se mi líbí Tolkienův styl psaní. Tolkien musel mít opravdu bujnou fantazii :) . Hodně jsem si oblíbila postavu Bilba Pytlíka, ve kterém jsem se velmi často viděla :D (je to taky stejný lenoch a chytrolín jako já). Jediná kritika je ta, že to sakra mohlo být delší :D !!!!!!! Málem jsem ani nepostřehla, že už jsem to dočetla.

08.01.2016 5 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Fantastické počteníčko ;) ! Trochu víc se mi líbil a sedl ,,Upír Lestat´´ - protože moc nemám ráda Armanda/Amadea/Andreje (ten mále ale jmen :D). Nicméně se mi to hodně líbilo a aspoň jsem Armanda víc pochopila (proč co dělal) a jeho minulost byla taky velice záživná. Jedinou opravdovou výtku mám - proč je od Anne Rice přeloženo tak málo dílů Upířích kronik !!!!!! Sice teď vyšel ,,Princ Lestat´´ , ale i tak je to bídné. Prince už mám na poličce a doufám, že postupně vydají i zbylé díly.

26.12.2015 5 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Rachel : Mě je hrozně protivný Armand !!!! Zkrátka je to v*l :)

20.12.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Knížka byla zajímavá. Scarlet (jako postava) mi moc nesedla. Nejvíc mě na ni naštvalo to, jak se zajímala jen o sebe a svou babičku a nechtěla Cinder vůbec pomoct a na konci se na ni tak hnusně obořila (megera jedna) . Mám raději Cinder a Kaie. Na Vlkovi nic až tak úžasného nevidím . S Thornem byla zábava :D .Druhý díl byl ještě lepší než první - přečteno v rychlosti blesku :) !!! Vřele všem doporučuju.

06.12.2015 5 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

ÚŽASNÁ knížka!!! Lestat - zlatíčko :), Gabrielle - Ze začátku jsem ji nemusela, ale pak byla dobrá., Luis - Jak jsme zjistili, tak si umí dobře vymýšlet, ale na mé oblíbenosti neklesl., Armand - h%jzl jeden !!!!!, Marius - :) zajímavá postava , Nicki - magor. Osobně se mi víc líbila dvojka, protože Lestat má něco do sebe. Luis mi extra moc nevadil - jako některým jiným, ale Lestat byl víc zajímavý, akční a vtipný než Luis. Jediný kdo mě naštval byl Armand. Vždycky jsem si myslela, že je to ubožák, ale takovej šmejd !!! Ten konec byl super :D ! Štve mě,že nepřeložili i Queen of dammned :( !

06.12.2015 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Mě se teda osobně obálka u dvojky líbí ještě víc než u jedničky :)

02.12.2015 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Začátek byl docela nudný a bylo těžší se začíst (putování po nynisu a samsanu). V porfýrii mě to začalo bavit. Knížka mě potom tolik chytla ,že se mi o ni i zdálo :D !!! (Snad to znáte a nepřipadám vám jako psychouš :D) Oblíbila jsem styl autorčina psaní a její humor. Ale ten konec!!!! Teď příjdou spoilery. Chudák Orma :( :( :( !!!! Chudák Neduarad! Glisselda- To vážně??? Vztah Kiggse a Serafíny je celý divný. Abych řekla pravdu ten konec je lehce odfláknutý a nejsem s ním vůbec spokojena!!!!! Stejně si myslím že bude i trojka, protože konec byl celkově hodně otevřený. Co se stalo s Jannoulou? Co bude s Ormovou perlou ? Jak bude pokračovat prapodivný trojlístek Serafína, Kiggs a Glisselda ? Sice tam bylo napsáno KONEC, ale my s ním nejsme spokojení - Rachel napiš pokračování :D ! Ach jak ty hořkosladké konce nenávidím !(zpátečně ji hodnotíme na 3,5 hvězdičky a dávám ale 4 kvůli obálce)

29.11.2015 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Nagarid _ V něčem máš pravdu ,ale Šepotání se mi i tak líbilo. Jediné co mě naštvalo byla absence Říše divů. Splintered je úžasná série, která stojí za to přečíst :) !

16.11.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná, čtivá, originální, magická knížka - co víc si přát :) !!! Knížku jsem měla dočtenou cca za 2 a půl dne. Děj byl příjemný a čtivý. Držela jsem své robotické pěsti Cinder :)!! ( kdo by neměl rád Popelku :D) Jen by mě zajímalo ,jak to autorku napadlo s těmi pohádkami - Ten matroš co fetuje chci taky :D !!!!

05.11.2015 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ktéto knížce je těžké se vyjádřit. Plácala jsem se v hluchých místech. V určitý okamžik jsem nedokázala odpoutat od čtení, ale potom přišel nudný úsek, ve kterém jsem se začala hrozně nudit a nechtělo se mi ani moc číst dál. Abych řekla pravdu knížka nebyla špatná ,ale buď to bylo super nebo nuda (nic mezi). Četla jsem to docela dlouho ,protože jsem se musela místy nutit ke čtení. Za ten EPICKÝ a ÚŽASNÝ konec to stálo. Kdyby to šlo dala bych 3.5 ,ale tak dávám 4 z 10.

05.11.2015 4 z 5