Arya26 Arya26 komentáře u knih

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Kniha se mi moc líbila a četla jsem ji na doporučení spolužáka. Moc jsem si oblíbila Elinor a to jak na vše nadává (skoro jako já :D). Mo a Meggi byli taky úžasní. A u Prašprsta nemám co dodat. Jenom mě moc nebavily zdlouhavé pasáže o uvěznění. Musíme se zamyslet nad tím ,že i my sami někdy toužíme po tom ,aby naše oblíbené postavy obživly a právě to se v příběhu odehrává. Určitě by si ji měl přečíst každý takový knihožrout jako já :D !!!

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Když umřel pan kadam tak jsem brečela (jedna z nejlepších postav) ,ale dalo se to čekat.... Neskutečně mě štvala Anamika a spol! Nechápu minulost jak psala Ellbereth je to divný!! Moc mě mrzelo to ,jak tam musel Kišan zůstat.Samotné hledání daru bylo ochuzené.Nechci toho tady psát moc.
Přesto nádherné zakončení celé série. Nejlepší série ze všech přečtěte si ji a uvidíte!!Mě se nejvíc líbil asi třetí díl a nejmíň druhej.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Já patřím úplně do jiné generace a musím se zeptat co na ni starší generace vidí.

17.05.2015 2 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Shrnutí jedním slovem: nejlepší díl z série (zatím :D)
Opravdu tento díl byl zatím nejlepší. Je to asi tím že tam byl jak Kišan tak i Ren. Výborní také byli i draci ,kteří mi svým způsobem přirostli k srdci. Už se dostávám k milostnému trojúhelníku. Ren alá ,,vygumovaný´´ mozek mě neskutečně iritoval. Sice se ji snažil ochránit ,ale choval se jako pitomec. Kišan se zachoval hodně hezki a fandila jsem mu. Ani se nedivím ,že si Kels nemůže vybrat :) a byla jsem ráda že Kišana bez milosti neopustila. V knize bylo vyvážené množství všeho co mám na tygří sáze ráda.
I po tom všem (a hlavně po návratu Renovi paměti) musím říct ,že Kelsye a Ren k sobě patří a je mi líto Kišana (bohužel se Kels neumí rozdělit na půl). Největší záhadou je co ti chlapi na ni vidí a je šok ,že už i Lokeš se pomátl.
Zkráceně musíte si to přečíst!!!

17.05.2015 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Shrnutí jedním slovem: nejlepší díl z série (zatím :D)
Zkráceně musíte si to přečíst!!!

17.05.2015 5 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a moje pocity po přečtení jsou výborné.

(Teto část bude obsahovat velké množství spoileru tak bacha!!! :D)
To že Eli přežila jsem brala jako samozdřejmost a čekala jsem to ,ale vůbec jsem nečekala ,že ji pomáhal Damian.Aronel mi asi sedla víc než ,,stará´´ Elena. Jinak ten Bretin syn mě v mejmenším nepřekvapil. Naštval mě ten konec ,protože jsem celou dobu čekala nějakou milostnou linku mezi Aronel a Damianem ,ale ta se objevila těsně před koncem a ani jsme si ji neužili a skončilo to jaksi dřív než začalo.

Autorka mě s tím koncem fakt naštvala ,protože to měla uzavřít a místo toho to téměř neuzavřela a příběh nechala stále hodně otevřený. Možná to značí že by ,,mohl´´ být ještě jeden díl ,ale všude píšou ,že je to závěr. Při dočtení jsem měla stejný pocit jako při dočtení Eragona (to člověka vždy dožere :) ). Chtěla bych taky zkritizovat to ,že autorka má jakési ,,zvláštní´´ psací schopnosti. V jejich knihách si nikdy neumím představit popisované prostředí a nebo postavy. Nezlobte se na mě ,ale ať se klidně říká o Paolinim ,že vše zbytečně rozpitvává ,ale v jeho knihách si dokonale umím ředstavit postavy a prostředí. To samé platí i třeba o Collinsové ,protože jsem se jednou bavila s kamarádkou o Hunger Games a ptala jsem se ji jak se ji líbila jedna scéna ve filmu a ona říkala ,že ta tam nebyla a pak jsem si uvědomila ,že to bylo vlastně jen v knize. Jinak to jsem už hodně odbočila od tématu. Mám ještě jednu připomínku. Hlaváčková nechala umřít Ice jednu z mých oblíbených postav a na konci po něm neštěknul ani pes (doslova).Kniha byla podle mě nejlepší z celé série ,ale i tak měla nějaké nedostatky ,které bych ale autorce prominula. Na závěr napíšu pár věcí co mě dostalo. To jak se Michael poprvé setkal s ,,Aronel´´ a řekl ,,Co to máš s vlasama?! Vypadáš jako elf!´´ a pak ji řekl že je ,,Tetička hadra´´. Taky mě dostala kapitola dívčí válka ,kde si Moama s holkama ,,zahrála´´ na Fobeu a jak se ženské sažily chlapi přivést k rozumu za pomocí pánvičky. to nemluvě o ,,hrdých´´ bojovnících národu Othar. Kniha mě dostala a doufám ,že Hlaváčková napíše ještě spoustu knih ,při kterých se tolik zasměju.

04.05.2015 5 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Jinak mě trochu zklamalo to ,jak Kelsey vytvořila ten blesk a já si hned řekla ,,Hurá Kelsey je čarodějka!!´´ . Jenomže pak dál jak jsme se dozvěděli to že asi umí ,,jen´´ metat blesky. Možná se její schopnosti v dalších dílech vybarví. Jinak jsem byla sklamaná ,protože jsem čekala ,že začne cvičit a pak se třeba postaví Lokešovi a nebo jinému čarodějovi a myslela jsem ,že tam budou i nějaké čarodějné souboje(třeba i s jinýmy kouzly atd..).

30.04.2015 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Když jsem začla číst ,tak jsem byla nadšená. První díl totiž skončil tak ,že vás donutil hned začít se čtením dvojky!!!
Jen bych ctěla napsat ,že ta část kdy Kelsey pořád fňukala byla do očí bijící.Ona si jen tak odjede,nechá Rena v Indii a pak si v Americe pobrekává ,že bez něj nemůže žít a přitom si to zavinila sama!!! To jak ,,uháněla´´ kluky bylo hrozný!!! Lia mi bylo líto.
Po tom co se přijel Ren s Kišanem to bylo hodně dobrý.
Tento díl byl trochu ,ale trochu (asi tak o půl hvězdičky) horší. Hlavně kvůli tomu pomalýmu začátku. Jinak jsem asi v týmu Ren. Kišan je sice taky úžasný (to oba :D) ,ale ke Kelsey se víc hodí Ren. Jinak ten konec byl fakt hrozný (zvlášť ty ponožky).

30.04.2015 4 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Hurá vyjde další díl!!!! (Mé emoce při zjištění.*D )Sice jsem se sem nedopracovala ,ale i tak!!!!

20.04.2015 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Pokud bych měla knihu shrnout jedním slovem tak by to bylo slovo Úžasné!!

Nejdřív bych měla říct ,že knihu jsem si koupila ,,na slepo´´ ,protože jsem ji neměla v plánu číst. Já ,,šikula´´ :) jsem si rozžízla prst o rozbité sklo tak ,že jsem to musela jet zašít a já samozdřejmě hysterčila a tak jsem jako ,,bolestné´´ dostala tři knihy (juuupííí) (za každý steh jednu). V knihkupectví mi padli do oka tygříci a tak ihned museli padnou do nákupního košíčku :D.Určitě jsem neudělala chybu!!!
Kniha mě chytla hned jak jsem ji otevřela (a to jsem ješťe nezačala číst příběh!) ,protože na mě koukla úžasná báseň od Wiliama Blakea ,,Tygr´´ (samozdřejmě mi jako skalnímu fanoušku pořadu ,,The Mentalist´´ ukápla slzička (tato báseň hraje v seriálu důležitou roli)). Tak jsem se začetla ,ještě než jsem pořádně začla se čtením. Na knize bylo nádherné to ,že to byl nerealistický příběh v realistickém světě. Líbilo se mi ,že tam byly úplně normální věci a narážky na náš ,,normální´´ svět -(simpsnovi, cola ,superman, Brad Pitt ....). Taky se mi líbilo prostředí Indie. Ta mytologie a kultura byla zkrátka úžasná (schválně jsem se koukla na internet a v Indii je vážně uctívána bohyně Durga atd..) . Zkrátka kniha byla postavena na našem realistickém světě. Konečně se dostávám k postavám. Všechny ,ale úplně všechny postavy se mi líbily (samozdřejmě asi nejvíc Ren) . Ze začátku jsem nechápala proč se Kelsey tolik brání jejich vztahu a až na konci knihy jsem pochopila proč. Nevím proč ,ale trochu mi to připomína upíří deníky (dva bratři- Stefan x Damon, Dhiren x Kišan , dále Kelseyiny rodiče jí zemřeli v prváku na střední x Eleniny rodiče, potom Kišan říká Kelsey ,že mu vrátila jeho lidskost (Damon x Elena), že by Déjá vu ? je ten můj dojem). Jinak upíří deníky jsem nečetla a ani číst nehodlám ,ale viděla jsem letmo pár epizod v TV ,ale asi se autorka trochu inspirovala. Píšu to tady jen ,protože jsem si všimla nechci na to ,ale nijak moc poukazovat.Taky se mi líbilo ,že děj byl prokládán různými básničkami a jak jsem už říkala i příběhy z mytologie.
Kniha byla moc úžasná naprosto mě nadchla a to tak ,že se zapsala na ,,pomyslné´´ první místo v mých sdrdcovkách (sdílí ho s ,,Eragonem´´ a to se ještě žádné sérii nepodařilo) a tak jsem si vyměnila i ikonu na těchto stránkách. Doporučuju všem :) si to přečíst!!!

18.04.2015 5 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Když jsem začala číst tuto sérii tak my bylo kolem desíti let ,ale nelíbí se mi to ,že nové díly nevychází moc často. Kvůli tomu taky částečně zapomenu co se stalo v předchozím díle. Navíc ti co začali číst sérii když byli mladší a ted jsou starší ,tak mají smůlu ,protože Hance je sice ,,už sedmnáct´´ ,ale s prominutím se chová jako malý fakan ,kterému je deset let. Díky tomu si připadáte na knihu moc staří. Pokud chtěla autorka psát pro mladší čtenáře ,tak měla nechat postavy stárnout pomaleji.Přadá mi že dějová linie příběhu je stále stejná.Hanka a její přátelé se vždy ,,náhodou´´ nachomýtnou ke zkáze světa. V přechozím díle jimi byli aberilové ,kteří mi přišli aspoň trochu věrohodní ,protože jsem si dokázala představit jak by mohli ovládnout svět. Naopak knutové měli skoro stejné schopnosti jako aberilové ,ale byli nedotažení. Absurdní bylo ,že zpočátku je autorka líčila jako velice nebezpečné tvory schopné zkázy světa a přitom je porazili tak ,že je s prominutím všechny ,,ožrali´´. Vypadalo to tak ,že autorka vevěděla jak příběh uzavřít a taky bylo divné ,že Hanka přijela hledat otce a stejně jsme o něm skoro nic nezjistili a a´taky nebylo věrohodné to jak mu Hana hned padla kolem krku. Nechci ale jen nadávat. Na druhou stranu děj neměl žádná hluchá místa kniha byla akční a pro malé čtenáře ,kteří nejsou stejně urýpaní jako já je tato kniha pro ně jako stvořená.

14.04.2015 3 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Jak už jsem psala u předešlého dílu tak Terka je čím dál tím lepší a lepší. Třetí díl spojuje vše co jsem na předchozích dílech tolik zbožňovala škrobenou ale dobrosrdečnou Kiaru, nekonvenční ale milující Ziu, našeho ,,Tarzana´´ :-D Simeona a záhadného Lyraze zkrátka objevují se v něm postavy jak staré tak i nové. Autorka také přidala spoustu nových postav jak už jsem zmínila. Do nové generace patří Fínka ,která se umí ohánět jak smyčcem tak i dýkami , sukničkářský strýček Orian a hvězdička Merlia. Milovala jsem všechny jejich rodinné akce večeře a podobné akce ,kterých tam mohlo být víc . Naopak se mi nelíbila Fínka ,která mi byla vyloženě protivná a lezla mi na nervy kdyby byla trochu jiná ,tak bych měla z knihy daleko větší požitek . Další blbostí byla hra maskovaných gentlemanů ,kterou bych nazvala stupidní a nejvíc mě zaráží ,že i přes to ,že v ní přišel člověk o život tak se tato hra dále hrála. Kniha byla určitě zajímavá ,ale mě se líbila z celé série nejmíň. Na závěr bych chtěla napsat ,že se mi moc líbil nápad s ,,generačním´´ vyprávěním ,které Terezka použila a myslím si ,že právě díky tomu je Erilia tak dobrá a oblíbená kniha.

09.04.2015 4 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Druhý díl je příjemným překvapením. Sice jsem odhadovala ,že tento díl bude dobrý ,ale Terezka se velmi zlepšila v psaní knih. Toto pokračování se mi líbilo víc ,protože bylo víc akční. Když jsem začala s čtením tak jsem šíleně polekala kvůli tomu ,že Kiara neskončila s Lyrazem a tak jsem četla, četla a četla ,protože jsem se musela dosoukat k části kdy se vysvětluje proč a co se stalo. Už od začátku jsem si stejně myslela že Zia je jeho dcera ,ale to není podstatné. Někteří říkají ,že nemají rádi Ziu. Upřímně mám ji ráda stejně asi jako její maminku Kiaru ,protože mi obě v určitých aspektech chování připomínají sebe samou. Se Ziou a Simeonem jsem se zaručeně nikdy nenudila :) .

09.04.2015 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Tato kniha se mi velice líbila ,protože příběh byl zajímavý poutavý a přitom jednoduchý. Kiara byla defakto normální dospívající dívka a to jen s tím rozdílem že Kiara ovládá magii. Opravdu moc se mi líbila postava Lyraze kvůli tomu že nebyl klasicky mužský protagonista. Tento svět se mi líbil protože dokázal vkusně spojit svět magie a kouzel se světem realistickým a při čtení vám připadalo ,že ovládání magie je samozdřejmostí a díky tomu z toho nevyšla nějaká kýčovitá skrumážní patlanina. Rozuzlení příběhu přišlo najednou a zčista jasna. Na začátku jsem si stejně myslela ,že Kiařiny rodiče zabil ten kdo je zabil (nechci spoilerovat). V průběhu knihy mě ale dotyčný pán naprosto přesvědčil o své nevině asi stejně jako Kiaru ,která nic netušila.
Je to kniha ideální pro ty co si chtějí přečíst nádherný příběh s jednoduchým a ne příliš zamotaným dějem.

05.04.2015 5 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Jaká to jest katastrofa!!!

20.03.2015 odpad!

Aliance Aliance Veronica Roth

Krásné zakončení celé série, Tak to můžu jednoznačně popsat. Kniha se mi líbila asi stejně jako první díl ,ale ten závěr byl hodně smutný a málem jsem brečela. Ale nebyla jsem překvapené ,protože jsem si na netu omylem přečetla spoiler. ( I hate SPOILERS!!!). Jinak kniha napínavě skončila ,ale nechci tady spoilerovat (pro ty co se chystaj číst). Přečtením nic nezkazíte.

20.03.2015 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tato kniha se mi líbila ,ale víc se mě líbil první díl. Druhý díl byl sice víc akční ,ale děj v některých úsecích vázl. Nelíbilo se mi to že Tobias vyměkl ( V jedničce to byl tvrďák Čtyřka).
Tris někdy měla až přehnaně sebevražedné sklony. Kniha se mi líbila ,ale byla o něco slabší než jednička.

15.03.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Opravdu se mi tato kniha moc nechtěla číst ( Měla jsem špatné období ,protože jsem si chtěla přečíst nějaké knížky a jedna kniha měla vyjít až v březnu ( 2. díl Serafíny ,,Shadow Scale´´) a druhá kniha co jsem chtěla číst byla ,,Dračí oči - Pramen moci´´ a to mělo vyjít až v dubnu!!! Taky jsem našla úžasnou sérii Erilian (chystám se ji číst) jejiž první díl se nikde nedá sehnat (jak v knihovně tak v knihkupectví) a tak jsem se dokopala k tomu ,že musím něco přečíst a od Vánoc mi v knihovně zůstala nepřečtená distopie divergence ,na kterou jsem jaksi neměla náladu.)
Potom jsem začala číst. Ze začátku to vázlo ,když byla Tris u odevzdaných (při volbě frakce jsem si říkala ,,Tris jak si vybereš odevzdanost a jak to bude stejná nuda jako do teď tak tě chytnu a šlahnu s tebou do koše :D !!! ´´) ,ale když přestoupila k neohroženým a nudná šedá myška Beatrice se začala měnit v tu úžasnou, zábavnou a odvážnou Tris ,která se nebojí riskovat život kvůli svým blízkým ,tak se mi kniha začala líbit.
Chci se taky vyjádřit ohledně vztahu Tobiase alias ,,Čtyřky´´ a naší milé Tris. Já nepatřím k tipům holek co čtou zamilované kravinky ve stylu ,,Oh, potkala jsem ,,úžasného a tajemného´´ kluka a já ho tak miluju,´´ To fakt nesnáším a nebo něco ve stylu ,,Milý deníčku právě jsem se zamilovala OMG.´´ To jsou fakt slátaniny ,ale v této knize se mi jejich vtah líbí ,protože oba aktéři jsou praví sympaťáci. Navíc není jejich vztah přehnaně kýčovitý.
Už bych to měla nějak uzavřít takže.... Zpočátku mě kniha nebavila ,ale po přestupu k neohroženým a po tom co se Tris ,,osmělila´´ tak se mi začala kniha velice líbit. Na druhou stranu ať nepěju jen samou chválu ,tak autorka mohla víc detailněji popsat to co si hrdinka myslí, postavy a to ,,kde´´ Tris právě je (Mohla celé knize a světu dát víc trojrozměrný nádech.). Celá kniha byla úžasná plná akce a líbila se mi dokonce víc než ,,legendární´ Hunger Games.

07.03.2015 5 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Tato kniha byla bomba. První díl mi přišel trochu neoriginální ,ale přesto se mi líbil ,ale tato kniha byla ještě lepší. Předchozí díl byl nějakým ,,úvodem do série´´ ,ale v tomto díle se všechno to co se mi líbilo na prvním díle rozjelo. Tato kniha byla ještě vtipnější a víc akční. Přesto ten konec byl zkrátka smutnej :( ,ale myslím si že v dalším díle se naše malá Eli zázrakem vrátí a povstane z vlastního popela jako pták Fénix. Bez Eli by to zkrátka nemělo tu správnou šťávu. Tato kniha mě donutila se smát a plakat zároveň a vřele ji doporučuju všem milovníkům dračích očí.
PS: Doteď nevím co si mám myslet o Damiánovi.

25.02.2015 5 z 5