Artep5244 Artep5244 komentáře u knih

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Jsem ráda, že jsem si přečetla něco se zombie tematikou a o konci světa a trochu si tak zase rozšířila obzory. Jinak kniha je čtivá, napínavá a místy dost děsivá. Některé pasáže jsou opravdu pro silné povahy.
Mrzí mě, že jsem se za celou dobu nedozvěděla jméno hlavního hrdiny. Každopádně jsem panu XY fandila, stejně tak i jeho milému zrzavému kamarádovi Lúculovi a tvrďákovi Pritčenkovi.

PS: Je zajímavé číst knihu v tramvaji. Obzvláště pak ty kapitoly, kdy postavy v knize zápasí s oživlými mrtvolami. Musím přiznat, že jsem se pak na své spolucestující místy koukala trochu podezíravě :-)

19.11.2019 4 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Kdyby to bylo možné, ohodnotila bych knihu tak deseti hvězdičkami. Tento román mě velice potěšil, čímž nemám na mysli jen perfektně propracovaný mysteriózní příběh, postavy nebo akci, která celému příběhu dodává šťávu, ale i to, že jsem se opět mohla vydat do Jindřichova Hradce, města, které jsem za svůj život navštívila více než 15x a které pro mě hodně znamená. Je to zvláštní pocit, když si při čtení dokážete přesně vybavit uličku nebo pasáž ve městě, jenž autor zrovna zmiňuje.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Je trochu úsměvné, když se postupem knihy dozvídáme, že nejobávanější zabiják v zemi je vlastně obyčejná (i když drsná) dospívající a citlivá dívka, mezi jejíž zájmy patří četba a hudba. Vlastně už jen kvůli těmto dvěma zálibám mi je hlavní hrdinka sympatická.
Celý příběh je úžasně čtivý a svižný. Dá se říct, že na knize mě bavilo všechno - postavy (včetně Rychlotlapky ), skleněný hrad a jeho tajemství, trošku zase jiná magie, řešení svízelných situací a samozřejmě napínavý závěr.
Sečteno, podtrženo, kniha sice není žádným veledílem, ale má své kouzlo a mě jako čtenáře bavila od začátku až do konce. A možná i předčila moje očekávání.
Další díly si rozhodně nenechám ujít!

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Nejlepší válečné dílo, které jsem dosud četla. Je vidět, že autor věnoval spoustu času nastudování daného tématu, což velice oceňuji. Kniha si mne získala téměř okamžitě a to hlavně díky maximálnímu přiblížení k tehdejší době a velice zajímavému propracování psychologie hlavních postav.
Knihu řadím mezi díla, která ve mně zanechala hlubokou stopu.

Záhady detektiva Ludvíka Záhady detektiva Ludvíka Marc Moallic

Oceňuji schopnost autora vytvořit na tak malém prostoru detektivní případ, který nebyl vždy lehce rozluštitelný. Detaily zde hrají velkou roli.
Další body dávám za sympatické komiksové zpracování.

V temném zrcadle V temném zrcadle Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Z povídek se mi nejvíce líbil Démon a Carmilla. Celkově byla kniha zajímavým čtením, i když jsem očekávala trochu něco jiného.
Co ale nemohu opomenout je příloha k povídce Carmilla. Najdeme v ní zajímavé informace o skutečných osobách, které byly předobrazem k postavám v povídce. Text je navíc doplněn o fotografie míst, která autora rovněž inspirovala k sepsání příběhu.

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Příběh se ze začátku jeví jednoduše, ale postupem času čtenář zjistí, že to tak vůbec není. S každou kapitolou se kniha stává atraktivnější. Navíc je napsána s neuvěřitelnou lehkostí, že nelze jinak, než dílo přečíst během pár dnů.

Trevayne Trevayne Robert Ludlum

Skvělá ukázka toho, jak politika dokáže hýbat světem. Bohužel se nejedná jen o příběh v knize, ale o trpkou realitu.

18.11.2019 4 z 5

Větrná hůrka rodiny Brontëových Větrná hůrka rodiny Brontëových Hana Parkánová-Whitton

U tohoto románu mě moc potěšilo, že do něho autorka zakomponovala co nejvíce pravdivých událostí ze života rodiny Brontëových.
Vedle toho se kniha čte velice dobře, i přesto, že je rozdělena do poměrně dlouhých kapitol.
Díky této knize jsem si rozšířila obzory a dostala chuť přečíst si i některá díla od sester Brontëových.

Úplněk Úplněk Yves Swolfs

Na poslední díl trilogie jsem se moc těšila. Příběh houslisty Kergana a Vincenta Rougemonta opět nezklamal.

18.11.2019 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Ze tří povídek, které tato sbírka obsahuje, se mi nejvíc libil příběh doktora Jekylla a pana Hyda. Oceňuji, jak autor dokázal zachytit dvě lidské stránky - dobro a zlo - a boj mezi nimi.
Po přečtení první povídky jsem se s očekáváním pustila do zbývajících dvou. Bohužel se mi zdály spíš nudné.

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mého kamaráda, který dílo vykreslil v těch nejlepších barvách. Bohužel musím konstatovat, že jsem byla zklamaná. V příběhu jsem se trošku zamotávala a celkově jsem očekávala lepší a propracovanější příběh. Do dalších dílů se s největší pravděpodobností nepustím.

18.11.2019 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zápletka není nijak zvlášť atraktivní, přesto mě kniha naprosto pohltila. S některými postavami jsem jejich příběh prožívala tak, jako by to byl můj vlastní. Opět se mi potvrdilo, že řešení mezilidských vztahů je jedna z nejsložitějších věcí vůbec.

18.11.2019 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Po knize jsem pokukovala hodně dlouho až jsem si jí nakonec koupila na knižním veletrhu. Prodavačka mi ještě říkala, jak je kniha skvělá a že mi jí doporučuje. O to víc jsem se na knihu těšila.
Tak z 85% mi příběh připadal nudný a zdlouhavý, což ještě více podtrhly sáhodlouhé popisy. Kniha se mi četla špatně, několikrát jsem jí dokonce odložila a pustila se do jiného díla. Postavy ani hlavní zápletka nebyly špatné, jen kdyby obojí bylo zasazeno do akčnějšího a čtivěji napsaného příběhu.

18.11.2019 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nebýt vlkodlaků a několika nových postav, asi bych knize dala ještě o jednu hvězdičku méně. Bella, která se v tomto díle utápí ve svém smutku, mě spíše nudila.
Nicméně oceňuji autorčin styl psaní a nápaditost při popisech situací a psychického rozpoložení postav.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem velice hrdá na to, že knihu napsala česká spisovatelka. Vytvořila naprosto nový svět a společnost, přičemž se ani v nejmenším po nikom neopičí.
Musím přiznat, že první polovina knihy se mi četla trochu hůře a myšlenky se mi občas zatoulaly někam jinam. Ale ve chvíli, kdy jsem překonala první část knihy, v níž převládá popis Amárie a jejího společenského systému, jakoby se celé čtení najednou otočilo o 360 stupňů. Příběh se najednou stal velice čtivým, akčním a nesmírně zajímavým. Zejména oceňuji odkaz na tragickou výpravu na horu Otorten. V Naslouchačovi jsem opravdu nic podobného nečekala.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Čtvrtý díl v sérii Skleněný trůn mě opravdu velice potěšil. Opět jsem v něm nalezla to, co jsem postrádala u třetí knihy. Nechybí akce, zvraty, nové postavy ale také i dojemné momenty. Autorka svým hrdinům nedá nic zadarmo, neustále jim do cesty klade další a další překážky, obzvláště ke konci knihy. Další věc, kterou musím ocenit je linie Manon Černozobé. V předešlém díle jsem tuto část spíše kritizovala, tady jsem se ale vyloženě těšila na kapitoly, ve kterých čarodějnice vystupovala.
Nemůžu jinak než knize dát pět hvězdiček.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, ale zároveň děsivá. Při čtení takovýchto knih si pokaždé uvědomím, jaké mám štěstí, že žiju teď a tady. Nikdo mě nevyhazuje z domova, nevyhrožuje mi smrtí ani se mne nesnaží odtrhnout od milované rodiny a přátel. Mohu si pořídit téměř vše, na co si vzpomenu a při tom si nemusím dělat starosti s tím, že nemám co jíst nebo že trpím nedostatkem peněz. Obdivuji lidi, kteří dokázali přežít tak hrůzostrašnou dobu, do níž je zasazen příběh Hany a její rodiny. Ženy, která se setkala s obrovským množstvím utrpení a zla.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Věřím, že nebylo vůbec jednoduché takovou knihu napsat. Psát o gigantickém počítači, dešifrování a NSA, jistě vyžaduje obrovskou přípravu. Bohužel musím konstatovat, že knihy s Robertem Langdonem jsou prostě lepší. Na druhou stranu ani tomuto příběhu nechybí akce, zvraty a napětí. Sice chvíli trvalo, než kniha začala být napínavá, ale za přečtení rozhodně stojí.

18.11.2019 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Velice silný příběh.
Od samého začátku jsem Charlie fandila, aby ve svém pátrání za svou zmizelou sestřenicí byla úspěšná a v budoucnu si splnila svůj sen, který si tak ráda malovala. Co se týče postavy Eve, ta mi vyložené přirostla k srdci. Její vlastenectví, odvaha, drsnost a chuť obětovat vlastní život mě nepřestávají fascinovat ani teď po dočtení knihy.
Autorka mi v průběhu čtení knihy udělala dvakrát čáru přes rozpočet. U dvou postav jsem počítala, že jejich život se nakonec vyvine jinak. Omyl. Následkem tohoto jsem si až do epilogu vůbec nebyla jistá, jak hlavní postavy nakonec skončí. Občas jsem pociťovala lehké obavy z toho, co se asi dozvím na další stránce.
Kniha je pro mě atraktivní v mnoha směrech. Především díky silnému příběhu, skutečným postavám (o kterých se mimochodem autorka krátce zmiňuje v poznámce na konci knihy) a hlavně díky umění spojit dvě dějové linie v tak mistrný závěr, jenž ve čtenáři vyvolá vlnu nejrůznějších emocí.