Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Nerada dávám nízké hodnocení českým autorům, ale bohužel tady nemohu jinak. Začátek byl za mě docela nevkusný. Sexuální obtěžování, znásilnění, žádný flirt, jen dokazování si moci. Jak Míša objevila k Adamovi i jiné city než odpor tak jsme si říkala, že by to mohlo být příjemnější čtení a tak jsem četla dál. V erotickém žánru mám už docela dost načteno, ale tady byla půlka knihy jen o tom jednom. Jako by autorka měla v zásobě řadu erotických scén, které pak všechny postupně do příběhu napasovala bez ohledu na to jestli se tam vůbec hodí. Zápletka, která se odehrála v poslední třetině knihy mi přišla úplně mimo. Hlavní postavy se chovaly nekonzistentně a z rozumné Míši se stala protivná a naivní puberťačka z Bravíčka.

Příběh je kombinací Christiny Lauren, Pauliny Swist a dalších asi pěti jmen, které jsou v tomto žánru na prvních místech. Bohužel to ale tady nefunguje. Držím autorce palce ať si najde svůj styl a zapracuje více na příběhu. Tuna sexu není v erotických knihách vše.

08.04.2023 1 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

(SPOILER) To co bylo? Mám ráda autorské duo, ale tohle bylo tak nelogické, nevtipné, chvílemi až nechutné. Například sex po týdnu cestování v divočině, kde se nemyli? A nejen sex? Jako pardon, fakt se mi při čtení navalilo. Postavy byly hloupé, arogantní, příběh nedával chvílemi smysl, protože jejich jednání bylo tak nesmyslné, že jste vůbec netušili jestli to má být sranda nebo to má být bráno vážně. Romantika žádná, dojem na mě neudělala ani krásná příroda ani závěrečné rozuzlení, které bylo nejlepší na celé knize a vážně se povedlo. To, co se ale odehrálo předtím byl opravdu brak.

Tohle vážně ne a doufám, že se autorky zase vrátí ke své klasice hate to love nebo friends to lovers. Tohle bylo.. divný

14.03.2023 2 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Romantická linka jak z Bravíčka, erotika téměř nulová, o flirtu ani nemluvě a zápletka hodně slabá. Začátek byl slibný, ale babrat se pak další dvě třetiny knihy v minulosti delší než 10 let mi přišlo od hlavní hrdinky úplně hloupé A její chování a reakce na určité situace nebyly konzistentní.

Za mě jde zatím o nejslabší knihu od dvojice autorek, kterou jsem zatím četla.

10.02.2023 2 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Jak už název knihy i série napovídá jedná se o erotický román. A přiznám se, že jsem se ještě nesetkala s žádnou jinou postavou, která má tak obrovské ego. A nejen to.

Spencerovo otec je majitelem známé a úspěšné klenotnické firmy. Na stará kolena se jí rozhodne prodat a užívat si důchodu. Při večeři s potenciálním kupcem se Spencer zmíní o přítelkyni Charlotte, se kterou vede místní bar a aby se zalíbil tak si vymyslí, že je jeho snoubenkou. Roztoči tak kolotoč lží a polopravd, na jehož konci najde něco víc než jen vhodnou příležitost pro prodej firmy.

Začátek byl docela utrpení. To, jak sám sebe hlavní alfa samec Spencer vychvaloval se nedalo číst Jakmile se ale děj začal rozjíždět a už nešlo jen o to, jaký je to chlapák, šlo to samo a než jsem se nadála byl konec.

Pokud chcete víkendovou a nenáročnou jednohubku nebo máte už knihu doma a chystáte se na ní tak se připravte na to, že při prvních stranách budete otáčet oči v sloup. Ale vydržte. Křivka cringe postupně klesá a ke konci dostanete sladkou tečku za dočtení.

Co mi ale hodně chybělo byl pohled Charlotte, který by do toho vnesl trochu normálnosti.

IG: @Hanybooks

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První díl série s Erikou Fosterovou.

Erika mi osobnostně nesedla. Její nedávné trauma z ní udělalo, i když trochu oprávněně, hysterickou policistku, která se v mnoha případech nedokázala ovládnout a tím ohrozila celé vyšetřování. Jednou se to dá pochopit. I dvakrát. Ale tady těch kiksů bylo nespočet a moje sympatie k ní díky tomu začaly postupně opadat. Samozřejmě, že se nakonec sebrala a případ dotáhla do konce, ale nebýt jejich kolegů, kdo ví, jak by dopadla.

Na druhý díl se zatím nechystám.

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Owen Michaels zmizí. A svojí ženě Hannah zanechá vzkaz, ve kterém stojí: DEJ NA NÍ POZOR. Na mysli má svojí dceru Bailey. Hannah se pouští do pátrání po zmizelém manželovi, který by měl být zapleten do finančních podvodů svého šéfa. Postupně však zjišťuje, že se jedná o mnohem víc.

Perfektní začátek, pomalý prostředek a nudný konec. Bohužel mě kniha nechytla a to především kvůli hlavní postavě Hannah, která mi přišla trošku tupá a docela sebestředná. Rozuzlení nebylo vůbec šokující a zklamal mě.

Jde o průměrný thriller a nerozumím tomu, proč si zrovna tato kniha získala tu čest jí zfilmovat.

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tady budu stručná. Od prvního dílu se tento liší. A hodně. Vůbec mě to nebavilo.

Keira se chovala úplně příšerně Nevěřila Mountovi nos mezi očima. Na jednu stranu se to dá pochopit, ona je pro něj splátkou jejího dluhu. Nicméně její přílišná neústupnost a nepřiznání si, že v tom může být něco víc je trochu otravné. Naopak Lachlan se snaží jak může, ale kolikrát se chová jak ufňukánek.

Jednání obou postav nekoresponduje s prvním dílem a i erotické scény byly za mě na sílu.

02.01.2023 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Miluju to! Zbožňuji tu atmosféru, vnitřní přeměnu Nesty, její myšlenky a jiskřící vztah s Cassianem, který velmi konkuruje Rhysandovi a Feyre. V minulém díle jsme si díky válce s Hybernem zažili akce víc než dost. Tady je až na nějakých posledních sto stranách. Příběh Nesty je spíše zaměřen na její přeměnu, odpuštění, význam rodiny a přátelství a překonávání svých limitů.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nechci moc rozebírat děj a ani to není to nejdůležitější, co kniha může nabídnout. Tím je vlastní zamyšlení se nad kvalitou života, který sami vedete. Nad tím, jestli jste se rozhodovali správně a jak by váš život vypadal, když byste něco změnili. Také je prodchnut naději a smířením.

Doporučuji všem, kdo se chtějí při čtení trochu zamyslet. Svým způsobem jde o seberozvojovou knihu.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Pokud přivřu obě oči nad jménem hlavního alfa samce tak je chvála na místě. Zásluhu na tom jistě má i překlad, protože u podobných knih jde o aspekt naprosto klíčový. Využití rádoby hravých výrazů pro pohlavní orgány, kterých čeština nabízí desítky, ne-li stovky je často ke škodě. Tady se překladatelka krotila a absence klád a nádobíčka mě velmi potěšila. Naopak jde o jeden z nejlepších překladů erotické knihy, který jsem měla možnost si přečíst.

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Nejedná se o klasickou eroticko-romantickou knihu, ale spíše o velmi čtivý thriller, který je občas okořeněný vzrušujícími scénami. Všechny postavy mi byly sympatické, námět i zápletka byly promyšlené, vše do sebe na konci zapadlo a i když je pravděpodobné, že rozuzlení uhádnete, nevadí, protože autorka dávkuje indicie a udržuje napětí tak systematicky, že dojdete ke stejným závěrům spolu s postavami.

Mrzí mě, že je kniha vydaná a prezentována jako erotická. Podle mě jí to hodně uškodilo. Tohle je něco, co by si s klidem mohlo přečíst i druhé pohlaví. Třetí, čtvrté.. to je fuk. Je to pro všechny ️

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Začátek byl poněkud vlažný. Dělo se toho hodně, ale připomínalo mi to YA fantasy pro náctileté a to mě nemile překvapilo. Po útoku na veleknihovnu se ale rozjela zápletka, která mě chvílema posadila na zadek. Akční scény umí autorka velmi dobře. A velkým bonusem byl i humor, který sršel sarkasmem a ironií. Lehce mě zklamala romantická linka, kterou já osobně v podobných knihách potřebuji jako sůl.

Konec byl lehce překvapivý a svižný, ale chybí mi odpovědi na některé otázky a byla jsem zklamaná, když jsem zjistila, že nejde o sérii. Ano, měla jsem si to asi zjistit předem, ale často nečtu ani anotace Každopádně ještě jeden díl bych si dala

Doporučuji všem, kdo hledají nenáročné fantasy, mají rádi prostředí knihoven a jejich tajemství a není pro ně nijak extra důležitá romantika.

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Začátek je opravdu kulervoucí a vy čtete a čtete a těšíte se na každou další stranu. Jak se ale Mae po několikáté vrací v čase, říkáte si, že by to už stačilo a jste stejně frustrovaní jako sama hrdinka Pak se ale vše ustálí a i romantická linka začíná nabírat grády.

Jak se příběh blíží ke konci tak už jste vším tím cukrovím, vánoční atmosférou a láskou lehce opilí a máte dost Moje chyba byla, že jsem ho nečetla přímo o svátcích a při rozsvíceném stromku. Knihu moc doporučuji, ale je potřeba si jí vzít v ten správný okamžik. Je to zatím nej vánoční kniha, kterou jsem četla.

02.01.2023 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Zimní oheň je třetí díl série Roční období. Mám přečtené léto, podzim a zimu a ta je zatím jednoznačně nejlepší. Je vidět, že se autor poučil z předešlé chyby, a sice přehnaného konce, který nenavazuje na celý předchozí příběh. Tady vše plyne jak má, napětí se stupňuje a pak přichází logické, leč velmi překvapivé vyústění konce.

Předchozí díly na sebe nenavazují.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Krásná YA romantická oddechovka. Do děje jste vtaženi první stranou, přesně tak, jak to umí snad jen Colleen.

Ač je Fallon ke konci už hodně naivní a některá její rozhodnutí jsou za hranou ,,normálního", logicky uvažujícího chování tak je to pořád v rámci žánru nadprůměrný příběh, který zhltnete za pár dní a nebudete ho chtít odložit ani v autobuse, ani při vaření, ani před spaním. A to je to, proč se na každou novinku od Colleen Hoover těším a knihy si jako jedny z mála kupuji předem a nečekám než na mě vyjde řada v knihovně.

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Začátek byl poněkud kostrbatý a byly chvíle, kdy jsem si říkala, že nechápu, co na knize všichni mají. Jakmile se ale Joellen trochu více seznámila s Camem, začal příběh nabírat na obrátkách a jiskření mezi postavami bylo téměř hmatatelné.

Nečekejte samozřejmě žádný filozofický román, ale narozdíl od podobně laděných knih mi tady sedl smysl pro humor obou aktérů a především i postarší sousedky, u jejichž dialogů jsem se párkrát zasmála i nahlas.

Taju pro tebe byl rozhodně lepší díl než první. Můžete ho ale číst aniž byste četli Hořím. Nenavazují na sebe.

02.01.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Uf. Tohle bylo sedcervoucí. Díky jednoduchému stylu psaní, kdy se čtenář na příběh dívá jakoby s odstupem hltáte každé slovo a od začátku víte, že příběh cukrovarnické rodiny Liebeskindových nedopadne dobře. Píší se totiž třicátá léta a oni jsou Židé.

Zuzana vyrůstá v hojnosti. Má vše, na co si vzpomene a k tomu dva kamarády Jana a Hanuše, kteří jsou s ní na každém kroku. Postupem času se do jednoho z nich zamiluje. Oni jí milují oba.

Jak se příběh dostane k začátku druhé světové války tak na vás padne velká tíseň. Scény z koncentračního tábora nejsou pro slabé povahy, ale na druhou stranu jde v knize o pár kapitol a netrpíte se Zuzanou dlouho.

Samotný závěr je jedním slovem překvapivý. Tušíte, že se něco musí stát, ale posledních pár stran čtete s otevřenou pusou.

Co mi ale velmi chybělo byl epilog. Příběh si zasloužil ještě pár stran, aby byl úplný.

I přesto dávám 100% a být učitelkou tak je to pro mě na střední škole pro studenty v rámci povinné četby must have.

06.10.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Jak se říká, to nejlepší na konec a tady to platí dvojnásob. Ač mi hlavní postava Thea nebyla moc sympatická tak samotná linie případu byla velmi zajímavá, čtivá, plná tajemství a napětí a konec byl naprosto perfektní. A garantuji vám, že ho neuhàdnete

Díly na sebe nikým a ničím nenavazují. Můžete číst jakýkoliv z nich a já moc doporučuji právě tenhle. Je vidět, že má autor už vypsanější styl.

Nečekejte ovšem rychlý nástup. Nejde o úderný thriller, ale promyšlený, pomaleji plynoucí odhalování dávno minulé vraždy.

27.08.2022 4 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Jde o dojemný příběh, který čtete ze dvou pohledů. Prvním je Bess, zoufale toužící po tom najít svojí ztracenou dceru a druhý je od nynější matky malé holčičky. Autorka píše čtivě a i přesto, že neroníte slzy tak dokážete pochopit obě strany a vcítit se do jejich osudů.

Konec byl na můj vkus až moc přitažený za vlasy, ale přesto hodnotím vysoko a doporučuji.

Kdo se bojí číst o dětech a násilí na nich tak tady, i když popis může mást, nic takového není. Takže pokud vás anotace zaujala, směle do ní.

27.08.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

V průběhu čtení podezříváte naprosto každého, což je asi i záměr autorky a za to palec nahoru. Závěrečné vyvrcholení bylo ale velmi slabé a bez jakýchkoliv předchozích indicií. A to mě prostě neba.

Správný (psycho)thriller s detektivní zápletkou by měl podle mě gradovat, na konci by vám měla spadnout brada a zpětně by měl každý krok vraha dávat smysl. Ve společném chatu někdo upozornil na to, že když Lapena píše, nemá předem promyšleného pachatele. A to je dle mého skromného názoru veliká chyba.

27.08.2022 3 z 5