arram arram komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četl až po shlédnutí seriálu a musím říct, že i kniha i seriál mají něco do sebe. Myslím si, že díky seriálu, jsem do děje proniknul rychleji a kniha se mi i díky tomu snáze četla. Kniha, ze které mě mrazilo a kterou jsem nemohl odložit.

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Za mě zatím nejslabší díl série, který ani nenadchne ani neurazí. Stále se však jedná o příjemné oddechové počtení.

19.02.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Super kniha, kde čtenář ví jenom tolik, kolik mu autor dovolí, což čtenáře udržuje v napětí a nevědomosti. Konec knihy mohl být trochu více grandióznější, ale jinak velice čtivá kniha.

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Zajímavý nápad, který je v knize moc pěkně rozpracován. Děj knihy je sice předvídatelný, ale i tak kniha neurazí.

19.02.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Kniha mého gusta. Děj jde kupředu neuvěřitelnou rychlostí a je plný zvratů, které čtenář nečeká. Neuvěřitelně čtivá a zajímavá kniha.

Legenda Legenda Marie Lu

Kniha není úplně špatná, ale chyběl jí podle mého nějaký větší zvrat. Všechno co se v knize stalo, se dalo nějakým způsobem očekávat, ale i přes to, se jedná o příjemné oddechové čtení.

22.12.2017 3 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Je pravda, že kniha je určena pro mladší publikum, ale i přesto se velmi pěkně čte. Známé pohádky jsou čtenáři podány z jiného úhlu, než je zvyklý a to knihu činí hodně čtivou.

10.12.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Velké zklamání. Nevím, zda to bylo snahou autorky vyrovnat se knížce Dívka ve vlaku, ale tohle se moc nepovedlo. Díky tomu, že je kniha vyprávěna z pohledu tolika postav, působil na mě celý příběh strašně roztříštěně a těžko se mi orientovalo jak v postavách tak v příběhu samotném.

08.12.2017 2 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Nechápu... v jeden moment začínám knihu číst a v ten další, jsem na jejím konci. Neuvěřitelně čtivá kniha, která má nápad a velmi rychle ubíhá. Velmi milé překvapení.

08.12.2017 5 z 5

Jelikož jsem velkým fanouškem Gilmorových děvčat, byla pro mě kniha nutností a určitě její koupě nelituji. Je pravda, že jsem čekal více informací týkající se samotných Gilmorových děvčat, ale celkově je kniha vtipná a ideální na odpočinkové čtení.

08.12.2017 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Většinou jsem k českým knihám hodně skeptický, ale musím říct, že jsem byl překvapen tím, jak čtivá je tato kniha. Kniha, která asi nesedne úplně každému, kvůli občas vyloženě absurdním situacím, které se v knize vyskytují. Ale právě tyto situace dělají knihu zapamatovatelnou a čtivou.

23.11.2017 4 z 5

Ztracená ukolébavka Ztracená ukolébavka Kirsten Miller

Super zakončení trilogie, které dokázalo dorovnat předchozí díly. Stále s nápadem a stále tak čtivé, jako předchozí díly.

23.11.2017 5 z 5

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Popravdě jsem si nebyl jistý, co od této knihy očekávat a musím říct, že mě naprosto pohltila. Hodně čtivě napsané a ke všemu s krásným a originálním nápadem.

23.11.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Velmi čtivá kniha, která mě i přes svou dějovou předvídatelnost v závěru hodně silně zasáhla. Krásná kniha, která stojí za přečtení.

12.06.2017 4 z 5

To To Stephen King

Kniha mě mile překvapila a čtení jsem si užil. Jediné, co mi na ní vadilo, byly popisné pasáže, které podle mého názoru byly občas až příliš detailní. Každopádně za přečtení To určitě stojí.

29.05.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Mám-li být upřímný, tak se přiznám, že nevím, jak mám knihu hodnotit. Je pravda, že kniha se četla velmi dobře, ale její děj mi nepřišel až tak úžasný a spousta vtipů mi ani nepřišla až tak vtipná. Každopádně, jako kniha na odreagování fajn.

19.04.2017 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha, která mě mile překvapila. Děj krásně odsýpá a kniha je tak čtivá, že mi bylo líto ji odložit. I přes to, že občas je kniha předvídatelná, určitě stojí za přečtení!

19.04.2017 5 z 5

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Tahle kniha mě jako malého kluka minula, proto když jsem viděl nové vydání s krásnými ilustracemi, tak jsem neváhal a do knihy se pustil. Kniha překypující fantazií, bizarností a naivitou, která je doplněna občas až překvapující drsností. Krásný příběh, který je plný všemožných dobrodružství. Pravděpodobně díky tomuto mixu všeho, mě kniha dokázala okouzlit i nyní a věřím, že se k ní ještě v budoucnu několikrát vrátím. Není totiž nic hezčího, než se vrátit zpět do klukovských let a zapomenout na všechny starosti.

16.04.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Rozhodně zajímavý nápad, který Dmitry ve své knize náležitě využil. Měl jsem problém se do knihy zpočátku začíst, ale postupně mě kniha do děje vtáhla. Konec knihy, pak už byl jen završením toho, co jsem tak nějak tušil od poloviny knihy. Konec a vyústění podle mě bylo až příliš zdlouhavé a v pohodě by se vešlo do jedné kapitoly.

16.04.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je to určitě zajímavá, nicméně pokud mám být upřímný, tak to, kdo je vrahem je zběhlému čtenáři jasné už po pár stránkách. Jinak je kniha ale velmi čtivá.

20.02.2016 4 z 5