Aríka Aríka komentáře u knih

Kniha je klasickým horororem od dvou tvářích lidského charakteru. Ztělesněním dobra je doktor Jekyll a ztělesněním zla pan Hyde. Robert Louis Stevenson v knize používá opravdu excelentní vypravěčský styl. Kniha se mi četla lehce, neměla jsem problém se do ní začíst, a i když jsem již rozuzlení znala z hodin literatuira, i přesto jsem byla až do poslední strany napnutá. Knihu určitě doporučuji, protože nám ukatuje, že každý máme špatnou i dobrou stranu, nikdo není dokonalý.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Nemám moc ráda dobrodružné knihy, ale tady u té jsem udělala vyjímku na základě shlédnutí filmu "Cesta do středu Země." Knihu jsem ani nemusela shánět, protože jsme ji měli v naší knihovničce. Co ke knize říct? Je to klasická verneovka. Kniha se mi četla velice dobře, prože Julese Verne umí velice dobře vyprávět. Kniha je plná napětí, dobrudružství a celý příběh vám doslova ožívá před očima. U knihy jsem se ani jednu stranu nenudila. Všem čtenářům dopořučuji.

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Knihy fantasy miluju. Jsou to takové oddechovky. U této knihy jsem neočekávala nic velkého, ačkoliv její hodnocení bylo vysoké. Znovu se ukazuje, že předsudky jsou vás mnohdy iodradí od nečeho, co je opravdu dobré a jinak tomu nebylo ani u této knihy. Kniha je skvělá. Vtáhne vás do děje a nepustí, kniha vás propustí až na poslední stránce, kdy si říkáte, že si musíte přečíst další díl. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla nesmyslná skladba vět a souvětí a nacházelo se tam několik pravopisných chyb. I přesto knihu doporučuji.

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Knihu jsem viděla u kamarádky a ta mi ji také půjčila. Od knihy jsem neměla velká očekávání. A proč také? Koho by zajímalo, co někdo psal někomu jinému, ale i tak čteme Sonety od Shakespeara. Kniha mě opravdu nadchla. Nejde říct, že kniha byla čtivá, protože je psána mnoha "autory." Musím říct, že překladatelka se vyznamenala. Všem dopisům a básním nechala kouzlo, které tehdejší doba měla. Knihu doporučuji, ne jako jednorázovka, ale jako takové občasné zabroušení do dob minulých, kdy nebyl internet a jediné, co jste měli byl dopisní papír a pero.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tato kniha byla asi nejhorší z celé série. Nejen, že už se skoro nedala číst. Jméno Edward už mi doslova lezlo krkem, a proto není divu, že mě nadšení z této série náhle opustilo. Kniha už nebyla tak čtivá. Hlavní hrdinka mi přišla už opravdu hodně naivní. Některé situace byly opravdu, ale opravdu zmateně popsány samotnou autorkou nebo překladatelem, těžko říct. knihu jsem četla porakticky jenom kvůli tomu, abych se dozvěděla jak celé "upíří story" skončí, ale jinak si myslím, že knha, ale ani celá série žádným literárním pokladem opravdu není.

19.07.2017 3 z 5

Chuť krve Chuť krve Lisa Jane Smith

Autoři opět nezklamali. Kniha byla opět čtivá, poutavá a já ji přečetla v řádu pár hodin. Jsem jediná, komu přijde zajímavé, vidět celou historii bratří Salvatorových z pohledu Stefana? Každopádně, knihu, jakožto celou sérii, rozhodně doporučuji. Doporučuji jak fanozškům seriálu či fanouškům knih (ti by možná mohli mít problém s popisem postav) anebo lidem, kteří si chtějí přečíst tuto sérii jen tak, aniž by znaly výše dvě zmíněné.

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Tyto romány nemám moc v oblibě, ale po přečtení Pýchy a předsudky jsem si řekla, že si přečtu i tuto knihu. Moc obdivuji Hardyho, že se tak dokonale dokázal vcítit do role Tess. Kniha je krásně napsaná, a jelikož jsem četla překlad od paní Staňkové, tak vyjímkou v textu nebyly ani transgresivy, které ovšem celému příběhu ze staré Anglie dodávají tu jedinečnost. Kniha je i přes tento překlad velice dobře čeitelná. Celý příběh není žádná romantika, ukazuje nám beznadě, zoufalství... Doporučuji.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha mě naprosto uchvátila, četla jsem ji před shlédnutím filmu, úmyslně. Od první stránky je čtenářen připoután k ději a není jen tak lehce propuštěn. Po dočtení knihy my bylo líto, že kniha nemá vícero stránek. Po přečtení knihy jsem se uchýlila k filmu, a přišlo nechvalně známí srovnání knihy s filmem. Film byl dobře zpracován, nicméně atmosféra knihy a některé situace snad ani nemohou být zfilmovány. Knihu doporučuji a film také.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U knih povětšinou nedávám najevo pobavení či smutek, ale u této knihy jsem měla úsměv neustále na tváři. Kniha má být pobavující "oddechovka" a to splnila na celých stopětapadesát procent. V příběhu nenajdete žádnou psychologii ani hlubší myšlenku, ale o to právě v téot knize jde. Postavy jsou brilantně vymyšleny a teď si uvědomuji, že mi žádná z nich nevadila. Na všechny situace je nahlíženo s nadhledem a jsou vtipně vykresleny. Pokud hledáte něco oddychového, nenáročného nebo něco z dílny českých autorů, tak tohle je rozhodn ě něco pro vás.

09.07.2017 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Autor Josef Svátek perfektně vystihl to, co nám vlastně kat Mydlář chtěl vlastně sdělit. Kat Mydlář byl přítelem Dr. Jana Jesenia, kteří spolu úzce spolupracovali- sháněl mu těla na pitvy. I když kat Mydlář musel být na svou pozici vzdělaný nejen v oblasti anatomie lidského těla, tak jím společnost opovrhovala a řadila ho na okraj, proto žil na periferii města. Tyto životní příběhy vyprávěné nejslavnějším katem naší historie vykreslují jeho strasti, které s výkonem kata úzce souvisí. Kniha je velice dobře předkládána autore, který jeho zpovědi přeložil do novodobého jazyka. Kniha je čtivá, a proto doporučuji.

09.07.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Karel Hynek Mácha je řazen mezi autory obrozenecké literatury, který svá díla psal ve stylu romantismu. Tato kniha je povinnou četbou snad na všech školách a tímto způsobem jsem se k ní dostala i já. Ihned jsem si ji oblíbila ačkoliv se jedná o smutné téma. Obdivuji autora , že za tak mladého veku dokázal sepsat něco tak úžasného. Tolik přirovnání, epifor, anafor či oxymóronů jen tak někde nenajdete, samozřejmě tam můžeme najít spoustu dalších jazykových i uměleckých prostředků. Na tuto knížku můžu pět samou chválu, a proto ji rozhodně doporučuji.

08.07.2017

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Karel Jaromír Erben, co první si představíte? Já rozhodně jeho dílo Kytice. Všechny balady jsou laděny v lehce hororovém duchu, což není nikdy na škodu, zvlášť n mě, člověka, co se rád bojí. Moc se mi líbí, že se vše rýmuje, např.: u Máje moc rýmů není, ale to má také své kouzlo. v těchto baladách jsou rýmy takovým doplněním celé strašidelné atmosféry. Moje neoblíbenější balada je Svatební košile, protože to je opravdu duchařský horor, něco pro mě. Rozhodně doporučuji a ani se nedivím, že toto dílo je povinnou četbou.

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Řekněme to takto, kniha byla rozhodně lepší než díl první, ale na díl druhý nemá, i když se na něj slušně dotahovala. Celý příběh je laděn úplně, ale úplně do ijného kabátu než díly předchozí. Jimmy se nám vybarvil. mnozí z nás si ho pamatují jako "feťáka", který obtěžoval Ev, ale v tomto díle je z něj úplně jiný člověk. Opravdu obdivuji Kylie Scott za napsání něčeho tak fenomenálního. Nenudila jsem se a nemám slov.

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Za mě ze čtyřdílné série rozhodně nejlepší knížka, a to nejen proto, že mám slabost pro blonďaté bubeníky. Autorka opět nezklamala, všechny postavy jsou charakterově odlišné od dílu prvního, samozřejmě až na postavy, ketré se v prvním díle vyskytovaly. Co dodat k Malovi? Totální psychopat, ale nasmála jsem se, s ním se člověk nenudí. Vše bylo vyprávěno Anne, ale i přesto byl Mal dobře popsán. Jo, rozhodně doporučuji všem.

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Tato kniha by měla být nutnou součástí každé knihovničky správného pejskaře. Rudolf Desenský, autor, nastiňuje dokonalé porozumnění psí duši. Vždy za chování psa může pouze majitel, pes se rodí jako čistá duše, kterou přetváříme a modelujeme do obrazu svého. Psí příběhy z této knihy nám ukazují jak mnozí "chovatelé" pořizují psy pouze z estetických a módních či zjištných důvodů, nechtějí ho jako společníka a věrného přítele. Jediný kdo dokáže spravit pošramocenou psí duši je právě autor, většina "chovatelů" těchto ztrápenců by psa nechala uspat bez mrknutí oka. Obdivuji autora za obětování svého života psům a napravování toho co mnozí na pse pokazili.

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tato mnohými zatracována kniha je svědectvým doby, která byla, je a bude nedílnou součástí světové historie, tak by na ní lidé měli i pohlížet. Autor knihy, Adolf Hitler, v ní zformoval své myšlenky a názory, které jsou jeho osobní výpovědí, které ho utvářeli, a které chtěl předat světu. Nelze říct, že autor byl psychicky narušený narozdíl od J. V. Stalina. Často jsou tyto dvě historické osobnosti srovnávány a porovnávány. Mějme na paměti, že dějiny jsou psány vítězi, proto musíme nahlížet mezi řádky, a ne věřit všemu, co je nám předkládáno.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo by naznal příběh Julie Kapuletové a Romea Monteka? Příběh plný intrik, vražd, emocí a nenávisti, jak poplatné v každé době. Tato kniha není mým šálkem kávy ať už zdůvodu otráveného nedorozumněný na konci či naprosto zbytečných úmrtí. Obecně pan W. Shakespeare nepatří mezi mé top autory. Tento příběh byl posléze přepracován mnohými autory, ve kterých je nastíněna spekulační otázka, zda hlavní hrdiny nešlo zachránit. Zkrátka nekonečný a dokolečka opakovaný příběh...

08.07.2017 3 z 5

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Jsem velkou fanynkou seriálu Castle na zabití, a proto není divu, že jsem knihu musela mít a musela číst. Upřímně? Z knihy jsem opravdu zklamaná. Je to detektivní příběh, který je, jako skoro všechny detektivní romány, psán v er- formě. Co mi asi vadilo nejvíce, tak bylo zmatené popisování situací, postav a obecně všeho, na co si člověk vzpomene. Kniha byla opravdu hodně zdlouhavá, až mě z toho hlava rozbolela...

08.07.2017 1 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Všichni ji známe...tím myslím jak Babičku, tak Boženu Němcovou...snad ve všech školách se o ní učí a právem. Toto dílo Boženy Němcové je považováno za realistické dílo. Prý se autorka sama zakomponovala do děje postavou Barunky , a také můžeme vidět úžasnou retrospektivu. Styl psaní, na tehdejší dobu běžný, je v dnešním světě lehce zmatený či nesrozumitelný, ale příběh je tak brilantní, že na tohle si během pár stránek zvyknete. Tato kniha je základem české literatury, doporučuji.

08.07.2017

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Jak jsem již v jiném komentáři zmínila, tak erotické romány moc v oblibě nemám. Ovšem u této série jsem udělala vyjímku, protože jsem si tuto sérii zamilovala. nicméně, tento díl je dle mého názoru nejslabší. I když možná je tento názor podmíněn tím, že Maxe ani Saru moc nemusím. Kniha je opět vyprávěna z obou pohledů, což je vždy u románů velké plus. Styl psaní opět neskutečný, postavy jsou charakterově odlišné. Kniha se mi celkově líbila a doporučuji.

08.07.2017 3 z 5