Arielka1 Arielka1 komentáře u knih

Na sedmdesáti stránkách čtenář najde tolik citu, bolesti, lásky a porozumění, které mu proběhnou duší jako divocí koně a on ví, že aby vstřebal všechno krásno z tohoto díla je třeba si knihu přečíst znovu a doufat, že má v zásobě dost papírových kapesníků.

02.08.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh se vám nenápadně vkrádá do srdce a naplňuje ho nádhernou neposkvrněnou dětskou logikou a jednoduchostí. A ikdyž po hořkosladkém konci, většině z nás, na tváři zůstává slaná cestička, jsme stále v duchu s malým princem na jeho asteroidu B 612 a přemítáme jestli ten malý beránek snědl pyšnou růží anebo růže beránka. ;-)

18.04.2020 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Pan autor ani do třetice nezklamal. Inspektor Prévit opět předvedl svou brilantní logiku a dokázal, že se jen tak z někoho nepodělá. :-)

20.07.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Tak tohle je po dlouhé, strašně dlouhé době knížka, která mě vtáhla do děje.
Na začátku je vražda z jednoho z dvojčat. Autorka však čtenáři nedá nic zadarmo. Příběhem dvojčat se prolíná spousta faktorů, které by jim mohly usilovat o život. Ale která nakonec bude tou obětí? Na to si musí čtenář notnou chvíly počkat, ale stojí to za to!

26.06.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Napínavý detektivní příběh s nádechem mystična.
Každá kapitola odhaluje kousek skládačky mířící k překvapivému odhalení viníků.
Jen konec mě krapet zklamal, chyběla mi tam ta pomyslná "třešnička na dortu".

17.04.2020 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Strhující a napínavější než první díl.
Lukáš je kolem osudu zachycen a vláčen pln úskalí. Avšak podle přísloví "Co tě nezabije to tě posílí" se z Lukáše pozvolna stává zocelenější osobnost.
Kniha se četla sama, tak jen doufám, že poslední díl nezklame.

16.08.2020 5 z 5

Nepatřím k těm, kteří si hoví v českých klasikách, ale tohle....
Smekám pane Čapek, dostal jste mě!
Každá z povídek se mi nekompromisně dostala pod kůži, ať svým detektivním žánrem, humorem, procítěností ale hlavně tou lidskostí, kterou jste do těchto povídek dokázal vložit.

25.08.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Popravdě se mi do knížky moc nechtělo. Znala jsem od spisovatele pouze historické romány.
Jaké bylo však mé překvapení, když mě hned po první kapitole knížka nekompromisně vtáhla do děje.
Neotřelý humor, smysl pro logiku a umění říct ty správné slova té správné osobě je hlavní důvod proč si neoblíbený inspektor Prévit získal mé sympatie.

24.10.2020 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Příběh je zasazen do začátku 14. století. Na trůn usedá mladý Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou a čeští páni pomalinku spuští své "hry".
Hlavní postavou je zde johanitský rytíř Wolfram z Olšové, který se vrací do své rodné země a i přes svůj otevřený postoj a bez lezdoprdélství si získává úctu vlivných mužů.
Kniha má kouzlo lehce vtáhnout čtenáře do děje a na konci ho stačit ještě navnadit na další pokračování.

30.07.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jedním slovem: WAU!
Dlouho jsem tak čtivou a zajímavou knihu nečetla.
Na konci knihy všechny dílky zapadnou a utvoří napýnavý příběh, kde nikdo není zcela bez viny.
Určitě doporučuji přečíst.

18.10.2019

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Knížka je napínavá a velmi čtivá. Přiběh poutavý.

29.03.2020 5 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Krátký příběh terapeuta, který už dávno nepovažuje své řemeslo za poslání a kterého "nakopne" k životu až neodbytná pacientka.
Místy hezký děj.
Nakonec mi však vadil sám terapeut, z kterého se začal stávat člověk toužící po zakázaném ovoci. 72letý stařík, který slintá nad mladou ženou není vůbec můj šálek kávy.

19.10.2020 1 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Luxusní detektivka s nádechem mystična. Napínavý děj od začátku až do konce. S každou další přečtenou stránkou se stával příběh poutavější a odpoutání se od něj složitější.

18.09.2020 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Poslední díl, poslední intriky a bohužel i poslední lezení Lukáše Praghese.

24.08.2020 4 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Kniha by se taky mohla jmenovat "Pověsti na pranýři aneb nejsme tak naivní, aby jsme všemu věřili"
Kniha je čtivá, vtipná, se zajímavými dodatky a hlavně s nadhledem, který autorům typu Jirásek a spol. chyběl. Takže pokud máte rádi historii, ale nechcete se prokousávat tuny nezábavných informací ani číst nesrozumitelné pověsti, tak tato kniha je přesně pro vás.

11.02.2020 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Nešťastná náhoda udělá z hlavní hrdinky vdovu ve středních letech kolem které začínají kroužit muži pochybného charakteru. Ovšem Vivi má na každého "svůj" osvědčený recept.
Úsměvný oddychový příběh, který vás bohužel pohltí až v poslední třetině přiběhu.

30.04.2020 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

(SPOILER) Na knihu jsem náhodou narazila při četbě Clona od Björka. Byla jsem zvědavá, hlavně když jsem následně četla komentáře co jsou tu uvedené.
Nepopírám, že děj je napínavý a dobře čtivý, ale číst to dětem před spaním?!?
Ve Cloně dějovou stopu trochu autor naznačil, takže jsem věděla, že Bratři Lví srdce umřou, ale nenapadlo mě že během prvních 10 stránek! A nakonci znovu!
Jako fakt?!? Fajn na začátku Karel neměl na vybranou a jeho bráška taky ne když se ho snažil zachránit, ale nakonci je to spíš útěk obou dvou jen z těžké situace. Děti je vám ouvej, v pohodě,v Nangiliami vám bude bezva! Trošku "jednoduché" řešení problémů, nemyslíte?
Kdybych to měla shrnout, je knížku krásně napsaná pohádka pro dospělé. Dětem bych tím nemátla hlavu. Už tak ji mají přeplácanou internetem.

02.08.2019

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Krásný příběh pro děti a ty ilustrace jsou fakt skvostný.
Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za laxní vysvětlení nečekaného umrtí sestry Juliana. Smrt ze smutku? Ale no tak!

19.10.2021 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Průměrná oddychovka. Pravděpodobně si ale další díl nepřečtu.

19.10.2021 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tak humoristický román si představuji trošku humoričtěji.
Krkolomný jazyk mi nevadil vůbec, dokonce knize propůjčoval půvab, za to nesmyslně krátké kapitoly mě v jednom kuse vytrhovaly ze čtení.
Pan Vančura to možná myslel dobře, ale vynechání přímé řeči se mi jevil jako velký omyl. Slova splývala s ostatními a nenechala vyniknout tak krásným citátům třech kamarádů.

30.08.2021 1 z 5