Arielka1 Arielka1 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Od knihy jsem očekávala daleko víc.
Do děje jsem se začetla až když zbývali 4 "černoušci", což mě mrzí, protože autorku mám ráda.

05.11.2021 3 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Krásný příběh pro děti a ty ilustrace jsou fakt skvostný.
Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za laxní vysvětlení nečekaného umrtí sestry Juliana. Smrt ze smutku? Ale no tak!

19.10.2021 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Průměrná oddychovka. Pravděpodobně si ale další díl nepřečtu.

19.10.2021 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tak humoristický román si představuji trošku humoričtěji.
Krkolomný jazyk mi nevadil vůbec, dokonce knize propůjčoval půvab, za to nesmyslně krátké kapitoly mě v jednom kuse vytrhovaly ze čtení.
Pan Vančura to možná myslel dobře, ale vynechání přímé řeči se mi jevil jako velký omyl. Slova splývala s ostatními a nenechala vyniknout tak krásným citátům třech kamarádů.

30.08.2021 1 z 5

Nepatřím k těm, kteří si hoví v českých klasikách, ale tohle....
Smekám pane Čapek, dostal jste mě!
Každá z povídek se mi nekompromisně dostala pod kůži, ať svým detektivním žánrem, humorem, procítěností ale hlavně tou lidskostí, kterou jste do těchto povídek dokázal vložit.

25.08.2021 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Pan autor ani do třetice nezklamal. Inspektor Prévit opět předvedl svou brilantní logiku a dokázal, že se jen tak z někoho nepodělá. :-)

20.07.2021 5 z 5

Kouzelnická parta Kouzelnická parta Neil Patrick Harris

Krásná, napínavá knížka pro dospívající děti. Plná kouzel a přátelství.

07.11.2020 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Popravdě se mi do knížky moc nechtělo. Znala jsem od spisovatele pouze historické romány.
Jaké bylo však mé překvapení, když mě hned po první kapitole knížka nekompromisně vtáhla do děje.
Neotřelý humor, smysl pro logiku a umění říct ty správné slova té správné osobě je hlavní důvod proč si neoblíbený inspektor Prévit získal mé sympatie.

24.10.2020 5 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Krátký příběh terapeuta, který už dávno nepovažuje své řemeslo za poslání a kterého "nakopne" k životu až neodbytná pacientka.
Místy hezký děj.
Nakonec mi však vadil sám terapeut, z kterého se začal stávat člověk toužící po zakázaném ovoci. 72letý stařík, který slintá nad mladou ženou není vůbec můj šálek kávy.

19.10.2020 1 z 5

Štěkej, Mourku! Štěkej, Mourku! Ivona Březinová

Úžasná dětská knížečka s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která důkladně provětrala bránice mě i mým dětem.

19.10.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Luxusní detektivka s nádechem mystična. Napínavý děj od začátku až do konce. S každou další přečtenou stránkou se stával příběh poutavější a odpoutání se od něj složitější.

18.09.2020 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Poslední díl, poslední intriky a bohužel i poslední lezení Lukáše Praghese.

24.08.2020 4 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Krásná knížka pro všechny věkové kategorie. Desetiletá dcera se u ní vesměs válela smíchy cože to jen děda Eda tropí s Honzíkem za vylomeniny. A když došla nakonec, zarazilo jí, že se děda Eda nevyléčil, protože každá knížka co doteď četla měla šťastný konec. A tenhle nečekala.
To já jsem měla prozměnu celou dobu nakrajíčku a když jsem přečetla až k poslední tečce, tak mě kniha svou láskou vnuka k dědovi Edovi dojala.

20.08.2020

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Strhující a napínavější než první díl.
Lukáš je kolem osudu zachycen a vláčen pln úskalí. Avšak podle přísloví "Co tě nezabije to tě posílí" se z Lukáše pozvolna stává zocelenější osobnost.
Kniha se četla sama, tak jen doufám, že poslední díl nezklame.

16.08.2020 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Ze začátku spíše oddechové čtení s mnoha detailními popisy dobových řemesel 14. století.
Postupně se děj začíná promíchávat intrikami, což příběh trochu okoření.

13.08.2020 4 z 5

Na sedmdesáti stránkách čtenář najde tolik citu, bolesti, lásky a porozumění, které mu proběhnou duší jako divocí koně a on ví, že aby vstřebal všechno krásno z tohoto díla je třeba si knihu přečíst znovu a doufat, že má v zásobě dost papírových kapesníků.

02.08.2020 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Příběh je zasazen do začátku 14. století. Na trůn usedá mladý Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou a čeští páni pomalinku spuští své "hry".
Hlavní postavou je zde johanitský rytíř Wolfram z Olšové, který se vrací do své rodné země a i přes svůj otevřený postoj a bez lezdoprdélství si získává úctu vlivných mužů.
Kniha má kouzlo lehce vtáhnout čtenáře do děje a na konci ho stačit ještě navnadit na další pokračování.

30.07.2020 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Kniha nás vrací do roku 1990. Období magneťáků a pevných linek. Do místa kde dvě identická duševně zaostalá dvojčata platí za hřích, který nespáchaly.
Hlavní hrdinka se snaží střípek po střípku poskládat obrázek vraha, který celých 40 let utíkal před spravedlností.
Lehká oddechová detektivka.

24.07.2020 4 z 5

Radosti a strasti na dvoře Otce vlasti Radosti a strasti na dvoře Otce vlasti Jiří Havel

Kniha je hezky zpracovaná. Krátké spoty o Karlu IV střídají básničky, kvízy a doplňovačky.
Jenom je škoda, že všechny úkoly nejsou na stejné úrovni. Většinu úkolů zvládla 10ti letá dcera sama, ale třeba kvíz o Praze dal zabrat i mně.

24.07.2020 3 z 5

Ach, ty vraždy 1 Ach, ty vraždy 1 Zdeněk Zelenka

Na to, že recenze knihu vychvalují do nebes, tak pro mě byla kniha velkým zklamaním.
Hlavní postavy zde tvoří bývalá právnička Kalendová a její vnuk Kamil, policajt - ťululum, který by nevyřešil ani jeden případ, kdyby mu babička se vším nepomáhala.
Děj je "nízkorozpočtovej" a humor člověk aby pohledal.

11.07.2020 2 z 5