Arianne Arianne komentáře u knih

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Jsem opravdu ráda, že jsem s tím počkala na vydání třetího dílu. Výborné pokračování skvělého příběhu. Odkryvaji se nám další intriky a řeší se stále více etické dopady celého cestování. Nezbývá než pustit se do dalšího čtení a zjistit, jak se všechny problémy vyřeší.

18.03.2019 5 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Celkem příjemné čtení, nic převratného a čekala bych víc propracovaný svět techniky a alchymie, ale toho se třeba dočkáme v dalším díle.

17.03.2019 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Jednohubky na jedno odpoledne. Mám z knihy rozporuplné pocity. Nejdříve mě to hrozně nebavilo, ale něco mě nutilo číst dál a dál a najednou jsem už prostě musela dočíst.

22.02.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Sice žádné wow, to se nekonalo, ale rozhodně neurazí. Trochu nudnější začátek, pak už se četla rychle, byla jsem zvědavá, jaký zvrat si autorky vymyslí. Trochu klišé, ale jinak příjemné čtení.

18.02.2019 4 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Moc hezké, velice čtivé. Čekala jsem od toho trochu něco jiného, jen další bezduchou romanťárnu. Když se ukázalo, že zápletka bude trochu někde jinde, než jsem zvyklá, trochu mě to překvapilo, ale hrozně se mi to líbilo.

19.01.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Slaďoučké zakončení. Konečně se všichni přestali chovat divně, zpočátku několik dětinských intrik, které se naštěstí brzy vyřešily, takže potom už se to dalo číst. Na začátek série to sice nemá, ale částečně to vyvážilo tu hrůzu třetího dílu.

09.09.2018 3 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Moc krásný příběh plný tajemné atmosféry, poklidný ostrov nám konejší nervy, zatímco Estheřin příběh v deníku je tak silný, že by si čtenář okousal nehty. I během odhalování vlastní historie je možné najít tu pravou lásku a hlavně neopakovat staré chyby. Ti, co si nesou svou karmickou zátěž, budou potřebovat pomoc dalších generací, aby jejich dluh vyrovnala.

06.08.2018 5 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Neměla jsem úplně čtecí náladu, takže nemůžu říct, že bych přečetla jedním dechem. Nicméně námět mě velmi zaujal a z příběhu jsem rozhodně nebyla zklamaná. Je tam hodně sebezpytování, seznamujeme se se společností, která žije v pouze domnělé svobodě a samozřejmě tu máme rebely, kteří by ji rádi napravili. Líbilo se mi poselství knihy o tom, že v každém člověku je více, než je na první pohled vidět a také o tom, že dějiny píší vítězové.
Moc mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

10.07.2018 4 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

No nevím. Lindsey Kelkova je moje srdeční záležitost, ale z této knížky jsem nějaká rozpačitá. Maddie se skoro celou knížku chová jako husa, co na sobě nechá dříví štípat, jakoby postrádala veškerou sebeúctu. Na konci se konečně dokáže postavit rovně, tak aspoň něco.
Kelkové hrdinky se typicky nacházejí v neuspokojivé životní situaci, kterou obrátí naruby. Moc mi tam chyběla trocha té romantiky, něco se tam sice dělo, aby se neřeklo, ale nějak podivně, nedávalo to moc smysl a pro mě to hrozně odbyla.

19.12.2017 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Není to nic moc originálního, ale chápu, že v dnešní přehlcené době není snadné napsat něco, co nebude připomínat nic jiného. Každopádně se kniha čte skoro sama, zpočátku se mi zdála trochu divná a nesouvislá, ale jak příběh pokračoval, stával se čím dál víc skutečnější, jakoby autorka přestala být vypravěčem a konečně se stala jeho součástí. Sice hodně předvídatelné, ale mě to nijak nerušilo.

25.08.2017 4 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Můj třetí Cotton Malone a zatím asi nejslabší. Berry si drží svůj styl, čte se pohodlně, o akci není nouze, ale tentokrát byla konspirace už moc pritazena za vlasy i na mě. Nicméně nelituji, že jsem četla a rozhodně si přečtu další.

22.08.2017 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tak to byla celkem jízda, ani jsem si nevšimla, že už je konec... Má slabost pro vlky zůstala neotresena a nezbývá, než se vrhnout na další

09.08.2017 5 z 5

Svět za světem Svět za světem Mary Poisson King

Namet byl neskutecne zajimavy, tema sveta, ve kterem behem naseho sneni muzeme byt nekym vic, nez ve skutecnosti, byl uzasny. Tento svet ma sva pravidla a zakonitosti, neni to jen tak bohapusty vymysl, coz take stoji za to. Co mi ale kazilo celkovy dojem, byla linka "honby na zaporaka", diky ktere jsem si knihu nedokazala uzit. Jasne, je dobre kdyz je v knize nejake to napeti, udrzuje to ctenare vzhuru, ale tady to bylo popsano tak divne, naivne, ze mi to spis prekazelo.
Na druhou stranu to hledani sam sebe, sveho mista ve svete, kdy si clovek uvedomi svou vlastni cenu, to bylo zakomponovano brilantne a moc me to bavilo.

25.03.2017 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Parada. Trochu jsem se toho bala, protoze na knihy, ktere posledni dobou fragment vydava, jsem si pripadala uz moc stara. Ale tohle me vazne bavilo. Svet kouzel, co ma hlavu a patu a je zalozen na zakonech hermetismu, coz mu dava jasna pravidla, jak funguje, aniz by autorka takzvane "ujizdela z cesty".
Navic prostredi carskeho Ruska je osvezujici oproti tomu, co cteme jinde, a dodava pribehu na lesku, cim se z pribehu, ktery jen zkonzumujete a jedete dal stava pribeh, ktery si zapamatujete.

10.03.2017 4 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Krasne. Po prvnim dile jsem si rikala, ze to neni nic moc, jen napodobenina Zboznuji New York. Druhy uz byl ale o dost zajimavejsi a tento posledni uz parada. Nase nove hrdinky se setkaly se starymi, hurikan Jenny krasne zapadla i do teto serie a pres vsechna uskali vae smerovalo k uzasnemu konci. Asi jsem se zamilovala do chlapu, co pisou dopisy. Skoda, ze to uz nikdo nedela :-)

23.02.2017 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Jako nechci rikat, ze to bylo vylozene spatne, rozhodne to ma dobrou myslenku. Ovsem tim to take konci. Libila se mi partyzanska valka i predstava draciho lidu, ani ta predvidatelnost mi nevadila, prece jen je to pohadka o Snehurce a tu kazdy zna. Ale zpracovani bylo takove prazvlastni. Ve vysledku ve me pribeh nezanechal absolutne nic, cim bych ho popsala. Skoda.

22.01.2017 2 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Pekny pribeh o tom, ze rozdil mezi sny a skutecnosti nekny neni tak velky. Ze se sny mohou vyplnit. Ze to, ze se clovek v ocich ostatnich chova trochu jako blazen neznamena, ze blazen je. Vsichni se snazime delat vsechno proto, abychom byli stastni. A kdyz to pro nekoho znamena zit ve snu? O co je to zivot horsi? Ale to bohuzel nelze naporad a tak je treba co nejvice vytezit z reality.
Prestoze to neni zadne hlubokomyslne veledilo, kniha byla mila a sympaticky potrhla. Vsechny postavy maji sve kouzlo a tak dej prijemne utika.
Vytku a za usi dostane redaktor - ve slovech chybi pismenka, nekdy ve vete zase cele slovo a to je dost rusive.

06.01.2017 3 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Juch, tak tohle byla 3,5 hodinova zalezitost :-) A rozhodne se to ubira zajimavym smerem

04.09.2016 4 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Líbí se mi, jak se to čte rychle... půjdu na další díl, čte se to jako pohádka, jen trochu akčnější, je to prima

01.09.2016 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Příjemné rychlé čtení, nic moc se zatím nedělo, ale před sebou mám ještě 5 dílů, tak čekám, že se děj konečně trochu rozjede :-) Vzhůru do druhé knihy

31.08.2016 3 z 5