Arev122 Arev122 komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Příběh se mi líbil, měl napětí i spád. Atmosfera v nočním lese pro mladé městské lidi byla hodně tajemná. Jen netradiční zakončení mě trochu zmátlo.

07.04.2023 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Námět velmi zajímavý, ale vadila mi forma vyprávění. Mám raději klasické románové čtení.

02.04.2023 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Příběh z psychiatrické léčebny byl dobře popsán,děj měl spád i napětí. Ale vadila mi trochu nevyrovnanost a rušivost soukromého života vyšetřující policistky.

24.03.2023 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Napínavý příběh, krátké kapitoly, střídání současnosti a "předtím ". Detektivka přečtená jedním dechem.

20.03.2023 5 z 5

Na západ od ráje Na západ od ráje Harry Harrison

Napínavý děj sci-fi románu z jakoby doby pravěku. Dobrodruzný příběh člověka oproti dobře organizovaným a bojovným ještěrům. Jen mi vadila slova, ke kterým jsem musela hledat překlad na konci knihy.

13.03.2023 4 z 5

Román měl děj i napětí sci-fi , hezké, ale občas náročné čtení. Ale mě se to moc líbilo.

06.03.2023 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Zajímavě popsaný život na ostrově,děj měl napětí, ale trochu mi vadilo příliš mnoho postav a trochu neobvyklé chování postav příběhu.

05.03.2023 3 z 5

Doktor chudých Doktor chudých Alena Šubrtová

Zajímavé čtení o strastiplné cestě za prosazení svých cílů u trochu zapomenutých lékařů 18.a 19.století.

22.02.2023 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

V Duně se mi nepodařilo zcela ponořit do děje. Bylo zde hodně neznámých výrazů a zdlouhavé popisy.

18.02.2023 3 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Dobrodružný příběh, měl děj i napětí, ale občas mi to připadalo jako četba pro mládež. A konec - neurčitý a trochu nedokončený

11.02.2023 3 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

(SPOILER) Pěkná oddechová kniha, trochu dobrodružná a detektivní sci-fi. Hlavní hrdina je podveden svými "přáteli". Když se po třiceti letech probují z hibernace, snaží se napravit díky cestování časem své chyby.

11.02.2023 5 z 5

Tajemství svaté krve Tajemství svaté krve Michael Byrnes

Akční thriller, kde se kloubí historické události s věrohodnou fikcí.

09.02.2023 3 z 5

Útěk do Mombasy Útěk do Mombasy Dana Šimková

Napínavé čtení, střídání krátkých kapitol, hezky popsaná Afrika. Líbilo se mi více než "Uvězněni". Dala bych i 5 hvězdiček,
ale občas jsem se ztrácela v osobách.

03.02.2023 4 z 5

Tajemství morové jeskyně Tajemství morové jeskyně Michael Byrnes

Napínavé a čtivé, kde je historie propojena s ožehavými situacemi dnešního života. Trochu to zavání sci-fi. A dost bylo i boje vojáků.

31.01.2023 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Životopisný příběh klavíristy během okupace Varšavy za 2.světové války. Je to svědectví,kdy byli Židé deportováni do koncentračních táborů a život jednoho skrývajícího Žida, který přežil díky pomoci jak svých varšavských přátel a i německého důstojníka.

27.01.2023 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Trochu katastrofický, sci-fi a hororový příběh se mi četl celkem dobře. Měl spád I napětí. Občas sice bylo něco zcela neuvěřitelného a trochu i politického, ale je to román....

22.01.2023 4 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Zpočátku jsem se nemohla začíst; ale nakonec to bylo pěkné, napínavé ,dobrodružné a trochu s sci-fi nádechem čtení.

18.01.2023 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Příběh se mi líbil, je to psychologické dilema, zda odpojit člověka nevratně zdravotně poškozeného (po těžké dopravní nehodě ). K tomu je vložen příběh života smečky vlků, kde vlk je tak silný, jak je jeho smečka. To samé je v rodině.

15.01.2023 5 z 5

V kolonii V kolonii Kien Nguyen

Román vypráví o době těsně před vznikem Vietnamu, době bojů mezi královskými rody a chudoby prostých lidí. Do této doby se vydali jako misionáři hlavní hrdinové knihy-charismatický kněz (skutečná historická postava) , malíř a uprchlý mladík. Jejich dobrodružství a sebepoznání sama sebe bylo hlavním tématem příběhu.
Mě se některé části knihy zdály zdlouhavé a fádní.

07.01.2023 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Neuvěřitelně napsaný thriller, kde vás vše od počátku vyšetřování vtáhne do děje a nepustí až do konce. Bavil mě vrahův deník a napínavé bylo i vyšetřování.

04.01.2023 5 z 5