Tajemství morové jeskyně

Tajemství morové jeskyně obálka knihy
Mé hodnocení:

Kdo se snaží uchránit tajemství a hrozící nebezpečí celému světu. Americká jednotka se rozhodne prozkoumat iráckou jeskyni, v níž se ukryje skupina teroristů, s úžasem ovšem zjistí, že temné prostory toho skrývají mnohem víc. Stěny zdobí záhadné, šest tisíc let staré obrazy a nápisy, chodby hlídají nejmodernější sledovací kamery a v útrobách jeskyně leží hromady lidských kosterních pozůstatků. Do akce na odhalení této záhady se zapojí i americká archeoložka, která tady kdysi pracovala na přísně utajeném výzkumu. Když se ji kdosi pokusí zavraždit, spojí se s americkými agenty, aby svými znalostmi přispěla k odhalení toho, kdo se za každou cenu snaží před světem uchránit tajemství jeskyně a hrozivé nebezpečí, které se v ní skrývá. Jeho knihy jsou inspirovány celoživotní fascinací vědou, teologií a stavem lidské společnosti. Kniha The Genesis Plague (Tajemství morové jeskyně) je jeho třetím románem. Knihy Michaela Byrnese fascinují čtenáře tím, s jakou precizností a nejmodernějšími vědeckými prostředky přistupují hrdinové k řešení prastarých náboženských záhad. Do poslední chvíle zůstávají podivná úmrtí a starodávné relikvie zahaleny tajemstvím. Autor bravurně propojuje historii a mýty s ožehavými tématy současného světa a ve spojení s propracovanými charaktery postav vytváří úžasně čtivé a napínavé příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73990/tajemstvi-morove-jeskyne-JTx-73990.jpg 4.178

Charlotte Hennesey 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Jota

The Genesis Plague, 2007

Kniha Tajemství morové jeskyně

Metroušek
13.10.2020

Autor má vcelku slušné a sympatické nápady, ačkoli podobných dílek už bylo víc, ale píše tak nudně, že si připadám, jako bych četl pohádky ovčí babičky.

DzordanoChruno
11.05.2020

Kniha je pútavá, ale postupne sa prejaví nákaza "americkým morom": množstvo klišé, pátosu a must-be happy end v poslednej desatine knihy zrazia kvalitu diela o polovicu.

nycol
13.04.2020

Čtení k celorepublikové karanténě :)

michterhel
23.01.2019

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus hodně vojáků, přemíra téměř neuvěřitelné hi-tech vojenské techniky na jednom místě, ale hlavně- překlepy a gramatické chyby v českém vydání. Pracuji v oboru, takže tohle je věc, která mi vadí.

jasněblond007
04.10.2018

Výborné čtení, jakmile jsem začal číst, nemohl jsem přestat. Děj rychle postupuje a nevleče se. Dost mě překvapila a tak jsem si sehnal další dvě do série - Tajemství chrámové hory a Tajemství svaté krve.

RaSu
01.05.2017

Tak tahle kniha překvapila. Rychlý děj prodchnutý tajemností a napětím. Ne nadarmo jsem si autora poznamenal. Rozhodně si přečtu další jeho díla.

Misa25
17.09.2016

Hodni hosi a zli hosi...nikdy poradne nevime kdo je kdo...je to az desive co vse se muze stat realitou...kniha je napsana velmi dobre a zapletka s prvni zenou v Edenu je moc povedena...vubec bych se nedivila, kdyby neco z toho byla pravda :)))))

TeaPeter
15.08.2016

Zajímavý nápad, ale chyběla mi tam ta Brownova "uvěřitelnost". Tohle přece jen byla až trochu moc sci-fi, i když témeř biblická sci-fi... Na to jak moc vojáků tam bylo, mi epilog přišel až příliš přeslazený. Když to shrnu, tak přečíst se to dalo, ale podruhé bych tuto knihu už neotevřel.