Tajemství morové jeskyně

od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo se snaží uchránit tajemství a hrozící nebezpečí celému světu. Americká jednotka se rozhodne prozkoumat iráckou jeskyni, v níž se ukryje skupina teroristů, s úžasem ovšem zjistí, že temné prostory toho skrývají mnohem víc. Stěny zdobí záhadné, šest tisíc let staré obrazy a nápisy, chodby hlídají nejmodernější sledovací kamery a v útrobách jeskyně leží hromady lidských kosterních pozůstatků. Do akce na odhalení této záhady se zapojí i americká archeoložka, která tady kdysi pracovala na přísně utajeném výzkumu. Když se ji kdosi pokusí zavraždit, spojí se s americkými agenty, aby svými znalostmi přispěla k odhalení toho, kdo se za každou cenu snaží před světem uchránit tajemství jeskyně a hrozivé nebezpečí, které se v ní skrývá. Jeho knihy jsou inspirovány celoživotní fascinací vědou, teologií a stavem lidské společnosti. Kniha The Genesis Plague (Tajemství morové jeskyně) je jeho třetím románem. Knihy Michaela Byrnese fascinují čtenáře tím, s jakou precizností a nejmodernějšími vědeckými prostředky přistupují hrdinové k řešení prastarých náboženských záhad. Do poslední chvíle zůstávají podivná úmrtí a starodávné relikvie zahaleny tajemstvím. Autor bravurně propojuje historii a mýty s ožehavými tématy současného světa a ve spojení s propracovanými charaktery postav vytváří úžasně čtivé a napínavé příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73990/tajemstvi-morove-jeskyne-73990.jpg 4.168
Série:

Charlotte Hennesey (3.)

Orig. název:

The Genesis Plague (2007)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Historie
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
jasněblond007
04. října

Výborné čtení, jakmile jsem začal číst, nemohl jsem přestat. Děj rychle postupuje a nevleče se. Dost mě překvapila a tak jsem si sehnal další dvě do série - Tajemství chrámové hory a Tajemství svaté krve.

RaSu
01.05.2017

Tak tahle kniha překvapila. Rychlý děj prodchnutý tajemností a napětím. Ne nadarmo jsem si autora poznamenal. Rozhodně si přečtu další jeho díla.

Misa25
17.09.2016

Hodni hosi a zli hosi...nikdy poradne nevime kdo je kdo...je to az desive co vse se muze stat realitou...kniha je napsana velmi dobre a zapletka s prvni zenou v Edenu je moc povedena...vubec bych se nedivila, kdyby neco z toho byla pravda :)))))

TeaPeter
15.08.2016

Zajímavý nápad, ale chyběla mi tam ta Brownova "uvěřitelnost". Tohle přece jen byla až trochu moc sci-fi, i když témeř biblická sci-fi... Na to jak moc vojáků tam bylo, mi epilog přišel až příliš přeslazený. Když to shrnu, tak přečíst se to dalo, ale podruhé bych tuto knihu už neotevřel.

Peti
19.11.2015

Hlavní děj se odehrává v Íráku - naprostou náhodou se partě vojáků v utajení otevře vstup do jedné jeskyně a tím začíná vraždění a politikaření, pohled do hluboké historie a spleť událostí, které mají svůj důvod . Výborný děj, rychlý spád a na konce párty ve smokingu :).

genie
22.09.2015

Paralelně popisovaný děj očima několika hlavních hrdinů mě neustále udržoval v napětí, co bude dál ... pěkné, svižné a ne tak zcela nereálné. Není nic, co bych vytkla. Splnilo očekávání.

metrolog
18.06.2015

Myslím, že ten kdo sáhl po této knize nikoli omylem, nebude zklamán. Je tam asi vše, co k tomuto typu literatury je potřebné - dobrá zápletka, svižné tempo a realistické podání muslimské problematiky (nikoliv násilnou formou). Tu hvězdičku dolů jsem dal za některé, dle mého názoru, zdlouhavé popisy soubojů, které dělají jakousi vatu, která knihu zbytečně prodlužuje. A to nemluvím o tom, jak se chovají některé postavy, ač probodnuté, prostřílené atd., jako by jim vlastně skoro nic nebylo. :-) Ale i tak, je to velmi pěkná kniha, dávám čtyři hvězdičky.

Niraj
14.12.2014

Styl Dan Brown. Samozřejmě slabší než "originál" Brown, ale ne zase natolik, jako některé jiné "napodobeniny". Je to zajímavé, čtivé, má to spád, není to moc naivní, ... jo, líblo se mi to, mám rád tyhle knihy, kde se spojuje nějaká (pra)dávná událost a současné dení. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

delfin32
19.08.2014

Zajímavé, propracované, četlo se jedním dechem, ale do Browna, s nímž bývá srovnáván, má autor zatím ještě daleko. A na mě je tady příliš mnoho vojáků (65%).

čef
06.06.2014

Líbí se mi střízlivý a přehledný styl psaní ve všech knihách autora. Tajemství morové jeskyně navíc dále zdokonaluje osvědčené schéma Dana Browna a podobných knih o honbě za něčem a záchraně lidstva a hlavně nenutí čtenáře kroutit hlavou nad neuvěřitelnými obraty děje. Přesto nebo právě proto je děj vysoce napínavý a pro čtenáře dobrodružné literatury velmi přitažlivý.

Shivet
11.10.2013

Na začátku jsem se do ní nemohla pořádně začíst, ale po chvíli to dostalo spád a vyšel z toho napínavý příběh.

Ladinek
28.04.2013

Dlouho jsem nečetl nic, co by mělo takhle rychlý spád. Nevím proč, ale tahle kniha se četla sama.

bukiet
02.04.2013

Trochu více vojenské než historicky tajemné, ale rozhodně čtivé.

Dandulka
14.04.2012

Super čtení......Byrnes je důstojný nástupce Browna.