Areska7 Areska7 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivá kniha prolínající generace příbuzných a lásek, spousta smutku i naděje...co k tomu dodat, po přečtení nebudete mít slov jako já, jen tak si sedím a proplétám si příběh v hlavě a asi mě jen tak nepustí.

03.01.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

(SPOILER) Stejně jako první díl známkuji za pět hvězd. Skvělá jízda, kam ten Mike na ty nápady chodí :-) Jen se musím přiznat a teď SPOILER, že ač jsem pasáž o odběru krve četla několikrát, nějak si to neumím představit, jak ta hadička mohla vést podél ruky aniž by si toho někdo všimnul? Asi bych potřebovala ilustrace :-) A i konečné autorovo poděkování bylo vtipné a poutavé :-)

11.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Mně se to prostě líbilo! Ne všechny díly byly super, ale rozhodně všechny doporučuju, v každém se něco najde a není to ztráta času. Paní Tichá je neodolatelná, co slovo, to perla a já se od srdce hihňala :-) Těším se na pokračování.

21.12.2020 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Tahle série mě baví, konečně detektivky, kde viníka rozlousknu poměrně brzy a z toho mám radost :-) Z konce jsem tedy byla trochu zklamaná, protože stejně jako Laura, si i já myslím, že viník nebyl jeden

21.01.2024 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Knihu jsem poslouchala v audio verzi v podání Richarda Krajča a musím říct, že jsem hltala každé slovo a tak skvěle se to poslouchalo, že mi bylo líto, když nastal konec. Tento druh psaní, kdy se prolíná více příběhů i časových linek, mi sedí.

02.08.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Poa a Tilly zkrátka zbožňuju :-) Za mě tedy bylo zatím nejlepší Loutkové divadlo, do Kurátora jsem se nějak nemohla začíst , ale pak mě bavilo vymýšlet, kdo jím je a co za tím stojí. A jako vždy jsem se mýlila :-) Celá série patří mezi nejlepší.

24.03.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Komentář netřeba…klaním se a jdu obejmout své rodiče…

23.01.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se těšila, i recenze napovídaly, že to bude jízda. Po první knize s Kate jsem si říkala " jooo, to půjde, i Kate bude super". O to víc mi teď chybí Erika. Já nevím, asi jsem divná, ale Mlha mi přišla o dost slabší než Kanibal. Bylo mi vlastně jedno, co se tam děje, prostě jsem četla, otáčela stránky, ale nemůžu říct, že bych byla pohlcená. Až poslední třetina mě vtáhla a scény s unesenou Majdou.

22.11.2020 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak to byla jízda! Nešlo přestat číst. Někdy mě tedy ubíjely zkratky organizací a všeho možného, ale ani to mi nezabrání dát plný počet hvězd. Poa nejde nemilovat a v kombinaci s Tilly se nešlo neusmát. Výborně propletené, že pak člověk jen vyhrkne "no jasněěě!"

11.11.2020 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Pro mě nejslabší ze série, nemohla jsem se ani moc začíst, ale nakonec jsem se hecla :-)
Takže jsem i ráda, že se snad tím koncem série uzavřela, i když to zakončení, no nevím, trochu zbytečné.

09.03.2024 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Tato kniha byla pro mne z celé série zatím nejslabší. Místo napětí a lekaček jsem dostala slušnou romantiku.. jako dobrý, ale tu jsem číst nechtěla :-) Když začala druhá část knihy, to jsem se asi vyděsila nejvíc a řekla si PROČ? Mám raději duchařiny než příšery, takže slečna Bishopová mě potěšila, jinak ale pro mne zklamání.

01.08.2023 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak tohle mě bavilo! Autorka je známá svou kombinační schopností, napínat čtenáře, aby musel číst dál a dál a tady to snad bylo ještě lepší než u Kříďáka a Jámy. Pořád jsem přemýšlela a vymýšlela co jak kdo a s kým a sedlo mi to.

06.02.2022 5 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Plně souhlasím s komentářem hanap. Po více jak stovce stran jsem nevěděla, která bije. Chaos v postavách, času, dějových linkách i ten styl psaní mi nevyhovoval. Dočetla jsem jen kvůli výzvě a dvě hvězdy jen za ten konec, i když i ten byl delší než by musel být. Autorčinu knihu Milé dítě jsem nečetla a po tomto "zážitku" asi ani číst nebudu.

17.08.2021 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hodně recenzí na tuto knihu zní, že je ze série nejslabší. Já s tím nesouhlasím, mě kniha bavila a právě možná tou "čistou duchařinou". Žádný příšery, co plivou kdovíco, na to já nejsem, ale duchy, to ano. A tady jsem byla spokojená, atmoška mi taky vyhovovala a psycho babča taky v pořádku :-)

28.12.2020 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Četla jsem všechny autorčiny knihy a tato byla pro mě nejslabší. K sérii Strašidelné domy se samozřejmě přirovnávat nedá, Kořist byla super, ale tady mi zkrátka nesedly ty příšery. První polovina byla čtivá, hltala jsem tu atmosféru a pak přišli ti “nakažení” a bylo po zážitku. Ale to je víceméně moje chyba, jsem spíš na duchařiny :-)

21.10.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Určitě zajímavé téma, co by kdyby. Do první poloviny jsem se vůbec nemohla začíst, nevím, pořád jen opakující se zatýkání, šeď, tresty, zatýkání, dokola. Až s postupujícím příběhem Magdy, kde se to tedy také dost opakovalo, jsem se začínala do příběhu vžívat a pak už jsem byla jen nadšená. Autorku mám ráda, její knihy znám, ale přesto je tato zatím nejslabší, leč určitě stojí za přečtení. Hold s Hanou nasadila vysokou laťku :-)

06.07.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kniha se čte dobře, o tom žádná, styl autorky mi vyhovuje, ale oproti Kriďákovi je to slabší. Těch zvratů se mi nakonec zdálo zbytečně moc. Rozhodně si ale přečtu i další počiny :-)

20.01.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Kniha se četla skvěle, krátké kapitoly nutily stále pokračovat a knihu neodkládat :-)

24.10.2020 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tohle bylo přesně podle mého gusta! :-) Tajemné kroky, otevírání a zavírání dveří, houpací křeslo, duchové, no zkrátka mňamka :-) Vážně asi nejlepší ze série, i když mi hlavní hrdinka občas už lezla na nervy tou svou “samostatností”. Nebyla stránka, na které by se nic nedělo, stále jsem byla napnutá a čtení před spaním ten pocit ještě umocňovalo :-)

19.02.2022 5 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Kniha byla čtivá, hlavní hrdinka mě tedy také občas štvala, děj byl místy natahovaný, situace se opakovaly. Každopádně stála za přečtení, poslední třetinu knihy jsem zhltla :-)

13.10.2021 3 z 5