Anyzz Anyzz komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Miluju Colleen! Miluju ji od první chvíle, co se mi do rukou dostala její knížka a já ji slupla jako malinu. Pamatuju si, že to byla Odvrácená tvář lásky. Hned od prvních stránek jsem byla zamilovaná a s každou další její knihou jsem v tom čím dál víc. Až po uši. Vždycky si říkám, že víc už to nejde, že už mě nemůže víc dostat, ničím zaskočit.. ale ne, pokaždé mě odzbrojí a srazí na kolena. Pokaždé mě překvapí, s jakou lehkostí píše. Jak ladně a nenápadně se vždy zamiluji do jejich postav. Jak mě pokaždé emočně vyždímá, ale hned vzápětí mám potřebu si tu knížku přečíst znova a znovu a znovu ten příběh prožívat. Jak moc si vždycky přeju mít její postavy ve svém životě. Jak moc, hluboce moc vždy toužím po dalším jejím příběhu. A s tímto posledním mě odrovnala na dobro. Kenna, Ledger, Diem. Lady Diana, Roman. Ach. Ožijte a pojďme se spřátelit. My si budeme tak zatraceně rozumět, slibuju!

Miluju! Napořád.

14.05.2023 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Trochu jiná Colleen než ji známe. Ale o nic horší. Bylo mi ctí poznat Merit a její bláznivou rodinu. Fandím vám, Vossovi!

02.09.2022 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Ohníčky všude kolem jsou pro mě jedním z největších překvapení mé letošní četby. Knížku jsem si původně koupila v létě na dovolenou, ale nakonec jsem se k ní dostala až teď. A jsem velmi mile překvapena. Potvrdilo se mi, že Celeste Ng je opravdu skvělá vypravěčka. Zbaštila jsem jí úplně všechno. Jak už někdo přede mnou uvedl: ona nepředává jen slova, ale i pocity. A to je vystiženo naprosto přesně. Umí bravurně vykreslit charaktery jednotlivých postav, které jsou přitom diametrálně rozdílné. Kontrast mezi oběma rodinami, střet odlišných kultur a postavení je zde zachycen s takovou noblesou, že vlastně nevíte, na čí stranu se máte přiklonit. Vážně brilantní dílo, které by si zasloužilo pár dalších stránek navíc. Neskutečně by mě totiž zajímaly životy jednotlivých postav poté...

09.12.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Musím uznat, že Shari Lapena umí perfektně vykreslit prostředí na první pohled idylického předměstí. Ovšem to by nebyla Lapena, aby v tom nebyl nějaký háček. Co se může zdát na první pohled dokonalé, se může během okamžiku změnit v kolotoč nečekaných zvratů. Do tří čtvrtin knihy jsem byla jako na trní a plná očekávání, děj svižně ubíhal a autorka mi motala hlavu jedním tvrzením za druhým. Inu, je třeba mít oči otevřené.
Hvězdičku ubírám za konec. I přesto, že jsem byla po celou dobu čtení držena v napětí, poslední stránky mě trochu zklamaly. Vše se událo tak rychle, jako by už to chtěla mít autorka za sebou.

01.10.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Tolik lásky a bolesti v jedné knize. Tolik touhy po svobodě, vítězství, spravedlnosti. Tolik ženské odvahy a odhodlání. Tolik hrůz, křivd a obětí nemilosrdné doby. Tolik nesmyslných bojů, lží a intrik. Tolik zlomených srdcí... a to všechno v jedné knize. Jedné nádherné knize. Knize, kterou jsem jistojistě nečetla naposledy. Ach, přečtěte si ji! Vážně! Najděte si chvilku, pohodlně se usaďte, zabalte se do deky a nahlédněte do nelehkých osudů Skye, Liberty, Nicholase, O'Farrella, Margaux a dalších. Zamilujete si je, to vám říkám rovnou. A taky vám bude pukat srdce. Ale stojí to za to, věřte mi.

18.05.2021 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři ženy, odlišná postavení, odlišné profese, odlišné národnosti. Každá z žen je jiná, a přesto mají něco společného: jsou plné odhodlání, síly, nezlomnosti a touhy po svobodě. Tyto ženy se neznají, ale přesto se jejich životy nakonec propletou a spojí do pomyslného copu, pevně svázaného dohromady. Nádherný příběh, ke kterému se jistojistě v budoucnu vrátím. Děkuji za vnitřní sílu, krásu a naději této knihy.

22.04.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Lisa Regan mě prostě baví! První díl série s Josie Quinnovou jsem slupla jako malinu a netrpělivě vyhlížela český překlad druhého dílu. I tady se mi dostalo propracovaného, napínavého čtení plného zvratů a detailů. Příběh je opět úzce spjat s hlavní postavou vyšetřovatelky, což mi ale (oproti mnohým čtenářům) vůbec nevadilo. A jak uvádí samotná autorka na konci knihy, v příštím díle se o minulosti hlavní představitelky dozvíme ještě o chlup víc. No, už aby to bylo.

14.04.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pokračuji na aristokratické vlně. Stejně jako u předchozích dílů přečteno jedním dechem a s úsměvem na rtu. Bočkův humor mi prostě sedí.

23.03.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Knihy Briana Freemana miluji - obzvlášť série s detektivem Frostem Eastonem je má oblíbená. Ale tady, u Sama proti všem, jsem trošku tápala ve tmě. Něco, jako by mi tady chybělo. Do dvou třetin knihy jsem byla přesvědčena, že knihu ohodnotím 3*. Konec byl ale natolik překvapivý, že si zaslouží hvězdičku navíc.

22.03.2021 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Aristokratka je přesně ten typ knihy, který jsem právě potřebovala. V této bláznivé době vyhledávám mimo své oblíbené detektivky i něco, u čeho můžu úplně vypnout a z plných plic se zasmát. A přesně o tom celá Aristokratka je. Humorné, oddechové čtení plné vtipných příhod české zchudlé aristokratické rodiny a jejího neméně bláznivého "služebnictva".

Jo, a úsměv od ucha k uchu je zde zaručen.

19.03.2021 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Poslechnuto jako audiokniha, vyprávěna samotnou autorkou. Aňa tímto kouskem nabízí čtenářům/posluchačům svěží, lahodné jednohubky ze svého života, ve kterých se každá žena chtě nechtě najde. Milé, laskavé, úsměvné a plné lásky, zejména pak té mateřské.

15.03.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Po pravdě... mě se to líbilo. Opět jsem se přesvědčila, že autorčin styl psaní mi sedí. Nic náročného, ale svůj účel to splnilo. S každou další stránkou jsem napjatě očekávala, jak se Lucyina situace vyvine dál. Častokrát jsem si během čtení kladla otázku, kdo je tady vlastně oběť? Inu, kniha určitě stojí za přečtení, jen ke konci mě malinko zklamalo, že některé skutečnosti v knize zůstaly nedořešeny.

11.03.2021 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Kniha, jejíž název dokonale vystihuje její obsah.

01.02.2021

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mizející dívky mě ohromně bavily. Stačilo pár stran a mě bylo jasné, že s Josie Quinnovou se určitě nesetkávám naposledy. Paličatá vyšetřovatelka se smyslem pro spravedlnost, to je můj šálek kávy. A když se k tomu přidá ještě banda zkorumpovaných policistů, vznikne něco opravdu čtivého, co jen tak neodložíte. Už se těším na pokračování.

26.01.2021 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid jsem si zamilovala díky Daisy Jones & The Six. Uhranula mě. Hned jsem věděla, že to rozhodně není poslední knížka, kterou jsem od ní četla. Sáhla jsem tedy po Možná v jiném životě, kterou jsem měla již dlouho v hledáčku. Věřím, že existují čtenáři, kterých se kniha nedotkne, nic v nich nezanechá, prostě ji po přečtení odloží a vezmou si další. A jedeme dál. Já nejsem jedna z nich. Dochází mi, že nedokážu slovy vyjádřit, jak mě myšlenka knihy, a celé její pojetí, zasáhla. Jak mě pohltila. Obohatila. Naplnila vděkem. Dala odpovědi na otázky. A zároveň položila další otázky k zamyšlení. Je v ní tolik nádherných myšlenek, které stojí za to si vypsat, anebo ještě lépe, uložit hluboko do paměti.

"Vím, že mohou existovat světy,
ve kterých jsem se rozhodla jinak,
a to mě dovedlo někam jinam,
k někomu jinému.
A srdce mě bolí pro každou verzi sebe sama,
která neskončila s tebou."

A přesně tak to cítím.
Jsem nesmírně vděčná za život, jaký žiju. A s kým.
Díky. Díky za uvědomění si.

15.01.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Už roky všude kolem slýchávám, jak je ten Hartl úžasný a ať si od něj něco přečtu. "To se nasměješ," říkávali. Dlouho jsem Hartlovi odolávala a i po přečtení Prvoka zůstávám stále odolná a upřímně, zas taková hitparáda to nebyla. Už v polovině knihy mi bylo jasné, že k této knížce už se znovu nevrátím. Asi holt nejsem cílová skupina. Každopádně na filmové zpracování se těším a už jen díky hereckému obsazení tuším, že zase jednou půjde o vydařenou českou komedii.

14.01.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

"Billy s Daisy pohromadě, to bylo jako hlídat oheň. Dokud ho má člověk pod kontrolou, nic se neděje. Dokud někdo nenaleje do ohně benzin, nemůže se nikomu nic stát."

Kdyby se mě někdo zeptal na nejlepší knihu roku 2020, bez sebemenšího přemýšlení doporučím Daisy Jones & The Six. Je to jedna z těch knih, která se vám dostane pod kůži a ihned po přečtení máte obrovské nutkání pustit se do knihy znovu. A znovu. A za nic na světe nechcete, ať ta jízda skončí. Protože prožít 70. léta na americké scéně po boku Daisy Jones a The Six je ten největší zážitek, který vás může potkat. No posuďte sami.

11.01.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Dvě ženy, jeden muž a nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Jak tohle může dopadnout? Můj druhý úlovek přečtený v novém roce a musím uznat, že mám zatím šťastnou ruku při výběru knih. Patřím k těm čtenářům, kteří dávají přednost krátkým kapitolám. To každému příběhu dodá spád. A tady to pádilo takovou rychlostí, že jsem se sotva rozkoukala a 440 stran bylo pryč. Bylo to zatraceně dobré počtení!

08.01.2021 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes má v mém knižním srdci už řadu let své místo. Dnes mi opět dokázala, že si to místečko vydobyla plným právem. Její laskavé příběhy s neotřelými postavami mě nutí se při čtení neustále usmívat a užívat si onu příjemnou atmosféru, kterou Jojo jako mávnutím kouzelného proutku pro své čtenáře vytváří. Takové milé pohlazení na duši, které by si měl každý občas dopřát..

Neodepřu si jeden dotaz do pranice: Jsem jediná, komu se na konci knihy s těžkým srdcem loučilo se sympatickou čtveřicí hlavních postav a jejich zvířecím parťákem Normanem?

15.12.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ach Colleen, drahá Colleen, co mi to děláš? Existuje vůbec nějaká tvá kniha, která ve mě nevyvolá vodopád slz? Nevěřím, že taková existuje. Ale nedělej si s tím těžkou hlavu, u tvých příběhů budu brečet vždycky a stejně pokaždé sáhnu po dalším. Jinak to snad ani nejde.

03.12.2020 5 z 5