Anre3 Anre3 komentáře u knih

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Ze začátku jsem si říkala, co je to za knížku :) Ale pak jsem se začetla a nechala jsem si vždy jednu kapitolu na noc před spaním, pak jsem se dostala do lepší nálady a dobře se usínalo. Během čtení jsem se několikrát přistihla, jak se usmívám. Ty slovní obraty jsou úžasné, hraní s češtinou a různé nápady.

15.02.2014 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První knížka od toho autora a opravdu mě zaujala. Určitě si přečtu další knihy. Knížka je zvláštní, zajímavá a pro mě čtivá. Jedna z knih, kterou si určitě budu chtít přečíst znovu.

24.05.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Silný příběh s otevřeným koncem. Kniha Vás úplně pohltí, protože úžasný styl vyprávění Vás do děje tak vtáhne, že najednou zjistíte, že 900 stran máte přečteno. Určitě doporučuji!

11.01.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Pěkný, silný příběh. Čtenáře donutí k zamyšlení. Člověk si ani neuvědomí, co vlastně má a že žije ve "svobodné" době.

07.02.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná knížka, která zasáhne každého. Hodně silný příběh. Kniha opravdu stojí za přečtení, všem doporučuji. Původně jsem napsala, že ji číst znovu asi nebudu, ale musím nad příběhem pořád přemýšlet, tak si ji asi pořídím do knihovny a ráda si ji někdy přečtu znovu.

08.10.2013 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha je čtivá, až na určité úseky. Trochu mě mrzí, že se nepopisuje více reálně život ve vile, osud vily a rodiny. Během čtení jsem měla pocit, že občas čtu nějakou knihu z červené knihovny. Pokud se chystáte číst tuto knihu kvůli zjištění, jak to bylo s vilou a rodinou, tak ji nedoporučuji, protože po přečtení budete stejně hledat jinou knihu, aby jste zjistili, jak to vlastně bylo ve skutečnosti.

20.07.2013 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět napínavé čtení, ikdyž musím přiznat, že Skála se mi líbila více.

24.05.2015 4 z 5

Skála Skála Peter May

Dobrý příběh, pěkné vylíčení postav, prostředí i rozuzlení příběhu. Ikdyž ten konec mi přišel moc rychlý, oproti celé knize. Knihu s čistý svědomím doporučím dál.

06.05.2015 4 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Ze všech dílů se mi líbil nejmíň. Myslím, že už je to takové "prodlužování" série.

31.10.2014 2 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Kniha je hrozně zvláštní, ze začátku jsem si zvykala na styl psaní, poté jsem si říkala, kdy se kniha rozjede a pak byl pro mě "nečekaný" konec. Nemůžu říct, že by byla úplně špatná, ale ani že je úžasná. Knihu doporučuji určitě přečíst a udělat si sám názor.

03.06.2015 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Opět krásné pohodové čtení. Škoda, že je kniha tak útlá a přečtena za jeden večer s pozdním nebo spíš raním spaním :-) Místy jsem se hodně smála i nahlas a to se mi moc často nestává.

06.12.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl se mi líbil méně, ale je pořád hodně dobrý. Pořád je hodně čtivý, akční - zkrátka super čtení.

02.06.2014 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

U knížky jsem měla pocit, že je hodně podobná 50 odstínům, ale tahle se mi asi líbila více. Hlavním důvodem byl Dante a úvahy více o lásce, víře, odpuštění, sebevědomí, pochopení. V knize se objeví občas pro mě pěkné citáty, verše.

15.05.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knížka se mi líbila. Občas mi přišla zbytečně rozsáhlá, ale dějově se mně líbila. Dialogy jsou pěkné, pěkný popis postav, konec byl překvapující. Během čtení si říkáte, udělal to ten nebo ten.... Pokud budou další díly, ráda si je přečtu.

16.03.2014 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Ještě lepší jak první díl. Hrozně se mně líbi postava Johnnyho a jeho vtip. Už se těším na další díl. Doporučuji.

06.04.2013 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Pro mě nejslabší z této série. Kniha se rozjela v závěru. Ale pořád doporučuji si přečíst tuhle sérii.

03.06.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hedvábník se mi líbil méně jako první díl, ten jsem četla v kuse. Knihu oživují postavy Cormorana a Robin.

21.04.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pěkný a silný příběh. Epilog je krásně napsaný. Určitě doporučuji.

15.02.2015 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Knížka je asi na stejné úrovni jako první díl. Odpočinkové prázdninové snění.

30.07.2014 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Odpočinková kniha třeba na dovolenou. Nádech romantiky, sexu. Trošku předvídatelný konec.

30.07.2014 3 z 5