Anonymka1 Anonymka1 komentáře u knih

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Jedná z nejkrásnějších básnických sbírek :)

25.11.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Naprosto dokonalá kniha s nečekaným závěrem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji!!!!

19.07.2019 5 z 5

Večírek s překvapením Večírek s překvapením Robert Lawrence Stine

Kniha s mi líbila, byla to taková letní ,,oddechovka" :)

19.07.2019 3 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Kniha se mi líbila, ale myslím, že už od začátku bylo jasné jak to celé bude...Nebylo to mrazivé odhalení, jak jsem čekala, ale mladším čtenářkám bych ji doporučila, nic méně já si raději přečtu kvalitnější thriller pro dospělý. :))

18.11.2018 3 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Tak tohle bylo něco! Myslím, že slovy nejde snad ani popsat, jak moc je tahle kniha úžasná. Přečetla jsem si ji na doporučení mojí mamky a zároveň jsem ji použila jako knihu k povinné četbě na téma historie. Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst povinně každý. Knihu jsem přečetla za týden. Bylo to strašně rychlé čtení, ale ovšem musela jsem si dávat přestávky, abych rozdýchala to, jak hnusně se k sobě lidi dokážou chovat. Nejhorší bylo číst pasáže o smrti dětí, to mi až málem ukápla slzička. Z knihy jsem cítila tak strašnou bezmoc, strach a nenávist, že se mi tahle kniha vryla hodně hluboko do paměti.
Jak jsem již zmiňovala, tuhle knihu bych donutila k přečtení svým vrstevníkům, aby si uvědomili, že jejich ,,problémy" nesahají ani po kotníky těm, které měl Karel. A nejen to, měli by si taky uvědomit, co všechno se v té době vůbec dělo. A celou historii vědět. Jsem ráda, že se děj odehrával na našem území, hodně mi to pomohlo i do dějepisu, protože tam jsou krásně všechny důležité historické zvraty vysvětleny. Jsem ráda, že autor knihu neukončil hned po válce, jako je to skoro ve všech válečných knihách, ale že dál pokračoval a obohacoval mé znalosti o události, které se děly i po válce.Takže nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami.
Dále bych chtěla podotknout, že kdybych nevěděla, že tuto knihu napsal český spisovatel, tipovala bych to na celosvětový bestseller.
Klobouk dolů před Panem Vavříkem!

23.09.2018 5 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Nicholas Adams (p)

Kniha byla pro mě spíše zklamáním, bylo jasné, kdo je vrahem. :(((

23.09.2018 3 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst...možná tím, že tento žánr nepatří k mým oblíbeným, ale ke konci jsem se do knihy, tak začetla, že byla přečtená jedna báseň :)

14.06.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Nemám slov! Agatha opět nezklamala!!♥♥♥

10.02.2018 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha se mi líbila, byla to skvělá oddechovka, ale kdybych měla měla porovnat, tak se mi jednoznačně více líbila Eleanor a Park ♥
V knížce mi ale celkem vadily úryvky ze Simona Snowa. Ovšem to nic nemění na skutečnosti, že se mi kniha líbila.
(Tak co? Také jste si zamilovali Leviho? xdd)

10.02.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bezpochyby to je jedna z nejlepších knížek! Myslím, že by si ji měl přečíst každý!

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ ♥

10.02.2018 5 z 5

Kdo učil mlčet kámen Kdo učil mlčet kámen Jan Skácel

Ze začátku jsem, některé básničky nechápala, ale poté mě docela zaujaly. :))

14.01.2018 3 z 5

Město v slzách Město v slzách Jaroslav Seifert

Básnické sbírky od tohoto autora jsou skvělé!

Víkend na lyžích Víkend na lyžích Robert Lawrence Stine

Napínavé, čtivé. Takovéhle jsou knihy od tohoto autora.
Doporučuji!

Téměř dokonalé štěstí Téměř dokonalé štěstí Maryse Dubuc

Naprosto zbožňuji celou sérii Pupíků! Tudíž ani tento díl mě nezklamal. Doufám, že bude pokračování :))

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Naprosto skvělá knížka! Slyšela jsem na ni hodně kladných recenzí, tak jsem si ji přečetla také, musím tedy říct, že i má recenze bude pouze kladná.
Styl psaní knihy byl naprosto dokonalý, nemám ráda přesládlé romány, ale tenhle román byl tak akorát. Opravdu musím říct, že lidem,kterým se líbila kniha Eleanor a Park či Hvězdy nám nepřály, bude tato kniha určitě vyhovovat.
Od této autorky mám v plánu si ještě přečíst Tíhu vesmíru, doufám, že bude stejně skvělá jako tato kniha. :))

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Kniha se mi líbila, ale neřadila bych jí k lepší než byla kniha Deset malých černoušků. :)

14.10.2017 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Agatha zase mile překvapila!

03.08.2017

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Naprosto ohromující a vynikající kniha!

03.08.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tak tohle jsem vůbec nečekala, naprosto skvělá kniha!

02.06.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihou jsem byla naprosto ohromena! Bylo mi Liny velice líto (hlavně tedy u konce). Úplně jsem z této knihy cítila bezmoc, ponižování a smutek. Vůbec si nedovedu představit, že bych tohle zažila. Mít rozdělenou rodinu, každodenně být hladová a ponižovaná a přitom všem se ještě zamilovat. Určitě knihu doporučuji!

28.05.2017 5 z 5