Annannas Annannas komentáře u knih

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Po přečtení jsem taková rozpolcená, kniha směřuje k velmi silnému příběhu, ale nakonec to tak nějak nevyšlo.

17.03.2023 3 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Nenáročné, úsměvné čtení pro chvíle odpočinku.

08.09.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Hodně čtivé, téma super.

30.07.2023 4 z 5

Porodní bába od fjordu Porodní bába od fjordu Edvard Hoem

Drsný život v devatenáctém století ve vzdálené zemi. Chudí lidé měli těžký život napříč kontinenty. Velmi zajímavé čtení.

05.07.2023 4 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

První setkání s autorkou a rozhodně nezůstane poslední. Velmi čtivě zpracovaný spletitý život kamarádek plný překvapení a životních překážek.

01.01.2023 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Mám tento druh literatury moc ráda, dvě časové linky a jejich vzájemné prolínání, ale tady musím hvězdičku ubrat. Čtení bylo zbytečně zdlouhavé a to hlavně první třetina, pak už se příběh rozběhl, ale tak trochu to "drhlo" stále. Konec mě přiměl ubrat jen jednu hvězdičku, protože byl opravdu překvapující.

12.11.2022 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Bylo to přesně to co jsem očekávala, opět jsem zhltla jedním dechem a moc jsem si to užila. Celou dobu jsem holkám přála štěstí. Doporučuji.

22.12.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Byla to pěkná detektivka, ale pro mě zatím nejrozvleklejší. Bylo tam už nějak moc "omáčky. Jsem zvědavá na další, ale musím si dát chvíli od Paní Klevisové pauzu.

04.12.2020 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Pěkné čtivé, jen ten konec byl takový nedotažený, ale určitě si přečtu od autorky další.

11.07.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moc mě četní nenadchlo, takové překombinované.

03.05.2023 3 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Pěkné, ale čekala jsem ještě trochu víc. Možná, když bych ještě nečetla Slavíka.....

07.04.2023 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Míšo držím moc palce a rovněž všem, kteří zahájí svůj boj se závislostí.

06.02.2023 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Emočně hodně náročné čtení, velmi dobře propracované propleteniny jednoho rodinného klanu s chrastícími kostlivci ve skříních.

25.09.2022 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Vlastně jsem se trochu bála, ale rozhodně jsem se nenudila. Autorka prostě umí a je jedno jaké je téma.

20.04.2024 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Velmi čtivě napsáno, příběh je chvílemi až strhující. Velmi nadějná autorka, už se těším na další knihy.

14.01.2024 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nic moc jsem nečekala, ale nakonec jsem musela uznat, že mě to docela chytlo. Rozhodně nelituji času.

21.06.2023 3 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Hezké, ale příliš zdlouhavé.

11.06.2023 3 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Osudy lidí, kteří zažívali strasti války jsou vždy velmi silné. V tomto příběhu je to také tak a nedá se skoro přestat číst. Doporučuji.

04.12.2022 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Tato autorka je jistota dobrého čtení a tyto povídky jsou tomu důkazem. Velmi milá víkendová jednohubka.

14.11.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Přehlídka nádherné češtiny. Příběh velmi dobře plynul a nutil k zamyšlení : "My víme, že se o nás Bůh stejně postará. A nikdo neví, jestli ty horší časy nebudou ještě horší, než dokážeme dohlédnout. Tak proč se bát? A tak užíváme krásy světa kolem, prvních a posledních paprsků slunce, duhy po prudkém dešti, vůně trávy, lidského tepla a chuti jídla, které máme na své lžíci právě teď." Doporučuji.

19.01.2022 5 z 5