Ann98 Ann98 komentáře u knih

Slovo proti slovu Slovo proti slovu Markéta Harasimová

Kvalita na kterou jsem u autorky zvyklá. Kniha je napínavá, čte se naprosto sama. Velmi silný, emotivní příběh.
Líbí se mi, kam poslední dobou autorka směřuje. Nejenže v této knize poukazuje na problém znásilnění, ale i částečně na to, že ženy stále nemají stejné postavení ve společnosti (viz. práce).
Autorka má bravurně příběh zpracovaný. Naprosto jsem se dokázala do hlavní hrdinky vžít. Připadalo mi, že se hroutí můj život a ne její, že to já jsem psychicky na dně a ne ona.
Hlavní postavy jsou skvěle vykresleny, hlavně ty ženské, to autorka zvládá na jedničku.
Kniha je plná intrik, napětí, strachu, emocí. Příběh je velmi náročný na psychiku, ale ve volných chvílích určitě stojí za přečtení.

15.02.2023 5 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Miluju! Úplně mi bylo líto, že už je konec knížky. Je mi líto, že už mě čeká jen jeden poslední díl. Nechci, aby to skončilo.
Jako vždy, nemohla jsem se klasicky odtrhnout. Děj mě vtáhl tak, že se nedalo jinak než knihu přečíst na jeden zátah. Postupem času mi přijde, že králové díl od dílu trošku vyměkli. Je to logický, ale zároveň i překvapující.
Plno napětí a zajímavá zápletka v podobě magie.
Brantley a Saint za mě byli nejlepší pár, nejlíp to mezi nimi fungovalo. Nedělali si navzájem žádné naschvály, nedělali hlouposti, jednomu na druhém prostě obyčejně záleželo. Všechno dokázali řešit s chladnou hlavou. Měli mezi sebou neskutečnou chemii, ale zároveň i napětí. Prostě jedním slovem KOUZELNÝ.
Líbil se mi sourozenecký vztah mezi Bishopem a Saint, vždycky to tak pěkně zahřálo u srdíčka. A velmi se mi líbil holčičí gang. Madison. Tillie. Saint. NÁDHERA.
Konec mě snad poprvní rozplakal, obzvlášť zmínka o zesnulých.
Čistě teoreticky se kniha dá brát jako ukončení, krásný happyend na všech frontách. Nicméně jsem zvědavá, co přinese poslední díl zase z pohledu Madison.

13.02.2023 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Pecka. Nemohla jsem dát z ruky pryč. Úplně chápu, že série nemusí sednout každému, ale pro mě je to vždy něco téměř posvátného.
Naprosto skvělý příběh, který zase dokázal překvapit. Když už jsem si myslela, že zase vím o trošku víc, tak bum, přišel zvrat a já zůstala s pusou otevřenou. Neskutečně propracovaný a silný. Děj je "mírnější" než předchozí díly, ale to nic nemění na tom, že i tak autorka zvládla si se čtenářem trošku pohrát.
Tento díl je odlišný od ostatních v tom, že nám do příběhu autorka zakomponovala špetku magie. Vůbec to nebyl špatný nápad a líbí se mi to.
Brantley byl miláček. Je mi ze všech postav nejsympatičtější. Z jednoho jediného důvodu, že i přesto, čím vším si musel projít a jaké měl rodinné zázemí, tak mu neskutečně záleželo na ostatních. Brantley a Saint se mi jako pár líbili. Měli mezi sebou dynamiku a napětí. Vážně nejlepší pár.
Konec byl klasicky naprosto bombastický a skončil v tom nejnapínavějším momentu. Ještě že jsem po ruce měla hned další díl.

12.02.2023 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Poslední díl. Pokud se první dva díly líbily, tímto člověk nic nezkazí.
Dylan byl velmi sympatický. Hodně mě překvapil jeho "problém" a to, jak k němu přišel. Litovat ho? Nebo říct, že za to může jeho vlastní blbost?
Zoe jsem občas nechápala. Na druhou stranu, líbilo se mi, že všechno začalo jako přátelství mezi spolubydlícími a postupem času se z toho zrodila láska.
Jako poslední díl trilogie je kniha fajn, ale jsem ráda, že už to končí. Neurazí ani nenadchne.

12.02.2023 3 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Po prvním dílu jsem se velmi těšila na dvojici June a Masona. Velmi jsem si je oblíbila, jejich neustálé slovní přestřelky. Ale byla jsem zklamaná. Jakoby to byly najednou jiné postavy.
Velmi mě otravovalo, jak stále dokola June odmítala Masona. Vůbec její problém nezlehčuji, ale také to nebyla taková katastrofa, jak to June podávala. Stačilo, aby si spolu sedli a promluvili. Byla to škoda, protože chemie mezi nimi byla perfektní. Tvořili skvělý tým. Kdyby to autorka tolik neprotahovala, troufám si říct, že je tento díl lepší než první.
Jinak ano, zasmála jsem se. June je typ člověka, co na srdci, to na jazyku. A nenechala si nic líbit.
Příběh je milý, čtivý, prostě fajn oddechovka.

12.02.2023 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Z obálky jsem byla absolutně mimo. Je to něco, podle čeho si knížku vybírám. A tohle je jedna z nejpovedenějších obálek za poslední dobu. Nakladatelství Red prostě tohle umí.
Styl psaní autorky byl velmi příjemný. Děj je velmi pomalý, všechno se vyvíjí tak nějak přirozeně. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale po pár kapitolách jsem nedala knihu z ruky.
Andie byla sympatická, hodně nesmělá a tichá hrdinka, což mi imponovalo. V Cooperovi jsem se trošku ztrácela a nemohla jsem se v něm vyznat. Co mi hodně pomohlo, abych ho pochopila, tak byly kapitoly vyprávěny právě z jeho pohledu. Fandila jsem jim. Oběma. Za to čím si oba prošli si zasloužili, aby byli zrovna oni dva spolu. Vedlejší postavy byly milé. June a Mason byli skvělí. To jak do sebe šili. Nejednou mě jejich slovní přestřelka nutila k úsměvu.
Co se mi hodně líbilo, že každá kapitola začínala nějakou frází, mataforou, "citátem". Neskutečně to tu knihu oživilo.
Za mě fajn čtivá oddechovka.

09.02.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Monu Kasten miluju. Její styl psaní je neotřelý. Vždy hltám každé její slovo.
Příběh, ačkoliv je podobný mnoha jiným a na první pohled se ničím neliší od jiných, tak přece jen jiný je. Je originální. Děj krásně plyne, romantiky je zde plno, nechybí vtipné momenty, napínavá místa, ale i místa, kde si čtenář pobrečí. Čte se to úplně samo. Jedna kapitola skončí a hned vás brní prsty otočit na další. Prožívala jsem to od začátku až do konce, nechtěla jsem přestat číst a na konci hledala další stránky, abych zjistila, že jich je jen 432, tak málo.
Hlavní postavy byly neskutečné. Allie byla sympatická. Byl jsem napnutá, co se jí mohlo stát. Ze začátku se Kaden choval jako blb. Ale na konci můj názor na sebe zachránil. Byl to ten klasický atraktivní týpek. Přesně ten, pro kterého musí vaše srdce zahořet i když nechcete. Chemie mezi nimi byla neskutečná.
Dva lidé, kteří se zpočátku nenávidí, ale postupem času se právě nenávist změní v lásku .. Pff, to najdeme v každé druhé knížce. Každý si řekne, že to není nic originálního, ale autorka z toho dokáže udělat zajímavý, nevšední příběh. Doslova nezapomenutelný.
Velmi oceňuji, že autorka v knize rozebírá důležité téma, o kterém se v dnešní době stále moc nemluví, i když je to velmi časté.
Přečteno jedním dechem a zanechalo to ve mně neskutečný zážitek. Rozhodně by si měl knihu přečíst každý, kdo chce na chvíli vypnout a nemuset přemýšlet u složitého děje.

07.02.2023

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Boží, boží .. Styl autorky mě prostě baví. Příběh je napínavý, čtivý a zajímavý.
Tillie mi bylo velmi líto. Vinou tragédie byla u Natea vidět změna v chování. Podotýkám k lepšímu, což velmi kvituju. Ale ten zvrat ve vztahu Madison a Bishopa? Naštvalo mě to a naštvalo mě, že jsem se vlastně v této knize nic moc nedozvěděla a mám kolem toho plno otázek.
Dějová linka obsahuje plno tajemství, intrik, násilí, erotiky, zvráceností a temnoty. Prolila jsem u tohoto páru tolik slz, že doufám, že už žádné v dalších dílech nebudou potřeba.
Konec zase klasicky bombový a těším se na další dva díly o Brantleym.

05.02.2023 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Ano, ano, třikrát ano. Tohle je prostě ono. Moje dvě nejoblíbenější postavy proti sobě, ale zároveň spolu spojeni jedním človíčkem.
Miluju dvojici Tillie a Nate. Jasně, Nate se zpočátku k Tillii choval jako jakýkoliv z králů ke své holce. Ale.. Prostě ti dva mají něco, co nikdo jiný nemá. Mám obrovskou radost, že zde dostává více prostoru Brantley. Najednou z postavy, u které jsem si myslela, že mi v životě nesedne, se stává jedna z mých nejoblíbenějších.
Příběh je hodně krutý, jakože hodně. To co se stalo oběma hlavním hrdinům je síla. Něco, co mi vhání slzy do očí ještě teď. I když na začátku autorka varuje, na toto jsem rozhodně nebyla připravená.
Připadá mi, jakoby autorka přitvrdila. Tento díl mi přijde ještě víc temnější a děsivější než předchozí tři. I když příběh prakticky navazuje tam, kde skončil třetí, s klidem se tento díl dá číst jako samostatný. Předchozích dílů není třeba, což velmi oceňuji.
Konce autorka umí. Kniha končí klasicky šokem, takže další díl je prakticky nutný.

02.02.2023 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Nooo, při čtení jsem měla hodně smíšené pocity. Bohužel oproti minulému dílu se toho moc nezměnilo. Madison je stále husa, která myslí jen na to jedno a to v jakékoliv situaci. Z Bishopa se stal blb a Nate se ztrátou Tillie taky pěkně změnil. Že k horšímu asi nemusím zmiňovat. Takže není ani tak divné, že jsem si poměrně hodně zamilovala Brantleyho.
Musím připustit, že plno věcí autorka v tomto dílu uzavřela. Nicméně šíleným koncem zase otevřela prostor pro další otázky. Už nějakou dobu jsem chtěla díl z pohledu některého z králů (zajímaly mě jejich myšlenkové pochody). A jsem ráda, že jsem mohla nakouknout do hlavy právě Bishopovi.
Co měla znamenat přidaná scéna, to absolutně nechápu. Ještě že nebyla součástí příběhu, protože to bylo absolutně mimo mísu.
No, suma sumárum .. takový průměr. Doufám, že další díl, který by měl být o Nateovi to trošku zase pozvedne.

02.02.2023 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Slabší než první díl. Pořád stejně čtivý a originální, ale jsou některé věci, které mi na tomto dílu vadily. Už z prvního dílu jsem měla plno otázek. Čekala jsem nějaké rozuzlení, ale ono se to všechno zamotává čím dál víc a já už se v tom začínám slušně ztrácet.
Nejvíc mě zklamala hlavní hrdinka Madison. Jak jsem ji v první dílu měla ráda, tady její sympatie ztratily na hodnotě. Najednou, mávnutím ruky, se z ní stala naprostá slepice. V mnoha situacích jednala bez špetky rozumu nebo impulzivně a proč? Protože byla buď naštvaná, zhrzená nebo něco podobného. Tak je naprosto samozřejmé udělat tu první největší blbost, která vás napadne, že? Na druhou stranu, pořád to byla ta moje Madi. Která se s nikým a ničím nemazlí, hlavně s Bishopem ne. Nic mu nedaruje a mnohokrát ho dokáže vyvést z míry. Kdo mi ale celou dobu pil krev, tak byla Tatum. Bože, takhle nesympatickou postavu jsem už hodně dlouho nezažila. Ještě že to celé zachraňoval zlatíčko Nate.
Co se týká děje, tak tam je to prakticky jako v prvním dílu. Tajemství, šok, zvrat, další tajemství... a takhle pořád dokola. Ani se nedivím, že mi připadá, že se to nikdy nemůže rozmotat. A po šokujícím konci, kdy jsem zůstala prakticky s pusou otevřenou, jsem velmi zvědavá, kam se děj bude dále ubírat.

02.02.2023 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Zajímavá série. Rozhodně pro starší čtenářky. Za začátku jsem se nemohla nějak začíst (na rozdíl od ostatních sérií), ale postupem času mě příběh pohlcoval víc a víc. Není zde klasická romantika, ale spíše plno násilí a tajemství.
Co nemůžu knize upřít, tak je její čtivost. Originální zápletku se stříbrnou labutí a zajímavé charaktery postav. Autorka se s ničím v knize nemaže. Všechna slova v knize jsou napsána na plnou hubu. Je zde plno sexu, plno násilí a plno sexy mužů, plno manipulace, plno lží a tajemství. To chce číst každý, ne?
Bishop byl ten správný badboy, ale se srdcem na správném místě. A Madison byla odvážná a silná žena. Nebála se ozvat, měla prořízlou pusu a dokázala se o sebe postarat v jakékoliv situaci. Nicméně, šampionem mého srdce se stal Nate.
Když už jsem si myslela, že něco v knize chápu, tak další strana mě vyvedla z omylu a já zjistila, že nechápu vůbec nic.
Konec byl šokující, ale na to jsem byla připravená, takhle končí každá autorčina kniha. Takže pokud někdo hledá něco šíleného, zvráceného, nepředvídatelného .. je tato kniha přímo pro něj.

24.01.2023 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

S další knihou autorka odpálila bombu. Prostě pecka. Miluji knihy Amo Jones. Chtěla bych jí vidět do hlavy, protože něco takového vymyslet .. WOW!
Kniha je pokračováním, tentokrát dalšího člena z bratrstva. Killiana a Saskii si člověk musí zamilovat. Killian je sebevědomý, namyšlený floutek s hezkou tvářičkou, ale je nepředvídatelný, proto není dobré si s ním zahrávat. Přesně ten typ badboye, o kterém chcete číst. Saskia byla charakterem takový průměr. Mnohem víc mi sedla Persey z předchozího dílu. Za mě je větší psychopatka. Ale to co bylo právě mezi Killem a Sass .. PÁNI! K ostatním bratrům získávám čím dál větší sympatie. Těším se na Keatona, v tomto dílu mi velmi přirostl k srdci. Naopak Maja a Draja .. nooo ty holky mi pily krev celou knihu a jsem zvědavá, jaké plány s nimi má autorka nadále.
Zmínka o elitním klubu králů byla skvělá, nečekala jsem to, ale velmi mě potěšilo, že autorka takto propojila dvě série. I když to ve mně vyvolalo akorát plno otázek.
Tajemství, šok, rozuzlení .. tajemství, šok, rozuzlení .. a takhle to jde v knize pořád dokola.
Kniha se čte sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla to prostě další jízda.

22.01.2023 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Stejně jako ostatní autorčiny knihy i tato je velice dobře napsaná a čtivá. Místy mi i slza ukápla. Kniha má krásnou zápletku a její rozuzlení. Miluji příběhy, kde se postupně odkrývají tajemství minulosti, ale zároveň s hlavními hrdiny procházíme současností. A tak to je i u této knihy. Knihy Kathryn Hughes jsou plné emocí.
Tady autorka klade důraz na toxické vztahy. Není nutností, aby ve vztahu bylo násilí. Mnohem víc vztahů je založeno na psychiském útlaku. Touha druhého vlastnit, manipulovat jím a ovládat každý jeho krok. Je to tu dnes, bylo to i v minulosti.
Líbil se mi kontrast dvou hlavních hrdinek. Stoletá stará žena poznamenaná životem a na druhé straně mladá, naivní dívka bez jakýchkoliv životních zkušeností. Tak moc rozdílné a přitom toho měly tolik společného. Více mě bavila Candice, nutila mě číst stále dál a dál, abych zjistila, jestli se jí podařilo shodit růžové brýle. Na druhou stranu, Beau mě od čtení odrazoval. Jeho chování už bylo za hranou a brzdilo vzduch.
Za mě skvělá kniha a těším se na další autorčiny knihy.

22.01.2023 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Kniha se mi líbila moc. Přečteno jedním dechem. Od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne. Ale o co jde? Chtěla jsem si u knihy odpočinout a to se mi povedlo. Navíc už od začátku jsem se musela culit od ucha k uchu. Ach ta první láska.
Kromě ústřední zápletky, tak zde byly i menší, které se velmi povedly. Byly nápadité, např. minulost Charlie. Hlavní postavy jsem si zamilovala. Líbilo se mi, jaký měla Charlie vztah s bratry. Nejvíc oceňuji spojení holka - sport.
Moc pěkný příběh o přátelství, lásce, smutku a tajemství. Od autorky už jsem něco četla. Tohle není její nejlepší kniha, ale ani ta nejhorší. Takový zlatý střed. Už dávno nejsem cílová skupina, ale i tak knihu hodnotím velmi slušně a i ve svém věku bych si ji přečetla znovu.

18.01.2023 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Kristen Callihan umí. Tleskám. Upřímně jsem si myslela, že kniha je součástí série a po dočtení si myslím, že by měla být součástí série. Nechápu, proč není. Emma se mi velmi zamlouvala. Mnohem více než ufňukaný Lucian. Na chlapa se teda litoval až moc. Oba si prošli prakticky tím samým a ve finále to oba prožívali jak kdyby jim šlo o život. Neříkám, že jde o banalitu. Ale.. co je moc, to je příliš. Když pominu Lucianovu ukňouranou povahu, tak byly momenty, kdy byl vtipný a sršel humorem a v těchto chvílích se mi zamlouval moc. Přemýšlím, proč ve vztahu jsem já ten kdo peče. Je strašně sexy, když peče chlap. Nebo autorka to podala sexy způsobem?
Co musím říct a mrzí mě to, tak více než hlavní hrdiny jsem si oblíbila vedlejší postavy. Amálie a Saul byli zlatíčka. I Anton, Brommy (asi nejzajímavější postava) a Tina mě bavili mnohem více a to se jim nedostalo tolik prostoru.
A co mě opravdu potěšilo, tak bylo setkání s Maconem a Delilou, ty dva jsem si v předchozí knize naprosto zamilovala, tak aspoň setkání v jedné kapitole mě velmi potěšilo.
Co se týče zápletky, tak ta je prakticky nulová. Vzhledem k tomu, co hlavní hrdinové řeší za problém nebo spíše neřeší, tak se nedá ani nic moc očekávat. Ale jako celek je ten příběh tak milý a sladký, že ho přečtete prakticky na jeden zátah.

13.01.2023 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Třetí a závěrečný díl série NĚKDO. Kvalitou se vyrovná dvěma předchozím dílům. Ale u Laury Kneidl jsem zvyklá na nějaké sociální téma, kterým se ve své knize zabývá. Tady toho zase tolik nebylo (oproti předchozím dílům) a trošku mě to mrzí.
Kniha se čte superrychle a samotný příběh je neuvěřitelně milý. S Alizou už jsem měla čest se seznámit v přechozích dílech. Lucian tam tolik prostoru neměl. Ale tady jsem si ho absolutně zamilovala. Obdivuji, jak se dokázal vypořádat s nepřízní osudu a ke všemu se postavit čelem. Vzdát se svých snů a udělat to, co si myslel, že je nejlepší. I když vůbec netušil, jestli uspěje. Ale i Aliza byla obdivuhodná. V jejím věku si toho na sebe naložit tolik. To chce být buď blázen a nebo mít kus odvahy a kuráže.
Ty dva si prostě nešlo nezamilovat. Navíc mezi sebou měli tak krásnou chemii, už od začátku se mezi nimi všechno vyvíjelo tak přirozeně a nic nebylo uspěchané.
Takže spokojenost na všech frontách. Potěšila mě každá zmínka o starých známých postavách. I prostředí Aliziny pákistánské rodiny. Knihu to hned něčím odliší od ostatních.
Ale v porovnání s předchozími dvěma díly je za mě tento nejslabší.

12.01.2023 3 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha byla fajn. Přečtená jedním dechem. První část za mě byla rozhodně lepší, druhá mě zase tolik nebavila. Konec knihy ubíhal až moc rychle a působil neuvěřitelně. Nicméně příběh jako celek mě bavil. Bavila mě Molly a její život, hlavně změna v jejím životě. Její kamarádka, která ji k tomu vlastně pobídla. Navíc je kniha velmi dojemná. Už od první stránky. Krásné, silné přátelství od dětství, které rozdělí smrt. Opravdu velmi krásný příběh, u kterého si člověk hlavně odpočine.

08.01.2023 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Moc pěkná kniha. Romantická, ale zároveň napínavá. Kniha má pěkný konec. Trošku zamotaný, trošku nečekaný, ale vše se v dobré obrátí. Příběh je milý, plný lásky, ale i smutku. Líbilo se mi, že se dějová linka točila kolem obou sourozenců a jejich srdečních záležitostí. Pro romantické duše naprosto ideální volba. Ano, příběh je předvídatelný .. ale? Vždyť o co jde. Pokud si člověk chce víceméně odpočinout a nemuset přemýšlet, je tato kniha ideální volbou.

14.12.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Nádherná kniha. Je krásně napsaná, stránky rychle ubíhají pod rukama.
Hlavní postavy si nejde nezamilovat. I já se zamilovala, do nich obou. Ryan je přesně ten typ kluka, kterého chce snad každá holka. A Ivy? Sympaťanda, už jen tím, že pochází z bohaté rodiny, ale rozhodla se žít bez peněz svých rodičů. Byla milá, vtipná a připravila hned několik vtipných momentů. Ryanova rodina byla absolutně perfektní, hlavně dvojčata. Zato rodina Ivy.. škoda mluvit. Chemie mezi oběma hrdiny byla neskutečná, cítila jsem ji, kdykoliv se k sobě přiblížili.
Rozjezd knihy byl krapet pomalejší, ale zato plný vtipných momentů (hlavně seznámení hrdinů). Konec zase trošku uspěchanější, než bych čekala. Nicméně, německé autorky jedou! Kniha je plná humoru, romantiky, napětí, drama, akčních momentů. Rozhodně se těším na druhý díl.
Mimochodem, poslední dobou jsou obálky knih prostě nádherné.

13.12.2022 5 z 5