Ann98 Ann98 komentáře u knih

Já, Betty Já, Betty Zuzana Francková

Pěkná kniha. Jak už tu někdo psal, je to podobný způsob Dášeňky od K. Čapka. Humorná knížka, vhodná zejména pro mladé čtenáře nebo pro ty, jež milují pejsky a jednu podobnou rošťandu mají doma. Člověk se v průběhu čtení aspoň pobaví.

27.10.2017 4 z 5

Něco končí, něco začíná Něco končí, něco začíná Zuzana Francková

Pěkné čtení. Hanku jsem obdivovala, neměla to zrovna jednoduché. Byla statečná a silná. Na druhou stranu mi to připadá tak trošku nereálné. Hlavní hrdinka, která není ani pěkná ani chytrá a žije ve stínu své sestry, získá zájem a sympatie kluka, který je idolem všech dívek. Takhle to ve skutečnosti nefunguje. Ani v dnešní době není typické, že dívka otěhotní v tak brzkém věku. Naopak, oceňuji, že se v knize řeší gamblerství, se kterým se setkáváme dnes a denně.

21.10.2017 5 z 5

Vždycky zbývá naděje Vždycky zbývá naděje Zuzana Francková

Krásná knížka o tom, jak chce z Míši její ambiciózní otec (i když takovému člověku se ani otec říkat nedá) udělat Top modelku. Už v 7 letech chodí Míša fotit, musí dodržovat přísnou dietu, chodit na výuku angličtiny a na tenis. Připadá mi to šílený, vždyť toto vůbec není dětství. Ani se nedivím, že Míša stále více zameškává školu, dokonce propadá ze dvou předmětů. Sice ji nakonec přijmou na soukromou školu, ale jen díky jejímu vlivnému otci, který to umí zařídit. Pak se stane "malá" nehoda a vše se změní - nechápu, jak se můžou změnit i otcovy city, vždyť je to její vlastní táta a měl by ji mít rád ať je jakákoliv!

08.09.2017 5 z 5

Začni znovu, Katko Začni znovu, Katko Zuzana Francková

Hlavní hrdinka Kateřina je na první pohled krásná, dokázala si získat každého kluka a plno holek ji proto závidí. Připadala mi malinko namyšlená. Možná to bude znít pomstychtivě, ale měla jsem upřímnou radost, když Katčina třída dostala novou učitelku, která si oblíbila všechny kromě Katky. Na střední škole potkala kluka Dana, kvůli kterému dělala takové blbosti, že jsem nestačila koukat. Přišlo mi to trochu přehnané. Když ji posléze ze školy vyhodili, cítila jsem tak trochu zadostiučení. Až na konci nastal obrat k lepšímu a vypadalo to, že Petr jí konečně otevřel oči.

12.08.2017 5 z 5

Příští láska bude šťastnější Příští láska bude šťastnější Zuzana Francková

Musím připustit, že tato knížka se mi líbila moc. Bylo to velice příjemné čtení. Alena, její babička i její maminka mi byly velmi sympatické. I když Alča svého tatínka nikdy nepoznala, tak má skvělé domácí zázemí, které ji vytvořily právě babička s maminkou. Konec byl neuvěřitelně napínavý. Upřímně, dlouho jsem se knížce vyhýbala, protože jsem nevěděla, co od ní můžu čekat. Nakonec jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Opravdu toho nelituji.

12.08.2017 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Vzpomínám si, že jsem to četla asi před 10 lety na základní škole jako povinnou četbu (vůbec toho nelituji) a nedávno jsem si to zopakovala. Kniha je velmi dobře napsaná a čte se naprosto skvěle. Jednotlivé příběhy jsou velmi poutavé a z každého si můžeme vzít ponaučení. Dozvědět se něco o řecké kultuře také není vůbec k zahození, navíc se mi ani nechce věřit, že příběhy jsou smyšlené (působí tak věrohodně). Tuto knihu bych doporučila opravdu úplně všem.

24.08.2016

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Další úžasná knížka přečtená jedním dechem. Pro mě je favoritem Tibor. Nicméně nečekala jsem, že se zachová tak, jak se zachoval (zbaběle uteče), ale možná to byla částečně i Verčina chyba (neměla mu všechno dávat za vinu). Tiborovo chování mi hodně připomíná Mikiho (triologie Šeptaček).

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Opět nezklamala, knížka je naprosto úžasná. Ditu jsem si neuvěřitelně zamilovala, ty její hlášky a prupovídky neměly chybu. Hodně mě mrzelo, když se nakonec ukázalo, že Pamela si na kamarádku jen hrála. Chápu, že měla "zlomené srdce", ale to, co udělala, bylo příliš. Navíc, když Radek ani nevěděl, že existuje. Dalibor mě nemile překvapil a co teprve jeho sestra a máma! A jsem moc ráda, že Dita nakonec skončila s Radkem. Přesně tento typ kluků mám nejradši a celkem lituji, že není skutečný!

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Z knížek se starší hrdinkou je tato pro mě zatím nejlepší. Je NESKUTEČNĚ PRAVDIVÁ. Měla jsem vztek na Lauru, že tak moc komplikovala život sobě i dětem. Chápu, že se občas cítila ublížená a opomíjená manželem, ale aby si šla tvrdě za svým a na nikoho se při tom neohlížela, to bylo silné kafe i na mě. Tomáš byl skvělý manžel. Obdivuji ho, že ji dokázal znovu přijmout zpět. Sáry a hlavně Sofinky mi bylo neskutečně líto. Marek od začátku vypadal jako povaleč, ubohý parazit, který si umí najít milion důvodů, proč nemůže začít pracovat a ostatní jenom využívá.

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Krásně se četla. Z knihy na mě dýchala ta pravá letní atmosféra. Jarka byla sympatická hrdinka. Líbila se mi ta její starost o sestru (svým způsobem žila ve stínu své sestry - dělala vše, co jí na očích viděla) i to, jak se vypořádala s pocitem, že vlastní mámě je přednější kariéra než děti. Jitka určitě byla příjemná, milá a hodná, ale vadilo mi, že ze své nohy "těžila". Neustále se ze všeho vymlouvala tím, že má pochroumanou nohu. Kamil ze začátku vypadal jako "obyčejný kluk", ale potom mi přišel jako hodně velký sympaťák.

09.08.2016 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Jako vždy moc PĚKNÉ. Linda mi byla sympatická, neplatila za nějakou velkou krásku, byla tolerantní a občas hodně naivní. Akorát svojí žárlivostí mě někdy pořádně štvala! Tomáše jsem si oblíbila už v knihách Hořká chuť lásky a Postel plná růží, ale tady si mě získal, jak nejvíc mohl! Myslím, že Nela je stále jeho osudová láska a Karin ji možná směle konkuruje. Doufám, že si uvědomil, kde je jeho místo v životě. Martin byl krásně vykreslen jako protivný a nespravedlivý nevlastní otec. Lindy maminka byla hodně nerozhodná a pro klid v rodině se bála svému příteli cokoliv říct. Na druhou stranu mi jí bylo líto, jak se k ní později Linda chovala. Velmi jsem si oblíbila Mili, i když někdy byla vážně na palici. Je to takový ten příklad spontánní, švihlé a správně přidrzlé potvory, která to umí s chlapama. Bára byla fajn holka, která měla skvělý pohled na svět a věděla co od života chce.

09.08.2016 5 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Knížka je super. Děj měl spád, příběh byl naprosto reálný a potěšily mě staré známé postavy a prostředí. Docela mě překvapilo, jak se Marcela za ta léta změnila. Naopak mě potěšilo, že Míša uskutečnila své sny. Zato Viktor se nezmění nikdy, pořád stejný proutník, navíc skvělý mistr přetvářky. Ivana byla sympatická a hodná. Díky svým růžovým brýlím, které nosí neustále na očích vidí jen to, co vidět má. Těžko říct, jestli je to tak lepší nebo ne. Klára mi přišla jako hodně naivní mladá osmnáctka. Osobně odsuzuji nevěru a Kláře bylo v podstatě jedno, že je Viktor ženatý. Tím si to u mě hodně polepila! Simona mě taky pěkně štvala. Chápu, že chtěla Ivaně pomoct, ale ty její narážky a pitvání se v tom všem mi pily krev!

08.08.2016 5 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Knížka byla krásná! Nechybí v ní nenávist, zloba, zášť, bezmoc a především láska. Tak moc mě vtáhla do děje, že jsem úplně zapomněla vnímat čas! Monika mi byla sympatická už od prvního dílu. Byla to neskutečně silná osobnost, kterou jen tak něco neskolí. Oskar s Moničinou maminkou tvořili skvělý pár. Nejvíc jsem se nasmála při jejich vařícím umění. Karin byla bohémka, s Tomem jí to moc slušelo, škoda, že jim to nevyšlo. Jana byla bezcharakterní a hodně jednoduchá slepice, možná v tomto díle předčila dokonce i Renču! Další, kdo mě zklamal, byla Neža. Všem dávala najevo, že jen ona má ten největší "problém". Celkem mě ty její citové výlevy lezly krkem! I když není Mikuláš vzorem ctnosti, mám pro něj slabost už od prvního dílu. Hodně se změnil nebo spíš zmoudřel, řekla bych. Jáchym mě zklamal tím, jak zareagoval, když zjistil, že je Monika těhotná, ubohý srab! Nad vším se dalo přimhouřit oko, ale že pan Krejza zahýbal nemocné manželce, dokonce odjel o Štědrém dnu ke své milence, je neodpustitelné, nehorázné, ubohé a hnusné! Paní Krejzová mi nikdy sympatická nebyla, ale takový osud jsem jí opravdu nepřála. Gábina se pořád zbytečně litovala (neměla ani potřebu si dodělat školu), některé její řeči mě štvaly (jak Monice rozmlouvala Mikuláše, vnucovala jí Petra, ...). Petr byl sympaťák. Byl by to určitě výborný společník a partner na kterého je spolehnutí, ale dával si zbytečné šance. Daniela se vůbec nezměnila, žije pořád stejný život (život bez lásky nahrazuje láska k penězům).

06.08.2016 5 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Celkem jsem se knihy se starší hrdinkou bála, ale vůbec mi nepřipadalo, že čtu příběh o 38 leté ženě. Jenom se zde řeší trochu jiné problémy, než "řešíme" my náctiletí. Alexandra byla celkem sympatická, jenom mě zarážel její postoj k životu. Vadila mi její dcera Katka - je to neuvěřitelný spratek. To její chování mě vytáčelo. Radek mi byl sympatický už od prvního momentu. Doufám, že mu to s Alex vydrželo. Veronika má můj obdiv, že se dokázala odpoutat od omezeného násilnického manžela. To jen tak někdo nedovede. Eva byla hodně naivní, zůstat s manželem, který je jí opakovaně nevěrný a doslova jí opovrhuje, to vážně nechápu! Nejsympatičtější z kamarádek mi byla Lada, na nic si nehrála a uměla skvěle poradit.

03.08.2016 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Kniha splnila má očekávání. Nemá žádnou chybu a je naprosto bezvadná. Šárka je mi velmi sympatická. To, co si musela všechno prožít, je neuvěřitelný, hrozný a smutný zároveň. Ale i přes to všechno zůstala silná a statečná! Má můj obdiv. Marek je neomluvitelný ho*ado. Nezaslouží si ani Šárčinu mlčenlivost ani milující manželku a dítě. Škoda, že to Šárka nikomu neřekla. Benovi jsem fandila od začátku, ale pak mi došlo, že takový vztah by neměl budoucnost. Ben se svojí prchlivostí a chorobnou žárlivostí by jí neuměl být oporou. Rvačka kluků Jarka a Bena mě neskutečně rozhodila. Vojta mi byl hned od začátku nesympatický a na všem má i on určitý podíl viny. Slzy mi tekly tak moc, že jsem musela na chvíli přestat číst. Přes clonu slz jsem na ta písmenka vůbec neviděla!
KRÁSNÝ PŘÍBĚH O TOM, ŽE I KDYŽ MÁ ČLOVĚK KOLEM SEBE PLNO PŘÁTEL, TAK MŮŽE BÝT SÁM.

01.08.2016 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Nemohla jsem se odtrhnout. Moc hezký příběh! Hlavní hrdinka je sympatická, hodná a má smysl pro humor. Dvojčata Eliška a Jakub byli nevychovaní spratkové! Proplesknout je oba dva! Mrzelo mě, že se Luboš Pavliny maminky nikdy nezastal (ani před dvojčaty ani před tetou Martou). Vítek byl skvělý klučina, bylo vidět, že má Pavlu opravdu rád. Mariana bych brala všemi deseti! Překvapil mě, že Pavle pomohl i potom, co mu provedla. Byl to formát. Sabina byla neuvěřitelná mrcha. Nechápu, jak mohla vyváznout jen s napomenutím!
KDYŽ JI MILUJEŠ, NENÍ CO ŘEŠIT ...

31.07.2016 5 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Musím připustit, že to byla suprová knížka. Má spád a říz, vážně skvělý! Ze začátku mi byla Kazimova postava nesympatická, ale pak jsem ho i docela litovala. Moc se mu to s tou pomstou nevyvedlo. Odskákala to chudák Kamila, kterou stejně nemiloval. Roman se Simonou se k sobě absolutně nehodili, byli dost odlišní a každý měl jiné zájmy. Simča nakonec pochopila, komu patří její srdce, ale to už bylo dost pozdě něco s tím udělat.

30.07.2016 5 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Jako vždy SUPER knížka, je jako mucholapka - chytne a nepustí. Příběh je hodně zajímavý (takové odreagování). Obsahuje plno vtipných scén a také kousek toho tajemna. Moc se mi líbilo, jak Jana postupně získávala sebevědomí - přestala se stydět za svoje tělo! Zuzka se zachovala úplně skvěle. Opravdu kámoška k nezaplacení na rozdíl od Janiných drahých spolužaček.

29.07.2016 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Jedním slovem PARÁDA. Líbilo se mi, že se ve vyprávění střídají 2 postavy a hlavním hrdinou je kluk! A hlavně se mi líbil děj knížky! Půlku knížky jsem celou probrečela. Dana mi bylo neskutečně líto, hrozně jsem mu tu lásku se Sárou přála (neskutečně se k sobě hodili). Bohužel Richard byl násilník a chronický žárlivec. Nedivím se Sářině chování (ona byla svým způsobem nešťastná a do svízelné situace zahnána rodinou i sama sebou), není lehké někoho opustit, když jste na něm finančně závislí. Takže se ani nedivím, že to skončilo tak, jak to skončilo (život holt není pohádka a všechno nemůže končit happy endem).

28.07.2016 5 z 5

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

Je moc krásná. Nejvíc se mi líbila část knížky odehrávající se na Kozím hrádku. Romana mi hned ze začátku nesedla, nějak jsem jí nemohla přijít na chuť. Naštvalo mě, že se vyspala s klukem své nejlepší kamarádky. I když byla v podnapilém stavu a byl to jen úlet i tak to od ní bylo hnusné! Hynek mi byl neuvěřitelně protivný - takový holkař.

27.07.2016 5 z 5