ankaras ankaras komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Podle mě je toto téma stále aktuální a od vydání se nic nezměnilo, lidé stále "nevidí".

09.03.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi je se mnou něco špatně, ale zařadila jsem se mezi ženy, které tuto slátaninu v polovině odkládají a nechápají, co na tom ostatní mají. Ze slovního spojení - "Moje vnitřní bohyně" mám už osypky.

12.09.2016 2 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Jako "náctiletá" jsem dala všechny knížky od Lenky, a proto jsem teď pro její novinku běžela. Docela mě překvapilo, že nečtu dívčí román, ale že tento román se mnou "dorostl", v patnácti o patnáctkách, ve třiceti o třicítkách. :) Díky! Ale dala bych si něco z kempu zase :)

17.07.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Známí se ptají: "Jak to můžeš číst?". Úplně jednoduše, miluju jeho knihy, je to prostě luxus.

13.09.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Muži, kteří nenávidí ženy - mé první sáhnutí po detektivce a hned vyšlo tak parádně! Tato kniha a i následující dvě, které přišly později, jsou pro mě tím nejlepším, co jsem kdy četla a asi i číst budu. Je to už trochu "těžší čtení" a na začátku si opravdu vynutí soustředěnost čtenáře. Pokud se nebudete moci začíst, nevzdávejte to! Tato trilogie za to prostě stojí.

12.09.2016 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Vypadá to, že mám novou oblíbenou autorku i vyšetřovatelku.

23.03.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Konečně pořádný literární chaos.

23.06.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Čekala jsem od této slabé knížečky zklamání, které proběhlo u vícero čtenářů, ale nedostavilo se. Sice je to krátké, není to tak výborné jako předchozí knihy, ale je to "Backman".

07.12.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Je to krásná procítěná knížka, nic takového jsem ještě nečetla, co se týká stylu. Jenom tedy jako pejskař jsem si chytala hlavu celou dobu. Chudák Wors :), takový jídelníček.... :)

21.12.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemyslím si, že by se měly knihy Hana a Slepá mapa srovnávat, obě jsou jiné a zároveň psané tak nenásilnou formou, že si je prostě zamilovat musíte. Nikdy jsem nečetla české autory, ale teď s tím začnu a další knihy od této spisovatelky budou pro mě samozřejmostí.

01.08.2018 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Další perfektně napsaný kousek od "Boltonky". A píše tak dobře, že jsem prvně na sebe pyšná, že jsem vraha odhalila. Doufám, že už se potí nad další knihou.

16.02.2019 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Psycho to opravdu bylo a ještě větší psycho bylo, že kniha nešla vůbec odložit. Osobně nemusím taková ta srdceryvná a hezká usmiřování a vysvětlování chyb jednotlivců a následná odpuštění, ale to je můj problém. I tentokrát se těším na další příběh.

18.03.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čím dál tím lépe! S první knihou jsem si říkala: "Jo, tak ok." S třetí dočtenou v rukou mohu říci, že mi žádná další neuteče.

14.08.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Každá ženská si ráda přečte knihu, kde toho vysněného najde :)).

12.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha dobrá, ale.... taková klasika. Náročnější čtenáři ji mohou klidně vynechat.

12.06.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Moc pěkná kniha. Prvně jsem chtěla být na místě, o kterém jsem četla a pořádně si ho sama projít, nakouknout za každé dveře a prohrabat se kartotékama.

05.02.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nádech, přečteno, výdech a v zimě žádní sněhuláci :)!

12.09.2016 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Takový nepodařený pokus o Agathu, ach jo, těšila jsem se...

12.11.2023 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Ještě nikdy jako při čtení této knížky jsem nechtěla z ní někoho vytáhnout a nasekat mu pořádně na prdel.

08.04.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

U Darcy nikdy nevíte, co vezmete do ruky. Zda to bude dobré nebo špatné, ale vždycky to má něco, co vás dostane. Nemá to úplně "hloubku", ale dokáže vždy v člověku probudit strach a napětí. I když se tentokrát nejednalo o nadpřirozeno, zase "to" tam bylo. A dokonce zvládla (pro mě) prvně i zakončení.

11.03.2021 5 z 5