Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Ke knize jsem se dostala na základě hodnocení oblíbených čtenářek, zde na databázi. A opět jste mě milé čtenářky nezklamaly. Kniha sečetla velmi dobře, měla jsem ji během chvilky přečtenou.
Příběh byl pro mne dech beroucí a chvílemi mi to hlava ani nebrala, že může někdo mít takové pochody myšlenek, názory, styl života a výchovu dítěte (hlavně ke konci knihy). Každopádně nad knihou jsem dlouho po přečtení ještě přemýšlela a za mne ji určitě doporučuji. Je super.

09.01.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se četla velmi pěkně. Místy byla hodně napínavá. Nezklamala.

05.08.2020 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Celou trilogii jsem si koupila na doporučení mého bratra, a rozhodně nelituji. Kniha je psaná tak, jak to vše bylo. Krásně psaný příběh popisující osudy několika generací rodin, které se vzájemně proplétají. Pro mne hodně zajímavé a krásné čtení.

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Velmi milé překvapení od naší mladé paní autorky. Příběh byl zajímavý, místy sice lehce naivní, ale to nevadilo. Příjemné oddechové čtení. Určitě doporučuji.

07.05.2024 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od autora. Bravůrně napsaný hororový příběh. Při čtení jsem se místy i bála a knihu musela zavřít, hlavně ke konci knihy. Ale stejně mě zvědavost donutila číst dál a dál. Určitě se ke knize v budoucnu opět vrátím a přečtu si ji znovu.

03.04.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha pro mne byla neskutečným zklamáním. Hodně jsem se na ni těšila, jelikož Za zavřenými dveřmi od paní autorky bylo super. Musím se přiznat, že jsem stránky doslova přeskakovala a četla z nich jen kousky. Hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, děj byl takový táhlý a nejvíc mě štvalo to, jak sama sebe zpochybňovala a nevěděla co, kde dělala. Knihu "zachránila" poslední třetina, kdy se vše vyjasnilo a zapadlo do sebe. Ale ani tak to pro mne nebylo záživné čtení. Bohužel. Třeba kniha někoho nadchne, ale mě tyto typy "hrdinek" doslova iritují.

13.04.2021 2 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Tuhle knihu jsem precetla za jedno dopoledne a musim rict, ze jsem hodne, hodne dlouho necetla nic, tak suroveho, kruteho a nestastneho. Kniha je napsana krasne, ale je mi z ni hodne smutno.

30.09.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Další krásné čtení od paní autorky. Příběhy ze života. Jen mne trochu zamrzelo, až hektické popsání příběhu Ilony. U předcházející části, byl život obou hrdinek, tak pěkně plynule popsán, ale u Ilony to bylo takové moc rychlé. Ale na čtivosti a vžití se do osudu představitelky, to pro mne žádný vliv nemělo. Knihu určitě doporučuji přečíst. Čte se velmi rychle.

05.08.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Oddechové čtení s kapkou napětí. Kniha se četla dobře.

19.04.2020 5 z 5

Příjemné humorné čtení. Osobně nedoporučuji hned číst po Stoletém staříkovi, ten mi přijde úsměvnější a čtenář by mohl být zklamaný. Analfabetka mi v některých pasážích občas přišla nuceně humorná.

01.04.2020

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Moje první knížka, kterou jsem od autorky četla. Velmi napínavé čtení s překvapivým rozuzlením. Za mne knihu určitě doporučuji. Četla se dobře.

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Moje první knížka od paní Deváté. Knížka byla pro mne odreagováním. Krásna čeština a úžasná slovní spojení. Chvílemi jsem se opravdu nemohla přestat smát. Knihu určitě doporučuji. Teď na mne čeká - Jak jsem se zbláznila :-)

29.09.2020 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Celou ságu jsem přečetla v jednom zátahu, asi tak před 10 lety, kdy ještě nebyly zfilmované všechny části. Mě se příběh líbí a ráda se na jednotlivé díly podívám i dnes.
Jednotlivé knihy jsou velmi hezky zpracované. Pro toho kdo má rád styl tohoto psaní celou ságu určitě doporučuji. Je to takové oddechové čtení, ke kterému se určitě jednou vrátím.

07.06.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný oddechový, romantický příběh o sodu dvou lidí. Moc hezké čtení.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajímavá, napínavá detektivka. Určitě doporučuji přečíst. Mně se kniha velmi líbila a překvapilo mne tak nízké hodnocení tady na databázi.

19.04.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se mi velmi líbila. Úsměvné oddechové čtení.

04.04.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tato kniha je první, po které jsem sáhla, že si ji od Cartera přečtu. Velmi napínavý příběh, místy až mrazící. Knihu bych zařadila k těm "drsnějším". Za mne super počtení. Už mám v knihovně koupené další knihy od tohoto autora.

03.04.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Za mne určitě 5*. Kniha má zajímavý děj a rozuzlení na konci, je naprosto překvapující a nečekané. Kniha byla moje první od autorky, četla se velmi dobře.

Repetilky Repetilky Jan Hostáň

Do des si pamatuji spoustu básniček, některé jsou moc pěkné, jiné odpovídají době vydaní knihy, ale i tak mám vzpomínky, když mi ty nejhezčí máma četla, jako dítěti před spaním a já pak svému synovi. Krásné ilustrace k tomu :-)

16.04.2021 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Ke knize jsem se dostala náhodou, tady na databázi, a to v hodnocení paní Alenky (alnahu) a mimo její hodnocení, mne zaujala i obálkou.
Kniha se mi četla velmi dobře, měla jsem ji přečtenou během chvilky. Děj je napsaný krásně s pomocí přirovnání významu jednotlivých květin rostoucích v Austrálii. Samotný příběh je napsaný dle mého názoru tak, jak život opravdu je. Hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, ale naděje ji žene kupředu.
Určitě knihu doporučuji přečíst.

26.10.2020 5 z 5