Anette99 Anette99 komentáře u knih

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Opičák stále uniká, případ přebírá FBI a Porterův tým dostane na starost jiný, zdánlivě nesouvisející případ únosů mladých dívek. Porter je ovšem dopadením Opičáka skoro posedlý, takže případ řeší dál soukromě, a to i poté, co je postaven mimo službu.
Na konci se všechno krásně spojí, je naznačeno co, jak, proč a kdo, ale konec je otevřený. Takže se hned pustím do posledního dílu, potřebuji vysvětlení toho všeho.

12.11.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Pro mě zatím asi jedna z nejlepších knih tohoto žánru (a že jich čtu hodně). Porter je přivolán zdánlivě nesmyslně k dopravní nehodě, ale poté zjistí, že by to mohl být Opičí vrah, kterého už asi 5 let pronásledují. Poměrně brzy (po popisu Opičáka a jeho chování a pečlivosti) mi nesedělo to, že by to byl on. Bavilo mě, jak si s nimi hraje, jak všichni už pak věděli, kdo to je, a přesto ho nemohli lapit.

09.11.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle je prostě klasika. Už jsem četla kdysi, ale nepamatovala jsem si. Deset lidí, kteří se prakticky neznají, se ocitne na pustém ostrově, kde odpadávají jeden po druhém. Vrah si s nimi hraje. Napětí a podezřívání roste. Je vrah mezi nimi a nebo je to někdo "zvenčí"?
Každopádně se to četlo velmi dobře. Zbožňuju detektivky od Agathy Christie.

06.11.2020 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Na tuhle knihu jsem narazila v knihobudce. Podle obsahu mě zaujala. Ale asi jsem od toho čekala více. Místy příliš sladké, nerealistické a přemrštěné. A taky mi tam vadila ta "kouzla".

05.11.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ze čtyř knih Aleny Morštajnové je tato podle mě nejlepší. Hodně silný a smutný příběh od samého začátku, skvěle popsané postavy, ale i historie, která ovlivňovala životy všech. Tady tedy převážně Židů. Hana je velmi silná osobnost, musela toho vytrpět hodně.

28.10.2020 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Pěkný konec série. Rodina se smířila, před hotelem, zoo a farmou je (snad) zářná budoucnost. A co se týče vedlejšího děje s klášterem, i to se mi líbilo.

22.10.2020 5 z 5

Na doporučení. A líbilo se mi to. Zároveň to pro mě ale bylo spíš takové oddechové čtení oproti knihám, které čtu normálně. Nechybělo napětí ani humor, také se mi líbí historické prostředí. Oldřichovi jsem fandila, je chytrý a sympatický. Ale nejlepší byl asi Ota :D Rozhodně někdy sáhnu po další knížce ze série. A překvapilo mě, že se sv. Václavem to mohlo být trochu jinak, než nás učili.

18.10.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

(SPOILER) Tentokrát jsem si chvíli myslela, že dam o hvězdu méně,chvilkama to bylo trochu zdlouhavé a komplikované. Ale za posledních cca sto stran jsem změnila názor. Překvapilo mě, jak to bylo a kdo všechno do toho byl zapletený. Garretta mi bylo skoro celou dobu líto, věřila jsem, že on je v tom aspoň částečně nevinně.

15.10.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Zase skvěle. Tady mě bavilo, že nestáli proti nějakému šílenci, co kosí lidi hlava nehlava, ale proti profesionálnímu zabijákovi, který "pouze" dělá své "zakázky". Opět napínavé od začátku (přečteno za dva dny). Ale to odhalení, kdo co a jak mě docela zaskočilo. Jinak Amélii a Lincolnovi fandim :)

09.10.2020 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Čtivý příběh, kde se snoubí tajemno, magie, pohádkové prvky, napětí i trocha romantiky. Postavy mi tam seděly prakticky všechny (každá do té své role), ale paradoxně jsem měla nejraději Draka :)

07.10.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jako příběh nebyl špatnej, odsejpalo to, bylo to i zajímavý, i když se poměrně brzy dalo tušit, jak by to mohlo být. Ale ty postavy... Opravdu nevim, kdo z nich mě štval nejvíc.

02.10.2020 3 z 5

To To Stephen King

Slabší průměr, nějak mě to nenadchlo. Asi to bude tim, že to bylo fakt hodně dlouhý (myslim, že kdyby se to osekalo na půlku, stačilo by to), místy to bylo dost nudný a já měla chuť to odložit. A taky sem se pořádně nedozvěděla, co To vlastně bylo...

30.09.2020 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Stejně jako Tatér se mi to četlo dobře. Míety to sice zase bylo až takové "pohádkové" (štěstí na práci, náhody,...), ale přeci jen je to román na základě vyprávění, ne literatura faktu, takže mi to tam vůbec nevadilo.

22.09.2020 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Jo tohle by šlo. Nebyl to sice nějakej krvák, kde šílenej vrah kosí jednu oběť za druhou, a už v polovině jsem aspoň zčásti tušila, jak by to mohlo být, takže pro mě oddechovka. Přesto velice povedený thriller. A líbilo se mi, kolik nového jsem se dozvěděla o včelách.

17.09.2020 5 z 5

Věž zeleného anděla 4 Věž zeleného anděla 4 Tad Williams (p)

Výborné zakončení série. Až je mi líto, že už je příběh u konce (ještě tedy mam v plánu přečíst si srdce ztraceného), protože od začátku jsem se do této série zamilovala. Na tak propracovaný svět a dechberoucí příběh jsem dlouho nenarazila.

14.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Miluju tuhle sérii víc a víc. Zase přečteno za jeden den. Akorát Kev mi tam hodně chybí,měla jsem ho ráda :(

24.08.2020 5 z 5

Kámen rozluky. Kniha první Kámen rozluky. Kniha první Tad Williams (p)

Skvělé pokračování série. Hned se pustím do druhé části :)

07.08.2020 5 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Velice zajímavé a zvláštní čtení. Ale líbilo se mi a od autorky si někdy určitě ještě něco přečtu.

02.08.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Asi napíšu jen to, že nutně potřebuju další díl :D

17.07.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Uff... Co na to říct... Hlavní postavy byly sympatické, líbilo se mi prostředí. Ale děj mi přišel zdlouhavý, místy nudný. Nějak jsem se nemohla začíst. Asi po dalším dílu už nesáhnu.

25.06.2020 3 z 5