Kámen rozluky. Kniha první

Román o válce dobra se zlem, o soubojích bytí s nebytím, o konfliktu mezi silami světla a temnoty ... Součástí cyklu Pamět, zármutek a osten (Memory, Sorrow & Thorn) sestávajícího z Trůnu z dračích kostí, dvou knih Kamene rozluky a čtyř knih Věže Zeleného anděla.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28013/kamen-rozluky-kniha-prvni-gbM-28013.jpg 4.460

Vzpomínka, Žal a Trn 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Memory, Sorrow and Thorn 2: Stone Of Farewell, 1990

Kniha Kámen rozluky. Kniha první

Anette99

Skvělé pokračování série. Hned se pustím do druhé části :)

ludek.n

První polovina druhého pokračování Trůnu z dračích kostí na svého předchůdce plynule navazuje a neztrácí nic z velkoleposti a obsáhlosti, jimiž se vyznačoval. Naopak, Kámen rozluky rozkvétá a košatí do nebývalé krásy. Několik dějových linií, svázaných se svými hrdiny, se rozbíhá do všech stran. Jedna se opírá o druhou, podporuje ji, doplňuje, a současně si žije vlastním ohromujícím životem. Nekradou si navzájem čtenářovu pozornost, ale tříbí ji, hrají si s ní a vzývají ji. Toulat se v záhybech jednotlivých osudů je kouzelné a podmanivé. Williams stvořil svět, v němž se dá ztratit a žít s jeho hrdiny, doufat a bát se po věky věků. Je to magické, pohádkově hravé a životně drsné současně. Williams má všechno promyšlené do posledního detailu, přitom z jeho vyprávění necítíte žádnou nucenou plánovitost či ostře narýsovaný rozvrh. Jediné nucení, které jsem nad Kamenem rozluky měl, bylo číst dál a dál, větu za větou, odstavec za odstavcem, stránku za stránkou. A bavil jsem se náramně… se Simonem, Jošuou, Miriamele, Maegwin a spoustou dalších.

špulo
20.07.2018

V duchu prvého dielu, len dej trochu viac odsejpa ;))))

gaspoda
19.03.2017

Příjemné čteníčko pokračuje po 800stránkovem trůnu viditelně rychlejc ubývají.

jackw
06.11.2016

Moc pěkné fantasy. Těším se na pokračování.

Eigis
01.02.2013

Začátek knihy je stejně jako první díl poměrně vleklý a je spíše zaměřen na osobnosti hlavních hrdinů celé série. Jakmile se, ale všichni vypadají na cestu, děj se začíná opět rozjíždět a ačkoliv kniha neosahuje dějově významnější části má vcelku napínavý a otevřený závěr, který čtenáře donutí začíst okamžitě číst další díl.

Finální říše
Finální říše