anett123 anett123 komentáře u knih

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, příliš jsem od ní neočekávala, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Čtivá, napínavá i děsivá. Doporučuji i dospělým.

26.08.2021 5 z 5

Složte zbraně! Složte zbraně! Bertha von Suttner

Knihu jsem dostala jako dárek a trochu jsem se bála, zda mě bude bavit. Byla jsem příjemně překvapená. Kniha je trochu patetická, ale čtivá. Nejvíc mě bavily první dvě třetiny knihy, závěr knihy už se mi trochu vlekl.

21.03.2021 4 z 5

Školní výpravy do krajiny češtiny Školní výpravy do krajiny češtiny kolektiv autorů

Na knihu jsem se těšila a hned ji běžela koupit. Bohužel mě kniha hned z několika důvodů zklamala.
1. Kniha je těžká a příliš barevná, papír se blbě otáčí.
2. Některé věci už jsem slyšela několikrát během svého studia na PedF, já ale hledala nějaký nový impuls.
3. Nejvíc se mi líbily nápady pro první stupeň, ale učím na druhým.
4. Pokud člověk rychle hledá nějaký nápad do výuky, tak mu kniha příliš nepomůže.
5. Doufala jsem, že mi kniha pomůže při výuce pravopisu, tvarosloví a skladby. Nápady v knize se ale hodí spíše pro výuku mediální gramotnosti.

21.03.2021 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Zkoušela jsem audioknihu, ale vůbec mi to nesedlo. Čekala jsem oddechovou knížku, ale hlavní hrdina mi leze akorát na nervy.

12.04.2020 2 z 5

Líný učitel – Jak učit dobře a efektivně Líný učitel – Jak učit dobře a efektivně Robert Čapek

Kniha mohla být klidně delší. Ocenila bych více konkrétních příkladů z praxe (negativních i pozitivních). Také mi přišlo, že v příkladech děti často tvoří výukový plakát - chtělo by to více metod. V seznamu literatury jsou pouze autorovo další knihy. Přesto je kniha inspirující a čtivá.

27.03.2020 4 z 5

Až tak moc tě nežere Až tak moc tě nežere Greg Behrendt

Fascinuje mě, že podle takové blbosti natočili celkem fajn film.

26.08.2019 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

No ten konec mě teda naštval :D

24.04.2018 4 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Přečteno za jeden den a docela jsem se u toho zasmála. Film je taky fajn.

14.04.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první od této autorky, určitě si přečtu i ostatní.

14.04.2018 5 z 5

Dům na Korfu Dům na Korfu Emma Tennant

Atmosféra je v knize zachycena dobře, ale vlastně se tam nic neděje. Během čtení jsem přemýšlela, že knihu odložím, nakonec jsem ale dočetla.

14.04.2018 3 z 5

Spi, bledá sestřičko Spi, bledá sestřičko Joanne Harris

Trochu slátanina, ale čtivě napsaný:) Bavilo mě to.

14.04.2018 4 z 5

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

''Nedivím se ti,'' řekl děda John. ''Nádhera! Je to zážitek na celý život, uvidět stroj, který tě bude klasifikovat a bude ti přidělovat umístěnky a který rozhodne o tom, kde budeš žít a jestli si budeš nebo nebudeš smět vzít dívku, s kterou by ses chtěl oženit, a pokud se oženíš, jestli budeš mít děti nebo ne, a pokud ano, rozhodne o tom, jak se budou jmenovat - samozřejmě že se musíš těšit, kdo by se netěšil?''

13.10.2015 4 z 5

Konec času Konec času Jeanette Winterson

Kniha mě po pár kapitolách přestala bavit. Zajímavá je, ale asi to zkrátka nebude můj šálek čaje.

17.01.2015

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Tenhle díl mi přišel snad za všech nejlepší. Hlavně druhá polovina knížky byla napínavá a i docela děsivá :)

24.08.2014 5 z 5

Muž pod schody Muž pod schody Marie Hermanson

''Jenže ono je vždycky jednodušší mít pod schody malinkého mužíčka, na kterého se dá všechno svést...''

13.11.2013 5 z 5

O holčičce, co si ráda hrála se sirkami O holčičce, co si ráda hrála se sirkami Gaétan Soucy

Z knihy jsem nadšená. Budu ji mít v hlavě určitě ještě dlouho. Je zvláštní a je psaná zajímavým jazykem, který mi ale na některých místech vadil. Ta kniha je svým způsobem děsivá, mám z ní husí kůži.

07.10.2013 5 z 5

Strom smíření Strom smíření Stephanie Gertler

Problém asi bude v tom, že už jsem podobných knížek četla moc. Ale není to špatné.

12.09.2013 2 z 5

Aphra Aphra Hana Parkánová-Whitton

Ten příběh by se dal napsat líp. (Nechci kritizovat spisovatelku a neříkám, že já bych to napsala líp - to opravdu ne. Je to zajímavé téma, ale myslím, že by to šlo zpracovat jinak.) O spisovatelce Aphře Behnové jsem nikdy neslyšela, tak jsem po přečtení knížky zase o něco chytřejší.:)

28.08.2013 2 z 5

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Slabší než normální díly Lhářek. Nejvíc mě bavila ta část s Emily. Část s Ariou se mi zdála fakt šílená (svatba - to už je trochu moc)

23.08.2013 3 z 5

Vražedné Vražedné Sara Shepard

Musím říct, že se mi knížka líbila. Největší dramata se tentokrát děla kolem Spencer. Celou dobu jsem si říkala, to s tou údajně pravou matkou nemůže dobře dopadnout. Emily mi bylo líto a u kapitol s Hannou jsem se docela dobře bavila. :)

23.08.2013 5 z 5