anetka.repova anetka.repova komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Líbil se mi styl vyprávění, kdy Vás autor oslovuje Můj nový milý příteli, a takto k Vám promlouvá po celou dobu vyprávění svého příběhu. Je to, jako byste seděli se svým dědečkem u čaje a on Vám vyprávěl svůj příběh.

Je obdivuhodné, že se dožívá tak vysokého věku, přes hrůzy, které prožil a které na něm byly páchány.
Jak zmiňuje sám, člověk si nedokáže představit nic z toho co se odehrávalo v koncentračních táborek, pokud to nezažil na vlastní oči.

Obdivuji, že se rozhodl o tom všem napsat knihu a také přednášet. Nemělo by být nic z toho, co se stalo zapomenuto.

Všichni by si měli tuto knihu přečíst aby se nic takového už nikdy neopakovalo, a aby si člověk uvědomil, že i když je mu nejhůře, tak pořád může být ještě hůř.

11.10.2021 5 z 5

Na křídlech melancholie Na křídlech melancholie Ivana Žáčková

Krásná básnická sbírka. Ráda se k ní budu vracet.

14.09.2021 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Druhý díl byl lepší, než ten první, ale co autorka vymyslela ke konci. To myslela vážně? Trochu naivní čekala jsem vice napětí, celé to bylo málo akční a tak nějak jednoduché.
V předchozí sérii byla daleko více odvážnější.

Ale jinak se mi to libilo, ne že ne.

14.09.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Já Vám nevím, jak mám knihu hodnotit. Děj velice předvídatelný. Hlavní hrdinka byla velká fanynka Star Wars a tomu já bohužel neholduji.

Děj velice čtivý a občas jsem se i pobavila nad hláškami, které v knize byly ale za mě průměr.

11.07.2021 2 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Tak toto spojení dvou autorek mám ráda. Od jejich knih toho moc nečekám. Krásné příjemné odreagování.

07.07.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Bože, to bylo tak dokonalé. Miluju to.

Mariana se právem řadí mezi mé oblíbené autorky. Ona ví jak na mě.

Zamilovala jsem se do hlavních postav. Líbilo se mi jak se mezi sebou kočkovali a jak si nadávali, aniž by se naštvali jeden na druhého. Líbilo se mi, jak si hlavní hrdinka šla za svým snem. Jedna věc mě na ní trochu štvala, jak byla tvrdohlavá a chovala se jako malé dítě, ale chápu, že to neměla jednoduché, Ivan ( Váňa :D) byl neoblomný a neústupný. Zkrátka to k tomu příběhu patřilo.

Miluju to, škoda jen, že to mělo tak málo stránek, i když to je celkem objemnější kniha, já chtěla zkrátka víc.

Doporučuji všem.

05.07.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásné dokreslení příběhu Kronik prachu. Nejvíce jsem se těšila na pohled Reeda a byla jsem spokojená. Skvělá tečka za celým příběhem.

30.06.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tuto knihu budu mít v hlavě ještě hodně dlouhou dobu.

Při čtení jsem měla husí kůži a nevěřila vlastnim očím, co vše se v KLDR děje. Šílené na tom je, že se to ještě děje.

Tuto knihu si musí přečíst opravdu každý. Mělo by to být povinné.

Po přečtení si budete víc vážit toho co máte a hlavně svobody, která není samozřejmostí. Zítra může být všechno jinak.

Děkuji paní autorce, že nám zprostředkovala život v Severní Koreji o kterém se vůbec nemluví.

09.06.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ty jo, to bylo tak nádherné. Knihu jsem četla na doporučení mé kolegyně, která byla z knihy nadšená a stejný nazor na knihu mám i já.

Když jsem se do příběhu pustila, tak jsem byla mile překvapená, jak rychle se čte. Příběh jsem si zamilovala hned na začátku a musela jsem se nutit knihu odložit, abych ji neprečetla rychle. Nechtěla jsem se s příběhem tak rychle rozloučit.
Miluju to, autorka nádherně popsala prostředí knihovny a krásně vykreslila postavy a pocity. Klobouk dolů.

Už se těším na doplňkovou knihu.

07.06.2021 5 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

Krásně vyvedený komiks. Komiksy, které vydává Paseka a Argo jsou krásně zpracované a doplněné autentickými kresbami. Rozhodně doporučuji, pokud nechcete číst sáhodlouhé texty o atentátu na Heydricha, je skvělá volba.

06.06.2021 5 z 5

Nikoho nečekám Nikoho nečekám Karel Škrabal

Kdyz jsem nalistovala jednu dvoustránku, tak jsem se při čtení básně tolik pobavila, ze jsem čekala v takovém duchu celou sbírku. Bohužel opak byl pravdou. Některé básně pobavily, jiné zase ne.
Tolik poezii nerozumím, ale baví mě ji číst.

24.05.2021 2 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

To je Vám tak krásná kniha. Ukrývá v sobě tolik nádherných myšlenek a ty ilustrace. Tuto knihu si musí všichni povinně přečíst, aby bylo na světě méně zla.

24.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Nedala se odložit. Pani Mornštajnová nám ukázala, co by se dělo, kdyby komunisti v roce 89 zůstali u moci dál.

Knihu jsem četla se zatajenym dechem a několikrát jsem si predstavovala v různých situacích na místě Magdy sebe a nebylo mi dobře. Měla jsem stísněné pocity. Jsem ráda, že jsem nezila v době komunismu. Je mi těch lidi upřímně líto a nikdy nebudu moct pochopit, že se něco takového dělo a nebo mohlo dít.

Je mi z toho smutno.

Klaním se pred autorkou.

Takové příběhy by měl číst každý, aby se nezapomínalo a hlavně aby se uz nic podobného neopakovalo.

25.04.2021 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

To je jako myslí autorky vážně, když v konverzaci přes internet dají nick name hlavním hrdinům Humříkraťasy a Hříšník3?

To je fakt boží.

Příběh se mi strašně moc libil. Bylo hezké sledovat hlavní hrdiny, jak to mezi nimi začíná jiskrit.
Libil se mi záměr autorek se více zaměřit na pocity a jejich vztah, nez na samotny sex. Samozřejmě o ten jsme nepřišli, ale nebyl v tom ději ten hlavní.

Autorky kladly důraz na vztah mezi hlavními hrdiny a na pozadí jejich chování v tomto vztahu, ktere se odráželo těžkými situacemi v rodině.

Krásný příběh. Můžu jenom doporučit.

06.03.2021 4 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Na druhý díl jsem netrpělivě čekala 2. roky. Čekání se vyplatilo.

Druhý díl byl ještě lepší, než ten první. Těch sprostých slov tu bylo opět víc, než jsem čekala, ale k tomuto příběhu se to zkrátka hodilo. Někoho to může odradit, ale já si užila každou stránku.

Bylo to boží, nečekané zvraty a dechberoucí scény. Knihu ne a ne odložit, musíte číst dál a dál.

Ten, kdo četl první díl a nevadi mu vulgární vyjadřování nejom hlavních hrdinů, tak bude nadšen jako já.

Miluju to.

24.02.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na knihu jsem se velice těšila. Téma druhé světové války mě zajímá. Na toto téma jsem přečetla uz hodně knih.

Kniha měla obrovskou reklamní podporu a díky ní i velkou poptávku ze strany čtenářů, kdy byla v knihkupectví nedostupná hned po jejím naskladnění.

Po přečtení anotace jsem si rikala, že půjde o něco trochu jineho, než jsme zvyklí o koncentračních táborech číst.
Příběh měla vyprávět porodní sestra a tak jsem si rikala, že to bude dechberoucí příběh zaměřený na těhotné ženy v táboře, kde se dozvím něco nového a po dočtení knihy budu zírat do prázdna a zpracovávat otřesné zločiny páchané jak na těhotných, tak na jejich sotva narozených dětech.
Toto se ale vůbec nedělo a nic z výše uvedených pocitů se nedostavilo.

Ze začátku příběhu jsem se nedokázala orientovat v kapitolách, které byly vyprávěné jak z toho, co bylo předtím, než se dostala hlavni hrdinka příběhu do tábora, tak vyprávěním z tábora.
Nesedl mi styl vyprávění, kdy se spíše řešil život v táboře hlavní hrdinky a to samotné téma porodů a zločiny páchaných na dětech byly popsány dvěmi větami.
Čekala jsem zkrátka více.

Kniha si vůbec nezaslouzila takovou propagaci. Knih na toto téma je daleko více, které ve vás zanechají nespočet pocitů a vy si říkáte, jak se neco takového mohlo stát.
Neříkám, že jsem neměla žádné pocity pri čtení těch pár vět, které zminily zločiny páchané na dětech, ale kdyby byly více rozvedeny, tak jak to čekal čtenář, kniha by měla větší hodnocení.

Shoduju se se spoustou komentářů níže.

19.02.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Na novou knihu od Ruty Sepetys jsem se neskutečně moc těšila. Jakmile se mi dostala do rukou zarazila mě na ní ta tlousťka. Nemám ráda tlusté knihy.

Jelikož šlo o novinku mé oblíbené spisovatelky a veliké doporučení moji kolegyně, jsem se do knihy pustila hned.

Udělala jsem dobře. Ta tloušťka mi vůbec nevadila. Kniha byla natolik čtivá a natolik mě vytáhla do děje, ze jsem nestihala obracet stránky a uz jsem byla na konci.

Vřele doporučuji všem.

03.02.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další brilantní příběh z pera Chrise Cartera.
To byl masakr. Další dechberoucí příběh, který jsem dočítala se zatajeným dechem.

Mega čtivé a do poslední chvíle napínavé. Vše do sebe krásně zapadá.

Mistr v oboru. A ted s chutí se pouštím do dalšího příběhu.

22.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Netrpělivě jsem vyhlížela vydání této knihy. Nemohla jsem se dočkat až knihu budu číst.
No a toto bylo tak krásné, milé, sladké po čokoládě a naprosto boží. I když příběh byl strašně předvídatelný, což mi trochu vadilo, ve výsledku tyto příběhy miluju. Zamilovala jsem se i do hlavních hrdinů tohoto příběhu.

Ještě jedna věc mi vadila a to vazba knihy. Ta tvrdá vazba paperbacku mi nedovolovala číst knihu vic jak hodinu v kuse.

Jinak vřele doporučuji i když nejste cílová skupina.

19.11.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další brilantní příběh. Opět se setkáváme s mojí oblíbenou dvojicí Hunterem a Garciou. Skvělá dvojka. Miluju Huntera a jeho smysl pro humor. Carter opět ukázal, že umí psát dechberoucí, zvrácené, morbidní a napínavé příběhy od kterých se nejde odtrhnout.

Miluju to!!

19.11.2020 5 z 5