Aneleh Aneleh komentáře u knih

Kruh života Kruh života Lenka Vrbová

Velmi čtivá kniha, která zabývá tématem "ženského údělu" a dívá se na něj z pohledu tří generací - babičky, matky a dcery. Pozoruhodná kniha, škoda, že o autorce nelze najít nic bližšího, ani proč již dál nepíše. Její postavy jsou perfektně vylíčené a čtenáře dokáže doopravdy zaujmout.

12.06.2016 5 z 5

Matčino srdce Matčino srdce Kateřina Janouchová

Pátý díl série o porodní asistence Cecílii opět nezklamal. Velmi silný a napínavý příběh, nedalo se přestat číst. Další dva díly zatím nejsou v knihovnách, ale už teď se na ně těším.

07.06.2016 5 z 5

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Je to také moje první kniha od této autorky. Četla se mi dobře, jen některé pasáže z období války bych klidně vynechala, nemusely být tak rozvláčně popisovány. Také mi vadilo spousta chyb v textu. Jinak je zde mnoho zajímavých příběhů a skloubení minulosti s přítomností vytváří zvláštní a tajemnou atmosféru.

01.06.2016 4 z 5

Tygří žena Tygří žena Kateřina Janouchová

Již čtvrté pokračování o porodní asistence Cecílii vypráví tentokrát o domácích porodech. Skvěle popsáno, opět jsem se dozvěděla mnoho zajímavého. Cecílii chápu a některé její pocity jsou mi velmi blízké. Těším se na další, v naší knihovně bohužel poslední díl, i když napsány jsou už další.

20.05.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nádherná kniha a ten závěr! Každý by si měl přečíst, neboť někdy odsuzujeme člověka, aniž víme, co všechno za jeho jednáním může být a jak to vlastně bylo doopravdy. Kniha k zamyšlení a přemýšlení, která se musí číst pomalu a vnímat každou její řádku. Zajímalo by mě pokračování životů všech zúčastněných.

04.05.2016 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Kateřina Janouchová

Třetí díl opět perfektní, čtivé, napínavé, dobře promyšlené. Porodní asistentka Cecílie je mi blízká svými problémy i svým citovým životem. Lze se snadno vžít do jejích pocitů a navíc v každém díle prožívá nějaký napínavý příběh, tentokrát spojený s nalezeným miminkem.

25.04.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Opět perfektní, jako každá kniha od mojí nejoblíbenější spisovatelky. Ani chvilku jsem se nenudila, naopak děj byl velmi napínavý až do konce. Psáno stylem, kdy se velmi snadno člověk vžije do hlavní hrdinky. Miluju autorčiny psychologicko detektivní příběhy. Knihu jsem jen nerada odkládala, už teď se těším na další a po pravdě zde nechápu negativní hodnocení. Tahle paní ví, o čem píše a umí to, vzdávám jí hold.

17.04.2016 5 z 5

Sesterstvo Sesterstvo Kateřina Janouchová

Druhý díl o porodní asistence Cecílii mě nezklamal, stejně jako první. Moc nechápu negativní hodnocení. Kniha má velmi zajímavý námět z prostředí porodnice, hlavní hrdinka se potýká s nevěrou svého manžela a zároveň nechybí napětí. Tento díl se zabývá vážným tématem znásilňování žen. Těším se na další pokračování, které si brzy přečtu. Všechny postavy jsou mi sympatické a lze se do nich snadno vžít.

04.04.2016 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Zaujal mě především zvláštní zajímavý námět, s kterým jsem se nikdy dříve nesetkala. Ze začátku jsem se trochu hůře orientovala v časech, ale jinak pěkná sci-fi romantika. Kniha stojí za přečtení a určitě si půjčím i "Děsivou souměrnost" od této autorky.

26.03.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Na knize mě zaujala obálka natolik, že jsem ji prostě musela mít. Ta černá kočka na lavičce mě fascinuje a tušila jsem, že i celý příběh bude zvláštní. Přes hloupou pověru, že černá kočka přináší neštěstí, jsem se naštěstí už dávno přenesla. Miluju kočky a vím, že je to holý nesmysl. Černé kočky jsou úžasně tajemné, a tak jako každá kočka vnesou do bytu jen spoustu pozitivní nálady a energie. To samé tato kniha - tajuplná, úžasná, zvláštní. O opravdové lásce a soudržnosti, o přítomnosti, která je nejdůležitější. O tom, jak člověk nemůže najít slova, ale i tak se dorozumí s těmi, kteří jej milují.

08.03.2016 5 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Zajímavá kniha, hlavně příběhy z prostředí porodnice mě zaujaly. O porodních asistentkách jsem v žádné knize ještě nečetla, opravdu velmi čtivé a s nahlédnutím do psychologie postav. Je tam i trochu napětí a dobře vykreslené pocity hlavní hrdinky. Těším se na další čtyři části této románové série, určitě si je všechny přečtu.

22.02.2016 5 z 5

Viagrové deníky Viagrové deníky Barbara Rose Brooker

Bezvadná kniha, která dokazuje, že po šedesátce život nekončí, a to ani ten milostný. Naopak si ženy v tomto věku dokáží sex vychutnávat víc než v mládí, jen se o tom nemluví. Autorka se nebojí otevřeně o tom promluvit, a to je mi víc než sympatické. Zajímalo by mě, jak by tento příběh vyzněl v podání Marva, Anny milence, tedy pokusit se nahlédnout také pod pokličku mužského prožívání.

10.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napjatá atmosféra, kterou umocňuje každodenní dojíždění vlakem. Je zajímavé sledovat, co všechno se nevyvine ze sledování jiných lidí z okna vlaku. Tak napínavé, že nejste schopni přestat číst. Svým způsobem i varování před přílišnou závislostí, a to nejen na alkoholu, ale také na druhém člověku. Kdy už nejste schopni soudně uvažovat a necháte se ponižovat, když za každou cenu chcete svoji lásku. Asi po půlce jsem začínala tušit, kdo je vrah, ale to nic neubralo na zajímavosti a napínavosti až do konce.

30.01.2016 5 z 5

Obrácené srdce Obrácené srdce Lenka Vrbová

Velmi zajímavý osud dívky, která se nebála vzít život do svých rukou i přesto, že je jiná než většina ostatních. Aby mohla žít podle svého, musí dokonce opustit svoji rodinu, protože i ta jí dává najevo odsouzení. I když nemohla najít naplnění v lásce, nakonec si svoje štěstí dokázala vydobýt. Její příběh jsem prožívala a s každou stránkou, kterou jsem obrátila, jsem se nemohla dočkat, jak se bude dál vyvíjet.

16.01.2016 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Nenechám si ujít jedinou knihu od této autorky, protože vždy si při čtení báječně odpočinu. I když konec byl předvídatelný a trochu pohádkový, dal mi příběh opět pocit optimismu a jakési síly do života. Styl, jakým je vyprávěn, je tak čtivý a s takovým úžasným nábojem, že nelze než s napětím dočíst do konce. Mně osobně vadí jen jedna věc, a to že hrdinka v každé knize a téměř v každé kapitole si chodí zapálit a při každém stresu hledá cigarety. Prostě mi to tam nějak nesedí. Myslím, že závislost na cigaretách sympatickým a milým ženám nesluší a že by svoje problémy vyřešily i bez nich.

07.01.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Nádherný příběh, v kterém pozorný čtenář najde nejedno poselství. Každý den ve stejný den v roce se dozvídáme, jak se vyvíjí vztah Emmy a Dextera, a to po celých dvacet let. Milují se, stále na sebe myslí a přesto se neustále míjí. V každé životní situaci jako by ale stále byli spolu. Začátek mi přišel trochu rozvláčný, ale od poloviny už jsem knihu téměř hltala. Konec mě úplně dostal, čekala jsem všechno možné, jen ne toto. Ale je to pravdivé, lidské, vážné i vtipné. A velmi silné, doporučuju všem.

31.12.2015 5 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Potřebovala jsem nějakou oddechovku a tahle útlá knížečka mi padla v knihovně do oka. Jelikož mám ráda Evu Urbaníkovou a její humor, tak jsem si jí půjčila a nelituji. Skvěle jsem se odreagovala, pobavila a zasmála. I když povídkové knížky moc nemusím, tady vlastně šlo o příběhy jedné a té samé ženy a její zkušenosti s muži. Svým způsobem tedy i poučné. Doporučuji k odpočinku a ke zlepšení nálady.

16.12.2015 5 z 5

Co po ní zůstalo Co po ní zůstalo T. R. Richmond

Děj je poskládaný z komunikace po internetu - z blogů, emailů a webových stránek jednotlivých účastníků. Celý příběh ukazuje, jakou moc má internet a sociální sítě. Nepřečtený nebo omylem vyhozený email nebo sms zpráva může způsobit katastrofu. Tento způsob psaní se mi sám o sobě velmi líbí, jen jsem se hůře orientovala v jednotlivých zprávách, které přeskakovaly z jednoho časového období do druhého, takže jsem stále sledovala datumy. Chvílemi bylo čtení trochu rozvláčné a nemělo spád. Ale jinak zajímavé myšlenky, dobrá psychologie postav a překvapivý závěr.

10.12.2015 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

S kočkami se nelze nudit. Pokud chováme tyto nezávislé a tajemné bytosti, je náš život sám sled zajímavých a neuvěřitelných příběhů. Málokdo je ale umí tak věrohodně a laskavě sepsat jako Michaela Klevisová. Bylo by báječné, kdyby autorka spojila svoje detektivky s kočkami, a tak jako Lilian Jackson Braun v Americe, uvedla v život česká kočičí krimi!

25.11.2015 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Od koček se máme co učit. To ví každý, kdo kočky chová a zná je. Jak moc nás ovlivňují a obohacují. Všechny příběhy o nich jsou krásné, ale nejvíc se mi líbilo "Kočičí štěstí", protože tam jsou přehledně v sedmi bodech vyjmenována všechna kočičí pravidla a vtipně podána psychoterapie od kočky Černé.

22.11.2015 5 z 5