anej anej komentáře u knih

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Wau knížka! Pro mě druhá kniha z Edice7lásky. Neměla jsem velká očekávání, protože první kniha byla lehkým zklamáním, což se u této knihy říct nedá. Velice dobře propracovaný příběh s naprosto božím závěrem, kdy jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. I když se jedná o odpočinkové čtení, určitě doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Ze začátku jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Postupně jsem oběma hlavním postavám přicházela na chuť a na konci, kdy se dějová linka protla, jsem měla z knížky velmi dobrý pocit. I když teda vnitřní lvice mi dávala zabrat :) Dobře čtivá, pohodová záležitost :)

07.08.2022 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi moc líbil. Příběh je čtivý, setkání a vykreslení dalších postav, které se přidávají ke Geraltovi v jeho putování není nudné a zdlouhavé. Kolikrát jsem se přistihla, že se u knížky dobře bavím. Normálně si knihy v sérii různě prokládám, ale tentokrát nastal bod, kdy už musím vědět, co Geralta, Ciri a ostatní na konci čeká :)

15.05.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první kniha od Murakamiho. Krásné ilustrace, naprosto bizardní napínavý příběh. Knihovna je svým způsobem podivné místo, pro mě spíš magické než brutální :)

14.05.2022 3 z 5

Tato kniha mě zaujala naprosto boží obálkou a taky propojením klasické literatury a červené knihovny 21. století. Nečekejte žádné velké zázraky. Za mě je kniha velmi dobře čtivá. Člověk chce vědět, jak to dopadne, i když to vlastně tak nějak tuší. A k mému překvapení mi knížka doteď leží v hlavě, protože mi dala pár docela podstatných myšlenek a bodů k zamyšlení ohledne lidských vztahů.

04.10.2021 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Mě se tato knížka četla moc dobře. Děj má spád, prolíná se jak politika, tak obyčejný život lidí, tak je tam i milostná zápletka spojená s troškou tajemna z "nadpřirozených" schopností. Dlouho jsem se této sérii vyhýbala a doufám, že další díly budou minimálně stejně tak dobré jako tyto.

28.04.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tento díl se mi líbil mnohem více než Cukrárna v Paříži. Neberu knihy popořadě, ale na co mám zrovna náladu a co je k dostání. Možná to, že mi kniha líbila více bylo způsobeno tím, že jsem New York zatím neměla možnost navštívit. Krásně čtivé.

15.10.2020 5 z 5

Dotyk Dotyk Mark Sennen

Po dlouhéé době jsem zavítala zpět k detektivkám a za mě super na to, že je to prvotina, což jsem se dozvěděla až po přečtení knihy. Dobře čtivé, příběh má spád.

14.06.2020 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Super, pohodové čtení s příběhy barvitých postaviček z malé irské vesničky :-)

02.05.2020 5 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Za mě velmi povedené ukončení celého příběhu. Chvilkama mi přišlo, že nerozhodnost Leah je nekonečná, ale v knížce byla spousta myšlenek, popisu pocitů, nad kterými jsem se musela pozastavit a zamýšlet. Trvalo mi pár dní než jsem celý příběh vstřebala.

21.01.2024 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Hezká oddechová slaďárna. Úplně mi povahově nesedla hlavní hrdinka. Přišla mi hrozně ukňouraná. Pozdější knihy od Jo Watson jsou mnohem lépe propracované a uvěřitelné.

10.12.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Mě se kniha líbila. Za mě dobře vymyšlený fantasy svět i zápletka. Byl to první díl, takže na seznámení se světem a jednotlivými postavami super. Je asi pravda, že kniha mohla být klidně kratší, protože se hodně věcí opakovalo, ale na druhou stranu nevím, jestli se to vůbec dalo zkrátit, aby to dávalo smysl a pointu. Romantická linka nijaká žádná, postavy a jejich myšlenkové pochody dobře uchopené a popsané. Konec správně uzavřený - neuzavřený, prostě nachystaný na další pokračování. Těším se, už jenom proto, že se mi líbí svět duchů a lovců.

28.01.2022 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Velmi příjemná, čtivá oddechovka. Knížku jsem našla v jedné z knihobudek a doma zjistila, že máme i pokračování. Po dlouhé době jsem se u knížky smála nahlas.

11.12.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Originálně psaná kniha z prostředí kapely ve formě interview. První kniha tohoto typu co jsem četla a nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jak dopadnou osudy členů. Suprově popsané prostředí koncertů, zákulisí, turné a osobních peripetií, až jsem občas přemýšlela, jestli kapela nebyla skutečná :-)

20.02.2021 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Fajn oddechová knížka, kterou jsem po delší době přečetla za večer. Měla jsem trochu čtecí krizi, do ničeho jsem se nemohla pořádně začíst a toto mi pomohlo zase nakopnout. Jednoduché, čtivé, člověk nemusí moc přemýšlet. Hezký příběh :-)

18.11.2020 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Výborná a velmi čtivá kniha. Vzala jsem to trošku v jiném sledu, tohle byla moje první kniha od Larse Keplera a jestli se všechny nesou ve stejném napínavém duchu, tak mám celé prázdniny co dělat. Je pravda, že některé části byly více detailněji popisovány a člověk se trošku ztrácel, ale zakončení knihy a vyústění příběhu bylo skvělé a nakonec vše do sebe zapadlo i s překvapivým koncem. Za mě super.

03.07.2016 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale cca v nějaké třetině/polovině knihy se děj rozjel a dostal spád. Začátek hodně těžkopádný, na mě zbytečně moc detailních popisů. Ke konci už jsem četla skoro jedním dechem, až mě to nakonec přimělo půjčit si z knihovny i druhý díl.

09.06.2024 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Knihu jsem objevila úplnou náhodou a zaujala mě obálkou a popisem. To jsem ovšem netušila, co mě čeká. Příběhy s upíry a dalšími nadpřirozenými bytostmi mám ráda. Navíc v rámci těhotenství jedna z mála knížek, u které nebrečím nebo se mnou nelomcují emoce :D

05.05.2024 5 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Milá pohodovka, která mě vytáhla ze čtecí krize, která mě přepadla při čtení Analfabetky. Plynulý, milý příběh se stejně milými postavami. Předvídatelný děj, ničím nepřekvapil. Nejlepší závěrečných pár stránek z kočičí perspektivy :-)

12.03.2024 4 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Nečekala jsem, že mě kniha tak chytne. Velmi povedený román s hlubšími myšlenkami a podtextem.

21.01.2024 5 z 5