Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Fanoušci Johna Greena směle do čtení!!! Pěkný příběh, který mohl být propracovanější, ale i tak vás donutí přemýšlet nejen o sobě, ale i o svém okolí. A člověk, který si prošel něčím podobným - ať už ze strany někoho kdo nechtěl dál žít, nebo ze strany někoho, kdo se vyrovnává se ztrátou blízkého člověka ujistí v tom, že není sám. Spisovatelka nemusela však být tak shovívavá a měla servírovat krutou realitu namísto toho, aby pocity obalovala a překrývala teen románkem, pak by měla kniha mnohem hlubší poselství, ale i tak se mi líbila.

27.12.2015 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha je slátanina jiných knih, ale proč ne? Každá kniha něco napodobuje, odněkud čerpá inspiraci, proto tuto stránku hodnotit nehodlám. Plus dávám za pěkný obal, dobrý překlad, čtivost i za některé postavy. Jen mi vadí, jak se v každé knize objeví nerozhodná holka (skoro až) bez vlastního názoru, neschopná si vybrat "stranu" pro kterou se má rozhodnout. Přesto se pustím do čtení dalšího dílu. Uvidíme kam nás děj posune...

27.12.2015 2 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Klasická teen kniha s trochou nadpřirozena. Myslím, že Stmívání mělo velkou výhodu díky zfilmování, stylu psaní a tím, že to bylo najednou něco úplně jiného (alespoň pro mě). Takže každá další kniha bude srovnávaná právě s Twilight ságou. Proto upustím od porovnávání těchto dvou knih, Najít Sky je nenáročné čtení, až na několik podivných nemoderních výrazů a chyb v překladu se čte dobře. Rozhodně z toho nebudete mít noční můry :-)

- zajímavé (trochu ohrané) téma
- krásný obal knihy
- Příběh je ukončen, nemusíte tedy čekat na další díl.

17.07.2015 3 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Mám ráda knihy se zajímavým nápadem, tohle urcitě byla jedna z nich. Čekala jsem na to, jak si spisovatelka poradí s neviditelným přitelem a v tomhle případĕ nemohla udělat jinak, protože se nejedná o žádnou fantasy knihu, ale o příběh lidské duše a spletitých osudech.
Ne každému sedne, ne každý se totiž někdy cítil sám a opuštěný. Občas mi kniha přišla až moc rozsáhlá, příliš ozdůbek, zbytečných vět, přesto jsem knihu neodložila. Kdo má rád knihy Nicholase Sparkse si jistě přijde na své.

22.06.2015 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem za poslední rok četla.Velmi zajímavá kniha k zamyšlení, která ukazuje jakým by se svět stal. Stále jsem přemýšlela jak by to vypadalo u nás :-D

24.01.2015 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Nemůžu říct, že by to byla jedna z mých oblíbených knih, ale zaslouží si přečtení. Dlouho jsem si ji chtěla přečíst a nejspíš jsem čekala příliš dlouho, přesto doporučuji. Kniha je mnohem lepší než film, který mě osobně nenadchl. :-D

24.01.2015 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Většinou knihy tohoto žánru nečtu, ale potřebovala jsem oddych od všech fantasy příšer a vymyšlených světů. A to jsem i dostala. Moc pěkně napsaná kniha.

24.01.2015 4 z 5

Síla smrti Síla smrti Cinda Williams Chima

Miluju série knih které od prvního dílu až po ten poslední, nutí čtenáře zadržovat dech a číst dál a dál dokud není úplný konec a vy si pak neřeknete JEŠTĚ! A přesně to je případ serie Sedmiříší v troskách. Dlouhé čekání na pokračování se vyplatilo a závěrečný díl byl stejně tak úžasný jako ty předchozí.

08.08.2021 5 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Tvůj perfektni rok byla pěkná kniha, ani Musí to být happy end nemůžu řadit mezi propadáky, má krásnou obálku i nápad, jenže se cítím lehce ošizená. A to o romantickou linku hlavních hrdinů. (Není to úplně spoiler, protože každý víme jak to skončí ) Chápu, že kniha byla o něčem jiném, ale jako by se spisovatelka bála jejich vztah budovat, místo toho do knihy zakomponovala jen útržky jejich života. Nechala prostě postavy zamilovat se za našimi zády... :) a to mi na tom trochu vadilo. Stejně jako v komentářích níže, ani já nemůžu říct, že bych se s Ellou ztotožnila, nebo s jejími rozhodnutími. Přesto knihu nezahazuji a doporučuji k přečtení

07.06.2021 2 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Musím souhlasit s komentářem PandickaAdka2, tohle se Vi vůbec nepodobalo. A takový potencionál to mělo! :O
Začátek vypadal moc slibně, po pár milých dopisech se to krapet zvrhlo a pak už to jelo z kopce... Tohle jsem od Vi nečekala...

28.12.2020 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Nápad super, ale provedení už tak dobré není. Ačkoliv zápletka tam byla, velmi rychle se dala rozluštit a ten konec? Peněz ani času nelituji, jen mi po přečtení nezůstal pocit, že by na té knize bylo něco speciálního...

04.10.2020 2 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Nemůžu říct, že by se jednalo o úplně špatnou knihu, protože ten příběh má potenciál, ale styl vyprávění mi prostě nesedl, prapodivné chování postav a jejich dialogy také ne. Konec tomu nijak výrazně nepomůže a psaní osum, sedum, místo osm a sedm mi čtení nijak neulehčovalo. Hezká obálka a dobrá anotace udělá své ;)

08.02.2020 2 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Nenáročné čtení na letní dny. No na mě až moc opakovala věci kolem své práce, kdyby se všechny strany kde o ní mluví sečetly, bylo by jich daleko více, než části kde probírá vztahy. To je trochu škoda. Taková kniha Lásko kde jsi? pojala randění takové jaké je- nervózní, neohrabané a někdy dost trapné :) Tady hlavní hrdinka po pár neúspěšných pokusech potká pana dokonalého a pak se to trochu zvrtne do telenovely :) V tenhle moment jsem neměla Alex ráda, ještě mi není třicet, přesto bych nereagovala tak přehnaně - to i manžela nechala vše vysvětlit!

Takže ano - je to romantická kniha na letní dny, ale mohla být daleko víc.

21.08.2018 2 z 5

Krásná obálka, skvělý nápad spojení několika spisovatelů do jedné knihy, skvělá byla i zvolená forma příběhů, ale přesto tomu něco chybělo...

30.07.2018 3 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Já ji tedy četla v češtině, a stejně jako Alex.Barunka, jsem si také přála být občas mladší. Ano jsou pasáže, které bych přeskočila, či zaplnila jinak, ale jinak je to čtivá kniha. Brala jsem si ji sebou na dovolenou (menší počet stran :D) a díky ní mi cesta letadlem utekla velmi rychle. Postavy jsou napsané pěkně, líbí se mi i přidání pověstí a legend, zápletka je velmi zajímavá, i když snad každému je jesné, kam to celé směřuje :)

15.07.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato kniha nebyla to pravé pro mě. Miluju Jane Austen, ale tahle kniha od E. Bronte byla pro mě zklamáním. Četla jsem ji poprvé asi v šestnácti, teď jsem se k ní vrátila nejen kvůli čtenářské výzvě, chtěla jsem vědět, zda bude znát nějaký rozdíl mezi těmi lety, co uběhly od prvního čtení. Stejně jako píše Salonka - pořád jsem z toho příběhu zklamaná.

15.07.2018 2 z 5

Komiksy nečtu, ale... musím uznat, že tohle má něco do sebe. Se stim Smiř! :)

15.07.2018

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mám knihu s krásným novým přebalem, úžasným příběhem a spoustou postav - co víc si od knihy přát ? :D

15.07.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Měla jsem pocit jako bych byla úplně hloupá a nerozuměla jedinému slovu v knize... přesně to byly moje pocity ze začátku knihy a ještě v polovině jsem chtěla, aby už byl konec, ale v určité části se to někde zlomilo a jako by vsěchno začalo dávat smysl.

Takže radím vydržet a prokousat se ;) Druhý díl si určitě přečtu ( už kvůli názvu a obálce) :)

03.01.2018 3 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Jak začít...Souhlasím s komentáři níže. Němčina mi tam také trochu vadila, a co se týká hlavní hrdinky...nijak jsem si ji neoblíbila.

Stále nevím kam celý děj směřoval. Od strany 140 to začalo mít větší spád, ale poté jsem měla pocit jako bych se motala v kruhu. Špatná kniha to nebyla, jen mě dost zklamala - už kvůli krásné obálce jsem doufala,že to bude jedna z knih, při které člověk tají dech. To se však nestalo. :(
Další díl si ze zvědavosti přečtu, snad bude alespoň o stupínek lepší.

21.09.2017 2 z 5