Andreanis Andreanis komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

To předlouhé čekání se vyplatilo. Stejně jako první díl, je tato kniha naprosto fenomenální. Neskutečný podmanivý příběh, který vám nedovolý knihu ani na chvíli odložit, úchvatné prostředí a postavy snad ještě sympatičtější než v prvním dílu.
A opět jsem velmi mírně řečeno rozladěná, protože to opět končí v momentě, kdy prostě chcete číst dál, ale ona tam už je jen prázdná stránka. Takže dráha paní Stehlíková, jste fenomenální autorka.
A teď už opět nezbývá nic jiného, než donekonečna čekat na další díl.

31.12.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Konečně jsem schopna napsat konstruktivní komentář :D Tato kniha naprosto předčila veškerá má očekávání a na dobro pohřbila mou mylnou představu o českých spisovatelích. Do teď jsem naprosto okouzlena jedinečným příběhem, působivým světem a velmi podmanivým stylem psaní. Hlavní hrdinka si okamžitě získala mé sympatie, což se časem povedlo i velkým válečníkům pětadvacítky. Stále jsem fascinována tajemným, poutavým a hořko sladkým příběhem.
Ještě nikdy jsem se tolik neproklínala za to, že čtu tak rychle :D
Opravdu velmi akutně potřebuji další díl. Tato kniha by měla být vybavena nálepkou: POZOR! VELMI NÁVYKOVÉ!!!

11.11.2016 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Neuvěřitelná kniha. Dokonale poukazuje na to, že není důležitý cíl cesty, ale cesta samotná. Ačkoli jsem věděla od pár rýpavých spolužáků konec, čím dál tím víc jsem toužila vědět jaké hrozby tuto neúplnou rodinku na cestě potkají.

29.10.2015 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak. Dneska už jsem schopna napsat něco konstruktivního a nenadávat jako špaček :D Tahle kniha je fenomenální, jako ostatně všechny knihy této série. Neskutečná jízda, kde se snoubí brutální vraždění a úžasná romance a přátelství. Přiznávám, že jsem se asi zbláznila do Manon :D v minulých dílech to ani tolik nebylo a teď už jsem jí naprosto propadla. Aelin a Jeřáb jsou nepřekonatelní :)
Jen jsem celou dobu co jsem to četla myslela, že tohle je poslední díl a Věž úsvitu je už něco nového :D Takže po konci jsem byla totálně vytočená a v šoku co se Aelin stalo. Tohle té mrše Maeve nesmí projít :D
Takže abych to celé shrnula: Kniha úžasná, děj naprosto fenomenální, vývoj všech postav je neskutečný a ten konec :D
Všichni příznivci Skleněného trůnu, tohle si nesmíte nechat za žádnou cenu ujít ;)

09.07.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nebudu lhát, nečekala jsem, že je tato kniha až takto výjimečná. Opravdu nápaditá, napínavá, velmi čtivá a silně návyková :)

20.02.2017 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Poprvé jsem se s příběhem Erika setkala v muzikálové formě. Okamžitě mě uchvátil a zatoužila jsem dozvědět se o Erikovi víc. Tato kniha mi odhalila celý jeho smutný příběh. Nejednou mě zabolelo u srdce nad jeho osudem.

20.10.2015 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Bože můj. Tak nejdřív něco pozitivního.
Knížka se čte skvěle. Je opravdu dobře napsaná a naprosto nenáročná. Takže pokud chcete zábavu na pár hodin a nemáte po čem sáhnout tohle je ideální.
Tak a teď to horší.
!!!! POZOR! SPOILER!!!!!
Autorka knihu v podstatě zabila už na samém začátku, kdy jsme se dozvěděli že City a Lee jsou si souzeni proroctvím. Takže už od prvních stran víme, že spolu budou. Tím pádem spousta děje je úplně zbytečná a chvílemi jsem si div netrhala vlasy.
Upřímně řečeno snad ani jedna postava mi nebyla sympatická. City mě nehorázně vytáčela. Lee je arogantní atd....
Kniha je totální předvídatelné klišé. Snad to nejklišovatější klišé jaké jsem zatím četla.
Nápad není úplně zlý, ale musím souhlasit, že provedení bylo hrozné.

29.11.2019 1 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Tak toto je jednoznačně nejen dokonalý vrchol celé série, ale i naprostý vrchol autorova umění.
Od prvních slov po poslední tečku tato kniha přetéká dokonalou a napínavou akcí, silnými momenty a vším co dělá tuto sérii jedinečnou a milovanou.
Několikrát mě mrazilo. Kniha mě chytla a nepustila.
Jestli snad s koupí této knihy váháte, tak nemějte obavy! Tato kniha Vám nesmí ujít.
Už nikdy nezapomenu na slova: Narozena jako android, zemřela jako člověk.

16.03.2017 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Jiná, zvláštní a jedinečná. Tato kniha důkazem, že není potřeba svět zalitý sluncem a dlouhé dialogy. Stačí tichá dívenka s zajímsvým životnem a smyslem pro pořádek :-)

18.05.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Filmová verze mě odradila od knižní. Po měsících přemlouvání jsem přece jen dala knize šanci. A nadávám si jak jsem byla pitomá :D je neuvěřitelné jak dokázali z naprosto dokonalé knihy udělat naprostou hovadinu :D

30.03.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neuvěřitelné. Nikdy jsem nečetla nic podobného a stále na tuto knihu musím myslet. Dokonalý príběh, skvěle napsaná, maximalně čtivá. Tato kniha Vám rozhodně nesmí chybět ve Vaší knihovně :-)

26.01.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

No. Kniha je úplně jednoduchá, průhledná, děj není nijak komplikovaný. Kniha ve mě v podstatě nic nezanechala.
To sice nejsou úplně pozitivní vlastnosti. Musím ale uznat, že absence nutnosti přemýšlení (vůbec zapojení mozku) dělá z této knihy úžasný relax na jedno odpoledne.
Jistě se najdou lidé, kteří budou z této knihy usnesení a poběží hned pro další díl. Já mezi ně nepatřím. Ale i tak děkuji autorce za dobrý odpočinek.

18.07.2019 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Tak tohle byl zážitek.

Knihu jsem si koupila, protože mi přebal v něčem připomněl Naslouchače. Měla jsem z této knihy stejný pocit. A nemýlila jsem se :)

Celý ten severský nádech je prostě úžasný. Kniha má takovou ponurou tajemnou atmosféru, ale tím správným způsobem. Děj krásně odsýpá a i když se dá říct konec je celkem jasný už od začátku knihy, nijak to neubírá na napětí.
Postavy jsou promyšlené, nepůsobí přehnaně nebo nelogicky či pitomě.

Naprostá spokojenost. Tohle si musíte přečíst :)

30.04.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Nic takového jsem nikdy nečetla. Tato kniha se naprosto lišila od všech fantasy knih, které jsem doposud četla. Naprosto osobité a jedinečné dílo.
Uznávám, že přišli chvíle, kdy jsem se do čtení nutila a občas jsem knihu musela prostě na den odložit. Důvodem bylo, že jsem prostě potřebovala pořádně vstřebat a pochopit nové informace. A také jsem některá zjištění a rozhodnutí potřebovala rozdýchat :D
Upřímně, ze začátku mi Hirka trochu lezla na nervy. Občas působila jako majitelka nějaké psychické poruchy. Teď po dočtení, ale plně chápu veškeré její jednání a má můj obdiv.
Takže i přes zmíněné chvilkové nucení, byla pro mne tato kniha neskutečným zážitkem a rozhodně se těším na další díl.

22.04.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Ačkoli zde nemůžeme mluvit o originalitě a musím přiznat, že jsem se občas musela do čtení nutit, je tato kniha vážně skvělá :-) napínavá, čtivá a jako jedna z mála mě nenechala jít jen tak spát. Knihu jsem dostala, ani jsem netušila o čem je. Byla jsem velmi příjemně překvapena a upřímně řečeno (menší spoiler) nevěřila jsem do poslední chvíle, že Nora přežije a dočká se zadostiučinění :-) I přez lehké neduhy musím dát plný počet :-)

26.07.2016 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Úžasné :-) jiným slovem se tato kniha popsat nedá :-) velmi často jsem musela Eragona litovat, ať už kvůli jeho zranění nebo kvůli jeho citím :-) Konec jsem četla se zatajeným dechem a ačkoli jsem něco takového čekala, jen jsem překvapeně zírala :-D Hurá pro třetí díl :-D

04.05.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Upřímě jsem nevěděla, co mám od knihy čekat. Tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Ale i přesto, že jsem poměrně rychle odhalila vraha, se mi tato kniha skvěle četla. Moc se mi líbilo členění kapitol a styl psaní. Sama denně dojíždím vlakem, proto mě velmi nadchlo prostředí knihy. Podle mě autorka naplno využila potenciálu a podala obdivuhodný výkon. Nemohu jinak, než dát plný počet :)

05.02.2016 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Tato kniha mě velmi potěšila :-) Ačkoli je určena pro mladší generaci, má své nepopiratelné kouzlo a úchvatnou atmosféru :-)

26.12.2015 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Tohle se vážně nepovedlo. Jak je první díl úžasný, je tenhle naprosto příšerný.
Naprosto souhlasím s Veju007. Děj tvoří pouze tak 20 %, a to ještě přeháním. Zbytek není nic jiného než neustále opakování, jak Jules musí zabít Caro a jak se nesmí zjistit, že miluje Liama. Její moc jednu chvíli dokáže takřka zastavit celý svět a následně není schopná donutit list, aby uschnul.
Naprosto zbytečné čtení. Děj předvídatelný, postava Jules se oproti prvnímu dílu změnila k horšímu, milostná linka no škoda mluvit.
Samozřejmě každý máme jiný vkus, jistě bude mít kniha své zastánce a lidi, kterým se bude líbit. Ale obávám se, že nás zklamaných bude mnohem víc.

20.05.2020 1 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Hned po doctení jsem dala knize 4 hvězdičky. Ale během dne se mi děj knihy rozležel v hlavě a musím své hodnocení změnit.
Předem upozorňuji, že následující text je v podstatě jeden velký SPOILER.

Upřímně řečeno, takhle kniha byla úplně zbytečná. Nepřinesla vůbec nic nového. Žádné uzavření série, žádné důstojné rozloučení. Tohle by se hodilo spíš jako další kapitoly předešlého dílu nebo krátký epilog.
Dějově to za mě bylo úplně o ničem. Nepřineslo to vůbec nic nového. Jen jsme si opět vyslechli to samé co už bylo v minulých dílech. Elain nechce Luciena, Nesta všechny nesnáší a nechce Casse, Feyre je pořád stejně nevyrovnaná, Mor dělá, že nechce Aze atd... Prostě pořád ta samá písnička dokola. Celý děj se točí jen kolem přeslazeného shánění dárků. Jediná ''novinka'' je, že Feyre a Rhyss chtějí dítě. Ale to taky není zrovna novinka, když už o tom mluvili dřív. Tamlin je pořád stejná troska. To co vypadalo zajímavě, povstání v ilirijských bojových leženích, bylo úplně upozaděno. Taková dějová vsuvka o ničem.

Tahle série je prostě slabá. Jediný dobrý díl je za mě první. Ve zbytku se pořád vyskytovaly otravné postavy a nudné pasáže. Ještě jsem nečetla knižní sérii, kde by mě v každém dílu někdo z kladných postav vším tak nehorázně vytáčel, že jsem musela přestat číst. Místy bylo vážně utrpení tyto knihy číst. Prostě Skleněný trůn je stonásobně lepší sérií.

Takže kolik hvězdiček si tato kniha a i celá série zaslouží? Nejradši bych dala 2, ale protože byl 1. díl opravdu dobrý, tak i když s notnou dávkou sebezapření 3.

14.06.2019 3 z 5