andreamrs andreamrs komentáře u knih

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Jemný příběh a #slowburnromance. Prostředí umělecké školy, kreativita, talentované postavy. Hrozně moc mě to bavilo, je to takový opravdický #cosyread na dlouhé večery pod dekou. Z knihy jsem několikrát cítila takový Mona Kasten vibe, co se mi u knih téměř nikdy nestává. Nicole bude snad mou novou oblíbenou autorkou současných romancí .

Postavy jsem si moc oblíbila a jsem nadšená, že ty vedlejší dostanou prostor v dalších dílech. Poslední song je knihou o přátelství a druhých šancích, odvaze jít si za svým snem. O uzavírání bolestné minulosti a o naději a snech, které čekají v budoucnosti.

Moc oceňuji v knize originální písně, na konci dokonce “potkáme” umělce, kteří za nimi stojí.

Za možnost přečíst si tuhle úžasnou knihu moc děkuji #humbookblogeri #spoluprace

22.09.2022 5 z 5

Na úteku Na úteku Michala Ries

“Jak mi Vlk a Malá ukradli srdce.” Nevím, kdy jsem četla něco tak skvělého, napínavého a plného emocí. Tohle se mi tak neskutečně trefilo do vkusu. Hlavně to, jak se postavy vyvíjeli, jak jsem u druhého dílu nevěděla, co očekávat, a neskutečně mě to překvapilo - to prostředí, povahy hlavních postav, realistický příběh. Miluju to, že tak úžasnou knihu napsala slovenská autorka, že i my v máme tak kvalitní autory. Opravdu nemám slov, milovala jsem každou větu a každou vteřinu. Pro toho, kdo má rád jiskřivou romantiku, je tohle must read!

Příliv Příliv Lucie Schánělová

(SPOILER) Pro mě jedna z nejrozporuplnějších knih. Zaujala mě krásnou obálkou, tak jsem si ji ráda koupila a podpořila českou autorku. Kniha je velmi čtivá, děj nás zavede do prosluněné Kalifornie a surfařského světa. O surfování nic nevím, proto mě moc potěšilo, že se tomu autorka v knize hodně věnovala. Opisy prostředí působí autenticky a já si přišla součástí toho světa, nicméně jsem knize musela hvězdičku ubrat, a to z několika důvodů. Toxické vztahy v knihách mi nevadí, ale ani jedna z hlavních postav mi nebyla sympatická. Daniel byl takový klasický fuckboy, který měl potřebu Nicole ovládat v posteli i mimo ní. Postavu Nicole jsem bohužel nemohla ke konci už ani vystát, byla tak naivní, vysloveně až hloupá - to ale není úplně špatný - ráda si přečtu v druhém dílu, zda a jak se posunula (takže bych to za negativum ani neoznačila, ne každému povaha postavy sedne).
Co je za mě ale velké negativum, je to šíleně malé písmo, kvůli kterému jsem si čtení pořádně neužila.

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

U sérií, zejména fantasy, mívám často problém s tím, že se děj začíná opakovat a ztrácí u dalších dílů na akci a “zajímavosti”. Tohle ale není ten případ! Tohle je jízda! Dočetla jsem třetí díl a okamžitě potřebuji další, znovu se vracíme do příběhu k Elloren, kterou tentokrát čekají ještě těžší volby. Miluju vývoj její postavy, miluju ten svět v knize. To, jak autorka vytvořila promyšlený a pestrý svět, který nemá chybu. To napětí, nespravedlnost, zakázanou lásku, přátelství, přiměřenou dávku akce, prostě takový správně namíchaný fantasy koktejl, který vás do poslední strany nepustí! O sérii Černá čarodějka bych mohla psát pořád a dokola ji doporučovat. Tohle za přečtení opravdu stojí a myslím, že by mohla oslovit i lidi, kteří fantasy třeba běžně nečtou. Pro mě je to moje nejmilejší série a nedám na ni dopustit.

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

(SPOILER) Představte si, že byste se dostali do časové smyčky jako hlavní hrdinka Maelyn. Šance návratu k důležitém okamžiku, možnost změnit svá rozhodnutí - odmítnul by vůbec někdo?

Kniha se četla sama a nabídla hodně úsměvných i lehce dojemných momentů. Co mě ale zklamalo a za co jsem knize nakonec ubrala dvě hvězdičky z hodnocení bylo to, že autorky ani zdaleka nevyužitý potenciál toho, do čeho hlavní postavu hned v začátku uvrtaly. Bohužel se v druhé polovině téma opakujícího se návratu už téměř vůbec neřešilo, ani nevysvětlilo, a to byla velká škoda. Navzdory tomu se ale jedná o moc příjemnou vánoční oddechovku s romantickou zápletkou

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Bohužel musím říct, že jsem knihu dočetla spíš ze setrvačnosti než že by mě vůbec bavila. Mám na to bohužel několik důvodů. Postava Mikey mi lezla neskutečně na nervy svým chováním. Dělala ze sebe rádoby rebelku a chovala se k rodičům hrozně (ano, byli hrozní, v tom se všichni shodneme), ale neuměla být samostatná a nežít z jejich peněz, nevěděla také nic o praktickém životě a nevážila si ani možnost studia jen proto, že si vybrala obor z donucení. Pro mě byla od začátku až do konce hrozný spratek a to mě v knihách opravdu štve. Dalším důvodem bylo to, že kromě závěrečného rozuzlení kniha nepřinesla nic moc nového - myslím, že nejsem jediná, kdo měl pocit, že ten příběh už minimálně jednou četl. A nakonec, když už došlo na dramatické rozuzlení, tak se celý téma sfouklo na několika stranách bez nějakého pořádného vysvětlení nebo podrobností. Ve srovnání s jinými zbytečnými monology a nekonečnými popisy mangy atd. mohlo zrovna tohle vážné téma dostat víc prostoru. Je to hrozná škoda a samotnou mě nízké hodnocení mrzí, ale tohle se fakt nepovedlo.

12.08.2022 2 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Vánoční příběh Sierry a Caleba si musíte alespoň trochu zamilovat! Se Sierrou se přesouváme z farmy jejich rodičů do Californie, kde bude celý měsíc prodávat vánoční stromky. Na příběh mě nalákala hezká obálka a graficky nádherně vyzdobené stránky stříbrnými hvězdičkami. Obsah knihy byl ale stejně krásný, kniha měla úžasnou předvánoční atmosféru! Hlavní postavy byly v posledním ročníku střední školy, příběh není ale ani zdaleka dětinský, naopak! Řeší se tady i vážnější problémy, a především Sierra mi byla moc sympatická tím, jak byla vyspělá a milá.
U takových vánočních knih nečekám nic dechberoucího, vybírám si je z důvodu, abych si u čtení odpočinula a nasála na stránkách vánoční atmosféru. A to se u Vánočního zázraku rozhodně povedlo.

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Jedná se o citlivý příběh o rodičovství, odpuštění, mezilidských vztazích. Hltala jsem každou stránku a každé slovo. Autorka umí neskutečně popsat emoce jednotlivých postav a vy máte pocit, že jste s nimi v jedné místnosti a sledujete děj naživo. Zároveň umí do děje zaplést otázky morálky hodně mimo šedou zónu a vy jen přemýšlíte, jak byste se v případě hlavních postav zachovali vy.

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Prázdné sliby by mohly být skvělou vílí fantasy, nebýt toho, že se jedná o vykrádačku několika populárních knih. Snaha o podobnost s Dvory a zejména Selekcí je až k smíchu a celou dobu mě to hodně štvalo. Hlavní postava Brie mi byla sympatická, stejně tak Finn #teamfinn. Postava druhého hrdiny Sebastiena byla kromě posledních několika stran bez osobnosti, až nudná a nesympatická. Pro mě číst části s ním bylo docela utrpení.

Obrovským problémem pro mě bylo to, jak autorka pomalu na každé straně nakousla nějaké téma a nový problém, aniž by cokoliv vysvětlila. Postavy, zejména Brie, řešily naprosté hlouposti, ale důležité věci je nikdy moc nezajímaly, ke konci jsem se dočkala několika odpovědí, ale ani zdaleka to nestačilo na to, aby se ten chaos vysvětlil. Příběh byl ale čtivý a konec hodně povedený, co nakonec ovlivnilo mé finální hodnocení.

12.08.2022 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Ačkoliv první díl nastavil laťku hodně vysoko, druhý se mu kvalitou vyrovnal. Na knížkách Cassandry Clare mám kromě čtivosti a připravovaného děje a postav ráda i to, že je můžu s klidným svědomím “bingeovat”, když jich má tolik.
Líbí se mi, jak v první knize popsala nové prostředí, problém, postavy. Druhý díl byl poněkud klidnější, hodně prostoru dostaly vedlejší postavy a taky romantická linka. A už se nemůžu dočkat finále! No a taky mi hodně vyhovovalo to, že se v druhé části moc neobjevili ti roboti, ne že bych kvůli tomu knihy nečetla nebo se mi nelíbily, ale jsem ráda, že nedostali tolik prostoru jako v první knize. Co mě ale úplně dostalo, bylo Willovo tajemství!

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Dámy a pánové, zapomeňte na průměrné romantické knihy a nudné postavy a připoutejte se, tohle je teda jízda! Tornádo Hazel udeřilo :D

Každá ráda kamaráda je humornou romantickou knihou, která mě zaujala už od první stránky. Máme tady ideálního muže Joshe, spolehlivého a laskavého, se smyslem pro humor a zodpovědnost. A pak je tady Hazel. Nečíst v minulosti několik knih s podobnou hlavní hrdinkou, tak nevím, nevím. Hazel je místy naprosto šílená, bylo mi za ni až trapně, zároveň je neskutečně laskavá a oddaná, kreativní a vtipná, a navíc nemá žádný filtr na slova, která vypustí z pusy. Je vždycky a za všech okolností svá a to mě na ni hrozně bavilo. Nacházela jsem v ní kousky dítěte, kterým bychom všichni aspoň na chvilku chtěli znovu být.

Co se samotné romantické linky týče, nijak nepřekvapila, čtenář už od začátku ví, jak příběh dopadne. To ale není na škodu, v rámci žánru se to dá čekat a čtenář si u knihy alespoň odpočine a pobaví se. Tady se mi navíc moc líbila myšlenka sebelásky a myšlenky zůstat sám sebou navzdory všem, kteří to nechápou nebo se to snaží změnit. Kromě romantiky je tady krásně popsáno přátelství hlavních postav i těch vedlejších, co mě tolik bavilo! Měla jsem pocit, že trávím s postavami jejich volné večery i prožívám nepovedená rande naslepo (klobouk dolů všem postavám za trpělivost). Musím říct, že se jedná o hodně povedenou knihu, tak akorát vtipnou, s mou oblíbenou slow burn romantikou. Navíc jsem ráda, že autorky v knize nevytvořily umělý konflikt, jak se to často stává, aby před koncem dodaly příběhu špetku dramatu.

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Já celou trilogii naprosto miluju. Autorka úžasným způsobem propojila svět těch, kteří stojí na správné straně zákona, s lidmi z posvětí. Miluju ty vtipné a cynické mužské postavy a chytré, cílevědomé ženy. Podezřelý nebyl výjimkou! Pro bad boye a holky s prořízlou pusou mám prostě slabost. Tady se mi navíc moc líbila linka s jejich dítětem, i když to bylo náročnější čtení tak svět drog a všeho nelegálního mi přišel na stránkách až zajímavý.

Omlouvám se za tolik superlativů, ale z těch knih jsem naprosto nadšená. Proto si je tak šetřím a čtu je jednou za čas. Hrozně se mi líbí, jak autorka nevěnuje tolik pozornosti milostným vztahům nebo erotické lince, naopak její knihy jsou místy až dramatické a nesou vlastnosti hodně dobrého thrilleru. Pokud vás nebere klasická romantika, ale máte rádi něco peprnějšího, než klasické thrillery, tak je tohle pro vás must have!

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tentokrát jsem se na stránkách příběhu vydala objevovat Tokio, o kterém jsem toho moc nevěděla. To na knížkách Julie Caplin tolik zbožňuju - seznámí nenásilnou formou čtenáře s daným místem tak, aby se to stalo naprostou samozřejmostí děje. Kromě toho, že jsem mohla blíž poznat exotické Japonsko a jeho lidi a tradice, měla jsem u možnost nahlédnout do zákulisí tvorby fotografie, co bylo za mě velmi zajímavé téma.

Kromě toho byla hlavní hrdinkou knihy Fiona, kterou jsem si oblíbila už v prvním dílu. Lehká romantika mi přišla milá a nepřeplácaná, postavy hodně sympatické, i ta lehká dramatičnost bez které by to nebylo ono byla taková namístě.

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Tímto dílem se uzavírá série 365 dní, z které má téměř každý smíšené pocity. Musím říct, že tento díl mě nesmírně překvapil svou zápletkou a vývojem děje i postav.

Vůbec mě nenapadlo, jakým směrem se bude vše ubírat. Naštěstí byla aspoň Laura pořád stejná a její životní styl nezklamal.
Ten konec jsem už potom trochu čekala, ale pořád jsem myslela, že Nacho bude jen nějaká druhořadá postava. Co se mi vysloveně nelíbilo bylo to, co autorka udělala z Massima. Navíc tam musela nacpat co nejvíc dramatu do docela malého počtu stránky, a některé věci byly za mě už přes čáru (znásilnění, smrt dítěte, střelné poranění).

Zkrátka ani závěr trilogie nezklamal a byl to slušný bizárek. Nicméně já proti sérii vůbec nic nemám a navzdory slabšími třetímu dílu se k ní ráda vrátím.

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

(SPOILER) Společně s třetím dílem se stal pátý mým nejoblíbenějším. Eloise Bridgertonová patří k mým aktuálně nejoblíbenějším knižním ženským hrdinkám. Mám ráda silné ženské hrdinky, které mají vlastní názor, a nespokojí se s rolí, kterou jako ženy ve viktoriánské Anglii dostaly. Moc jsem se těšila na moment, kdy se Eloise setká se svým vyvoleným Philipem, kterého přes rok znala jen prostřednictvím dopisů. Škoda, že ty dopisy mezi nimi nedostaly víc prostoru. Obecně se tam několik věcí docela zazdilo, a naopak to, co šlo zkrátit, dostalo prostoru až moc.

Jinak jsem si čtení ale moc užila a zejména to, jak se Eloise postavila k dvojčatům a k nové roli matky a manželky. Líbilo se mi, že tam autorka zakomponovala i vážnější problémy jako ztrátu a psychické zdraví, o kterém se v té době moc nemluvilo. Ale co nechápu vůbec je to, jak mohla autorka zazdít odhalení Lady Whistledown a reakci Eloise! To mi tam opravdu chybělo a i mě to vzhledem k totožnosti L. W. i naštvalo.

12.08.2022

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

(SPOILER) Autorka L. J. Shen má neuvěřitelný talent psát čtivé příběhy plné emocí a vysloveně vás až nutí posedle obracet stránky a číst třeba i do noci. Tady jsem to neměla jinak, proto na autorku nedám dopustit. Na druhý díl série Hříšníci jsem se moc těšila, protože mi postava Deana byla moc sympatická už v první knize. V tomhle v příběhu ale má čtenář možnost odkrýt všechna jeho temná místa, a už mi zase tolik sympatický nepřišel. Paradoxně mi toxické vztahy v knihách zase tolik nevadí (nebo spíš jak které), ale druhý díl teď hodnotím jako nejslabší. Vadí mi, když postavy nekomunikují, nic si nevysvětlí, jen se chovají nelogicky. Dean a Rosie tedy rozhodně nebude má oblíbená dvojice.

Vadilo mi, jak Dean holduje alkoholu, a tím ubližuje všem ostatním. Jak se choval, že by pro Rosie udělal naprosto vše, ale zároveň ignoroval její potřeby jakožto nemocného člověka. Zároveň si nechal ujít tolik času s ní z naprosto nedostačujících důvodů. Rosie se chovala malicherně, můj první dojem z ní ve Vicious byl úplně jiný.

Zejména mi tady hodně chyběla ta chemie, jak autorka píše příběhy, které vás naprosto pohltí, příběhy tak spalující, že se vám nechce věřit, že je neprožíváte sami. Asi to jsem tady nejvíc postrádala. Všechny tři knihy jsem přečetla v průběhu dvou týdnů, proto mám v rámci dílů srovnání. Mám ráda, jak autorka zakončuje knihy až sladkým happyendem, ale tady mi přišel nemožný, vzhledem ke zdravotnímu stavu Rosie. I proto mi přišla kniha těžce uvěřitelná. I když se druhý díl za mě povedl nejmíň, zaslouží si 3*, protože základní věci, které na autorčiných knihách miluju, tady pořád jsou, a byla by škoda v rámci série knihu vynechat.

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat, název vám toho moc nenapoví. Navzdory názvu, který lehce zavání sci-fi, se jedná o současný příběh dvou mladých lidí. Kniha nemá kapitoly, jen je rozdělená na dvě části. První část Výbuch se mi líbila o trochu víc, ale to je zase jen čistě subjektivní.

Martin a Veronika jsou mladí lidé, se kterými se dokážete téměř na 100% ztotožnit. Myslím, že právě to dělá knihu tak realistickou a relevantní. Smutek obou postav a jejich tajemství se prolínají s nadějí a navazováním přátelství a hlubokého vztahu moderní cestou - přes internet, což je něco, co je do jisté míry blízké nám všem. Minulost hrdinů se odkrývá postupně a stejně jako v životě, některé věci prostě zůstanou nevyřčené a nevyřešené. Tady jsem měla opravdu pocit, že příběh ani poslední stránkou knihy zdaleka nekončí.

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Popravdě jsem to s knihou měla od začátku jako na houpačce, protože jsem se na ni moc těšila, pak jsem si přečetla recenze, které mě od čtení začaly odrazovat. Nakonec jsem ale dala na svůj první dojem a nenechala si zážitek ze čtení zkazit. Hned na začátku mě zcela uchvátila nádherná obálka, je nesmírně povedená, a přitom docela minimalistická.

Celé téma mi přišlo neokoukané a zajímavé. Ano, máme tady trochu klišoidní příběh mladé lásky, která měla trvat napořád, ale nakonec se rozdělila. Co ale příběh nádherně doplňuje a povyšuje na další úroveň, jsou jednak nádherné popisy přírody, neokoukané prostředí, jednak zápletka, kterou považuji za hodně unikátní. Hledání pokladu a vlastně i sebe sama, to, jak se život může změnit ve vteřině, stačí jeden pohled či jeden špatný krok. Zaujalo mě, jaká jízda se z celého příběhu stala, celá naoko nevinná výprava se zvrtla v obrovské dobrodružství. Zhruba do půlky jsem vůbec nevěděla, co od postav a příběhu čekat. Autorky mě znovu dokázaly překvapit a proto mám jejich knihy tak ráda, ale samozřejmě se dostalo i na sladkou romantiku, bez toho by to opravdu nebylo ono!

Takže já jsem moc spokojena a tímto moc děkuji @nakladatelstvijota za možnost přečíst si tuhle skvělou knihu!

24.03.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Na úvod bych chtěla poděkovat @humbook @humbook_blogeri a @endlessbibliophile za zaslání knížky k recenzi. #humbookblogeri #spoluprace

Křídla vážky jsou knihou z pera české autorky, a tím si u mě hned na začátku kniha získala plusové body. Mám dojem, že často mám(e) předsudky a odsouváme českou literaturu na vedlejší kolej, co by v případě Křídel byla obrovská chyba. Protože, vážení, tohle je jedna úžasná kniha!

Děj knihy a její prostředí je nám všem důvěrně známé - střední škola, maturita, první láska. Navíc je to příběh z českého prostředí, se kterým se dokážeme všichni ztotožnit. Myslím, že každá ženská čtenářka někdy byla na místě Eleny. I když bych knihu doporučila primárně mladším čtenářkám na střední škole, i já jsem si v ní našla úžasné pasáže a dokonce i ponaučení.

Vše je takové důvěrně známé a je to takový milý návrat do těch bezstarostnějších let. Aby si ale postavy jen tak nepluli na obláčku pozitivity, tak měli své problémy, zejména ten Elenin mě mrzel, protože musela opustit domov a začít znovu jinde. Elena byla ale silným charakterem, který si poradil se změnami, navíc to byla chytrá a sympatická dívka.
Tadeáš je takový bad boy, kterému bych v 18 taky propadla, teď, o deset let později, jsem jen v duchu křičela na Elenu, ať ho kopne do... někam :D. Právě to dělá příběh tak reálným, ta naivita hlavní hrdinky, růžové brýle a zdánlivá nepřemožitelnost první lásky. Elena měla navíc kolem sebe skvělé lidi, trochu jsem doufala, že se zamiluje do někoho jiného :D a zejména scény s přáteli v kavárně a slovní přestřelky dvojčat mě moc bavily.
Moc se mi líbil i takový lehký nádech "After," ale více vám neprozradím. Co mě ale utvrdilo v tom, že je kniha naprosto skvělá, byl konec. Čekala jsem něco úplně jiného, nějaký až "filmový" moment, který pořád nepřicházel. Za to zakončení opravdu tleskám (a zároveň s malou dušičkou doufám, že se jednou dozvím, jak to teda bylo dál :D - aspoň ve formě bonusové kapitoly?)

Tohle vám opravdu moc doporučuji. Pokud nejste úplně fanoušky příběhů ze střední školy, můžete ji koupit mladší sestře nebo neteři, slibuju, že budou nadšené!

08.12.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Zápletka není ničím vyjímečná, ale já to od podobných knih nikdy nečekám. Pak dokážou naopak moc mile překvapit. Ten koncept zlobivé holky na jednu noc se mi líbil. Řekla bych, že v týhle sérii autorka odhlauje takové tajné skryté touhy, které občas napadnou každého z nás - jaké by to bylo, kdyby...?

Po pravdě mi kratší formát vadil jen z toho důvodu, že jsem si nestihla vytvořit nějaké pouto k hlavním postavám Skyler a Gage. Taky nelze od knihy čekat nějaký podrobný či převratný příběh. Jednoduše vzhledem k rozsahu na to nebyl prostor.

05.09.2022 3 z 5