Na úteku

Na úteku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446869/bmid_na-uteku-KJC-446869.jpg 5 61 20

Na úteku série

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri. On. Motorkár telom aj dušou, verný svojmu klubu a svojim zásadám. Má presnú predstavu o tom, ako má jeho život vyzerať, a je presvedčený, že svoju budúcnosť drží pevne v rukách. O pár mesiacov sa žení. Ona. V deň, keď jej otec tragicky zahynie, stratí nielen jeho, ale aj samu seba. Ani po dvoch rokoch nevie, kto vlastne je, no jedným si je istá: vie rozoznať, čo je správne a čo nie. Nie je pre ňu ťažké určiť, do ktorej kategórie patrí snúbenec jej novej kamarátky. Keby záležalo na nich, ani jeden by toho druhého netúžil stretnúť. Ibaže sa stalo. Ako sa Júlia vyrovná so skutočnosťou, že svet nie je čierno-biely a medzi dobrým a zlým jestvuje tisíc odtieňov? Je nevera neverou, až keď je fyzická, alebo sa začína už v mysli? A bude vôbec Adam ochotný vzdať sa všetkého, čo si vybudoval, a vykročiť do neznáma? Michala Ries (1989) pochádza z Bánoviec nad Bebravou a spolu s manželom a synom žije v malej dedinke pod Čachtickým hradom. Vyštudovala sociálnu prácu, no roky sa pracovne pohybovala v obchodno-ekonomickej oblasti. Nakoniec si našla zamestnanie, ktoré je pre ňu aj poslaním – pracuje ako profesionálna náhradná matka. Ak si ukradne chvíľku pre seba, venuje ju svojej najväčšej vášni – písaniu. Román Na úteku je jej knižný debut.... celý text

IroKlára
08.11.2023 5 z 5

Další kniha co jsem se nemohla odtrhnout od děje a zakousl se mi hluboko pod kůži. Ještě ve tři v noci jsem musela otevřít stránky druhého dílu a už teď vím, že bude další noc s minimem spánku. Vypadá to, že budu mít novou oblíbenou autorku...

0197
12.04.2023 5 z 5

Po této duologii jsem dlouho pokukovala a konečně jsem se k ní dostala. Moje třetí kniha od autorky a co příběh to pecka. Škoda, že tady v Česku se o její tvorbě moc neví :-(.

Bála jsem se, že mi nesedne prostředí motorkářů a skutečnost, že se tu hlavní hrdinka zamiluje do snoubence kamarádky. Milostné trojúhelníky nevyhledávám. Ale bylo to tak realisticky a čtivě napsané, že mi ani jedno nevadilo.

Júlii se dostala do pořádně na h*vno situace. Sžíralo jí to. Lásce člověk neporučí. Jasně mohla některé věci udělat jinak, ale bylo jí jen 19 let. Taky jsem přítele poznala v tomto věku a nedovedu si představit řešit něco podobného. Měla schopnost vytáčet Adama, byla divoká a po smrti otce hledala samu sebe.

Ještě jsem v knize nezažila tak mlčenlivého a uzavřeného hrdinu. Než ji řekl aspoň větu načekala jsem se :-). Byl tvrdohlavý a držel se vztahu se svou snoubenkou. I on mohl konat jinak. Ale to je život. Člověk dělá chyby. Potkali se v nesprávný čas.

I když spolu nevedli sáhodlouhé dialogy nebylo pochyb o oboustranné přitažlivosti. Právě ta chemie, vášeň a jiskra byla fascinující. Už jsem si myslela, že se snad ani pusy nedočkám :-).

Betky mi bylo líto. Neměla ani tušení a plánovala svatbu. Někdy byla vtíravější a mlela pantem tak moc, až mě štvala. Jak to s ní mohl Adam vydržet je mi záhadou :-). Za to Lukáš. Panečku. Okouzlující a chodící flirt :-). Konec je otevřený a mít další díl po ruce je nutnost.

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

“Jak mi Vlk a Malá ukradli srdce.” Nevím, kdy jsem četla něco tak skvělého, napínavého a plného emocí. Tohle se mi tak neskutečně trefilo do vkusu. Hlavně to, jak se postavy vyvíjeli, jak jsem u druhého dílu nevěděla, co očekávat, a neskutečně mě to překvapilo - to prostředí, povahy hlavních postav, realistický příběh. Miluju to, že tak úžasnou knihu napsala slovenská autorka, že i my v máme tak kvalitní autory. Opravdu nemám slov, milovala jsem každou větu a každou vteřinu. Pro toho, kdo má rád jiskřivou romantiku, je tohle must read!

Angie.D
03.02.2022 5 z 5

Do knižky som išla s malými očakávaniami, lebo (ja viem, hanba mi) som mala v sebe zakorenené predsudky voči slovenským autorkám. Každopádne... vôbec neľutujem, že som tejto knižke dala šancu, lebo sa z toho vykľul perfektne vymyslený príbeh, uveriteľný, s postavami, ktoré boli reálne a neliezli mi na nervy, napísaný brutálne "čtivým" štýlom a s perfektným humorom! :) A hlavne, dialógy neboli silené. Wau, táto autorka fakt vie písať!
Oceňujem motorkárske prostredie, nič také som zatiaľ nečítala, fascinovalo ma to a absolútne som tomu všetkému verila, ani raz som nemala pochybnosti o tom, že by autorka nevedela o čom píše. I keď sa príbeh odohrával na Slovensku, nebol podľa mňa "príliš slovenský", ale ani sa nesnažil tváriť "zahranične" (chápete čo myslím, že? :D). Užívala som si, že poznám miesta, ktoré sa v knihe spomínali a vedela som si to tak lepšie predstaviť.

Hlavná hrdinka Júlia nie je úplne moja šálka kávy, ale nevadilo mi o nej čítať. Na svoj vek bola celkom vyzretá názormi aj správaním. Iba na záver ma nahnevala dvoma vecami.
Veľmi som si obľúbila aj postavu Betky, taký typ človeka mať v živote je šťastie (i keď miestami bola až otravná). Bolo mi jej veľmi ľúto, čo sa deje za jej chrbtom, avšak nemyslím si ani, že je správne sa vydať za muža, ktorý ju nikdy nemiloval a ona to vie.

Páčilo sa mi, ako je tu popísané vysporiadavanie sa so smútkom a stratou blízkej osoby a taktiež, že tu nie je glorifikovaná nevera a prahnutie po zadanom mužovi, ale čítali sme Júliine výčitky svedomia a zúfalstvo, čo robiť. Že s tým fakt bojovala i napriek tomu, že je v podstate ešte teenagerka a v jej veku by sa polovica báb riadila pudmi už dávno :)
Adam mi ako chlap prišiel ok, i keď som z neho neodpadávala, nie je to môj typ. Ale s Juliou mali fakt brutálnu chémiu! Knižka mala síce máličko pikantných scén, napriek tomu to v celej knihe iskrilo :)
V knihe sú aj skvelé vedľajšie postavy, ako napríklad Júliina babka alebo Lukáš - obaja extrémne vtipné a osviežujúce charaktery.

Knihu odporúčam všetkými desiatimi - kto má rád romantiku, drámu, realistické vzťahy, krutosť ale i krásu života, určite si príde na svoje :)

Karin94
16.01.2022 3 z 5

Pravdou je, že este som nečítala knihu, ktorá je z prostredia motorkárov a všeobecne téma "motorky", idú mimo mňa, ale chcela som ju v budúcnosti predsa len vyskúšať vďaka úžasným recenziam a hodnoteniam. A musím povedať, že ma milo prekvapila aj z toho dôvodu, že som od autorky nič doteraz nečítala a bola to moja prvotina.

Kniha bola naozaj písaná ľahko, rýchlo a veľmi vtipne, ale aj veľmi smutne. Už dávno som sa takto nenasmiala, ako pri tejto knihe. Okrem vtipnosti, keď nastane téma motorka, a hlavná hrdinka si ide zajazdiť, tak autorka to tak famózne opisuje, že to uplne s postavou prežívam aj ja, akoby sme tam sedeli obe. Jednoducho, za mňa bol príbeh dobre vymyslený, dobre písaní, ale sú tam isté veci, ktoré sa mi nepáčili.

Adam a Júlia. Dvaja úplné rovnakí ľudia, ale tak neskutočne odlišní. Obaja mi liezli na nervy so svojou povahou. On tajnostkarsky, arogantný, krutý a chladný, ktorý po nej brutálne až bolestivo túži, ale nič nerieši a radšej sa trápi. Ona nevyspelé taktiež tajnostkarsko chlapčenské decko, ktoré o živote nevie nič, ale jednoducho sa zamiluje prosím pekne do jej kamarátkinho muža. Tu to to začína, kde ma ona poriadne začína štvať. Nikomu nič nepovie, všetko drží v sebe, aj malé nedôležité hovadiny si necháva pre seba. Miestami bola dosť odporná, aj keď sa jej iní ponúkli pomáhať, a byť jej kamarátkou. Čo sa týka chlapov, tak dobre chápem, keď sa bezhlavo zamilujeme, robíme kraviny, ale Júlia, tá rozmýšľala asi iba tým, ako rozmýšľajú chlapi, "tým dole". Hlavne, aby som ho dostala. Iní ma nezaujímajú, veď a čo, keď je zasnubený?! Okrem toho, robila veci, ktoré by mal podľa mňa robiť prvy muž.
Hlavných hrdinov mohla autorka trochu inak vykresliť a nie takto, že miestami boli až na nevydržanie. A tá najdôležitejšia vec. Strašne mi chýbal väčší dialóg, medzi Adamom a Júliou.
Ale na druhej strane, ked už sa ten malinký dialóg v knihe vyskytol, tak to autorka dokázal tak skvelo opísať, že som tie motýliky v bruchu necítila iba v bruchu, ale až niekde v mozgu a prežívala som to celé s nimi. Ten pocit je fakt úžasný.

Ralemo
03.01.2022 5 z 5

Velice povedená knížka, zajímavé téma. Přečetla jsem ji na jeden dech. Prostředí motorkářů bylo taky super.

Jasomknihomolka
09.12.2021 5 z 5

Úžasné. Posadí vás do deja, zhltne a nepustí až do konca knihy.

januska82
28.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha, ktorú sa oplatí prečítať si. Prečítala som ju za necelý deň a už sa aj púšťam do druhej časti.

2688
01.07.2021 4 z 5

Název knihy vystihuje přesně hlavní postavu Juliu. Její super schopnost je mlčet nic o sobě neprozradit a když de do tuhého uteče, zmizí.

Příběh je poutavý hodně pojednává o dospívání mladé, zlomené, nerozvážné, zamilované dívce co hledá samu sebe a nevyzná se ve svých pocitech a činech co jí vedou ...

Anna195
17.05.2021 5 z 5

Akože toto je autorkina prvotina? Nechce sa mi veriť, pretože túto jazdu som si užila. Nejde len o romantiku, príbeh sa zaoberá stratou blízkej osoby, hľadaním samého seba, ale aj láskou, ktorá nie je vôbec jednoduchá a toto všetko dopĺňa skvelý homor. Celé motorkárske prostredie ma uchvátilo a som rada, že autorka zasadila dej knihy na Slovensko.

Neskutočne mi sadli hlavné postavy. Júlia mi hneď bola sympatická a zbožňovala som jej poznámky, na tých som sa fakt dobre pobavila. V príbehu zvádza vnútorný boj a nemala to vôbec ľahké, pretože voľba je v takomto prípade veľmi ťažká. Krásny vzťah mala k svojmu otcovi, to ako o ňom zmýšľala, obdivovala ho bolo pre mňa jedinečné.

Adam/Vlk, motorkár telom a dušou, verný snúbenec, ktorý slovami neplytvá a hovoria za neho činy. Chápem, že bola ním Júlia, tak okúzlená, pretože mňa si Adam tiež získal. Takýchto tajomných hrdinov ja môžem. Veľmi sa mi páčilo on-rozprávanie(Adamov pohľad) na konci každej kapitoly, dodávalo to celému príbehu ešte lepšiu iskru. Pri každej kapitole som sa tešila, kedy sa Adam objaví na scéne a na jeho pasáže obzvlášť. Pripadala som si ako Júlia keď čakala, čo povie.

Na to, že v knihe je málinko intímnych scén a pomenej dialógov, tak chémia medzi Júliou a Adamom bola úplne hmatateľná. Už len, keď sa na seba pozreli tak to medzi nimi iskrilo. A Betka? Keby je aspoň mrcha, ale nie ona bola milá, kamarátska a o to horšie sa cíti človek, keď chce aby to dopadlo podľa jeho predstáv. Ale za toto musím pochváliť Mišku, že vytvorila skvelý ľúbostný trojuholník. Keď už človek fakt verí, že vie, ako to dopadne, tak príde koniec, ktorý vás rozseká. Šťastie, že na pokračovanie už nemusím čakať dlho.

Knihajeradost
18.04.2021 5 z 5

Kniha začínala velmi smutně, stále jsem zadržovala slzy, až jsem Mišku podezřívala, že příběh napsala naopak. Většinou mi tečou slzy až na konci dojímavého příběhu, ale tu bylo všechno jinak. Kniha byla zábavná, nechyběla erotika a střídal se smutek s radostí. Konec, který měl být dojemný, vystřídal jiný pocit, naštvání. Nevadil mi otevřený konec, ale to, jak se Jůlie zachovala.
Jůlii jsem si velmi oblíbila, líbila se mi její povaha a byla prostě jiná. Jen ten konce knihy mi z ní pokazil dojem, protože se, za mě, zachovala nepochopitelně, nezodpovědně a dětinsky. Jediné, co ji omlouvá je, že je ještě hodně mladá a svět venku není tak "růžový", jak si představovala.
Betky mi bylo hodně líto, ale k lásce nepřinutíte prosbou ani hrozbou. Měla prostě obrovskou smůlu. No, jsem zvědavá, co nám další díl s názvem Na love přinese.

AndyV
19.02.2021 5 z 5

skvelá kniha, teším sa na pokračovanie

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Do tejto knihy som sa pustila s tým, že mám veľké očakávania, ktoré som nechcela mať, lebo som chcela predísť sklamaniu. A hlavne všade boli samé výborne hodnotenia a stále som si hovorila, žeby bola taká dobrá. A je. Môžem potvrdiť, že je. A to som si pomyslela, len po prečítaní pár kapitol. Veľmi sa mi páči, že autorka príbeh napísala v slovenskom prostredí a použila slovenské mená, čo bola príjemná zmena pre mňa.
Hlavní hrdinovia boli skvelí a myslím si, že som sa do nich zamilovala. Hlavne do Adama. Akože aj ja chcem takého chlapa, ktorý keď sa na mňa pozrie, tak vyvolá u mňa toľko pocitov. Teda nenahovoril toho veľa ale aj bez dialógov to bolo excelentné. Jeho tajomnosť a nezáujem má privádzali k zadržiavaniu dychu a v nedočkavosťou ho poznať. Celé kapitoly som len čakala kedy sa objaví. No byť v koži hlavnej hrdinky, by som veru nechcela. Bolo mi jej veľmi ľúto, pretože srdcu nerozkážeš. No najviac ľúto mi bolo, že Betka bola milá, príjemná a škoda, že nebola striga, pretože tým pádom by mi nič nebolo ľúto.
Chémia a iskrenie hlavných hrdinov bolo, že neuveriteľne. Na to, že sa v knihe neudialo toľko fyzických dotykov to bolo Wau. A to je asi dôvod prečo som sa zamilovala.
Ešte som asi nečítala knihu s tým, že druhá polovička bola vo vzťahu s niekým iným, čo veľmi oceňujem a musím povedať, že to autorka zvládla na 100%. Plus prostredie bolo úžasné. Veľmi sa mi páčia motorky a fascinujú ma a tejto knihe to dodávalo šmrnc. Nemusíte váhať nad kúpou, pretože autorkin štýl je úžasný a od knihy sa nebudete vedieť odtrhnúť, ako aj ja a je v knihe vidieť, že autorka má skvelý humor, pretože pri knihe sa nedá nesmiať. Hlavných hrdinov si zamilujete aj cez chyby a omylov, ktoré robili ich budete mať radi. Nikdy neviete, čo sa odohráva v niekoho vnútri a aké pocity môže niekto prežívať. Dávam klobúk dole tejto knihe a autorke a už sa teším na pokračovanie. Autorka si zaslúži všetku chválu, ktorú dostáva. A zato, že je to jej prvotina tak ešte viac.

Mabella
13.12.2020 5 z 5

Ku knihe som sa dostala cez kamosku, ktorej velmi pekne podakujem, lebo pribeh Julie a Adama ma neuveritelne pohltil. Vsetky emocie som prezivala s nou. Aj som tuzila po tom, aby im to vyslo, aj som sa zdrahala svoje pocity pod vystrahou moralky udrzat, ale ako aj oni dvaja, podlahla som a fandim im. Na happyend si kludne pockam v dalsej knihe, lebo otvoreny koniec ma neodradil. Gratulujem autorke k vydarenej prvotine.

simona5843
07.12.2020 5 z 5

Aj keď niekedy bolo cítiť že je to prvá kniha ktorú autorka napísala bolo to jednoducho skvelé. Chválim autorku za tému ktorú si vybrala pre svoj príbeh.Je to veľmi citlivá a dovolím si tvrdiť aj trochu kontroverzná téma.Kniha je plná emocii a rozhodne odporúčám.

shaunee
25.11.2020 5 z 5

Zlepšujem sa, toto som čítala až skoro do tretej v noci :D
Ale ono sa nedalo prestať, bolo to ako droga a ja som proste potrebovala pokračovať. A teraz potrebujem ďalšiu dávku.

Takto, knihe som začala venovať viac pozornosti preto, že som sa skamarátila s autorkou... a tak sme si robili srandu, že si nebudeme kaziť vzťah tým, že si tú knihu prečítam. No mne to nedalo a síce som mala tušenie, že kniha bude fajn (lebo Miška je fakt vtipná a neraz na správami rozosmiala), no obe sme počítali s tým, že to zdrbem pod čiernu zem (aby som parafrázovala naše správy) a ja som rozhodne nečakala toto.

Úprimne, kniha nebola dokonalá a mala chybičky krásy. Napríklad priveľmi unáhlená prvá kapitola, kde bol zahrnutý v podstate celý doterajší Júliin život či opisovanie toho, či si kedy obliekla (už som čakala, že tam bude aj látka, z ktorej je to vyrobené) - mala skvelý vkus, ale čitateľa proste nezaujíma každý outfit (ak nie je niečím špeciálny.)
No v konečnom dôsledku toto boli len detaily, lebo ako sa vraví, kniha mi odpálila dekel (ja vlastne netuším, prečo sa to tak hovorí, lebo vždy mi to evokuje záchod ????????)

A nakoľko moje nadšenie z knihy je veľké a je problém zorganizovať si myšlienky, rozhodla som sa ich proste písať v bodoch.

1. Počas čítania knihy som bola v troch rôznych stavoch - škerila som sa ako idiot, chichotala sa ako nevybúrená puberťáčka alebo som sa nahlas smiala. Mimochodom, ja sa pri knihách smejem nahlas veľmi zriedkavo a tu to bolo veľmi časté.

2. Všetky hlavné postavy mi okamžite prirástli k srdcu a pripadala som si, ako by boli skutoční. No mojim favoritom bol Adam už od samého začiatku a to aj napriek tomu, že spočiatku sa vo svojich vnútorných monológoch venoval len tomu, že mu stojí vták.

3. Chémia medzi Júliou a Adamom bola neskutočná. Oni sa na seba len pozreli a bolo to viac sexy, než akejkoľvek porno, čo som kedy videla. Takýto efekt na moje telo nemala žiadna kniha snáď od vtedy, čo som v 15tich čítala Fifty shades a to som bola vtedy nevinný, neskúsený kvietok (rafinovane som sa vyhla slovu nadržaná, lebo som slušné dievča). A to je v celej knihe jedna (a pol) sexuálnych scén - čiže žiadne porno, ale skutočný príbeh.
Kiežby som raz malá niekoho, s kým by som mala takú veľkú chémiu #lifegoal

4. Príbeh je zaujímavý v tom, že hoci nepôsobí ako niečo veľmi originálne, tak vlastne si nie som istá, čo som čítala niečo, čo by sa takto venovalo téme lásky k zadanej osobe a všetky tie dilemy, čo človek v takej situácii má. Zvládnuté na jednotku.

5. V istých smeroch to bolo pre mňa veľmi relatable, lebo niektorými vecami som si sama prešla v nejakej forme.

6. Motorkársky svet bol fascinujúci a opäť pre mňa neopozeraná téma.

7. Keby som mala ďalšiu knihu, tak sa do nej pustím hneď teraz a je jedno, že je takmer pol štvrtej a ja by som vôbec nespala.

Toto bol autorkin debut, chápete??? Lebo ja nie. Zamilovala som sa do tej knihy, do tých postáv a predčila všetky moje očakávania. Je to skvelé, vtipné, sexy a realistické.
Prečítajte si to.

Domi.reads
16.11.2020 5 z 5

Do tejto knihy som šla tak povediac úplne na slepo. Nevedela som čo ma čaká a anotácia naznačovala, že sa púšťam do niečoho, čo sa mi v knihách tak trochu prieči (milostné trojuholníky), avšak zvedavosť vyhrala a dnes píšem túto recenziu s mimoriadnym nadšením a potrebou vykričať celému svetu, že toto dielo naozaj stojí za to.

Nečakajte však len romanticko-zamilovaný príbeh o idylickej láske, ktorá vidí tento svet cez ružové okuliare. Nečakajte hrdinku, ktorá je dokonalá a nerobí žiadne chyby. Naopak. Miška svojimi slovami a príbehom zatína do živého a ukazuje nám realitu na ktorú sa mnohí z nás pozerajú cez prsty. Svojím štýlom písania si vás okamžite získa a vy sa prichytíte pri tom, že hlcete stranu za stranou, súcitíte s postavami a rozmýšľate, ako by ste sa zachovali na ich mieste. Myslím, že práve to sa autorka snažila dosiahnuť, ukázať nám, že v niektorých prípadoch nemáme na výber a láska býva tak krutá, že nám vyberá tých najnevhodnejších adeptov do ktorých sa zamilujeme. A presne toto je aj osudovým údelom hlavnej hrdinky Júlie, ktorá si toho preskákala naozaj dosť a keď už sa jej život ako-tak uberá tým správnym smerom, do jej života vstupuje spolu s novou kamarátkou Betkou, aj jej snúbenec Adam – záhadný motorkár. Vzájomnú príťažlivosť medzi Júliou a Adamom cítite už od prvého riadku, avšak ako môžete fandiť niečomu, čo je tak nesprávne a neľudské? Ďakujem autorke, že sa nebála rozoberať takúto tému, nebála sa predostrieť niečo, čo sa denno-denne odohráva a donútila čitateľa pýtať sa – ako by som sa v Júliinej situácií zachovala ja? Ako by som dokázala odolať? Ako by som premohla tu neskutočnú túžbu ? – a verte či nie, Júlia ju dlho prekonáva, dlho bojuje sama so sebou, robí chyby, má výčitky svedomia a snaží sa nezblázniť, nestratiť kamarátku, ale zároveň sa tomu čo cíti nedokáže ubrániť. Celé to bolo neuveriteľne reálne, podané bez pozlátky a bez prikrášľovania.

Okrem lásky však Júlia hľadá aj samú seba a svoje staré ja, ktoré sa vytratilo po smrti jej otca. A táto kľukatá cesta trvá dlho, ale keď sa Júlia dostane pred cieľ, cítite rovnakú radosť ako ona. Na úteku – aj názov diela vám po prečítaní začne dávať väčší význam.

Autorke rovnako kvitujem veľmi zaujímavé prostredie motorkárov s ktorým sa popasovala fakt bravúrne a ukázala nám ako to na Slovensku máme, takže som sa aj veľa priučila. Mohla by som tu písať večnosť a som si istá, že mi po zverejnení napadne XY ďalších vecí, čo by som mohla dodať, ale myslím, že túto knihu by mal každý ochutnať sám, dať jej šancu a pozerať sa na veci s nadhľadom. Ja som si užívala humorné situácie, zaujímavé postavy, to, že Júlia a Betka boli diametrálne odlišné a predsa kamarátky. Užívala som si aj prostredie motorkárskeho klubu, postavu Júliinej starkej, zaujímavo poddaný pohľad hlavného hrdinu (písaný v tretej osobe) a nakoniec aj zaťatého Adama alias Vlka, ktorý hovoril a robil tak málo, ale zakaždým ma dostal na kolená. Fakt si toto dielo prečítajte, nebudete ľutovať. A po takom konci (aj keď je brutálne reálny a v mnohých osudoch aj pravdivý), mi len ostáva dúfať, že autorka si pre nás chystá pokračovanie. Ja rozhodne siahnem aj po jej ďalších knihách!

pupulanek
17.10.2020

No co to je to to! Já si nechci nic domýšlet. Šup,šup pokračování. :) Příběh bezva, napsáno taky

NikolaSkop
26.09.2020 4 z 5

Pffffffff jako ten konec?! Jsme z toho rozhozena. Pribeh se mi libil ale teda ........???????! Ja vazne doufam ze bude pokracovani ...

Elena424
24.09.2020

Celkom pútavo napísaný príbeh, ktorý sa odohráva v nezvyčajnom prostredí, teda som zvyknutá, že takéto prostredie sa vyskytuje skôr u zahraničných autoroch... Musím priznať, že mi občas šla hlavná hrdinka na nervy, ale ináč za mňa super kniha a bola by škoda nepokračovať v nej, zvlášť po takom konci. Knihu som prečítala za jeden deň, čo samo hovorí, ako pútavo je kniha písaná...Teším sa na pokračovanie, ktoré bude dúfam čoskoro...Autorke držím palce v ďalšom písaní kníh...

sex přátelství láska smrt útěk napětí zrada motorkáři

Michala Ries
slovenská, 1989