Na love

Na love https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469499/bmid_na-love-6mA-469499.jpg 5 48 10

Na úteku série

< 2. díl

Pokračovanie románu Na úteku. „Je ťažké odpustiť niekomu, kto Vám ublížil. Oveľa ťažšie je však odpustiť sebe, že ste ublížili iným. Ak sa mi to podarí, bude to posledná bodka nášho príbehu alebo sa začne písať nový?“ Stretli sa v nesprávnom čase, ich láska nevydržala. Júlia nedokázala čeliť vlastnej zrade ani intenzite citov k Adamovi. Tentoraz sa na úteku zastaví a rozhodne sa vyrovnať s minulosťou. Chce ju uzavrieť a pohnúť sa ďalej. Keď sa však s Adamom opäť stretnú, nič sa neuzavrie, práve naopak - jej láska vzplanie s rovnakou intenzitou ako jeho vášeň a zdá sa, že sú znovu na začiatku. Obaja sa rozhodnú, že sú lovci, a až do poslednej chvíle nie je jasné, kto z nich sa nakoniec stane korisťou. Júlia je Adamova divoká karta. Keď na ňu prvýkrát stavil, stratil hlavu, pokoj aj plány do budúcnosti. A skončil s prázdnymi rukami. Dokáže ho Júlia presvedčiť, aby im dvom dal druhú šancu?... celý text

0197
12.04.2023 5 z 5

Na začátku máme události, které navazují na konec jedničky. Pak se přesuneme o tři roky dopředu.

Obdivuhodné jak se Júlie posunula a dozrála. Zlepšila vztah se svojí mámou a dokázala si odpustit. Vyrovnávala se z pocity viny. Pochopila, že za chyby nemusí platit do konce života. V celé knize je nespočet pěkných a inspirativních myšlenek a nechybí ani typický autorčin humor. Její nová kamarádka Bea to oživila stejně jako Lukáš. Ten kluk je božan.

Adam snad mluvil ještě míň :-). Ochranitelský, ještě tvrdohlavější a ochotný neodevzdat se jí celý. Jak to jednou řekl: "je pro něj trest boží". Nemuseli spolu vždy mluvit za pomocí slov, konverzovali i bez nich. Opět smekám, že to autorka dokázala tak popsat. Julie vyrazila na lov. Sexuální napětí, ty chvíle, kdy se střetli, pání, páni a páni. Cítíte ty jejich pohledy. Jako kdyby se viděli naposledy včera :-).

Více se to tu točí okolo motorkářů oproti prvnímu dílu, kde byli jen okrajově. Různé srazy, klubové záležitosti a akce. Od časů brigády v jednom kempu jsem na ně alergická, ale takhle v knize mi nepřekáželo o nich číst.

Jako u jedničky i tentokrát příběh vypráví Júlie a na konci kapitol máme pohled Adama ve 3. osobě. Mám jedinou výtku. Ocenila bych trochu více informací z toho tříletého odloučení a co dělal Adam. Epilog mohl být krapet detailnější, ale nenápadně se mihli v knize Zadrž dych, kterou jsem četla před touhle. A takové nenápadné zmínky mě baví. Jinak ale veliké doporučení na romantickou sérii z prostředí Slovenska, která se vám dostane svými reálnými postavami pod kůži.

Angie.D
03.02.2022 5 z 5

V pokračovaní príbehu o Júlli a Adamavi sa posúvame už o pár rokov dopredu, čo mňa najskôr zaskočilo. Dalo to však priestor pochopiteľnému vývoju postáv.
Júlia Na love je dospelejšia, vyzretejšia, múdrejšia, menej pochabá ako Na úteku :) Bola mi tu proste sympatickejšia. Rovnako aj nová kamoška Bea bola veľmi sympatická postava.
Adam je stále rovnaký, ako chlap ma vôbec neohúril, nie je to moja šálka kávy, ale s Júliou im to proste spolu ladí :) Čakala som kedy mi kniha vzbĺkne v rukách z toľkého iskrenia medzi nimi.

Celý príbeh bol pekný, dobre to dopĺňalo jednotku, veľa vecí sa vysvetlilo. Knižka sa čítala rýchlo, nebol priestor na nudu.
Napriek tomu ma táto časť bavila o trošku menej ako jednotka. Kľudne by som prijala keby bola knižka dlhšia a dostali by viac priestoru aj vedľajšie postavy a ich vzťah s Júliou.

Na love bolo opäť plné autorkinho skvelého humoru a taktiež inšpiratívnych myšlienok, ktoré som si musela zapísať.
"Viac sa trápi ten, kto nechce odpustiť, než ten, kto na odpustenie čaká."

Karin94
20.01.2022 3 z 5

Úprimne, jednotka bola za mňa o čosi lepšia. Viac humoru, viac sa tam toho dialo a bolo to písané skôr napínavo, že ste nevedeli, ako to dopadne dokým ste sa nedostali ku koncu. Tuto to bolo už predvídateľné a veľká škoda, že ich lásku vyplula autorka v pár stranách. Mohla tam doplniť ešte plus nejaké kapitoly o ich láske. Aj keď pri tejto časti vyplávajú na povrch tajomstvá Júlinho otca, a pri Adamovi ste si stále neboli istí, ako celá kniha skončí vďaka jeho postave, aj tak mi tu niečo chýbalo. Táto časť bola za mňa skoro plná motoriek a ich zrazov, a málokedy sa tam vyskytovalo niečo, čo by ma zaujalo.

Adam a Júlia boli rovnakí ako pri jednotke. Adam úplne rovnaký. Tajomný, nečitateľný a arogantný. Júlia bola staršia síce o 3 roky, ale bolo tam fakt minimum zmeny. Mala pri istých veciach a názoroch iný pohľad na svet, ale pri Adamovi sa jej stále strácala všetká hrdosť a to ma na nej stále rozčuľovalo. Vďakabohu, že aspoň tu im autorka dala šancu na väčší dialóg. Veľmi mi bola sympatická postava Bei, keďže dávala celkom múdre rady Júlii, aj keď si išla veľakrát podľa toho, čo jej hovorí samotné srdce.

Aj keď názor mám aký mám, určite ma to neodradilo prečítať si aj niečo iné od autorky, a ďakujem, že som mala možnosť prečítať si obe knihy.

"Viac sa trápi ten, kto nechce odpustiť, než ten, kto na odpustenie čaká."

Ralemo
03.01.2022 5 z 5

Krásné pokračování, oba dva díly přečteny za jeden den, nešlo se odtrhnout. Zajímavé prostředí motorkářských gangů. Jen mi nesedělo prostředí Slovenska, spíše bych to tipla na nějakou Ameriku. Obě dvě hlavní postavy byly zajímavé, mlčenlivé a skrývaly vzájemně před sebou spoustu tajemství. Příběh se mi moc líbil. Doporučuji :)

Jasomknihomolka
09.12.2021 5 z 5

Ďakujem autorke za túto sériu. Je užasné sledovať ako sa Júlia za ten čas vyvinie. Od nedospelej baby až po vynimočnú ženu. Adam je tiež výnimočná osobnosť s tou jeho mlčanlivosťou. Ich láska je netradičná ale realistická.

2688
01.07.2021 4 z 5

Ach.... tak tento díl mě vážně dostal nechybělo tu napětí, drama,láska,sex a k tomu vtipné vsuvky.
Adam byl vážně skvěly Bad Boy sice nemluvný ale činy mluvili za něj a ty jsou někdy víc než slova.
Julie vyspěla začala se více otevírat a hlavně neutikala při první příležitosti když šlo do tuhého.
A motorkářské prostředí to jen více okořenilo .
Docela bych si dokázala představit další díl o Bětce? Lukášovi? ♡

Anna195
08.06.2021 5 z 5

Prvá Miškina kniha Na Úteku ma úplne pohltila a nebolo to inak ani pri knihe Na Love. Počula som, že sa tu delíme na tímy, ale ja chcem patriť do oboch, pretože jedna časť by nemohla existovať bez druhej. Nuž celý príbeh tejto motorkárskej lásky mi učaroval. Aj pri tejto druhej časti sme sa dočkali skvelého humoru a sarkazmu.

V knihe Na love bola Júlia vyspelejšia, vedela presne čo chce a aj za to bojovala. Toto sa mi na nej veľmi páčilo, tá zmena z dievčaťa, čo utekalo na vyspelú ženu. Aj jej vzťah s mamou prešiel úžasnou zmenou a určitou časťou k tomu dopomohol aj jej malý bratček Tomáško ( toho som milovala a najmä pri scéne s Adamom). No nemusíte sa báť, že by ste stratili Júliu z prvej časti, pretože tá Júlia tam je, ale zrelšia. Napriek tomu, keď zistila určité informácie o svojom otcovi, ktoré ju sklamali, tak sa rozhodla zachovať si v sebe to, čo na ňom milovala. Túto Júliu som doslova žrala.

Adam bol jednoducho Adam. Možno sa niekomu môže zdať, že správal ohrdnuto, ale za Adama jednoducho hovoria jedine jeho činy. Dočkáme sa tu aj veľmi zaujímavých dialógov medzi Júliou a Adamom a že tie dialógy stáli za to.

A ten ich lov? Tak ten som si užila, pretože pri tomto love lietali doslova iskry a ich vášeň ste cítili na kilometre. Autorka vytvorila medzi nimi úžasnú chémiu. Čo musím pochváliť je to, že v tejto časti sme viac ponorení do motorkárskeho sveta a klubových akcií, ktoré celý dej viac oživili.

Čerešničkou na torte bol epilóg. Myslím, že by som týmto chcela popriať knižnému Adamovi veľa šťastia a pevné nervy.

Miškina séria sa stála sériou, ktorá som si zamilovala.

Petriii
30.05.2021 5 z 5

Hodím recenzi na oba díly,protože se mi oba líbili stejně. Každý trošku jinak kvůli průběhu příběhu,ale strašně mě obě knihy bavily!
V jedničce to jejich kroužení kolem sebe,to smutnění Julii pro Adama,pro Bětku... Chápala jsem,že je hrozně rozpolcená. Vůbec jsem teda nechápala Adama,chtěl ji,i když se bál,ale pořád jim oběma jen ubližoval. Svou nerozhodností,svým chováním... Naprosto jsem na konci Julii chápala.
A teď se dostávám k druhému dílu. Tady jsem byla nadšená z toho že konečně mohli kroužit kolem sebe,aniž by jim v tom někdo bránil. Krásně k sobě zase nacházeli cestu. Motorkářské prostředí tu bylo o hodně víc,čehož si cením a i Adam byl vyřečnější,i když ne o moc :D
Rozhodně oba díly doporučuji, já jsem si je nadmíru užila!!!

NikolaSkop
05.05.2021 5 z 5

Musim priznat ze pokracovani se mi libilo o neco vice nez prvni dil ! :) :) Jsem velmi spokojena a moc jsem se pobavila. :D A nakonec uz ted vim ze se k serii jeste nekdy vratim! :))

Knihajeradost
22.04.2021 5 z 5

Jůlie dospěla a byla úžasná. Adam taky. I když toho moc nenamluvil, dokázala jsem si ho oblíbit. Mluvily za něj činy. A co chudák Betka? Ani v tomhle díle jí nebylo dopřáno. Určitě musela Mišce něco provést, když si pro ni připravila tolik bolestných chvil, ze kterých se bude ještě dlouho vzpamatovávat.
Tohle byl nádherný příběh z motorkářského prostředí, plný touhy, vášně a erotického napětí. Od knihy jsem dostala víc, než jsem očekávala. Slzy mi tekly smíchem a pro mě bylo tohle pokračování ještě lepší, než první díl. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu dočetla s úsměvem na tváři. Až mě trochu mrzí, že už to celé skončilo.

sex láska motorkářský gang

Michala Ries