andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Jak jej příroda stvořila Jak jej příroda stvořila John Colapinto

Silný, neuvěřitelný příběh, který se nečte snadno. Je až s podivem, jakou moc mají lidé, u kterých očekáváte pomoc a nejlepší záměr.

07.06.2021 4 z 5

Vtipné, zábavné, ze života. Nevím, jaké je to v písemné formě, jí poslouchala audioknihu a to tomu dost možná přidalo na zábavnosti, protože přednes byl skvělý.

04.06.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Celkem slušně jsem se motala mezi postavama. Pěknou dobu mi trvalo, než jsem se orientovala kdo je kdo a i potom to nebyla žádná sláva. Každopádně děj se mi líbil, ale na konci jsem byla celkem zklamaná. Překombinované, nereálné. Ale určitě to není poslední přečtené dílo autora. Vzhledem k jeho popularitě mu dám ještě šanci.

01.06.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Do knihy jsem šla s tím, že si dám nějaké odpočinkové čtení, ale po polovině knihy jsem jí odložila na neurčito, protože m neseděl styl vyprávění, ani příběh samotný. Protože to sklouzávalo k červené knihovně (aspoň na můj vkus), tak uvidím, jestli někdy dočtu.

29.03.2021 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

S touhle knihou jsem měla trochu problém. Od autorky jsem už nějakou tu knihu četla, ale styl psaní téhle knihy mi připadal jako prvotina, u které se autor teprve hledá. Zápletka mě zaujala, ale pojetí děje a styl vyprávění mě trochu zklamal a konec mě zklamal docela. BYlo to místy zbytečně zdlouhavé. Jako asi takhle, není to rozhodně k zahození, ale pro mě to bylo celkem jednoduché čtení, které mě nezaujalo.

10.08.2020 3 z 5

29 vteřin 29 vteřin T. M. Logan

Slabší, začátek velmi zdlouhavý (aspoň pro mě). Musela jsem se nutit k tomu, abych knihu dočetla.

09.04.2020 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Po celou dobu čtení jsem byla natěšená na konec, který mě trochu zklamal. Kniha se četla výborně, žádná hluchá místa, děj se odvíjel pěkně a rychle, ale ten konec.......

19.03.2020 4 z 5

Encyklopedie pohlavního života 10-13 let Encyklopedie pohlavního života 10-13 let Christiane Verdoux

Jako puberťák jsem tuto celou sérii měla moc ráda.

03.03.2020 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Od této knihy jsem čekala hodně a jsem ráda, že mě nezklamala. Nijak se nevymyká stylu psaní Kinga a to je dobře, nechybí napětí, zápletka a trochu toho "duchovna".

19.02.2020 4 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Musím říct, že když jsem před lety četla v rámci povinné četby, nelíbila se mi. Nedávno jsem na knihu narazila u babičky v knihovně a s pocitem vyspělosti a jiného chápání jsem jí otevřela, ale pocity z knihy zůstaly stále stejné.

19.02.2020 2 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Jedna z knih mých telecích let :-) Dneska, v dospělémvěku bych to nečetla, ale v nácti-letech to bylo fajn čtení.

19.02.2020 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Měla jsem trochu zmatek v postavách a to po celou dobu čtení, takže jsem si vždycky musela ujasnit o kom zrovna konkrétní pasáž je, ale to je pouze můj problém. Jinak příběh zajímavý a rozuzlení na konci vcelku originální. Nicméně chování některých postav mě iritovalo. Ale pravděpodobně to tak mělo být.

13.02.2020 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

To byla jedna z knih, kterou když jsem dočetla, byla jsem zklamaná z konce. Po celou dobu čtení je čtenář v napětí, jak to všechno je a s postupně vyplouvajícími charaktery lidí se konec rovná něčemu, co bych nazvala neuvěřitelné, ale pro mě ne v tom pozitivním slova smyslu.

13.02.2020 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Jako poslední díl série to nebylo špatné, ale rozhodně to není kniha, ke které bych se v budoucnu vrátila.

13.02.2020 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

O něco lepší, než první díl, ale i tak to není nic, co by si člověk nemohl nechat ujít.

13.02.2020 2 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Asi nejslabší příběh o Tomu Douglasovi, po polovině knihy už se dalo celkem předvídat, jak to bude dál, ale to nic neubírá tomu, že kniha je napsaná tak dobře, že se čte sama a děj má spád.

13.02.2020 3 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D Dnes, ve svém věku je to velmi silně úsměvné čtení

09.09.2021 2 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

09.09.2021 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nejslabší kniha od této autorky. Dočteno s velkým sebezapřením. A znovu se k ní rozhodně bavit nebudu.

17.02.2021 1 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Nedočetla jsem..... Nevadí mi, když je kniha tlustá, naopak se těším na to, že bude vymakaná a děj neskončí chvíli po tom, co začne, ale tohle jsem nedala. Možná jsem mohla vydržet déle a ono by se to rozjelo. Nicméně kniha odložena a možná se k ní někdy vrátím a dám jí druhou šanci.

17.02.2021