Analady Analady komentáře u knih

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

Na tuto knížku jsem se těšila, ale nějak jsem se na ni nedokázala naladit. Něco mě na ní nesedělo a hrozně iritovalo. Už na začátku jsem si říkala, že anotace naprosto zbytečně prozradila, kdo způsobil havárii a co se s ním stalo. Přitom v příběhu je to delší dobu utajované. Škoda, bez prozrazení této informace by si čtenář odhalení jeho identity mohl užít. A co následovalo, mě vůbec nebavilo. Všichni až na "záporáka" působili příliš dokonale. Byli až neskutečně ochotní a ohleduplní. Kéž by to tak v životě bylo, ale není. Celý příběh mi přišel slabý. Prokousala jsem se do konce v naději, že se dozvím nějakou důležitou informaci, která do nehody vnese víc světla, ale nic takového se nekonalo.

10.10.2020 2 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

U této knihy jsem měla problém s tím, že nejsem naladěná na stejnou vlnu, na které je autorka. Držím se pravidla "všeho s mírou". Toto pro mě bylo už moc ezo.

12.09.2020 2 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Příběh Tary mě chytl a nepustil. Už dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a těšila se, až se k ní zase vrátím. Kniha je moc hezky napsaná, zároveň je místy až šokující, vyvolává mnoho emocí. Člověku se nechce ani věřit, že se to dělo.

31.07.2020 5 z 5

Soulsex Soulsex Eva-Maria Zurhorst

Asi nejlepší kniha o komunikaci, kterou jsem kdy četla. Rozhodně stojí za přečtení. Troufám si říct, že dokáže pomoci obnovit partnerský vztah, který jste už odepsali. Samozřejmě to ale musí chtít oba partneři. Doporučuji přečíst nejen ženám, ale i mužům, aby ženy a jejich potřeby lépe pochopili.

20.06.2020 4 z 5

Záškodník Záškodník Andrew Gross

Na tuto knihu jsem se hodně těšila. Měla jsem chuť přečíst si něco napínavého. Téma odboje, příběh opírající se o skutečné události a hodnocení 100% - to vše slibovalo velký zážitek... který se ale nekonal. Knihu jsem přečetla bez jakéhokoliv pocitu nadšení. A ten konec ...to bylo opravdu jako špatný vtip. Romantické duše zřejmě jásájí. Ale opravdu by se někdo v takové situaci zachoval tak hloupě a nelogicky?

27.03.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem vůbec neměla v úmyslu číst. Ačkoliv jsem na ni docela často narážela, odrazoval mě její název (mimochodem ten je celkem zavádějící, protože o tom kniha opravdu není... byť na začátku tento obrat autor párkrát použije). Čekala jsem, že to bude nějaká vulgární a povrchní slátanina. Nakonec si ke mně přeci jen cestu našla. A musím říct, že mě celkem příjemně překvapila. Podle mě udělal autor chybu, že použil naprosto zbytečně mnoho vulgarismů. Fakt nechápu, proč měl tu potřebu. Ale když pominu tuto vadu na kráse, tak musím uznat, že není vůbec špatná a stojí za přečtení. Pro ty, kterým vadí vulgarismy, doporučuji přečíst knihu ve slovenštině. Tam byl překladatel mnohem umírněnějši.

04.03.2020 4 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Kniha obsahuje množství zajímavých myšlenek. Je psaná krásným, poetickým jazykem. Opravdu z ní vyzařuje noblesa časů minulých. Mám ráda takovéto knihy. Doktor Breuer mi byl moc sympatický. Kéž by všichni lékaři byli jako on. I samotný příběh byl zajímavý, měl i svůj nečekaný zvrat. Jediné, co mi kazilo dojem, byla postava Zikmunda Freuda.

23.01.2020 3 z 5

Já, špion Já, špion Tom Marcus

Kniha vypadala lákavě, obálka se taky povedla. Nenechala jsem se odradit nízkým hodnocením a věřila jsem, že bude dobrá. Nemůžu říct, že by byla vyloženě špatná, ale rozhodně mě nijak nenadchla. Čekala jsem od ní něco jiného. Ačkoliv díky ní nahlédneme do života tajných agentů, nemělo to vůbec žádnou šťávu. Zdlouhavě a nezáživně popisované akce mě nebavily. Ani sám agent mi nepřišel jako kdoví jaký sympaťák. Škoda.

13.01.2020 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Na tuto knihu jsem se moc těšila, o to větším zklamáním pro mě byla. Byla plná podivných, frustrovaných a nesympatických postav, včetně hlavní hrdinky. Ta se celou dobu snaží vyřešit, proč její matka zabila svého syna. Je tím tak posedlá, že si tím sama ničí život. Celou dobu jsem čekala na konečné rozuzlení příběhu, což byl vlastně jediný hnací motor, proč jsem knihu dočetla. No a pak přijde konec a zklamání.

11.01.2020 2 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Vítám každou knihu, která je něčím jiná a vybočuje z ohromného množství knih, které jsou stále o tom samém. Takže jsem zajásala, když jsem objevila tuto knihu. Příběh se mi líbil, hlavní postava Olga mi byla sympatická, téma bylo zajímavé. Co mi vadilo, byla dlouhá souvětí, kdy se člověk kolikrát ztracel a konec mě taky zrovna nenadchl. Celkově můžu říct, že jsem si knihu ráda přečetla.

03.12.2019 3 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Svým způsobem výjimečná kniha, která si ocenění jistě zaslouží. Příběh to byl smutný a působivý, krásně napsaný. Ale nečetl se mi nijak snadno. Byly zde pasáže, které se četly lehce, pasáže krásně poetické, i pasáže méně záživné, kterými jsem se spíš prokousávala. Co mi vadilo asi nejvíc, bylo časté skákání v čase a opakování toho, co již bylo řečeno. Ke konci jsem se do čtení musela hodně nutit.

23.11.2019 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tato kniha se mi nečetla úplně dobře. Myslela jsem, že ji ani nedočtu. Styl, jakým je psaná, je takový zvláštní, jakoby snový. Proto na mě působil zvláštně celý příběh. Na druhou stranu musím právě tento styl ocenit, protože byl opravdu jedinečný. Noah i Jude mi byli sympatičtí. Na to kolik jim bylo let, působili spíš dospěle. Nejvíc se mi líbil závěr knihy, kdy do sebe konečně všechno zapadlo, všechna "tajemství" se odkryla a všichni byli konečně šťastní. I když to působilo trochu nereálně. Ale po té depresi, která tomu předcházela, jsem jim to moc přála.

30.09.2019 3 z 5

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Ačkoliv je kniha psaná čtivě, nečetla se mi vůbec snadno. Je hrozné, čím si Lukášova rodina musela projít. Bolelo mě jen o tom číst, prožívat to muselo být naprosté peklo.

26.09.2019 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Povedená kniha. Neotřelý námět, směs napětí a romantiky. Navíc se četla velice dobře a rychle. Bylo to napínavé čtení s několika překvapivými momenty. Těžko se mi od ní odcházelo, takže jsem ji přečetla během jednoho dne. Nejvíc na mě zapůsobil konec.

18.08.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Začátek knihy si držel nastavenou laťku prvního dílu. Ale pak následovalo dlouhé, překombinované a přitom prázdné nic. Fakt mě to nebavilo (až na pár pasáží, kdy opravdu o něco šlo). A samotný konec mě taky nijak nenadchl. Dvě hvězdy nedávám jen z toho důvodu, že autorka opravdu psát umí. Jen ten obsah nějak pokulhával.

18.05.2019 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tuto knihu jsem koupila minulý rok synovi k narozeninám. A protože vypadala opravdu lákavě, tak jsem se rozhodla ji také zkusit. A i když jsem měla obavy, jestli to bude žánr pro mě, tak nakonec jsem si čtení celkem užila. Je to taková příjemná směs fantazie, dobrodružství a romantiky. Jen popisy násilí pro mě byly nemilým překvapením. To bych v knize pro děti a mládež nečekala. Dalším překvapením byl otevřený konec. Původně jsem neměla v plánu pouštět se do dalšího dílu, ale nešlo odolat :-)

08.05.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla celkem dobře, bavily mě popisy myšlenkových pochodů postav, s tím si autorka vyhrála pěkně. Jen kdyby to nebyla kniha plná zoufalců k uzoufání. Ta detektivní zápletka tam byla naprosto zbytečná. Jen tak přibylo pár přihlouplých postav. Tři hvězdičky s hodně odřenýma ušima.

31.03.2019 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Těšila jsem se na příběh o lásce mezi Němcem a Francouzskou za 2. sv. války, jak slibovala anotace. Místo toho jsem dostala příběh Němce, který jednou uvidí neznámou ženu, hned se do ní bezhlavě zamiluje a i když mezi nimi něco málo proběhne, rozhodně to není žádný vztah nebo láska. Pro mě byla jeho posedlost Chantal naprosto nepochopitelná. Mohl to být hezký příběh, kdyby se mezi nimi opravdu rozvinul nějaký vztah, kdyby spolu něco víc prožili. Ale toto bylo dost chabé. Slabé tři hvězdy za čtivost a napětí.

08.03.2019 3 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila. O to víc mě mrzí, že jsem si její čtení vůbec neužívala. Vlastně jsem i uvažovala o tom, že ji nedočtu. Nelíbilo se mi, že je založená jen na udržování čtenáře v napětí a nejistotě. Nelíbilo se mi, že je celá protkaná utrpením. Nechci prozradit příliš pro ty, kteří se na čtení teprve chystají. Pro mě tam bylo příliš mnoho popisů pocitů a okolností, příliš mnoho bolesti a málo něčeho hezkého.

06.03.2019 2 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Ačkoliv jsem si chtěla dát od tohoto tématu delší pauzu, zlákala mě obálka a já se znovu začetla do příběhu odehrávajícího se v koncentračním táboře. Kniha je zajímavě pojatá, střídání pohledu Marijke a Karla mi nevadilo, ale příběh Luciana mi přišel spíš rušivý. I když chápu autorčin záměr a propojenost příběhů, myslím, že události v Argentině by si zasloužily celou další knihu.

21.01.2019 3 z 5