Amneris Amneris komentáře u knih

Poslouchala jsem jako audioknihu a skvěle se bavila. Člověk nemusí přemýšlet a jen se nechává unášet pohodovou atmosférou, kterou léto na vodě přináší. Určitě se pustím i do dalších knih od pana Šmída :-)

05.08.2022 4 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Knížky od Miloslava Švandrlíka mám moc ráda a tahle mi chyběla do sbírky. Jako první jsem viděla stejnojmenný film, který mě celkem bavil. Knížka mě zaujala mnohem více, hlavně jako audiokniha v podání herce Bohumila Klepla. Příjemná oddechovka na dovolenou jako dělaná :-)

03.06.2022 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Divadelní hru ani film jsem neviděla, ale dlouho jsem si knihu chtěla přečíst. Samotný příběh je vlastně jednoduchý, Blanche jede ke své sestře Stelle, která žije s manželem Stenleym. V průběhu příběhu vyjde najevo, že je Blanche psychicky labilní a nerada si přiznává své stáří... Poslouchala jsem jako zdramatizovanou audioknihu a musím říct, že jsem byla napnutá až do konce, jak to celé dopadne. Určitě si pustím i film.

02.06.2022 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy, protože jsem si ji chtěla už dlouho přečíst. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na jazyk a styl psaní, vyprávění z pohledu Petra Bajzy bylo vlastně fajn. Jinak musím říct, že televizní zpracování seriálu Bylo nás pět bylo mnohem zábavnější a taky mi tam víc seděl i styl vyprávění než v knize. Podruhé bych už knihu nečetla; první půlka knihy byla celkem fajn, druhá půlka kdy je Petr nemocný a vypráví o Indii mě opravdu nebavila.

28.03.2022 3 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Opět skvělá knížka, tentokrát z prostředí pivovaru a samozřejmě s Josefínou v čele. Na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav, ale bylo to pohodové čtení.

03.02.2022 4 z 5

Třetí pokračování mám ve filmové verzi moc ráda a knížka rozhodně nezůstala pozadu. Mám pocit, že je tady hodně děje a zábavy, ale nepůsobí to tak strašidelným dojmem jako předchozí dva díly. Těším se na další díly :-)

01.11.2023 5 z 5

Pohádková babička Pohádková babička Eduard Petiška

Pohádky jsem neznala, takže jsem byla zvědavá o čem budou. Některé byly hezké a u některých mi přišlo, že jsou až moc dlouhé. Líbily se mi ilustrace, básničky u jednotlivých pohádek bych osobně vynechala. Takový průměr mezi pohádkami.

18.09.2023 3 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Na druhy díl série jsem se moc těšila. Musím říct, že oproti prvnímu dílu přišlo zklamání. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a hlavně jsem měla pořád pocit ufňukanosti hlavní hrdinky Claire. Konec byl dost předvídatelný... Škoda no, kniha měla větší potenciál.

05.09.2023 3 z 5

Hledám muže za účelem... Hledám muže za účelem... Věra Řeháčková

Tyhle ženské romány ze života mám ráda. Příběh o Martě, která několikrát přijde o muže a skončí s několika dětmi a nedostavěným domem... Velmi čtivá knížka, paní Řeháčková tyhle věci umí psát.

13.12.2022 5 z 5

Století zámořských objevů 1415–1522 Století zámořských objevů 1415–1522 Josef Janáček

Kniha seznamuje se všemi zámořskými objevy, které kdy byly podniknuty. Člověk si ani neuvědomuje, kolik území tito mořeplavci objevili a jaké nové potraviny přivezli do Evropy. I když byla kniha napsaná v roce 1959, tak jde určitě o skvělou publikaci, která by neměla být zapomenuta.

13.12.2022 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Cestování v čase je můj oblíbený žánr, takže jsem se na příběh těšila. Od první stránky jsem se okamžitě začetla, až mi bylo líto, že už je konec. Cat jsem pobyt v 16. století záviděla, stejně jako renesanční Florencii. Příběh je velmi pohodový, romantický a pro pochmurné počasí jako stvořený ke čtení :-)

08.12.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Knihy s tématem cestování časem mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá na tento titul. A musím říct, že mě příběh zaujal od první stránky. Byla jsem zvědavá, jak celé putování časem dopadne a hlavně, zda se vše vyřeší, jak bylo slíbeno. Jediné, co bych vytkla je zdlouhavé popisování určitých míst, ale chápu, že to k příběhu patří. Ráda si přečtu i další díl ze série :-)

12.08.2022 4 z 5

Kuchyně pozdního středověku Kuchyně pozdního středověku Monika Feyfrlíková Černá

Kniha stručně mapuje stravování v období pozdního středověku. Člověk se dozví o tom, jak se lidé stravovali, jak stolovali nebo jaké používali nádobí. V seznamu plodin je uvedeno, které potraviny středověký člověk rozhodně nemohl znát, protože většina z nich byly objeveny nebo přivezeny až v novověku. Na konci jsou uvedeny běžné recepty tohoto období, které určitě stojí za vyzkoušení :-)

21.07.2022 4 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

K Metráčkovi jsem se ráda vrátila i v dospělosti. Už jako náctileté se mi moc líbila, zejména díky tomu, že hlavní hrdinka se prostě odlišovala a tím mi byla moc sympatická. Viděla jsem i film, který je taky povedený. Že je druhý díl jsem se dozvěděla až později, ale určitě to není na škodu. Pan Rudolf napsal mnoho knih pro dospívající dívky a rozhodně se mu musí nechat, že dívčím duším rozumí.

14.01.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl mě bavil asi nejvíc, mám ráda tento typ humoru. Pokud by se pan Boček rozhodl pro pokračování, zlobit se nebudu :-)

29.12.2017 5 z 5

Hody, půsty, masopusty Hody, půsty, masopusty Kamila Skopová

Kniha o lidových zvycích a obyčejích, které jsou rozděleny podle ročních období. Každé roční období je členěno podle různých svátků a oslav. Kniha je navíc doplněna recepty a návody na výrobu hraček či ozdob.

11.12.2022 5 z 5

Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 7. díl Str-Vč Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 7. díl Str-Vč Karel Kuča

Knihu Města a městečka jsem hodně využívala při studiu na vysoké škole. Ať si člověk vzpomněl na jakékoliv město v Čechách, tak se o něm v publikaci určitě dočte :-)

11.12.2022 5 z 5

Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Jiří Úlovec

Člověku je až smutno, kolik hradů, zámků a tvrzí zaniklo nebo je ve špatném stavu. Ale aspoň se díky této knize prostřednictvím fotografií a obrázků můžeme seznámit, jaké skvosty se na nás území ukrývaly :-)

07.12.2022 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Knížka se četla dobře, ale příběh mi přišel hodně naivní. Líbily se mi rady psychologa, který pomáhal hlavnímu hrdinovi při návratu do běžného života. Některé věci stály opravdu za zamyšlení. Konec byl pěkně napsaný.

09.11.2022 3 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Kniha mě zaujala názvem, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Čekala jsem deník uštvané matky, ale nakonec se z toho vyklubal román psaný formou deníku. Hlavní hrdinka mi ze začátku byla dost nesympatická, ale ke konci se to zlepšilo. A hlavně mi přišlo, že ten začátek byl hodně useknutý; najednou se člověk ocitne ve světě Julie a její rodiny. Konec byl dost předvídatelný... Jinak to byla docela čtivá knížka.

13.10.2022 3 z 5