Hledám muže za účelem...

Hledám muže za účelem... https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96108/bmid_hledam-muze-za-ucelem-TKc-96108.jpg 4 33 11

Mladá venkovská žena nechce od života mnoho: muže, který by ji měl rád, byl dobrým otcem jejím dětem a – dostavěl dům. Rozestavěný dům jako by si žádal své oběti. Marta ovdoví podruhé… nevydaří se jí ani třetí manželství. Ve třiatřiceti má pět dětí, nedostavěný dům – a nezlomnou víru, že toho pravého životního partnera jistě potká.... celý text

Amneris
13.12.2022 5 z 5

Tyhle ženské romány ze života mám ráda. Příběh o Martě, která několikrát přijde o muže a skončí s několika dětmi a nedostavěným domem... Velmi čtivá knížka, paní Řeháčková tyhle věci umí psát.

domina
15.09.2020 3 z 5

Když jsem knihu četla někdy po roce 2000 tak se mi líbila. Teď po druhém přečtení už méně. Ale je opravdu ze života na vesnici v té době

RendyaDav
13.01.2020 4 z 5

Určitě příjemné večerní čtení ...

JancaMia
21.01.2019 5 z 5

Překvapivě silná knížka o vesnické vdově a o tom jak těžké to může být když jste dvojnásobná vdova se čtyřmi dětmi a chalupou na krku a máte hluboko do kapsy ...

Ann98
31.03.2018 5 z 5

Nádhera. Konečně zase něco, co stojí za přečtení. Věřím, že velmi smutný příběh mladé vesnické vdovy zápasící s těžkým osudem nadchne mnoho čtenářek. Mně osobně se kniha líbila, byla velmi čtivá. Není to úplně typický román, je to spíše více ze života. I když v mnohém s Martou nesouhlasím a jednala bych úplně jinak.

kikiodvi
29.10.2017 odpad!

Do téhle knížky jsem se rozhodla nakouknout, když jsem ji v práci viděla ležet na hromádce na vyřazení. Ani jsem ji nedočetla, podle mě je to slátanina hrající příšerně na city. Když už má hlavní hrdina tragický osud, tak ho musí mít tragický pořádně, že...

Nicki
29.09.2017 5 z 5

Když jsem ji četla, byla jsem nadšená, protože to bylo najednou něco jiného než červená knihovna pro dívky. Najednou bylo v příběhu více než jen láska a vztah. Bylo to o životě. I s odstupem času si na Martu, její muže, děti, strasti i radosti ráda vzpomenu.

J.x
08.06.2017

Čtivá knížka, ale Marta mne trochu zklamala.

helča5
17.04.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha,popisuje život ženy,která hledá lásku,kterou nenašla u svých rodičů,ale dělá stejné chyby,její život je velmi těžký a když najde to,co hledala,velmi rychle to ztrácí,myslím,že Marta není jediná žena,která se takto chová,já bych ale své děti za muže nevyměnila,ale každý svého štěstí strůjce.

alnahu
21.03.2017 5 z 5

Smutný životní příběh Marty , obyčejné holky z vesnice s kterou si život neskutečně pohrál .Marta ve svých třiatřiceti pohřbila dva muže má pět dětí, nedostavěný barák ,ale přesto věří ,že nakonec najde na inzerát toho pravého ,který ji dostaví její vytoužený a rozdělaný dům a postará se o ni a děti. Její výchova dcer naprosto ztroskotala a také ji zničila přátelství s mužem, který chtěl být jejím dětem tátou. A i přesto si podává nový inzerát .Ale i tak se mě kniha líbila.

Pampelda
06.03.2015 4 z 5