Amitiel76 Amitiel76 komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od této knihy a vlastně i autorky, jsem čekala asi něco víc. Příběh zajímavý, zajímavá lokalita obytných domů v Kruhu. Jen to zpracování mi přišlo na můj vkus příliš zdlouhavé, a těch napínavých scén tu bylo pramálo. Zato jsem si užila mnoho sousedských večeří, popíjení kávy s kamarádkami, a zase dalších návštěv, tlachání o tom co kde kdo a s kým. Každý tu podezříval každého, každý něco skrýval, každý si na něco hrál. Přišlo mi to nudné a utahané. Chyběl tomu ten správný spád. Prostě další sousedská detektivka, na způsob Shari Lapeny.
Takové průměrné tři hvězdičky.

28.08.2022 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Pan Karika je mým oblíbeným autorem. A "Smršť " je už celkově šestou knihou, kterou jsem od něho měla možnost přečíst. Dlouho jsem ji sháněla po bazarech, než mi štěstí popřálo. Tolik jsem se na ní těšila! Na to temné a houstnoucí budování atmosféry, na strach a hrůzu zalézající vám pod nehty. Na mrazení běhající po těle. Protože přesně tohle, jsem v jeho knihách vždy dostala. To on umí dokonale....
Smršť mi ale bohužel, nic z toho nepřinesla. Snad jen na několika málo stránkách. Jinak velké zklamání. Rozhodně nejslabší Karikova kniha. A to jsem si říkala, že jeho "Propast", bylo jen takové mírné ukročení od vysokého standartu, a že touhle knihou si u mě opět spraví reputaci. Ach jo. Nestalo se.... Kvalita jde od Trhliny a Strachu, nějak pozvolna dolů :-(
Tato kniha měla opět skvělý námět. Opět zajímavé lokality Slovenských hor, se spoustou nevysvětlitelných nehod a bezpočtu obětí. Místní legendy a folklór. Reálný základ. Ale místo očekávaného napětí, dostanete jakýsi filozofický rozbor, který vás totálně udolá, a zničí jakoukoliv budovanou atmosféru. A to i ve chvíli, kdy mu přízrak v černém dýchá pomalu za krk. Ani to se mnou nehlo.... Kniha je plná odborných slov a termínů, odkazů na autory o nichž jsem sotva slyšela, a jaké zastávají názory a teorie nemám ani páru. Všechno to šumělo nějak kolem mě. Transcendentálno mě zde opravdu neoslovilo.
Ale že je to můj oblíbený autor, dávám aspoň za tři :-)

18.08.2022 3 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Tak tohle byl perfektní thriller. Knížka se mi dostala náhodně pod ruku v knihovně, tudíž jsem o ní nic nevěděla, ani nečetla zdejší recenze. O to příjemnější bylo moje překvapení. Děj mě vtáhl od prvních stránek, a já ji přečetla za dva dny. Nedala se prostě odložit. Musela jsem nutně vědět, jaký autorka vymyslí konec. Byl překvapivý. I když celou dobu jsem tak nějak tušila, kdo za zmizením malé Alice stojí. Protože jek se říká, pod svícnem je vždy největší tma....
Kniha by se dala nazvat "noční můrou" všech rodičů. Ztráta dítěte, je vždy bolestná. Šílená. Rána která se nikdy nezahojí. Ale pokud dítě zemře, můžete ho oplakat. Naposledy obejmout. Pohřbít a truchlit. Ale pokud je vaše dítě uneseno, tak tohle vše vám je odepřeno. Zůstane vám jen bolest. Strach, a nejistota, která vám drásá duši. Nevíte kde vaše dítě je. Co se mu stalo. Jestli je ještě pořád živé, a pláče pro vás. Zda mu někdo neubližuje. Netýrá ho. Nebo zda už není mrtvé. Tohle prostě nechcete zažít...
Autorka si tu dokonale vyhrála s psychologií postav. Na jedné straně Charlotta, která nedokázala dítě uhlídat a ztratila ho. Na druhé straně Harrieta, matka malé holčičky, která je unesena. Obě zažívají nepředstavitelné chvíle děsu a sebeobviňování. Ale jen jedna z nich zná pravdu. Co se vlastně stalo s malou Alicí?
Thriller rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček.

20.07.2022 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Tak já se asi přikloním na stranu těch, kteří mají z knihy smíšené pocity. Opravdu nevím, co si o ní myslet. Styl psaní byl čtivý, a díky krátkým kapitolám děj svižně ubíhal. Za dva dny máte přečteno.
Začátek knihy mě navnadil, protože se tu objevila jakási podivná mysteriózní linka, a já si začala mnout ruce. Jen že s přibývajícími stránkami mé nadšení začalo opadat. Rozběhlo se vyšetřování, a všechno začalo směřovat k tomu, že Lauren nejspíš jen trpí podivnými bludy a poporodní depresí. Ono zůstat sama na novorozená dvojčata, když manžel odmítá podat pomocnou ruku, je pochopitelně k zešílení. Celou dobu se to ve mě pralo, čemu že mám vlastně věřit? Je Laurel duševně nemocná, nebo jejím dětem hrozí reálné nebezpečí, které nikdo jiný nevidí?
Bohužel ani konec mi nepřinesl konečnou odpověď. Protože i nad ním se vznášel kopec otazníků. Nejspíš je na každém čtenáři, k jaké verzi se přikloní. Chcete jednoduchou odpověď, k jaké se evidentně přiklonil i její manžel, nebo tu šlo skutečně o víc? Jaké zlo a křivda, tu číhá v zatopené vesnici na dně přehrady? Jaké tajemství tu mělo zůstat skryto, a čí vina měla být umlčena?
No, byl to takový podivný příběh. Myslím že znovu bych po této knize asi nesáhla, a hodnotím ji jako průměr. Takové tři pěkné hvězdičky.

14.07.2022 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Tak koukám, že tady půjdu asi proti proudu. Ale kniha mě neskutečně chytla a bavila.
Tohle byl opravdu akční thriller se vším všudy. Adrenalinová jízda od začátku do konce.
Boj o přežití v luxusní chatě u jezera, na odlehlém místě ve Skotsku. Zoufalý otec, který před pár měsíci tragicky přišel o syna, se snaží ochránit svou manželku a třináctiletou dceru před trojicí mužů, kteří se vloupají do chaty s úmyslem je všechny zabít. Není ovšem žádný akční hrdina. Je to právník. Táta. Obyčejný chlap, který nikdy nedržel v ruce zbraň. A teď je postaven před situaci, kdy je pro přežití jeho blízkých nucen udělat cokoliv.... Bavil mě ten krkolomný sled jeho myšlenek. Jeho strach, panika a pochyby. Ne každý může být supermuž. Nikdo netuší, jak by se zachoval v tak vypjaté situaci. Zda by vyděšeně utíkal a skrýval se, nebo se útočníkům postavil. Tom možná někdy zbytečně moc váhal, a promýšlel situaci déle než bylo třeba. Ale přesto byl jeho výkon obdivuhodný.
Rozuzlení příběhu mě ani v nejmenším nenapadlo. To už bylo hodně těžce vykonstruované a obtížně uvěřitelné. Trochu moc psycho. Ale přesto se s tím postavy popasovaly reálně a velmi dobře. Čtení jsem si užila, a můžu doporučit.

05.07.2022 5 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Nečekaně silný příběh, který mě doslova pohltil. Když jsem pročítala anotaci, ani ve snu by mě nenapadlo, že v téhle knize půjde o tak vážné věci. Domnívala jsem se, že je hlavní hrdinka jen znuděná městským životem, nebo raněná bolestným rozchodem. Že hledá klid a samotu, na utřídění myšlenek. Jenže její rozhodnutí odejít do naprosté izolace mimo civilizaci, má zcela jiný důvod. A návrat z tohoto místa, jaksi není v plánu....
Katherinin příběh mě chytil za srdce. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Prožívala jsem s ní každý další vybojovaný den. Každý východ i západ slunce. Každý zelený výhonek, který vyrašil na jejích záhonech. Každou její bolest. Úzkost. Strach. Stesk po lidském hlase a doteku. Její samotu...
A když se pak na scéně objevil její "pozorovatel", dokonale jsem rozuměla všemu, co se v ní odehrávalo. Všem jejím pocitům, její bolestné touze. Tomu, že zatoužila znovu ucítit, jaké to je "být milována". Nehledě na okolnosti, a možné následky. Znovu cítit, že žije.... A svým způsobem jsem rozuměla i Dannymu. Chápala tu jeho obsesivní posedlost. Zatmění v jeho traumatizované mysli. Jeho pokroucené vnímání reality. Byl to ještě kluk, když zažil hrůzy Vietnamu.
A konec? Asi se dal předvídat. Ale přesto mě hluboce zasáhl :-(
Myslím si, že zrovna takováto kniha, si zaslouží nejvyšší hodnocení.

23.05.2022 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Díky poutavé anotaci, jsem měla asi přílišná očekávání, a samotná kniha pak pro mě byla spíš zklamáním. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ani jedna z postav mě nijak neoslovila, bohužel ani hlavní hrdinka. Naopak mi chování všech zúčastněných připadalo strašně umělé. Často až nelogické, neodpovídající dané situaci. To jak byl "záporák" vždy o krok před nimi, jako by jim dokázal číst myšlenky ještě dřív než se jim v hlavách zrodily, to mě doslova vytáčelo.
Za mě byla kniha až příliš rozvláčná, a místy až zbytečně natahovaná. Možná kdyby měla o pár kapitol méně, nepůsobilo by to na čtenáře tak křečovitě. Naopak bych uvítala více stránek o Nickově dětství a dospívání. To bylo rozhodně zajímavější, než situace odehrávající se v domě na samotě.
Hodně slabý průměr, tak že jen tři hvězdičky.

21.04.2022 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Po "Smršti" moje druhá kniha od autora. A s lítostí musím říct, že předešlá kniha nastavila laťku hodně vysoko, a tudíž jsem z této už tak nadšená nebyla. Děj se rozjížděl hodně pozvolna, a místy byl hodně rozvleklý. Možná bych uvítala více kapitol které sahaly do minulosti, protože ty příběhu dodávaly šťávu a budovaly skvělou atmosféru. Člověk pak lépe chápal to, co se děje v současnosti.
Přesto se mi ale kniha líbila, a jsem spokojená. Téma psychiatrické léčebny se školkou pro děti pacientů, bylo zase něco nového. Labyrint opuštěných, tajemných chodeb pod ústavem a zaměstnanci, z nichž mnozí skrývají nějaké tajemství. Téměř celou knihu si lámete hlavu, kdo z postav příběhu je vlastně ten "narušený", a jestli by správně on neměl být na druhé straně zdi. A ten konec? Tak ten zůstal hodně otevřený.... A jelikož je kniha už nějaký ten rok stará, nejspíš pokračování mít nebude. Tak že je na každém z nás, jak si závěr přebere, a jaký si ho udělá.

15.02.2022 4 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart (p)

Nenadchne, ani neurazí. Podle anotace, jsem měla asi trochu jiné očekávání, a byla knihou více méně zklamaná. První polovina se mi strašně táhla, a já se nemohla vůbec začíst. Na můj vkus tu byla spousta nudných dialogů, a rozvláčných popisů, které knize ubíraly na tempu. Četla jsem se zaťatými zuby, a sama sobě dodávala odvahu, abych se tím prokousala... Druhá půlka už se trochu rozhýbala, ale pořád to bylo takové nemastné neslané. Konec nás měl asi šokovat, a nechat s pusou dokořán, ale nějak se to míjelo účinkem. Žádné "Wau" se nekonalo. Už někde za půlkou jsem totiž tušila, jakým směrem se to bude ubírat.
Podtrženo, sečteno, takový hodně průměrný thriller, po kterém bych nejspíš znovu nesáhla.

07.02.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

No páni! Tleskám!! Po velkém zklamání ze Záhady domu Marwicků, a totálního fiaska Hlasů v bouři, si u mě autorka spravila reputaci. Naše stará dobrá Darcy je zpět!! :-))
Z tohohle příběhu jsem stejně nadšená, jako kdysi z Duchu domu Ashburnů. Napětí a mrazení v zádech od začátku do konce. Kniha vás tak vtáhne, že máte problém ji odložit, a jít normálně fungovat. Je napsaná tak uvěřitelně a reálně, že tomu prostě musíte věřit!! :-)
Hlavní hrdinka omezená nedostatkem financí, kupuje starý zchátralý dům mimo civilizaci. Dům obklopený lesy, má děsivou minulost. A hned první noc, kterou zde stráví, o sobě duše tragicky zemřelých dávají vědět.... Mara ale dlouho odolává, a neustále hledá nějaké racionální vysvětlení pro úkazy kterých je svědkem. Odmítá rady a pomoc svého přítele, který se ji snaží chránit. Čím víc na ní působí energie domu, tím víc se stává zatrvrzelejší, a propadá jeho vlivu. A smyčka se pomalu utahuje, až už se zdá, že je na záchranu skoro pozdě.
Perfektní děj, a navíc kniha doplněná o ilustrace, vztahující se k příběhu. Paráda!! Za mě plný počet hvězd !

27.01.2022 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Tento příběh je fikce. Není to autentické vyprávění, podle skutečného příběhu...
Přesto všechny hrůzy, které jsou na stránkách knihy popsány, se skutečně děly. O zvěrstvech spáchaných nacisty, už bylo napsáno spousty knih. A já jich už spousty četla. O pekle koncentračních táborů, určených k likvidaci. Tato však byla opravdu jiná... Příběh o německém důstojníkovi, který se rozhodne milovat a zachránit jednu malou židovskou holčičku, která mu tolik připomíná jeho vlastní dceru, kterou tragicky ztratil.
Celou knihu přemýšlíte, zda se toto mohlo opravdu stát. Zda někdo takový, mezi těmi zrůdami opravdu existoval. Někdo, kdo neváhal riskovat vlastní život, pro cizí dítě. Přemýšlíte, zda i mezi nimi, se našla alespoň jedna dobrá duše... Nevím. Kniha byla místy hodně přitažená za vlasy. A místy hodně nerealistická. Ale zachovejme si tu víru. A věřme autorům, že i někdo takový tenkrát existoval....
Kniha byla dobře napsaná, a hezky se četla. Pokud nehledáte autobiografii, pak mohu s klidným svědomím doporučit.

15.12.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Přišlo mi, jako by se autorka tak trochu inspirovala od Ellen Marie Wisemanové, a její knihy "Tmavé stěny Willardu". I tady se prolínaly dvě časové roviny. Tajemství ukryté v zapomenutých kufrech, ve zrušené psychiatrické léčebně. Opět příběh mladinké dívky, odložené vlastní rodinou, na toto šílené místo... Ta podoba obou příběhů mě bila přímo do očí. A bohužel nutno napsat, že kvalit Willardu, tato kniha nedosáhla ani náhodou. Přestože se to četlo dobře, autorka má pěkný styl psaní, tak zá pár dnů už nejspíš nebudu vědět o čem příběh byl. To co se dělo za zdmi ústavu Ambergate, je jen slabounký odvar druhé zmiňované knihy, ze které mi běhal mráz po zádech, a vháněl slzy do očí. To byl ten správný příběh, na který nezapomenete. Kdo jste ji ještě nečetl, doporučuji všemi deseti. Tato mě bohužel nenadchla....
Za mě tak 3,5 hvězd

03.12.2021 4 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Další skvělý psychologický thriller, který se mi dostal pod ruku. Děj mě vtáhl od prvních stránek a nepustil, přestože byl dá se říct, lehce předvídatelný. Do poslední chvíle jsem tak nějak doufala, že přijde jakési šokující odhalení. Něco, co vám totálně zamíchá kartami. Že bude všechno jinak, než jak nám bylo naservírováno. Toho jsem se bohužel nedočkala. Ale nevadí. I tak se to četlo parádně. Díky vsuvkám z minulosti, jsem mohli dokonale nahlédnout do myslí a životů obou hlavních aktérek. Protože ono to není vždy jen černo-bílé. Nedá se jen lehko odsoudit chování jedné, když neznáte důvody a události, které tomu předcházely, a nekompromisně fandit té druhé....
V tomto příběhu jsou vlastně obě dvě ženy obětí. Ať už se na to díváme z kterékoliv strany. Staly se obětí bezcitného a sobeckého muže. Kdysi dvě sokyně, stojící proti sobě, jsou nakonec donuceny okolnostmi se spojit, a napnout síly proti němu.
V knize je také krásně ukázáno, jakou moc mají peníze. Co vše si lze za ně koupit. Včetně lidských životů. A na druhou stranu ten kdo je nemá, mnohdy ztrácí i jakoukoliv možnost boje soudní cestou. Protože to je jen výsadou bohatých....

19.09.2021 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Jako většina komentujících, jsem i já jako první zhlédla filmové zpracování, ze kterého jsem bohužel nebyla nijak nadšená. Takový průměrný horor, u kterého jsem se vlastně vůbec nebála a víckrát bych ho vidět nemusela. Proto jsem se rozhodla sáhnout po knižní předloze. Protože jak je známo, kniha je prostě kniha, a i sebelepší film se jí málokdy vyrovná.... No, nevyrovnal. Je mi líto. Kniha mi přišla stejně průměrná jako film. Po přečtení zdejších nadšených komentářů, se to úplně zdráhám napsat. Kniha byla čtivá, a zvládla jsem ji za dva večery. Ale samotné zpracování mi vůbec nesedlo. Myšlenka a nápad celého příběhu byl skvělý. Ovšem forma jakou je kniha napsaná, mi byla doslova proti srsti. Navíc je to psáno tak nějak ploše. Bez hlubších emocí. K žádné postavě si nedokážete vybudovat jakýkoliv vztah. Možná tak k Malorii, ovšem v negativním smyslu, protože mě po celou dobu pěkně štvala. A to její chování k dětem? Jako máma to prostě nepobírám, i když samozřejmě nejspíš nikdy nezažiji okolnosti, ve kterých ona vychovávala děti. Z knihy si odnáším spoustu negativních emocí. Beznaděj, strach, deprese, úzkost. A spousty otazníků, protože v knize není skoro nic vysvětleno.
Knihu hodnotím jako průměr. Po druhém díle sáhnu nejspíš ze zvědavosti, ale vracet se k nim určitě nebudu.

25.08.2021 3 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

OMG!! A to bylo jako co? Právě jsem dočetla, a v hlavě mám úplný guláš. Marně jsem čekala na rozuzlení příběhu. Na objasnění legendy o Bábě Motyce. Kdo, nebo kým vlastně byla? Co se skrývalo ve sklepení Bondorffovic vily? Co se stalo s Julií a Samuelem, a všemi těmi ztracenými dětmi? Konec nám nevysvětlil ani prd ...
Buď jsem úplně tupá, nebo se sám autor do příběhu tak zamotal, že nevěděl kudy z toho ven. A tak konec vyzněl do ztracena, a ty si drahý čtenáři nějaký vymysli sám....
Když jsem knihu objevila v knihovně, hned jsem po ní skočila. Anotace hlásala finského Kinga, a slibovala parádní horor. To jsem si prostě musela přečíst!
Do poloviny knihy jsem bojovala s nutkáním odložit ji nedotčenou, a radši se pustit do něčeho jiného. V půlce se ale děj rozhýbal, začalo to vypadat docela slibně, tak jsem vydržela. Jenže konec to zas celé zabil.
Námět měl potenciál, ale autor se s tím moc dobře nepopral. Za mě tři hvězdy, víc bohužel nee

18.07.2021 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Spíš než do kategorie Románů pro ženy, bych tuto knihu zařadila jako "Young adult" žánr.
To ale nic nemění na faktu, že jsem ji zhltla za jeden den, a nedokázala se odtrhnout od čtení, dokud nebyl konec. A hned potom ji podala své šestnáctileté dceři se slovy: Tak tohle si musíš přečíst :-))
Příběh mě neskutečně vtáhl do sebe. A vůbec mi nevadilo, že hlavním hrdinům bylo teprve "náct". Autorka má skvělý styl psaní, protknutý příjemným humorem. A také tu rozbíjí to zažité klišé, ultra štíhlých a krásných hrdinek, po kterých vzdychají všichni spolužáci. Ukazuje nám, že světe div se, žijí mezi námi i boubelaté slečny, co trpí mindráky ze své postavy, a často jsou terčem posměchu a mnohokrát i šikany. A že i takové holky mohou být milovány, a mají nárok na štěstí. A na svého "kluka snů" .....
A tím spíš, když vám ten kluk zachrání život, a pak vám ho celý změní.
Myslím, že tahle knížka si určitě zaslouží vyšší hodnocení. Já dávám s klidným svědomím plný počet hvězd ;-)

07.02.2021 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

No páni !! Tohle čtení jsem si vážně užila. Víc jak čtyři sta stránek mi zmizelo pod rukama ani nevím jak. To nešlo odložit....
Kate se probere po vážném úrazu v nemocnici, a trpí posttraumatickou amnézií. Nepamatuje si nic ze svého předchozího života. Neví kdo je, kým byla, kdo jsou ti lidé co se střídají u jejího lůžka. Nevybavuje si ani tvář svého malého syna, který na ní údajně čeká doma. Její paměť je jak nepopsaný list. Ale postupně se její střípky začínají vynořovat.... Jenže, je to skutečně její vlastní paměť? Nebo někoho jiného? Patří ty vzpomínky jí, nebo šlechtičně Isabel, která žila na tom samém rodovém sídle před čtyřmi sty lety? A proč se vzpomínky na její život, vynořují právě v mysli Kate? Co tyto dvě ženy spojuje?
Absolutně nechápu to nízké hodnocení. Proč kniha získala jen 79%, když to byla naprostá pecka!!
Knihu určitě doporučuji k přečtení !!!

05.02.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha byla taková příjemná jednohubka. Skvěle se četla, a stránky mizely rychle pod rukama. Děj byl napínavý, měl spád a atmosféra starého domu na samotě, kde našli dočasný azyl dva sourozenci, mě doslova vtáhla do sebe.
Nedá se říct, že bych se při čtení bála, nebo se strachy ohlížela přes rameno, jak se u takovýchto knih nejspíš očekává, ale i tak bych ji hodnotila plným počtem hvězd.
Nebýt toho zpackaného konce.... A ten mě opravdu rozhodil. To jako fakt? Až takhle? Jakoby toho už autorka měla dost, a nevěděla jak dál. Tak vymyslí takovouhle blbinu...a ještě sfoukne konec na několika málo stránkách. Bohužel. Už je to asi její zvyk. Protože tohle nebyla první její kniha, která mi totálně vytřela zrak :-)))
Škoda. Za ten konec jednu hvězdu ubýrám...

22.01.2021 4 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Opět tu nechápu to nízké hodnocení. Protože tahle kniha byla naprosto perfektní. Stránky mi doslova mizely pod rukama.... Takhle nějak si představuju skvělý thriller. Nemusí tu být notně potoky krve, a hrůzou vyražený dech. Pro mě tu bylo napětí, a mrazení v zádech víc než dost. Ten ponurý, rozpadající dům, plný hrůzné minulosti, jsem zřetelně viděla před očima.
Sarah jsem si oblíbila od prvních stránek, a naprosto se do ní dokázala vcítit. Patricka jsem nesnášela od samého začátku, i když jsem zatím nevěděla proč....
Zhruba od poloviny knihy jsem tak nějak tušila "odkud vítr vane" , ale přesto byl pro mě konec překvapivý.
Knihu s klidným svědomím doporučuji !

10.10.2020 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Tak na tuto knihu, jsou tu velice různorodé názory. Sto lidí, sto chutí.... Naštěstí jsem tentokrát četla komentáře až po jejím dočtení , a nenechala se tak ničím ovlivnit, ani odradit. A dobře jsem udělala....
Za mě naprosto perfektní psychologický thriller. Příběh mě chytl od první stránky, a až do konce nepustil. Celá kniha se nese na stejně dynamické vlně. Žádná hluchá místa, žádné nudné vycpávkové kapitoly. Neustále se něco děje. Další zvraty, odhalení, překvapivý sled událostí. Místa která vás šokují, a úzkostí se vám stahuje žaludek. Výborná exkurse do myslí hlavních hrdinů. Dokonce se nám tu objevuje i lehce mysteriózní linka....
Vůbec nezáleží na tom, že odpověď na otázku: "Co se stalo v domě v lesích?", dostanete až někdy za půlkou, a do té doby jen tápete, a domýšlíte si.... Ani na mě kniha nepůsobila jako nereálně překombinovaná a přitažená za vlasy. Ne. Bylo to fajn počtení, a já si ho užila. Hodnotím plným počtem hvězd...
Autorův se mi svým stylem naprosto trefil do chuti.

24.09.2020 5 z 5