Amitiel76 - Příspěvky

Šepot mrtvýchŠepot mrtvýchA. Jones

!!! POZOR SPOILER !!!

Šepot mrtvých mi přišel o malinko slabší, než dvě předešlé knihy. Jako by autorka trochu otupila hrany :-)) Sexuální scény ztratily na své surovosti, a drsňák Bishop nám naservíroval své city na stříbrném tácu.... Jen ta závěrečná bojová scéna, mě nechala jaksi s pusou dokořán. Asi jsem natvrdlá, ale nějak jsem to nepobrala... Umírající Bishop, umírající Nate, umírající Scarlette... Tatum měla taky na kahánku, všude mraky krve, a najednou bum! Všichni živi a zdrávi, až na Daemona ... Pardon, ale nepobírám. To jim to ten kluk jako hromadně vsugeroval? Davová hypnóza?
No, klobou dolů paní spisovatelko, ale i ve čtyřiceti letech jste mě dostala :-D

07. března


CinderCinderM. Meyer

Opravdu poněkud netradiční pojetí Popelky, ale budiž....
Bylo to neokoukané a vcelku i zajímavé. Hlavní hrdinka kyborg. Zlá macecha, nevlastní sestry, krásný princ. Místo dobré kmotřičky víly, se nám tu objevuje na scéně vědecký pracovník, který původně dostal hlavní hrdinku na pokusy. Ale kupodivu to všechno do hromady působí velice dobře. Bavilo mě to. I když začátek byl takový ucouraný, jak už to většinou bývá. A konec? Tak ten byl teprve zajímavý! Popelka nám tu ztrácí místo střevíčku dokonce celou končetinu :-)))
Napadlo mě, jestli s ní princ nebude chodit od domu k domu, a hledat komu padne, ale bohužel...možná ve druhém díle?
Určitě se do něho pustím.....

18. února


SirénaSirénaK. Cass

Velice zajímavý námět. Byla jsem na knihu opravdu natěšená, a přinesla si jí z knihovny. O Sirénách jsem nikdy nic nečetla, tak jsem byla zvědavá, jak se s tímto neotřelým tématem autorka popere.
Knihu jsem ale četla neskutečně dlouho. Nedokázala mě nějak chytit.... Kolem dvousté stránky jsem stále ještě přemýšlela, že ji snad odložím nedočtenou.
Námět skvělý, ale zpracování jaksi bez šťávy. Nebavilo mě to, a posledními stránkami jsem se už doslova prokousávala.
Z touto knihou jsem bohužel sáhla vedle :-(

09. února


Důvěřuj miDůvěřuj miJ. L. Armentrout

Omlouvám se všem nadšencům, kteří tu o knize básní... ale tohle opravdu ne.
Něco tak přeslazeného, jsem snad v životě nečetla. Z tohohle mi doslova trnuly zuby. Jsem milovník romantiky. Ale u téhle knížky jsem se upřímně modlila, aby už byl proboha konec. Přišlo mi to jako nereálná slátanina. Možná kdyby měla knížka poloviční počet stran, ještě by se to dalo. Ale číst na tři sta stranách pořád dokola, jak mu tvrdne poklopec a jí jak červenají líčka... už jsem měla chuť někoho chytnout pod krkem.
Předchozí části z pohledu Avery jsem nečetla. Ale stoprocentně vím, že ani nikdy číst nebudu ....

28. ledna


NetvorNetvorA. Flinn

Tak tahle knížka je přesně důkazem toho, že literární předloha bývá lepší, než filmové zpracování.
Miluju pohádku o Krásce a zvířeti. A tohle byl opravdu zdařilý retelling. V moderním pojetí, zasazený do současnosti....
Od knihy jsem neměla příliš velké očekávání. Ale byla jsem mile překvapena.
Jen jediné, co mi kazilo dojem z četby, byl opět věk hlavních postav. Proč proboha zase šestnáct?! Já si totiž nějak nedokážu představit, že by šestnáctiletý puberťák, byl schopen tak hlubokých myšlenek. A celkově takové obrovské změny v chování... Tohle by příslušelo spíš někomu hodně přes dvacet. Ale budiž, je to pohádkový příběh. Ne realita... A konec konců, kniha je určena pro mládež. :-)))

25. ledna


Polámaná loutkaPolámaná loutkaA. Jones

Řeknu to třemi slovy...byla to "Zatraceně zvrácená knížka" :-)))
Ale stejně jako jednička, mě hrozně bavila. Čte se to úplně samo. I když nad tím obsahem člověk nesmí moc hloubat. Nesmí mu vstávat vlasy na hlavě, že se v knížce jedná o sedmnáctiletá děcka. Že hlavní hrdinka je věčně nadržená nymfomanka, která by snad dala každému, a její přítel že je zvrácený sadista. A že celý ten Elitní klub králů, je dost přitažený za vlasy. Že tam sedmnáctiletí kluci bez mrknutí oka zabíjejí, a vládnou takovým vlivem na společenském žebříčku, že se o tom nikomu ani nesnilo....
Proboha proč nemohla autorka ten příběh posunout třeba na vysokou školu? Tam už by Elitní klub nebyl ničím zvláštním. Dokonce i ten sexuální apetit už by se dal pochopit....No, jak říkám, nad detaily nepřemýšlet :-))
Jinak jako dráždivě erotické počtení pro dospělé - paráda.
Ale zařadit knihu jako "Young adult" ? Tady spadl asi někdo tvrdě na hlavu :-)))

24. ledna


Svůdné zloSvůdné zloW. Higgins

Až někde do poloviny knihy jsem přemýšlela nad tím, jak kniha může mít tak vysoké hodnocení. A byla jsem přesvědčená, že po dalších dílech se určitě shánět nebudu.
Ale pak mě z čista jasna příběh vtáhnul do sebe. Zbytek knihy jsem přelouskala, ani nevím jak.... Tak že teď určitě ty další díly shánět budu :-))
O Nefilech jsem toho přečetla již hodně. Objevují se téměř v každé knize s andělskou tématikou. Ale tady, to bylo opravdu netradiční pojetí. Úplně nový pohled na věc. A neříkám, že byl úplně špatný. Rozhodně zaujal :-))
Prozatím dávám jen čtyři hvězdy. Tu pátou si schovávám pro další díly. Protože už tak nějak tuším, že tohle byl jen takový rozjezd. A další části budou mnohem lepší....

23. ledna


Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdS. J. Maas

Tenhle návrat na Noční dvůr jsem si prostě nemohla nechat ujít. Moci se alespoň na chvíli vrátit k mím oblíbeným hrdinům. Podívat se, jak plyne jejich život po válce s Hybernem. Jak se dál vyvíjejí osudy hlavních postav....
Byl to příjemný návrat, i když jen na té troše stránek, co nám autorka naservírovala.
Ale jak už tu padlo mnohokrát, nic moc nám vlastně neřekla. Postavy se nikam neposunuly, nedošlo k žádnému zvratu, žádnému novému dobrodružství. Trochu jen "mlácení prázdné slámy" řekla bych ....
Ale jako vzpomínka a návrat k postavám .... fajn.
Dobrá mezihra pro čtvrtý díl série, kterého se snad co nejdřív dočkáme :-)

20. ledna


Do Poklidné modřiDo Poklidné modřiV. Rossi

Krásné zakončení trilogie :-)
Pro mě četba bohužel trochu nezvyklá, protože jsem byla poprvé nucena sáhnou po stažené verzi z netu. Tento poslední díl jsem v tištěné formě nesehnala ani v knihovně. Ale za nic na světě bych si ho nenechala ujít .....
Všechny tři části byly perfektní. Žádná nepokulhávala a nebyla slabší.
Shrnuto, sečteno.... kdo máte rádi fantasy příběhy protkané romantikou, pak si tuto sérii musíte nutně přečíst :-)

Citát : "Zítřek přijde, ať se ho bojíme nebo ne"

18. ledna


Cesta věčnou nocíCesta věčnou nocíV. Rossi

I druhý díl této série jsem přečetla bezmála na jeden zátah. Člověk prostě nemůže knihu odložit....
Děj opět perfektní, ubíhá svižným tempem. Žádná hluchá a zbytečná místa, žádné vycpávkové dialogy, které bych klidně oželela. I druhá část si udržuje úroveň, kvalita kupodivu nijak neklesá. Kniha se skvěle čte i díky krátkým kapitolám, rozděleným na pohled "Árie" a pohled "Perryho". To oceňuji.
Tuto sérii určitě doporučuji k přečtení.
Jen teď zoufale sháním třetí díl. Snad budu mít úspěch v knihovně :-)

15. ledna


Pod nekonečnou oblohouPod nekonečnou oblohouV. Rossi

Tak názory na tuto knihu jsou tu všelijaké... někdo je z ní nadšený, někdo ji zatracuje, že jde jen o přeslazený dívčí románek. A můj názor?
Perfektní fantasy, které má podle mích měřítek vše, co bych od takové knihy chtěla.
Dobře vystavěný příběh, rychle plynoucí děj, sympatické postavy, napětí, dobrodružství, a hlavně emoce. Kniha není bezduchá. Hlavní aktéři prožívají strach, bolest, zoufalství, a především lásku. Je krásné sledovat, jak se jejich počáteční odpor a zášť, mění v zamilovanost.... A navíc je celý příběh zasazený do perfektně vymyšleného, post-apokalyptického světa.
Tohle je přesně ta knížka, kdy hltáte stránku za stránkou, a nemůžete přestat číst.
Za mě tedy maximální spokojenost, a hned pokračuji druhou částí...

14. ledna


Střípky dušíStřípky dušíM. Lindsey

Tak opět další YA fantasy, které mě naprosto dostalo. A to zcela nečekaně...
Kniha je krásně, a poutavě napsaná. Svět mluvčích a strážců dokonale vymyšlený a zpracovaný. V knize nechybí romantika, láska i napětí. Vzpomínky na minulé životy, koloběh duší, démoni a zbloudilé duše.
Kniha mi svým námětem tak trochu připomínala "Hřbitovní královnu", která je také duchařinou nabitá. Rozhodně mě tedy chytla za srdíčko.
Hned po přečtení jsem knihu předala své čtrnáctileté dceři, a jak se zdá, další nadšenec je na světe :-)

03.12.2018


Hodina po půlnociHodina po půlnociH. M. Körnerová (pseudonym)

Miluji autorčiny historické romány, ale tenhle mi bohužel nesedl. Nevím čím to je, ale děj mě vůbec nechytil. Přišel mi nezáživný a zbytečně natahovaný. Za mě by kniha mohla mít klidně poloviční počet stran. Ta všechna omáčka okolo, mě prostě nudila.
Poctivě jsem knihu dočetla asi do tří sté stránky, a pak už jsem si jen vybírala určité pasáže a kapitoly, abych se dobrala konce a věděla, jak to vlastně dopadlo.
Přesto na mou oblíbenou autorku nezanevřu, a určitě si přečtu i další její knížky.

30.11.2018


Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Po přečtení knihy "Než jsem tě poznala" jsem začala okamžitě shánět druhý díl. Byla jsem z knihy totiž tak nadšená, že jsem prostě musela vědět, jak to s Louisou bylo dál....
Ale toto? Psala to vůbec Moyesová? A kde že je vlastně ta Louisa? V knize jsem ji totiž vůbec nepoznávala....
Toto prodloužení knihy, mi přišlo naprosto zbytečné. Nezáživné, utahané, bez šťávy.Jak já se při tom čtení nudila!! Pořád jsem čekala na nějaký ten rozjezd. Na nějakou skvělou emoční linku, jak jsem u autorky zvyklá. Ale bohužel. Než jsem se nadála, byl konec.... A já si říkala, tak tohle jsem si mohla odpustit. Pro mě zklamání :-(

29.11.2018


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Opravdu krásná knížka. Četba mě naprosto pohltila, a na konci jsem jen oněměle svírala zavřenou knihu v rukou, a slzy mi tekly po tvářích. Opravdu jsou všechny knihy autorky takhle emotivní?
Je to už delší čas, co jsem jako první shlédla film. Byl hezký...ale v hlavě mi utkvěl jen ten smutný konec. Zbytek děje se mi z paměti nějak vykouřil.
Ale kniha? Prostě super! Něco, na co se nedá zapomenout. Příběh, který vás nutí přemýšlet. Nutí vás cítit, a přehodnocovat. Nutí vás vážit si toho co máte.
Určitě doporučuji k přečtení, protože tahle kniha je jedna z těch, co za sebou nechává nesmazatelné stopy....

12.11.2018


Jeden plus jednaJeden plus jednaJ. Moyes

Moje první setkání s touto autorkou. A musím říct, že velice milé a překvapující. Nejspíš se již tímto prvním dílem zařadí mezi mé oblíbené autory.
Tato kniha mě velice oslovila. Jakoby člověk mezi řádky četl sám o sobě. Jossiny problémy, trable a složitá finanční situace, jsou pro mě totiž moc známé pojmy.
I já jsem totiž samoživitelka. Jen mám těch dětí o něco víc.... Jako bych viděla samu sebe procházet mezi regály supermarketu, a hledat to nejlevnější "akční" zboží :-)))
Tenhle příběh byl naprosto reálný. Byl ze života. Nebyla to nijak přehnaná červená knihovna, i když konec byl vlastně moc hezký a optimistický. A musím se přiznat, že při posledních kapitolkách knihy, jsem doslova plakala dojetím.
Určitě se začnu ohlížet po dalších dílech od této autorky.

05.11.2018


Dům U Tří borovicDům U Tří borovicH. M. Körnerová (pseudonym)

Další z krásných děl od mé oblíbené autorky.
Stejně jako v jejích dalších dílech, i tady je to "obyčejný " příběh lidského života. Žádná přeslazená romantika, žádný za vlasy přitažený děj.
Příběh pozvolna plyne. Hlavní hrdinka opouští v ohrožení svůj dosavadní domov, a azyl nalézá na zpustlém statku "U tří borovic". Zde ji očekává odmítavé přijetí od ostatní čeledě, plné zášti, předsudků a nenávisti. A také podivínský pán domu, který ji i přes počáteční obavy začíná přitahovat. A pak je tu jeho postižený syn....
S Alžbětou prožíváme její každodenní starosti, strasti a nelehkou práci na statku. Jsme ale i svědky její síly a odvahy, s jakou čelí každodenním těžkostem, a zlým pomluvám. Jak bojuje o své místo na slunci, a jak pozvolna mění věci i lidi kolem sebe.
Ale s lidskou zlobou, záští a pověrčivostí, se bojuje velmi těžce....
Autorčiny hrdinky, jsou vesměs silné a odvážné ženy. Její romány mě moc baví, a oslovují. Určitě sáhnu i po jejích dalších dílech.

02.11.2018


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Tuhle knihu jsem měla doma docela dlouhý čas. Nějak jsem se k ní nemohla odhodlat. Téma domácího násilí není totiž zrovna romantická četba. Ale nakonec jsem se k jejímu přečtení přeci jen přemluvila....
Z toho, co na mě čekalo uvnitř knihy, mi běhal mráz po zádech. Autorka to líčí tak přesvědčivě, že jsem si knihu musela dávkovat jen po chvilkách, během dne. Číst tohle před spaním, tak mám dozajista noční můry.
Jack - doslova zrůda s andělskou tváří. Psychopat a sadista nejhrubšího zrna. Ale tuhle svoji temnou stránku dokonale skrývá. Pro celý svět a lidi ve svém okolí, je to úspěšný právník, a obhájce týraných žen. Milující a pozorný manžel. Muž s okouzlujícím šarmem .
Grace - ač inteligentní , vzdělaná a nezávislá žena, tak doslova uvízne v pavučině jeho lží a intrik. A než se naděje, stává se jen ubohou loutkou a hlavním aktérem v jeho šíleném a mistrně promyšleném plánu. Stává se obětí v jeho psychopatické hře. Zažívá každodenní hrůzu, izolaci a týrání. Ale navenek musí hrát svoji roli.... Pro celý svět je šťastnou a milovanou manželkou. Ve všech směrech téměř dokonalou....
Tohle bylo takové "psycho", že bylo místy až zatěžko pokračovat ve čtení.
Některé komentáře podotýkají, že to bylo až nereálné. Přitažené za vlasy....
Ale kdo ví? Kolik takových Grace, žije vedle nás, aniž bychom tušili....
Pro mě to nebylo příjemné čtení. Ale jinak je kniha perfektní, dokonale napsaná, a strašná svým obsahem.
A ten konec? Grace - gratuluji !!!

31.10.2018


Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Kniha "Ta přede mnou" byla pro mě v tomto žánru naprostá premiéra. Thrillery, detektivky a podobný druh literatury opravdu nečtu. Ale tady jsem udělala vyjímku, a musím říct, že nelituji. Zlákala mě anotace, a většinou kladné komentáře. Tak jsem si knihu koupila....
Autorův styl mi naprosto sedl. Zrovna tak mi imponovaly krátké kapitolky "Tenkrát" a "Teď". Knížka se tak četla skoro sama. Celý děj příběhu, i psychologické zpracování postav, bylo naprosto perfektní. Strhlo mě to, pohltilo, a nutilo číst pořád dál a dál, dokud jsem nebyla na konci. A ten byl vskutku překvapivý.....
Když se to tak shrne, tak skoro všechny postavy v celém příběhu, měly nějaký psychický problém. Každý měl svou obscesi, své kostlivce ve skříni, a pohnutou minulost. Snad jediná "normální" tu byla Jane. I když i o tom by se dalo polemizovat....
A pak ten samotný dům? Pro mě naprostá šílenost, ze které mi běhal mráz po zádech, jen jsem o tom četla. Brrr...tohle fakt nikdy. A ta absurdní nájemní smlouva? No, který normální člověk by se pod tímhle podepsal?
A psychopatický majitel Edward? Tak to byl teprve kousek.... Takového chlapa bych utloukla prachovkou :-))))
Jinak knihu hodnotím pěti hvězdičkami. Byla to parádní jízda.

29.10.2018


Vzpoura andělůVzpoura andělůB. Melzer

Tyhle andělské fantasy mě prostě vždycky dokážou strhnout.
A jinak tomu nebylo ani v případě této knihy....
I když nutno říct, že tohle bylo opravdu netradiční pojetí andělského světa. A v skutku hodně moderní.... Andělé tu používají moderní technologie v podobě emailů, díky kterým jsou ve spojení se "šéfem". Mají normální lidskou identitu, bydlí, pracují, jedí , spí a při tom všem hlídají. Ale jako andělé strážní nemají na starost jen jednu jedinou osobu. Mají poněkud větší rajón :-))
A jako v každém správném andělském příběhu, i tady probíhá boj mezi nebem a peklem. Mezi těmi "hodnými" a těmi padlými.
A i tady se nám hlavní hrdinka zamilovává do svého Anděla strážného....
Příběh měl své osobité zpracování, a děj trochu vybočoval běžné normě. Bylo to jiné, ale bylo to dobré !
Jen autorčin styl psaní, mi přišel trochu krkolomný. Jakoby s větami někdy těžce bojovala. Ale možná je to jen špatným překladem. Za to jednu hvězdičku ubírám....

28.10.2018


V tomto domě strašíV tomto domě strašíJ. Boyne

Krásný, duchařský příběh z dob Viktoriánské Anglie. Mladá guvernantka Eliza, přijímá místo na starém a tajemném rodinném sídle. Jaké je její překvapení, když v domě nachází pouze dvě osamělé děti. Kde jsou jejich rodiče? Kde je všechen personál? Jsou tu v celém tom obrovském domě sami, nebo je tu s nimi ještě někdo jiný?
Perfektní námět . Tajemný a místy až děsivý příběh, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, a budete se ohlížet přes rameno. Temná rodinná tragédie, řada záhadných úmrtí.
Hlavní hrdinka je velice silná, rozumná žena, s téměř pokrokovými názory . Na svou dobu, má velice moderní smýšlení. Není žádná ustrašená hysterka, a i přes všechny hrůzy, které se v domě dějí si zachovává chladný rozum, a je odhodlaná s přízrakem bojovat. Člověk nemůže prostě jinak, než si ji oblíbit.
A k celé té ponuré, strašidelné atmosféře, přispívá i samotný styl vyprávění. Člověk má pocit, jakoby vytáhl z knihovny opravdu starý, dobový román. Máte doslova chuť z něj odfouknout stopy prachu....
Za mě perfektní kniha, ke které se určitě v budoucnu vrátím.

23.10.2018


PádPádL. Kate

Asi není příliš dobré, nejprve zhlédnout film, a pak teprve sáhnout po knize, jako to bylo v mém případě. To, že jsem věděla dopředu, o čem kniha bude, mě neskutečně rušilo. A o to víc, že kniha byla vlastně úplně jiná, než film. Ať už dějem, scénami nebo postavami. Všechno se tam totiž odehrávalo úplně jinak. Podle jiného scénáře....
I když musím říct, že kniha byla skutečně lepší než film, který mi přišel hodně zvláštní. Ani po jeho druhém shlédnutí jsem dost dobře nepochopila, co tím chtěl autor říci....
Knihu hodnotím jako průměrnou. Žádné "wow" se tu nedostavilo. Děj se začal tvářit zajímavě až téměř ke konci . Což mě samozřejmě donutí sáhnout po dalším díle, i když vlastně nejsem z knihy Bůh ví jak nadšená :-))
A pak je tu ta věc s "Padlými anděli"...Cožpak už i Bible neříká, že padlým andělům byla odňata křídla? Že byli uvrženi na Zem, bez možnosti jakékoliv nebeské pomoci a podpory? Tak jak to, že se tu Daniel, a všichni padlí andělští chlubí nádhernými křídly, a prohánějí se po obloze? Svádějí boj s temnotou, a používají svou andělskou moc? Asi jsem toho už o andělech načetla trochu moc, a proto mě tohle zarazilo... No, ale to je autorčina věc.
Pozitivně ale hodnotím tu ponurou atmosféru, která se line celým příběhem. Prostředí "nápravného zařízení pro mladistvé" je tu vykresleno doslova hororově.
A ten starý hřbitov z Občanské války, který přiléhá ke kampusu? Brrr...ani za nic bych tam v noci nestrčila nos :-)))
A na závěr musím ještě podotknout, že jsem rozhodně na vážkách, ke komu mám upírat své sympatie. Ke Camovi nebo k Danielovi? Ono asi není zas tak úplně jednoznačné, že je právě Cam ten skutečný záporák.... Uvidíme co ukáže druhá část.

20.10.2018


Sedmé nebeSedmé nebeA. Michálková

Naprosto kouzelná knížka, která mě uchvátila....
Sice má trošku pomalejší rozjezd, a děj nabírá obrátky až kolem devadesáté stránky, ale to ničemu nevadí.
Pro mě zas jednou příběh, který mě chytil za srdce, a pohltil mě celou škálou emocí. Nedokázala jsem se odtrhnout. A četla a četla, dokud jsem nebyla na konci. A tam jsem cítila doslova lítost, že se s nimi musím rozloučit. A že zatím není žádné pokračování, po kterém bych mohla sáhnout... Kdy se konečně dozvím, jaké je to velké tajemství, které se vznáší kolem Elaine?
Miluji příběhy s andělskou tématikou. A tenhle se opravdu moc povedl. Je emotivní, něžně romantický, nechybí v něm akce a napětí, úsměvné slovní přestřelky, i hluboké myšlenky. Celý ten andělský svět je tu nádherně vykreslený .
Gratuluji paní autorce, a prosím, prosím další část :-)))

16.10.2018


Stříbrná labuťStříbrná labuťA. Jones

Konečně jsem zas po delší době narazila na knížku, která mě opravdu bavila. Těšila jsem se na každou volnou chvilinku kterou vyšetřím, abych se mohla vrátit ke čtení. Přelouskala jsem ji za jediný den....
Děj mě skutečně pohltil. Příběh byl zajímavý, čtivý a dokonce napínavý. Dostal mě svou syrovostí a drsností. Dokonce ani ten vulgární slovník, mě nijak nezarážel. Prostě tam patřil. Dopředu jsem nikdy netušila, jakým směrem se bude děj ubírat. A zrovna tak jsem nedokázala odhadnout, co vlastně od těch "králů" očekávat. Zda se jedná o elitní partu zbohatlických grázlíků, kteří se baví poněkud morbidní a děsivou hrou, nebo je za tím něco víc. Zda se snaží Madison nahnat strach a ublížit jí, nebo ji naopak ochraňují. A konec, ten mě pak zanechal s pusou dokořán....
Autorka umí opravdu dobře psát. Její styl se mi líbí. A jelikož nad koncem knihy se vznáší nekonečný počet otazníků, nedá mi to jinak, než si koupit druhý díl.

13.10.2018


Duhová uliceDuhová uliceL. Kleypas

Tak k této knize mě přivedl můj oblíbený romantický film "Vánoce s Holly", který byl natočený podle knižní předlohy Lisy Kleypas. Jenže podle které? Chvíli mi to dalo, než jsem zjistila skutečný název knihy. Navíc tento příběh se tady ukrývá v podnázvu "Vánoce ve Friday Harbour".... S nadšením jsem si ihned knihu koupila, a těšila se na úžasné počteníčko. Knižní předlohy filmů totiž bývají z pravidla lepší, než samotný film. Ale tady ouha! Já byla vážně zklamaná.... Děj byl osekaný, zjednodušený a postrádal veškerou romantiku, která na mě z filmu dýchala. Celý příběh jakoby se tu znenadání scvrknul.... Možná kdybych nejprve četla knihu, budu ji hodnotit jinak. Ale teď nemohu. Jsem zklamaná :-(
Mám moc ráda autorčiny historické romance. Ty jsou velmi zdařilé. Ale tímhle dílkem ze současnosti jsem byla nemile překvapená. Jako by to ani nepsala ona.... A teď hodnocení druhé části knihy. "Duhová ulice".... tak to byl teprve mazec. Nudné, nesmyslně natahované, děj o ničem. Plno vycpávkových dialogů, které postrádaly jakýkoliv hlubší smysl. Prostě mi přišlo, že se autorka rozhodla pro jednou napsat hooooodně dlouhou knihu.
Podtrženo - sečteno : jedna velká bída.
Tři hvězdičky dávám jen za první část knihy, jinak bych hodnotila o dost hůř.

10.10.2018


Zrádce trůnuZrádce trůnuA. Hamilton

Tak pro tentokrát musím dát zdejším komentářům za pravdu. Tento druhý díl série, byl opravdu lepší. Vysloužil si u mě čtyři hvězdičky :-)
Tady už se skutečně jedná o příběh z Orientu. Hlavní hrdinka se nám ocitá uvězněná uprostřed sultánova paláce. Stává se obětí jeho intrik a krutosti. Musí čelit zášti a nenávisti sultimových manželek, mezi kterými pobývá v harému.... Není tu vůbec jednoznačné, kdo je přítel a kdo nepřítel. Kdo je zrádce a lhář, a kdo se jí snaží ochránit a pomoci k úniku. Vše je totiž úplně jinak....
Westernová pistolnice se nám kamsi vytratila, a autorka si mě konečně získala.
Ano, tohle už bylo opravdu příjemné počtení. Děj plný akcí a zápletek. Svižně ubíhal, a nikde nedrhl. Konec byl pro mě opravdu jedno velké překvapení. Tohle jsem nečekala a nepředvídala.
No, závěrem zbývá jen říct... doufám že se dočkáme dalšího pokračování :-)

05.10.2018


Poušť v plamenechPoušť v plamenechA. Hamilton

No, tak u této knihy opravdu nevím co napsat. Mé pocity jsou poněkud smíšené....
Knížku jsem si pořídila na základě zdejších kladných recenzí, a také kvůli nádherné obálce. Spousta lidiček se tu nad knížkou rozplývá, a tak moje očekávání bylo asi příliš veliké. A příběh samotný byl pak pro mě zklamáním....
V první řadě jsem se jaksi nemohla popasovat se zasazením děje. Příběh se odehrává v Orientu. Uprostřed vyprahlé pouště. Hemží se to tu džiny, ghůly, a dalšími mýtickými postavami z orientálních pohádek. A pak bum, hlavní hrdinka je pistolnice, jak vystřižená z amerického westernu. Pouští se projíždějí vlaky, koleje se táhnou široko daleko, a každý druhý padouch je opásaný revolvery.
Vím že je to fantasy. A představivost autorky není spoutána žádnými hranicemi. Ale přesto.... tenhle nápad mi vůbec nesedl. Četla jsem už několik fantasy románů z Orientu. A byly perfektní. Zakázané přání, nebo Pomsta & rozbřesk. Tady autorky vsadily opravdu jen na to orientální prostředí, a bylo to povedené.
Ale nezlobte se na mě, tady se podivně vlekl i děj. Rozhýbalo se to až téměř před koncem. Přišlo mi to nudné a utahané. Bez jakýchkoliv větších emocí, akcí a toho správného "wow" co má příběh mít. Chyběla mi tam ta správná romantika mezi Amání a Jinem. Prostě nemělo to žádnou šťávu, a já se nudila.
Komentáře tvrdí, že druhá část "Zrádce trůnu" je lepší. Tak jsem se pustila hned do čtení. Ale zatím to moc slibně nevypadá ani u dalšího dílu :-(

01.10.2018


Zapomenutá zahradaZapomenutá zahradaK. Morton

Určitě to byl zajímavý příběh. Dokonale promyšlený, a detailně popisovaný.....
Ale bohužel, nebyl to můj šálek kávy. Četla jsem knihu nezvykle dlouhou dobu.
Jaksi mě nedokázal správně strhnout.....
Na můj vkus tu bylo příliš mnoho postav, a příliš mnoho dějových linek. Prolínání minulosti se současností... fajn. To mám ráda. Ale těch lidiček a příběhů tu bylo opravdu mnoho. Občas jsem se v ději ztrácela, a musela listovat stránkami zpět, abych se vpravila znovu do příběhu. Nell, Cassandra, Eliza a Rose..... Jejich osudy a životní cesty byly opravdu zajímavé. Poutavé a emotivní. Řekla bych, že i dost depresivní. Dosud jsem podobný příběh nečetla. A přesto.... myslím že po dalších dílech od této autorky nesáhnu. Kniha mi přišla až zbytečně rozvláčná a zdlouhavá. Některá místa až nadbytečná. Jakoby se autorka snažila co nejvíce knihu natáhnout.... Podle recenzí a komentářů, by mělo být toto jedno z jejích nejlepších děl. Proto se všem nadšencům omlouvám, ale mám-li hodnotit objektivně a sama za sebe, tak touto cestou se znovu nevydám. S autorkou jsme si nějak nekáply do noty. Asi mi tu scházela nějaká ta romantika, láska, milostný příběh. Tohle bylo příliš "syrové" a pochmurné. I když realita je bohužel právě taková.....

23.09.2018


Palác lžíPalác lžíE. Watt (pseudonym)

Já tedy nevím, ale nějak se nemohu připojit k těmto nadšeným komentářům...
Spíš bych řekla, že tato série, jde s každým dalším dílem o kousek dolů.
Ale i tak se to četlo dobře, a přečteno jsem měla raz dva. I když děj byl velice jednotvárný. Celou knihou se jen táhlo vyšetřování Reedova domnělého činu, výslechy, spekulace, kdo že je tím skutečným vrahem. Romantika prvního dílu, se tu úplně vytratila. Na druhou stranu jsme se konečně dočkali vyvrcholení vztahu mezi Ellou a Reedem. Skutečně se odhodlali k činu :-)))
Tento díl hodnotím jako průměrný. Přesto určitě zkusím i Padlého dědice....

15.09.2018


Bestie je zvířeBestie je zvířeP. v. Arsdale

Tak s touto knihou jsem docela zápolila....
Prvních 200 stran jsem se musela vyloženě přemlouvat, abych knihu neodložila rozečtenou. Příběh mi nic neříkal a nedokázal mě pohltit. Vůbec mě to nebavilo....I samotný styl psaní, byl takový zvláštní. Lehce mi připomínal školní slohové cvičení.
Až ve chvíli, kdy byla Alys obviněna z čarodějnictví, a uvězněna, se děj konečně pohnul z místa. Nabral trochu spád... Pak už šlo čtení samo.
Přesto to nebyla kniha, ke které bych se někdy v budoucnu vrátila. Koupila jsem si ji v očekávání jakéhosi reetellingu na "Krásku a zvíře", ale byla jsem doslova "vedle jak ta jedle" :-))) Bylo to pro mě zklamání....
Ale obálka je opravdu povedená. Za ní dávám o jeden bod navíc.

03.09.2018


1 2 3 4