amelie.m amelie.m komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

(SPOILER) Začátek bezva, prostředek mne málem donutil knihu odložit, ale konec dojem opět napravil. Jen mi přišel lehce přitažený za vlasy, hlavně ta nesmrtelnost hlavních postav :)) Já dostat tolik pecek do hlavy nebo bodnutí nožem, tak se složím hned asi po té první...

20.09.2020 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vůbec se mi do ní nechtělo, s ohledem na anotaci, ale nelituji. Vynikající kniha, od začátku do konce nenechá čtenáře vydechnout. Dlouho jsem nečetla něco tak dobrého. Doporučuji poslechnout si i audio v podání Mirka Táborského.

28.07.2020 5 z 5

Zpívají ptáci i v pekle? Zpívají ptáci i v pekle? Horace Greasley

Kladu si otázky, proč Horace Greasley čekal tak dlouho se sepsáním svých vzpomínek z doby, kdy se dostal do německého zajetí. Možná, aby měl jistotu, že další svědci oněch událostí již nebudou naživu a tím nepotvrdí ani nevyvrátí pravdivost příběhu? Kdo ví....

V mých očích knihu shazuje sám stínový autor, Ken Scott, který tvrdí, že "...každý detail tohoto vyprávění je pravdivý." Copak je 89 let starý muž, bez jakýchkoli poznámek, schopen převyprávět detailně a objektivně vzpomínky, staré 66-71 let? Hmm, možná superman. I když, kdo ví.. Z vyprávění mi Horace Greasley vychází jako narcistický a neohrožený hrdina, s nejméně pěti životy navíc, který vše ví, vše zná, od všeho má klíče a nebýt jeho, spadne snad celá zeměkoule. Ta jeho občasná falešná hra na skromnost na mne dvakrát nezapůsobila. V knize se nachází dost zvláštních a těžce pochopitelných věcí v chování Horace i Rose. Je na čtenáři, jaký postoj ke knize zaujme a čemu uvěří. Pro mne se kniha stala díky výše zmíněnému málo uvěřitelnou. Přesto je vhodné zmínit, že je velmi čtivá, zanechá ve čtenáři díky líčení zrůdností, kterých se umí dopustit člověk na člověku, nemalý dojem.. Četby nelituji, ALE......

25.07.2017 3 z 5

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

I přes nelehké téma se nám nabízí obrazotvorná a poetická lahůdka, naplněná popisy Číny a jejích přírodních krás, v kontrastu s tvrdou realitou válečných dní. Oceňuji, že mne kniha obohatila o další znalosti z historie a dávných zvyků této země.

S potěšením jsem se nechala zavést do dalekých krajů a prožívala životní příběh autorky spolu s ní. Na samotném konci se mi chtělo na protest řvát.. snad víc, než když se snášely k zemi bomby.. tak mocně na mě zapůsobil..

Kniha, která utkví v paměti a to mluví za vše...

13.08.2016 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Druhý díl jede v duchu prvního.. Žádná hluboká literatura, tajemství a chování Jona vnímám lehce nereálně, stejně tak jako téměř nadpřirozené schopnosti Grace, která ve firmě za tak krátkou dobu teda vážně válí :))) Alex mi taky lezl na nervy, prostě nerozhodný pako, ale tak, stane se. Určitě jsem po přečtení alergická na slovo "potemní", kterého je v knize nezdravě moc, nicméně, kniha nezklamala. Je to prostě čtivé pokračování pohádky pro dospělé se šťastným koncem. A to je fajn, i šťastných konců je třeba..

.. a sexu není taky nikdy dost! :D

26.04.2016 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Tuhle knihu jsem četla asi dvakrát, ještě jako dítě a zanechala ve mně hluboké stopy.. Je teskně krásná..

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Tvorbu pana Foglara miluji od svých dětských let a ještě teď se k ní ráda vracím, zvláště ve skvěle zpracované audio formě.

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Zklamání.. ač neurazí, mě osobně nenadchne. Leckde mi chybí pointa, přijde mi to často nedotažené. Prostě takové otevřené tlachání, na které narazíte kdekoli..

25.06.2015 2 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Prostě wow! :) kniha, která změnila můj život..

Jsou tam sice opravdu velmi náročné pasáže, ale proč ne? :) Stojí za to, je překlenout.. Parádní kousek, perfektně vystavěný, všechna čest..

25.06.2015 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

.. já nevím, no.. takových pochvalných komentářů..

silně jsem absentovala pocity rodičů vůči dětem, což bych považovala v podobné knize za stěžejní.. neuvěřitelné chování téměř všech zúčastněných, hmm.. dávala jsem to tak do poloviny, pak jsem to prolítla docela rychle, abych se aspoň dozvěděla, jak to dopadne a.. konec je fakt slušná slátanina :) za mě tedy fakt zklamání..

12.02.2022 2 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

.. i z profesního hlediska téma pro mne zajímavé, ale tak nezáživně podané.. (audioknihu ani nezkoušejte, přednes to zabije úplně)

31.01.2022 2 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

.. pokud si nepřečtete první dva díly, asi nebudete mít z knihy ten správný zážitek.. tímto dílem do sebe vše krásně zapadne.. konečně něco malinko "jiného".. pro mě tato série velmi příjemným překvapením, jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně

PS: ale stejně doteď nechápu obálky prvních dvou knih, které k obsahu nesedí.. s třetí je to už mnohem lepší

15.03.2021 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Poslouchala jsem ji jako audio v podání Martina Preisse - vynikající volba. Jeho skvělý přednes povznáší knihu opravdu vysoko. Chci ji mít i v papírové podobě, zaujala kombinace příjemného napětí a vcelku dobrého příběhu.

28.07.2020 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Zamilovala jsem se hned na první stránce. Je v ní všechno. Kdyby měla tisíce stran, četla bych dál a dál..

21.02.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Film se za knihou ani neotočí. Některé momenty plně opomíjí, jiné zkresluje, děj knihy často značně křiví a ochuzuje o zajímavý úvod z Čijina dětství i závěr.

Kniha je moc fajn, určitě si přečtěte :)

05.02.2018 4 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Kniha o tom, jak některé věci mohou vypadat jinak, než ve skutečnosti jsou..

Valja Stýblová je lékařka a možná i to jí pomohlo rozehrát v knize velmi povedený psychologický koncert. Mistrně vykreslila niterní pocity lidí zasažených z různých stran předzvěstí nevěry. Chorobná představivost, která se může a nemusí vyplnit, ale v každém případě člověka umí pěkně potýrat a může vyústit až v tragédii, souhra zdánlivě nenápadných okolností, které mění děj příběhu a posouvají ho dál.

První polovina knihy je lehce rozvláčná, právě díky sondám do myšlenek hlavních protagonistů, přesto ji vnímám jako velmi zajímavou. V druhé polovině se děj hne znatelně kupředu. Oceňuji závěr, kdy se Štěpán rozhodne o tom, co bude dál ještě dřív, než ho začnou v rozhodování ovlivňovat závažné skutečnosti, o kterých ještě neví, a které se staly v jeho nepřítomnosti.
________

Jinak jsem pro ohleduplnost komentujících vůči budoucím čtenářům (nejenom této) knihy. Vyzrazení zásadních okamžiků děje je jednoduše neomalenost vůči ostatním.

21.07.2017 5 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

"Působivý debut s atmosférou oblíbeného románu Černobílý svět." To byla věta, která mne přiměla ke koupi Cukrové panenky. Atmosféra knihy, přestože povětšinou vážná, nepůsobí tak tísnivě, jako v Černobílém světě, kde je děj výrazněji zaměřený na společenské nerovnosti mezi černošským a bílým obyvatelstvem. V Cukrové panence jde především o příběh jedné rodiny a jejího věrného služebnictva. Autorka dokáže čtenáře do děje vtáhnout s neočekávanou lehkostí. Ten nenásilně plyne a postupně graduje až ke skvělému finále. Až do poslední stránky je kniha plná překvapení a odhalování dávných tajemství.

Úžasná kniha se skvělou atmosférou, plná různých chutí a vůní, u které mi bylo líto jediného - že nemá dalších tisíc stran.

15.07.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nestává se mi často, abych nedočetla knihu.. Za mě prudká nuda.....

27.06.2017 1 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Nijak převratné téma a přitom je s ní velmi příjemně. Potěšila :)

30.05.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Líbila se mi obálka, líbil se mi název.. a u toho taky zůstalo, bohužel :)

18.12.2016 2 z 5