Zpívají ptáci i v pekle?

Když Hitler na jaře roku 1939 přepadl Československo, bylo Horaci Greasleymu 20 let a za rok se ocitl v severní Francii tváří v tvář mocné německé armádě. Nebojoval dlouho – už koncem května 1940 padl do zajetí. A tehdy začíná jeho neuvěřitelná anabáze po zajateckých táborech od Francie, přes Belgii a Holandsko až do Polska. Zhroutit se vedle silnice z naprostého vyčerpání a špatné výživy znamenalo kulku do týla, mrtvá těla byla ponechána osudu. Horace přežil, ale řada jeho kamarádů takové štěstí neměla. Po další strastiplné cestě se dostal do zajateckého tábora v Supíkovicích na Jesenicku. A právě tady začal jeho neuvěřitelný milostný příběh s německou dívkou. První vydání. 344 stran + 4 strany obrazové přílohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257815/big_zpivaji-ptaci-i-v-pekle-uCZ-257815.jpg 3.863
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Ikar (ČR)

Do the Birds Still Sing in Hell?, 2013

Kniha Zpívají ptáci i v pekle?

hnilda3
28.09.2020

Bylo to čtivé a sice tam byly některé sexuální scény popsány možná až moc podrobně, na druhou stranu je vidět, že pro autora byly tyto potřeby důležité, tak proč je vynechávat. Konec mě rozesmutnil.

leucantha
31.03.2020

Příběh opravdu neuvěřitelný...ale napsaný dle mého soudu výborně, před Horácem smekám!!!

KatkaB77
15.08.2019

Skoro by se dalo říct, že kniha je špatně zařazená. Tak trochu je to válečný erotický román. Ten příběh se mi zdá až neuvěřitelný. Kniha se mi ale četla dobře. Nevím, jestli bych jí doporučila. Pokud je to všechno opravdu pravda ...

Kekik
11.03.2019

*Musíme i nadále učit své děti, že válka je hrozná a zbytečná. Politici, kteří války vyhlašují, musí zpytovat své svědomí. Oni nikdy netrpí. Trpí jen mladí muži a mladé ženy z jejich země a ze zemí, s nimiž válčí.*
*Řekl: " Všechno to natočte- nafilmujte to- vyslechněte svědky- protože jistě přijde čas, kdy se přihlásí nějaký parchant a řekne, že se nic takového nikdy nestalo." Byla to prorocká slova.

rajen
08.12.2018

Divím se, kolik lidí kritizuje toto válečně svědectví jen kvůli tomu, že tam autor, potažmo vypravěč, zařadil i popisy sexu. Copak se to opravdu nedělo? Copak se i za války nerodily děti nebo to musely být děti plozené jen válečným násilím? Když čtu knihu z druhé světové války a obsahuje sexuální násilí, nikdo se nad tím nepozastavuje, každý ví, že se to dělo. Ale evidentně se děl i dobrovolný sex napříč znepřátelenými národy a já jsem naopak ráda, že i o tom někdo napsal. Navíc ten, kdo to fakt zažil. Ať už má tolik let, kolik má, některé věci se prostě nezapomínají a jisté věci se dělají pořád stejně. Kniha je pro mě opravdovým svědectvím o osudech zajatců dovlečených do zajateckých táborů na našem území a nad občasným přílišným hrdinstvím hlavního aktéra je prostě třeba se povznést. I tak vám ta kniha má hodně co dát a osvětlit něco z této kruté doby.

RomanJanas
04.02.2018

Kniha mě zaujala na první pohled, protože se problematikou zajateckých táborů na Jesenicku zajímám už 12. let. Také díky tomu, že se s manželkou Horace Greasleyho Brendou a jeho synem Stevenem znám osobně. Na Jesenicku jsem našel už 1400 zajatců, u mnoha z nich jsem v kontaktu s rodinami z Francie, Anglie, Skotska, Nového Zélandu nebo Ruska. Tyto příběhy jsou si velice podobné a dokazují zrůdnost nacistického režimu. Osobně jsem navštívil místa Horacova zajetí, jak v Supíkovicích tak v Adolfovicích. Našel jsem i základy původní dřevěné kaple, kde se milenci tajně scházeli.
Jak už jsem psal, těch příběhů je hodně a jsou si velice podobné. V případě západních zajatců se velice často stávalo, že v průběhu března začala evakuace okolních táborů a dlouhý pochod, o kterém se zmiňují téměř všichni. Hlídkující strážní už nebyli tak dominantní v dodržování zažitých pravidel a velice často se stávalo, že se těmtio klukům podařil útěk a připojovali se k malým skupinkám odboje, partyzánům. Jako důkaz pro to mám jejich vzpomínky a fotografie z této činnosti. Před dvěma lety jsem v České Vsi založil muzeum a starám se o válečnou expozici, kde jsou tyto a podobné příběhy k dispozici. Pokud budete mít chuť a čas, můžete nás navštívit. Kontkat je zde: https://www.facebook.com/zajatecketabory.ceskaves/

Artep25
22.12.2017

Popravdě ,začátek super .Bylo to velmi slibné .A tak jsem si říkala,že to bude zajímavá kniha.V momentě kdy jsem došla do bodu ,kdy se tam začala odvíjet erotika v zajateckém táboře mně to přestalo bavit .Ano sex k životu patří ,ale nevím zda je pro mně uvěřitelný příběh o hrůzách z války ,kde se současně píše i o erotice .

jan7940
06.11.2017

Mohla to být dobrá kniha vzpomínek britského vojáka ze zajateckého tábora, kdyby všechny ty historky ze zajetí nepřebíjela silná erekce hlavního hrdiny a detailní popis souloží. Romantika mi nevadí, jsou to koneckonců "autentické" vzpomínky, ale tohle fakt ne... Dále se mi moc nechce věřit tomu, že by autor knihy do vzpomínek veterána vůbec nezasahoval. Spíše použil jeho vzpomínky jako základ k napsání erotického románu z prostředí zajateckého tábora ve Slezsku. Část s pražským povstáním se mi zdá přitažená za vlasy úplně.

Knihu spíše nedoporučuji.